Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 
(Read 29129 times)
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Pedri in lezbijke
Reply #45 - 28.07.2002 at 21:06:20
 
Še psihiater:
Obstaja več vej psihiatrije in več psihiatrov, ki se ukvarjajo z določenim »zdravljenjem« različnih težav. V temle primeru sem govorila o psihoterapevtu tiste vrste, ki se ukvarja z razčiščevanjem samega sebe. Z iskanjem vzorcev preteklosti, s soočanjem s tem, kar si, z usmerjanjem v to, kar želiš biti na osnovi prepoznavanja vzorcev preteklosti. In kolikor jaz poznam tele zadeve, gre preprosto za to, da ima psihiater pač določeno strokovno znanje, na podlagi katerega te usmerja v tvojo preteklost. Seveda si ti tisti, ki prepoznava določene vzorce, psihiater te samo usmerja in ti pri tem pomaga. Saj veš, da določene stvari iz preteklosti spravimo tako globoko v podzavest, da se jih danes morda niti ne zavedamo? Ker smo jih »pozabili«, ker smo se edino na ta način lahko ubranili bolečine v otroštvu, da smo preprosto potlačili v podzavest, se naučili določene reakcije/obrambnega mehanizma, si nataknili »masko« in na ta način reagiramo danes. In psihiater je tisti, ki ti pomaga to prepoznati. In če se vrnem k svojemu prijatelju – tolikokrat pretepen, tolikokrat mučen, tolikokrat zatiran, tolikokrat maltretiran s strani očeta… Njegov obrambni mehanizem je bil popoln umik in popolno zanikanje samega sebe. Tudi kot homoseksualca, recimo. In psihiater v tem primeru samo zato, da se preko svojih vzorcev preteklosti uči biti to, kar je. V tem primeru homoseksualec. In ponavljam – NE GRE ZA ZDRAVLJENJE HOMOSEKSUALNOSTI!! Gre samo za soočanje z njegovimi vzorci preteklosti… Še več – gre ravno za to, da si dovoli priznati in biti to, kar je – homoseksualec, torej!! In dodajam še to – ne samo homoseksualci, verjetno tudi za koga izmed nas, »normalnih« ljudi včasih ne bi bilo slabo, da bi se soočili s tem, kar smo… S svojimi vzorci preteklosti… Pa magari s psihiatrovo pomočjo…

Uf, sem bila tokrat kaj bolj uspešna?
m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Pedri in lezbijke
Reply #46 - 28.07.2002 at 21:10:45
 
Miska wrote on 28.07.2002 at 21:06:20:
Še psihiater:
Obstaja več vej psihiatrije in več psihiatrov, ki se ukvarjajo z določenim »zdravljenjem« različnih težav
...
...
In ponavljam – NE GRE ZA ZDRAVLJENJE HOMOSEKSUALNOSTI!!

bolj, hvala za pojasnila
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Pedri in lezbijke
Reply #47 - 28.07.2002 at 21:49:40
 
Quote:
Načeloma proti pedrom in lezbikam nimam nič, samo da me pustijo pri miru.


Tale stavek je popolnoma nesmiseln in če to trdim, kažem, da imam kar precej pomislekov in obsodb glede homoseksualnih oseb.
S  tem izražam, da jih ne sprejemam kot del družbe. In homoseksualne osebe so del družbe, zato je nemogoče, da bi nas pustili pri miru in da bi mi njih pustili pri miru.


Back to top
 
 
IP Logged
 
sirena
3
***
Offline

živi in pusti živeti!

Posts: 118
Koper
Gender: female
Re: Pedri in lezbijke
Reply #48 - 29.07.2002 at 07:48:47
 
8)hja, že res, da marsikateri stavek ali pa misel zveni dvomiselno, ampak s tem, ko sem napisala, da načeloma proti lezbam in pedrom nimam nič, le da me pustijo pri miru... s tem sem mislila dobesedno PRI MIRU, da ne stegujejo lezbače svoje lovke po meni, me šlatajo in vsiljujejo svoje nagnjenje, pedri pa, kot da so pozabili, kako fajn je bilo ćućat prsa pr svoji mamci, sedaj so pa najbolj gnjusna stvar na tem svetu... a štekaš zdej Roberto?
pa fajn boddd
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Pedri in lezbijke
Reply #49 - 29.07.2002 at 11:21:27
 
sirena vse je v redu, morda ni potrebe po takšni ostrini, povej tako, kot če ti kaj kdaj drugič ni všeč, takrat lepo rečeš ane, saj valda se da na lep način, s spoštovanjem drugih pač povedat:

oprosti mene te stari ne zanimajo in hočem, da to spoštuješ...

prijaznost je lepa čednost in lepo izrazoslovje tudi...  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
sirena
3
***
Offline

živi in pusti živeti!

