Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 12
(Read 36093 times)
aryan
Ex Member




Re: Ali verjamete v Boga?
Reply #120 - 14.02.2003 at 13:09:34
 
t wrote on 14.02.2003 at 13:02:35:
Vendar pa sem po daljšem stiku z verniki, intenzivnem raziskovanju različnih oblik in praks (nekatere tehnike sem preiskusi in jih še uporabljam) religioznosti ugotovil, da se vsi sistemi teoretsko nekosistentni in da vedno obvisujejo na gorečem vztrajanu pri neki avtoriteti, dogmi ali konceptu, ki ponavadi deluje omejevelno.

pri cem pa ti vztrajas teoreticno in prakticno?
Back to top
 
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: Ali verjamete v Boga?
Reply #121 - 14.02.2003 at 14:25:30
 
t wrote on 14.02.2003 at 12:19:37:
Vem, da so zmožnosti čutil nad zmožnostmi logike in vem, da so zmožnosti logike nad zmožnostmi čutil, vem pa tudi, da je oboje združeno nad obojim, če gledamo vsako zase.

Poglejmo to izjavo z logičnega vidika:
Vem, da je korenje boljše od paradižnika in vem, da je paradižnik boljši od korenja; vem pa tudi da je solata iz paradižnika in korenja boljša kot paradižnik oziroma korenje posebej.  Grin

Hehe mislim da si ti večji vernik kot vsi mi, ki verjamemo v nevidna čuda...  Grin

Quote:
Vendar pa sem po daljšem stiku z verniki, intenzivnem raziskovanju različnih oblik in praks (nekatere tehnike sem preiskusi in jih še uporabljam) religioznosti ugotovil, da se vsi sistemi teoretsko nekosistentni in da vedno obvisujejo na gorečem vztrajanu pri neki avtoriteti, dogmi ali konceptu, ki ponavadi deluje omejevelno.

Sistem si mora malo višje inteligenten človek ustvariti sam, obstoječi sistemi lahko pri temu samo pomagajo, niso pa sami logično realni. Nima smisla, da se priključiš zdaj tej, zdaj oni religiji in potem, ko vidiš luknje v njihovem sistemu ovržeš tudi dele resnice, ki jih tudi jehovci lahko prinašajo.
(jehovci = bilo katero sranje -- da ne bo čudnih izpadov Wink )

Quote:
Kar pa še ne pomeni, da jih imam za zmešane - strah in tesnobo pred neznanim poljem svobode so zamenjali za dogmatično udobje bebave srečnosti.  

Razmišljujoč človek se ne skriva za nepomembnimi dogmami, te si morda edino razloži tako, da delujejo v njegovem sistemu.
"Živina" pa jih sprejme ravno zato, da se ne rabijo obremenjevati z razmišljanjem.
Ne vem pa koliko sreče to, v vsakem primeru, prinaša.
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Ali verjamete v Boga?
Reply #122 - 14.02.2003 at 16:31:31
 
tomi wrote on 14.02.2003 at 14:25:30:
Poglejmo to izjavo z logičnega vidika:
Vem, da je korenje boljše od paradižnika in vem, da je paradižnik boljši od korenja; vem pa tudi da je solata iz paradižnika in korenja boljša kot paradižnik oziroma korenje posebej.  Grin.


Če sta zate logika in zmožnosti čutil samo dve različni vrsti sadja, potem si na pravi poti. Mirno lahko uživaš v svoji veri do konca svojih dni. Še posebej, če se ti ti zdi logično stališče (meni je videti bolj zelenjavarsko).

S kognitivnega stališča pa to pomeni, da z logiko ne moremo ničesar zaznavati, z golim zaznavanjem pa le težko pridemo do kakšne pomembnejše ugotovitve ali sklepa.

