Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 6419 times)
Katarina
3
***
Offline

Unikat-to si!
Posts: 136

Valentinovo
11.02.2003 at 00:01:24
 
Bom kratka...
Rada bi Vas prosila za pomoč.Prihaja Valentinovo in vsako leto temu primerno opremim-okrasim svoj lokal.Saj veste...srčkasti baloni itd.
Na živo rdeč papir natisnem izreke,a letos surfam in surfam po netu,pa ne najdem nič pametnega.
Zato Vas prosim za pomoč.
Napišite ljubezenski izrek,ki Vam je najbolj pri srcu.Sigurno se boste spomnili kakšnega,kajne?

Pomagajte mi dekorirati lokal...

Hvala,
Katarina
Back to top
 

Slabih izkušenj ni,so samo priložnosti za učenje...
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Valentinovo
Reply #1 - 11.02.2003 at 00:25:37
 
Katarina!

Osebno sem proti Valentinovem. Preprosto ne priznavam uvoženih praznikov. Boli mene. Lahko pa ti pomagam.
Namesto da iščeš balonček daj vsakemu paru po en kondom rdeče barve poleg kave. To ni  zajebancija. To ti je najboljša reklama za Valentinovo. Tega nima nihče ima samo Katarina in to je lahko tvoj zaščitni znak.
za verze skupaj sestavljat sem pa bolj slab veš, zato ti pomagat ne morem. Ravno tako sem zanič designer.  "Kaj čemo pol s tabo Andres???" Najbolje da me v rit brcnete do tvojega lokala Katarina. Tam se bo za Valentinovo najmanj ena samska našla:D.

Andres

Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Valentinovo
Reply #2 - 11.02.2003 at 00:43:19
 
Hm, recimo, da bi bile tokrat kelnerce zgoraj brez 8)

na zdravje!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Katarina
3
***
Offline

Unikat-to si!
Posts: 136

Re: Valentinovo
Reply #3 - 11.02.2003 at 11:33:54
 
t wrote on 11.02.2003 at 00:43:19:
Hm, recimo, da bi bile tokrat kelnerce zgoraj brez 8)

na zdravje!


He,he...to smo prakticirali poleti.Res,brez heca...no ja,ne čisto brez-delale smo v kopalkah.Blo je fajn,ne morš verjet kaj naredijo ene kopalke. Wink

Kar pa se Tvojega predloga tiče Andres...Hvala za idejo,a moram Ti povedat,da prav zaradi izrekov,ki med vsemi temi baloni visijo po celem lokalu,ljudje radi obiščejo moje gnezdo.To sem jaz...

O.K. Valentinovo spregledaš...nič hudega,tak si.Pa to še ne pomeni,da si slab,he,he.
A jaz ga imam rada.Rada si dam duška takrat.In veš kaj?
Zdi se mi,da je prav 14.02.lokal najlepši...

Skratka danes do 20 imam še čas.Danes ponoči bomo belili in odločila sem se da bom istočasno še krasila,tako da...
če se najde kdo,ki ima kakšen izrek na zalogi....vesela ga bom.

Katarina
Back to top
 

Slabih izkušenj ni,so samo priložnosti za učenje...
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Valentinovo
Reply #4 - 11.02.2003 at 12:17:47
 
Tule je enih par:

http://www.pozitivke.net/
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Valentinovo
Reply #5 - 12.02.2003 at 19:56:08
 
......



"Najboljših in najlepših
reči na svetu ne moremo
videti niti se jih dotakniti.
Čutiti jih moramo s srcem."


Naj Ti, bo prelep VALENITN, Katarina, kjerkoli ŽE!



Želim Ti obilo "zaljubljenje" zabave v  tvojem lokalu, Katarina... Wink Cheesy

Simona




Back to top
« Last Edit: 14.02.2003 at 17:54:28 by Moonlight »  

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Valentinovo
Reply #6 - 12.02.2003 at 20:18:54
 
Quote:
He,he...to smo prakticirali poleti.Res,brez heca...no ja,ne čisto brez-delale smo v kopalkah.Blo je fajn,ne morš verjet kaj naredijo ene kopalke.