Posts: 118
Koper
Gender: female
Re: Pedri in lezbijke
Reply #50 - 29.07.2002 at 12:28:13
 
Lips Sealedups, sorry...oh, to moje umazano primitivno izrazoslovje...sploh ne pašem na te strani... moraliziranja pa itak nikoli nisem marala...
veliiik sončeka
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Pedri in lezbijke
Reply #51 - 29.07.2002 at 12:42:56
 
Sirena, ali imaš ti kakšen problem?

Kdo ti pa kaj hoče??
Back to top
 
 
IP Logged
 
sirena
3
***
Offline

živi in pusti živeti!

Posts: 118
Koper
Gender: female
Re: Pedri in lezbijke
Reply #52 - 29.07.2002 at 12:45:53
 
Shockedne, Miro, nobenega problema nimam. Nobeden mi nič noče...le zakaj pa??? Saj to je vendar samo de-ba-ta. Al se motim?
Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Pedri in lezbijke
Reply #53 - 29.07.2002 at 20:27:09
 
Hej, sirena

imam občutek, da nimaš nobenih problemov s svojo samopodobo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Pedri in lezbijke
Reply #54 - 29.07.2002 at 21:13:29
 
Hallo Miro,

Zal se ne morem strinjati s tabo.

Sigurno se raven zenske in moske energije v nekem npr. moskem spreminja. Povsem verjetno lahko sklepamo, da ima neki homoseksualec verjetno celo vec te zenske energije v sebi kot povprecen "normalen" moski. Ampak vseeno. Mislim, da to ni to.

Npr. poznamo primere, ko se clovek rodi s moskimi in zenskimi spolnimi organi. Dejstvo je, da ce je to npr. zenska, njeni moski organi prakticno ne funcionirajo. So popolnoma neuporabni za razliko od npr. zenskih, ki pa so v tem primeru OK.

Podobna zadeva je pri homoseksualcu. Namrec, ni bistvo sexa samo rojevanje otrok, temvec tudi medsebojni magnetizem moskega in zenske skozi spolni akt.

In, ce hoce moski pri tem nadomestiti zensko, pa ce je se tako "pozenscen", sem preprican, da enostavno ne more nadomestiti  njene energije. Nima osnovnih pogojev, da bi skanaliziral tisti zenski del svoje energije v svojega moskega partnerja. Pa tudi ne poseduje je dovolj. Dejstvo je, da zensko telo deluje drugace. Drugi hormoni, psiha, vloga v razvoju zivljenja itd., itd., kar je seveda OK.

Poudarjam, da ima pri tem magnetizmu izredno veliko vlogo telo cloveka, kot kanal za energijo. Verjetno bi za priblizen primer dali kaksnega bioenergetika, ki uporablja npr. svoje roke, kot kanal za projeciranje svoje, sicer po naravi drugacne energije, kot je tema v tem topicu. Brez svojih rok bi vecina bioenergetikov  zmrznila.

Nikakor ne smemo zanemariti fizicnega aspekta sexa. Homoseksualnost namrec ne "prizadane" fizicnega telesa, spolnih organov itd. homoseksualca, temvec le njegovo psiho. On je kot moski v fizicnem smislu povsem normalen, ce lahko tako recem.

Tako med spolnim aktom dveh moskih, eden uporablja svoje spolne organe, drugi pa pri aktu uporablja svoje organe, ki s spolnostjo nimajo ravno veliko veze. Torej vsaj na fizicni ravni ta medsebojna izmenjava zensko/moske energije v veliki meri odpade.
Pa da ne gremo v podrobnosti.

To je podobno, kot ce bi zvezali skupaj bakreno zico in plasticno vrvico, potem pa cez poslali elektriko. V teoriji je tudi plastika prevodnik..., heh, 100% zihr. So dokazal.

To pa je tudi eden od problemov, ki homoseksualnost ne delajo naravno. Pa, ce me se tako skritizirate zdej...
Pa ne mi zdej omenjat, da je v naravi full pedrov. Ce bi se v naravi razmerje pedrov in normalnih zivali obrnilo za par let, bi kmalu bili vsi ljudje samo se vegetarijanci.  

Bi lahko rekel, da narava ze ve, zakaj zivali pedri ne morejo imeti mladicov. Ljudje smo tukaj malce bolj "napredni". Toliko o tem...

O tem bi lahko vec povedali Tantriki. Ma, tukaj so oni totalne avtoritete. Skoda, k se nobeden ne oglasi.

