Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 12
(Read 36119 times)
aryan
Ex Member




Re: Ali verjamete v Boga?
Reply #105 - 14.02.2003 at 09:54:13
 
t wrote on 14.02.2003 at 09:34:10:
Nebesa so pri meni definirana kot nekaj boljšega od trenutnega stanja (vedno je lahko še lepše tako zame kot za vse drugo).

se prav se hoces hierarhicno zvisat oz. izboljsat svoj polozaj. zakaj pa to sploh delas, sej hierarhije itak ni, oz. je neuporabna in ne pride v postev.
Quote:
Daj me razsvetli s to hierahijo ljubezni - odpri mi oči

za ljubezen ali harmonijo sta potrebna vsaj dva. ce hoces ta dva individuma zdruzit, da zivita v harmoniji  lahko to prakticno nardi le nekaj kar jima je skupnega. to skupno je obojstranski interes. ta interes pa more bit hierarhicno nekaj visje od obeh, da sta pripravljena zrtvovat svoj osebni interes za dosego skupnega. si opazil?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ali verjamete v Boga?
Reply #106 - 14.02.2003 at 09:55:24
 
Quote:
Kwa je teb. Cel čas bluziš o 'njem', vidiš ga pa ne. Če 'ga' ne boš tukaj, ga ne boš nikjer.

kje "tukaj" ga naj opazim?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Ali verjamete v Boga?
Reply #107 - 14.02.2003 at 09:58:54
 
Veš kaj, zadnjič sem prebrala eno kul misel, in sicer nekako tako: Ne poučuj človeka, ki je zrel - škoda človeka in ne poučuj človeka, ki je nezrel -  škoda besed."

Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Ali verjamete v Boga?
Reply #108 - 14.02.2003 at 10:11:26
 
Quote:
se prav se hoces hierarhicno zvisat oz. izboljsat svoj polozaj. zakaj pa to sploh delas, sej hierarhije itak ni, oz. je neuporabna in ne pride v postev.
za ljubezen ali harmonijo sta potrebna vsaj dva. ce hoces ta dva individuma zdruzit, da zivita v harmoniji  lahko to prakticno nardi le nekaj kar jima je skupnega. to skupno je obojstranski interes. ta interes pa more bit hierarhicno nekaj visje od obeh, da sta pripravljena zrtvovat svoj osebni interes za dosego skupnega. si opazil?


Tvoja razmišljanja ti lahko zavida celo dr. Born in njegova teološka ekipca.

Kaj pa je interes, če ne želja po nečem - in med mnogo željami pride ena ven kot najmočnejša - to je logika razuma. Tako, kot vse ostalo kategoriziranje.

Če se dva združujeta v nek interes je to ponavadi feromonski interes življenja (nagon po ploditvi) Wink. Interes nikoli ni nekaj zase stoječega, temveč je vedno nekdo njegov zastopnik. Sam po sebi interes ne more obstajati, zato res nevem, kako ga lahko postaviš nad nosilca, interes stoji samo nad ali pred drugim interesom - razvrsti pa jih razum.


Srce nima logike (tudi sam si njen oster nasprotnik in kritik, vendar jo uporabljaš na vseh nivojih), srce samo ve, srce ti pomaga, da se odločiš, če mu prisluhneš - z razumom; pri tebi pa očitno razum preglasi srce. Srce ne dela hierahije samo pove ti kaj je prav, kdaj je srečno, kje nesrečno. Prav-narobe, sreča-nesreča, črno-belo, pa se kažejo v harmoniji naprotij, ne pa v nekem hierarhičnem odnosu, saj sami zase ne morejo obstajati.