Hm..Katarina, kje ta tvoj lokal? 8)

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Katarina
3
***
Offline

Unikat-to si!
Posts: 136

Re: Valentinovo
Reply #7 - 13.02.2003 at 02:05:48
 
Marjana in Star12,hvala za pomoč...

Kakorkoli...lokal je na novo prebeljen,čist in dekoriran z sčkastimi baloni in 40 izreki,ki sem jih kljub vsemu spravila na živo rdeč papir.
Andres bi po vsej verjetnosti pripomnil,da postajam kičasta ... Grin Wink

A ljudem je všeč.Predvsem pa...všeč je tudi meni.Zdaj potrebujem samo še malenkosti v obliki srčkovih čokolad,ki se bodo ponujali ob kavi in to je to...

Skratka zadovoljna sem...Ena izmed posebnih nagrad,pa je pogled na ljudi,tudi oni se mi zdijo zadovoljni.

Lokacija mojega lokala je Bled.In Valentina,če tole bereš Te vabim na kavo.Saj ne,da povabilo za vse ostale ne bi veljalo,a Valentina  je najbližja...

Vsem,ki imate na kakršenkoli način radi,pa želim veliko ljubezni.Pa ne samo na Valentinovo,tudi ostali dnevi v letu naj bodo prežeti z njo.
Valentinovo je samo praznik,ki naj bi simboliziral ljubezen.In če si sposodim izjavo nekega prijazne ga gospoda,ki sem ga spremljala na televiziji in pravi,da je Valentinovo praznik ljubezni,topline,strpnosti,nežnosti...,vsega tega pa nam primanjkuje...Ja,potem je to ena izmed razlag zakaj mi je ta dan pri srcu.

Na koncu pa še misel,ki mi je najbolj všeč-tudi ta ima svoj prostor v mojem lokalu...

 LJUBEZEN-ISKANJE SAMEGA SEBE V DRUGEM ČLOVEKU...


Lep pozdrav,

Katarina

Back to top
 

Slabih izkušenj ni,so samo priložnosti za učenje...
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Valentinovo
Reply #8 - 13.02.2003 at 11:11:44
 
Katarina wrote on 13.02.2003 at 02:05:48:
Valentinovo praznik ljubezni,topline,strpnosti,nežnosti...,vsega tega pa nam primanjkuje...Ja,potem je to ena izmed razlag zakaj mi je ta dan pri srcu.


Katarina, lepo si napisala tole o Valentinu, veš kaj; prepričana sem, da Ta dan ni samo DAN za zaljubljence, predvsem sem mnenja, da SI na ta DAN lahko vsi IZREČEMO LJUBEZEN en do drugega, ter si ISKRENO povemo, kaj ČUTIMO medseboj!

In vse te besede; ljubezen, toplina, nežnost...Ja, Katarina, izkazujemo in poklanjamo jih vsem, ki JIH IMAMO MOČNO RADI! VSEM, ki so nam blizu in jih čutimo....


In tukaj še malo legende o Valentinu; če dovoliš, Katarina;


Valentinovo nekoč in danes


Valentinovo je praznik zaljubljencev in vseh, ki se imajo radi. Praznovati so ga začeli v Angliji. Najstarejše legende o valentinovem so danes stare 18 stoletij.Valentinovo so začeli praznovati v Angliji, od koder se je ta praznik najprej razširil po ZDA ter malo kasneje še po celi Evropi in svetu.

Valentinovo, podobno kot na Slovenskem gregorjevo, naznanja začetek pomladi. Oba praznika sta si podobna po tem, da proslavljata ljubezen. Dobršen del prebivalcev sveta, kjer ni prehudega mraza, namreč verjame, da se ob tem času ženijo ptički.


Stoletja je Sveti Valentin zaščitnik zaljubljencev in dobrih prijateljev. Na 14. februar so ljudje praznovali njegov god in počastili prihod pomladi. Mladi so imeli na ta dan običaj, da so si izmenjavali pisma in razglednice, pa tudi manjša darila, ki so jim rekli "valentini".