Da koncam s prispodobo.

Ce se gresta duhovni sex moski - moski
je isto, kot ce bi v isti kos tlacili
Ferrarija in Stoenko s spojlerji od Ferrarija.

To pa ni to.


To temo sicer ne poznam dovolj, pa se lahko motim.
Popravite me v tem primeru...
Samo bi prosil argumente, kot sem jih jaz poskusal natrositi zgoraj.


A-Dio
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Pedri in lezbijke
Reply #55 - 29.07.2002 at 21:44:56
 
bruslija čudi samo ena stvar.........kako to da je tolk uspešnih .....mislm zlo uspešnih ljudi pedrov......ne tolk lezbijk ammapak prou pedrou. Sicer sam s to njihovo prakso in usmerjenostjo nimam nič skupnega.....niti nisem pretirano uspešen in daleč od tega da bi bil homoseksualno usmerjen.
Vendar bolj kot to še en trik - stara Grčija .....kako to da so lih oni cenili homiče kot neki višjega .......ste slišali za stegenski seks???????

hecne stvari so se učasih dogajale k jih dandanes sploh ne dojamemo več.

sicer pa toleriram obstoj takih ljudi ...... ker nam izboljšujejo modo .......he, he,..........in pa učasih kkšn lep komad odpojejo.........pa tut bildajo zlo radi.

Nej bo svet čim bl različen da se lahko iz tega kej naučimo

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Pedri in lezbijke
Reply #56 - 29.07.2002 at 23:24:52
 
Ave Brus-Li,

Morda imam jaz odgovor na tvoje vprasanje.
Nekaj sem namrec bral o problematiki celibata
na Zahodu, pa kako v tem primeru kontrolirati
sexsualno energijo, da nimas potem problemov itd., itd.

Osnovna predpostavka celotne zadeve je ta, da je
sexsualna energija po svojem bistvu kreativna energija.
Torej, ce se v tebi zbudi zelja po sexu moras celotno zadevo
obvladati s kreativno imaginacijo in jo prekanalizirati
npr. v umetnost kakrsnekoli oblike. So seveda se druge tehnike…

Dokaz za zgornjo trditev so zagotovo modni kreatorji in nasploh
svet mode, ki ga vec ali manj obvladujejo homosexualci.
Ocitno ti ljudje to pocnejo ali zavedno ali nezavedno.

Je pa morda posredi kaksna izprijenost visokega modnega sveta v smislu:
naj zenskam kreirajo obleke moski, ki zensk ne "marajo".
Ne vem.

Je pa se nekaj res. Tisti, ki hoce visek svoje sexsualne energije
pretvoriti v fizicno energijo in goji sport z namenom kontroliranja
svoje sex. En. ga lomi. Ko se bo telo odpocilo se bo sex. Energija
zopet pojavila z nezmanjsano ali celo vecjo mocjo.

Dokaz za mojo trditev je ta, da med vrhunskimi sportniki ocitni po
pravilu ni homosexualcev. Vsaj ne govori se o tem. Pa bi se zagotovo.

Ocitno pa poskusajo stevilni homo-ti svojo sex. Energijo prekanalizirati
ravno v fizicno moc, pa potem gojijo najbolj, iz stalisca moci, fizicen sport.
Bodybuilding. (ce pac velja, da radi bildajo). Upam, da nisem prevec resno vzel
tvoje opazke.

Ceprav je po mojem mnenju bodybuilding precej povezan ravno s sexom.
Pri vsej zadevi gre bolj za videz, erotiko, kult telesa namenjen samemu sebi itd.
pa je vse skupaj bolj nicvredno. Sami baloni, ki se v hipu sesedejo sami vase…
Vse skupaj deluje precej sprevrzeno… Vsaj vrhunski bodybuilding.

Zadeva je v veliki meri tako neproduktivna, kot je, razen uzitkov, neproduktiven
tudi sex med npr. dvema moskima (glej moj prejsnji post na temu topicu).

Tako pravim jaz.

Mene muci nekaj drugega, na kar se nisem nikjer dobil zadovoljivega odgovora.
Namrec, ali je tako mnozicen pojav homosexualcev ravno v RKC posledica
njene duhovne prakse, ali pa bezijo homosexsualci ravno v RKC, da bi na ta nacin
zatrli svoja homo nagnjenja, ki jih zal prepogosto na morejo zatreti?

Recimo, v USA kjer so odkrili toliko primerov homosexualcev samo med RKC,
ocitno niso najdli (ali pa nocejo pisati o tem) nobenega med protestanti. Pa sta
verjetno duhovni praksi med tema sektama precej enaki. Pa tudi protestantov
mislim, da je v USA precej vec kot katolikov.