Tako kot se ima rdečo barvo prepogosto za barvo ljubezni. Rdeča je barva strasti - prava barva ljubezni je bela (akromatska - brezbarvna barva, ki je izven vseh lestvic, hkrati pa vsebuje vse ostale barve).
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ali verjamete v Boga?
Reply #109 - 14.02.2003 at 10:40:34
 
Quote:
Veš kaj, zadnjič sem prebrala eno kul misel, in sicer nekako tako: Ne poučuj človeka, ki je zrel - škoda človeka in ne poučuj človeka, ki je nezrel -  škoda besed."

pol pa je bil tole verjetno tvoj zadnji post. razen ce govoris nekaj, delas pa drugo.

al ponavad tole "misel" uporabis, ko ti na dan privre prevelika kolicina ljubosumja, oz. jeze na sebe ker si ne mors priznat da se vcasih lahko zmotis, ker itak si v bistvu absolutno popolna, le da tega zaenkrat se nis "ozavestila" in si prevec nestrpna?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ali verjamete v Boga?
Reply #110 - 14.02.2003 at 10:47:33
 
t wrote on 14.02.2003 at 10:11:26:
Tako kot se ima rdečo barvo prepogosto za barvo ljubezni. Rdeča je barva strasti - prava barva ljubezni je bela (akromatska - brezbarvna barva, ki je izven vseh lestvic, hkrati pa vsebuje vse ostale barve).

se strinjam.

in si me kr mal presenetu, z "verjetjem" v nekaj kar je preko zmoznosti cutil in logike. da sploh lahko obstaja nekaj ki je lahko "hkrati" brezbarvno (brezoblicno, mrtvo) in hkrati vsebuje vse barve (obliko, zivljenje). a se ti zdi da res lahko kej tazga obstaja (taka realnost, domena, plane, podrocje), al ti samo dogmaticno v to verjames?


Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Ali verjamete v Boga?
Reply #111 - 14.02.2003 at 11:00:42
 
Quote:
pol pa je bil tole verjetno tvoj zadnji post. razen ce govoris nekaj, delas pa drugo.

al ponavad tole "misel" uporabis, ko ti na dan privre prevelika kolicina ljubosumja, oz. jeze na sebe ker si ne mors priznat da se vcasih lahko zmotis, ker itak si v bistvu absolutno popolna, le da tega zaenkrat se nis "ozavestila" in si prevec nestrpna?


Ta ali podobna misel mi res ponavadi pride naprej, ko me nekdo takšno ali podobno nemogoče vprašanje postavi: "Kje lahko opazim Boga?" Ker sem pač človek, ki človeku verjamem in bi mu rada odgovorila mi seveda nastane logični kolaps. Posumim, da se norčuješ, ko pa je že milijonkrat izrečeno: "V svojem srcu, s srcem lahko vidiš."

Ne vem o kakšnem ljubosumju govoriš, definitivno pa nastopu nerazumljenost. Če govorim nekaj, delam drugo... trudim bit v skladu s tem, kar verjamem, čutim, govorim, mislim... in še hkrati resnična. Uff, I see lack of sense of humor, na tem pa pač moram delat.

Ten-nej, tisto o beli je ful res, sem čisto pozabila.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ali verjamete v Boga?
Reply #112 - 14.02.2003 at 11:24:46
 
Quote:
Ten-nej, tisto o beli je ful res, sem čisto pozabila.

tud ti littlestar mi lahko poves ce "cutis" da je kej tazga sploh mozno ali samo "dogmaticno verjames" v to nemogoco in nelogicno "hkratnost" ki jo je ten-nej razlozil s pomocjo bele barve.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Ali verjamete v Boga?
Reply #113 - 14.02.2003 at 11:29:43
 

Tole belo barvo sem že čutila oz. videla - bila je mehka, Božja, angelska, enkrat pa sem videla bolj srebrno sivkasto. Pa nisem vzela kakšnih drog, al pa kaj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Ali verjamete v Boga?
Reply #114 - 14.02.2003 at 12:19:37
 
Quote:
se strinjam.

in si me kr mal presenetu, z "verjetjem" v nekaj kar je preko zmoznosti cutil in logike. da sploh lahko obstaja nekaj ki je lahko "hkrati" brezbarvno (brezoblicno, mrtvo) in hkrati vsebuje vse barve (obliko, zivljenje). a se ti zdi da res lahko kej tazga obstaja (taka realnost, domena, plane, podrocje), al ti samo dogmaticno v to verjames?