Po zelenjavarsko nam zmožnosti čutil priskrbijo zelenjavo, logika pa iz tega naredi kolikor toliko užitno jed. (zgleda, da nekatere od mojih očitno še niso za tvoj želodec Wink, ali pa si jih premalo prežvečil 8))

tomi wrote on 14.02.2003 at 14:25:30:
Sistem si mora malo višje inteligenten človek ustvariti sam, obstoječi sistemi lahko pri temu samo pomagajo, niso pa sami logično realni. Nima smisla, da se priključiš zdaj tej, zdaj oni religiji in potem, ko vidiš luknje v njihovem sistemu ovržeš tudi dele resnice, ki jih tudi jehovci lahko prinašajo.
(jehovci = bilo katero sranje -- da ne bo čudnih izpadov Wink ).


Kar se tiče poznavanja različnih religij sem se pobliže (od znotraj) spoznaval samo z eno - ostale pa poznam od zunaj, bistvo (jedro verovanja) je povsod bolj ali manj enako, razlikujejo se le po pristopu.  
Kar pa se tiče tehnik za raziskovanje, so to orodja, ki so povsod bolj ali manj enaka.


Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: Ali verjamete v Boga?
Reply #123 - 14.02.2003 at 17:51:50
 
hehe, z zelenjavo sem ti samo pokazal zdravost tvoje izjave... Mogoče bi ti bolj pasala ponazoritev s kralji živali ( ??? ), ki bi jih naj tako strastno jedel  Grin
Hec, ne se jezit.
Samo me pa res zanima kaj si mislil s temi kralji živali(ko pride debata na ne/mesojedstvo...)...

O bogovih, biologiji in religijah pa še kdaj drugič, petek-večer zahteva svoj davek (na jetra  Wink ). Ajdede, uživajte!!
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Ali verjamete v Boga?
Reply #124 - 14.02.2003 at 18:59:18
 
8)Gremo rožce zalit pa rake nahranit. 8)


Cheesyna zdravje 8)


Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ali verjamete v Boga?
Reply #125 - 14.02.2003 at 23:20:25
 
t wrote on 14.02.2003 at 16:31:31:
Kar se tiče poznavanja različnih religij sem se pobliže (od znotraj) spoznaval samo z eno - ostale pa poznam od zunaj, bistvo (jedro verovanja) je povsod bolj ali manj enako, razlikujejo se le po pristopu.

kero?
pa kasni so razlicni pristopi?
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Ali verjamete v Boga?
Reply #126 - 15.02.2003 at 05:21:07
 
Quote:
kero?
pa kasni so razlicni pristopi?


Domačo.
Hinduistični, monoteistični, politeistični, budistični, platonistični, agnostični, flegmatični, novodobni . . .
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ali verjamete v Boga?
Reply #127 - 15.02.2003 at 10:25:42
 
t wrote on 15.02.2003 at 05:21:07:
Domačo.
Hinduistični, monoteistični, politeistični, budistični, platonistični, agnostični, flegmatični, novodobni . . .

bod bl podrobn no. za oboje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Io
4
****
Offline


Posts: 284
Ljubljana
Gender: female
Re: Ali verjamete v Boga?
Reply #128 - 25.02.2003 at 18:01:18
 
Verujem v velikega Stvarnika in jaz sem mali stvarnik. Prihajam iz njega in grem k njemu.
Back to top
 

Sem kar sem...vem pa da sem del tebe
WWW WWW irenabartol  
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Ali verjamete v Boga?
Reply #129 - 14.04.2003 at 22:02:15
 
...
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Ali verjamete v Boga?
Reply #130 - 18.04.2003 at 09:44:27
 
...



Vse je Duh in Duh je vse.
Back to top
« Last Edit: 18.04.2003 at 15:27:54 by t »  

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Ali verjamete v Boga?
Reply #131 - 18.04.2003 at 09:49:26
 
...
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Ali verjamete v Boga?
Reply #132 - 18.04.2003 at 09:50:49
 
...
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Ali verjamete v Boga?
Reply #133 - 18.04.2003 at 09:52:37
 
...
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Ali verjamete v Boga?
Reply #134 - 18.04.2003 at 09:56:30
 
...
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 12