To ni provokacija, ali nekaj naperjenega proti RKC, kot boste stevilni mislili,
temvec iskreno vprasanje. Jaz sem duhovnemu delu RKC tudi na temu forumu
itak ze veckrat izkazal spostovanje.


A-Dio
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Pedri in lezbijke
Reply #57 - 30.07.2002 at 00:06:41
 
Moško - ženski princip

Misli, da tega principa ni pametno jemati kot dogmo, ampak prej kot nekaj, kar na splošno deluje, vedno pa ne. O energijah še zdaleč ne vemo toliko, da bi ta princip poenostavili v formulo.

Homoseksualnost je naravna, ker jo ustvarja narava, ne homoseksualci. Tudi pri živalih so odkrili podobna nagnjenja, čeprav je smešno, da šele v zadnjem času. Ampak kolikokrat so že prej videli, kako je pes poskusil nategniti psa? Se dogaja dnevno...

Kaj pa, če bi se sprijaznili in lepo priznali, da je edini 100% energetski zakon ljubezen? Potem bi bilo vse v redu, saj se menda tudi oni (one) ljubijo med sabo, a ne?

RKC in homoseksualci

Quote:
Mene muci nekaj drugega, na kar se nisem nikjer dobil zadovoljivega odgovora.
Namrec, ali je tako mnozicen pojav homosexualcev ravno v RKC posledica
njene duhovne prakse, ali pa bezijo homosexsualci ravno v RKC, da bi na ta nacin
zatrli svoja homo nagnjenja, ki jih zal prepogosto na morejo zatreti?


Ne eno ne drugo. Tja hodijo zato, da bi po eni strani živeli med svojimi, po drugi strani pa ohranili "moralno" držo. To je podobno, kot sadisti radi grejo med policaje ali vojake. To psihologi že dolgo poznajo.



Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Pedri in lezbijke
Reply #58 - 30.07.2002 at 10:57:09
 
Sem bral tole kolobocijo in če sem iskren, se zelo strinjam  s sireno. Ki je le na svoj unikatni način izrazla svoje mnenje, ki pa je mnogim zaradi napačne uporabe besednega zaklada zameglila Bistvo.

Povedala je lastno izkušnjo in pa mnenje.

Ki ga bom ponovil.

Pustijo naj jo pri miru.

Nič drugega, jih ne obsoja, ne razpravlja nekam v neke teorije, ampak je povedala osebno izkušnjo, ki šteje več kot pa neko bla, bla.

Tuki se jest spet strinjam. Osebno nimam nič proti, ko pa  je profesor matematike v srednji šoli rahlo otipaval sošolca pa to ni več igrica.  In kot v mnogih primerih je jasno, da so ljudje takšni in drugačni.

Zakaj pa se deklice izogibajo deloviščem, gradbiščem. Ker jih delavci bulijo, žvižgajo za njimi, in še kakšno rečejo. Vendar vsak tak sam delavček, je v osami čista rastlinca. Tak je čredni nagon. Pri istospolno usmerjenih in obratno, sploh ni pomembno.


Kar se pa tiče izrazoslovja in stilu pisanja, in obsojanja, pa je dovolj tole spodaj:

Quote:
dojamem.....ali se zajebavaš......ali spolh spoštuješ te.....s kaaaterrrimi : ) se zgovarjaš.... ali neee?... ker maš tak stil.... pisanja, da kar mal dvomim.... v to... da spoštuješ sogovornike... ......maš dobre ideje, pogledeeeeee, samooooooo.... ta način podajanja.... tega... me mal odbija ne vem kakoooo te dojemajo ostali vendar men zgleda,... kot da se ti jebe če  ....



Tok o vsem skupaj. Vem da se vsi učimo, da smo na poti, da se trudimo biti boljši.

Tudi sam osebno, se še premnogokrat prav zgrozim kaj vse sem napisal mogoče samo nekaj mesecev nazaj.

Zato se mejmo radi in se spodbujajmo

Edi
Back to top
 
 
IP Logged
 
sirena
3
***
Offline

živi in pusti živeti!

Posts: 118
Koper
Gender: female
Re: Pedri in lezbijke
Reply #59 - 30.07.2002 at 13:39:50
 
Hej, samonekdo, prav imaš. Probleme si delamo sami...Jaz si jih ne.

Če bi se trudili, da bi bili, kakršni naj bi bili, kot prikrivamo, kar smo, bi bili lahko taki, kakršni smo, ne da bi bili v težavi, sploh kaj prikrivati.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6