Vem, da so zmožnosti čutil nad zmožnostmi logike in vem, da so zmožnosti logike nad zmožnostmi čutil, vem pa tudi, da je oboje združeno nad obojim, če gledamo vsako zase.

Vem, da bela barva vsebuje tudi ostale barve. Vem, da obstaja več in manj. In vem, da nisem nikoli zanikal možnosti obstoja česa takega, za kar trenutno še ne vem.

Verjamem pa, da z očmi spoznanja vidimo dlje kot z močjo vere.
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ali verjamete v Boga?
Reply #115 - 14.02.2003 at 12:30:38
 
Quote:
Tole belo barvo sem že čutila oz. videla - bila je mehka, Božja, angelska, enkrat pa sem videla bolj srebrno sivkasto. Pa nisem vzela kakšnih drog, al pa kaj.

kaj pa si nardila?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Ali verjamete v Boga?
Reply #116 - 14.02.2003 at 12:33:48
 
Nič. Pravzaprav sem to videla v osebi. Šla sem svojo pot in to 'osebo' imela za kriterij, kdaj bom 'vredna' se soočit z njo. Shocked
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ali verjamete v Boga?
Reply #117 - 14.02.2003 at 12:42:29
 
t wrote on 14.02.2003 at 12:19:37:
Verjamem pa, da z očmi spoznanja vidimo dlje kot z močjo vere.

spet se strinjam. ampak kaj pa pripomore k doseganju spoznanja? verjetno ksno prakticiranje. ampak povej mi zakaj ali kdaj bi mi sploh kej prakticiral ce ne bi mel prej zaupanja ali vere v rezultat te prakse?

ce jaz pravim da elektrike ni, mi je ne bo nc druzga dokazal bolj kot to da sprejmem proces ki se mu rece "prim za plus in maso hkrati pa jo bos spoznal."

ampak a je pravilno trdit da elektrike ni, ce obenem nocemo it skoz proces realizacije ali spoznavanja, ki nam jo bo razkril? v takem primeru dostkrat riskiramo moznost prikrajsanja.

tisti ki verjamejo v boga so po tvoje zmesani. ampak a si pripravljen riskirat prikrajsanje brez da izves od tistih ki verjamejo vanj, zakaj je to tko in kako so do tega prsli? ce ja, pol bo to itak le kratkotrajno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Ali verjamete v Boga?
Reply #118 - 14.02.2003 at 12:43:59
 
Quote:
Nič. Pravzaprav sem to videla v osebi. Šla sem svojo pot in to 'osebo' imela za kriterij, kdaj bom 'vredna' se soočit z njo.

zakaj je pa zdej ne vidis vec? a je noces?
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Ali verjamete v Boga?
Reply #119 - 14.02.2003 at 13:02:35
 
Quote:
tisti ki verjamejo v boga so po tvoje zmesani. ampak a si pripravljen riskirat prikrajsanje brez da izves od tistih ki verjamejo vanj, zakaj je to tko in kako so do tega prsli? ce ja, pol bo to itak le kratkotrajno.



In tisti, ki verjamejo v Boga so prepričani, da so ostali, ki v vsemogočnega (ali nenjihovega) Boga ne verjamejo, izredno nesrečni in na vedno robu samomora.

Mogoče sem res rekel, da si tisti, ki verjamejo v Boga z njim krijejo hrbet in ga uporabljajo povsod tam, kjer pride do transcendenca ali pa teoretske zagate; torej da z njim od zunaj in na silo varujejo videz neke celote. Vendar pa sem po daljšem stiku z verniki, intenzivnem raziskovanju različnih oblik in praks (nekatere tehnike sem preiskusi in jih še uporabljam) religioznosti ugotovil, da se vsi sistemi teoretsko nekosistentni in da vedno obvisujejo na gorečem vztrajanu pri neki avtoriteti, dogmi ali konceptu, ki ponavadi deluje omejevelno.

Kar pa še ne pomeni, da jih imam za zmešane - strah in tesnobo pred neznanim poljem svobode so zamenjali za dogmatično udobje bebave srečnosti.


Kot bi rekel Heraklit: "Poglej ji efežane, kot živina na paši".
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 12