Neposredne povezave med valentinovim in srčnimi zadevami ni. Legend, da je bil Sveti Valentin zaščitnik zaljubljencev, pa je več. Nekateri verjamejo, da je bil ubit zato, ker je krščansko poročal mlade pare in ker je nasprotoval rimski uredbi, ki je mladim Rimljanom prepovedovala poroko pred služenjem vojske. Cesar ga je zato dal prebičati in sežgati.

Druga legenda govori, da je bil Sveti Valentin zaprt zaradi krščanske vere. V ječi je pisal pesmi in iz pripovedi te legende naj bi izvirala navada pisanja pesmic za valentinovo. V ZDA pa pravijo, da je valentinovo praznik ljubezni zato, ker se na ta dan poleg ptičev ženijo tudi zajci.

Legende o Svetem Valentinu


Legenda pripoveduje, da so svetega Valentina ubili, ker je nasprotoval neki rimski uredbi, ki je mladeničem prepovedovala poroko pred služenjem vojaške službe. Ker je škof Valentin skrivaj poročal mlade krščanske pare, naj bi ga cesar dal prebičati in sežgati.


Druga legenda govori o Valentinu, ki je bil zaprt zaradi svoje krščanske vere. Valentin naj bi se zaljubil v slepo hčer svojega paznika. Pisal ji je pesmi - od tu naj bi izvirala navada, da si na valentinovo ljudje pišejo pesmice. Ječarjevi hčerki je vrnil vid, zato je vsa družina prestopila v krščanstvo, Valentin pa je bil ob glavo.

Američani pravijo, da je valentinovo postalo dan ljubezni zato, ker se na ta dan poleg ptičkov ženijo tudi zajci.

Etimologi, ki se ukvarjajo z vedo o zgodovini besed, trdijo drugače. Črki g in v sta bili nekoč v preprosti govorici zamenljivi. Anglosasi, ki so prišli pod normansko oblast, so normanski izraz galantin (ljubljenec žensk) spremenili v valanten ali valentin. Bodi moj valentin naj bi torej pomenilo: bodi moj galantin, ljubljenec.


Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
vilma
5
*****
Offline

MIR IN HARMONIJA V VSAKEM
SRCU
Posts: 702
Celje, Slovenija
Gender: female
Re: Valentinovo
Reply #9 - 13.02.2003 at 11:18:05
 
Jaz bi vsem zaželela, da bi Valentin lepo praznovali. In tudi malce pobarala, da bi moral biti Valentin vsak dan ... Verjamem pa, da pri tistih, ki vedo, kaj je Valentin, je ta praznik sleherno sekundo... Za romantiko, pa naj bo Smiley

Pozdravček, vsem zaljubljenim

Vilma
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Valentinovo
Reply #10 - 13.02.2003 at 11:25:07
 
Katarina wrote on 13.02.2003 at 02:05:48:
Lokacija mojega lokala je Bled.In Valentina,če tole bereš Te vabim na kavo.Saj ne,da povabilo za vse ostale ne bi veljalo,a Valentina  je najbližja...


Katarina, veš da pridem. Zato, ker rada pridem in zato, ker resnično rabim ODKLOP. Pa še firbec me ima, kako izgledajo srčki. ...



Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Valentinovo
Reply #11 - 14.02.2003 at 14:42:59
 

...

Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Valentinovo
Reply #12 - 14.02.2003 at 16:33:45
 

ŽELIM VAM LJUBEZEN


...



Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Valentinovo
Reply #13 - 15.02.2003 at 15:04:24
 
Sploh ne vem kaj vam je..  Nihče  ni tega Valentina pogrešal do pred nekaj leti.  V trenutku ko so vam ga Američani servirali, najbolj s pomočjo spleta, vsi kar nankrat  slavite in vsi se ljubite. Joj joj.  Niti se ne znate umakniti od realnosti in niti ne vidite, da je vse to umetno posajeno z rožnim in parfumskih biznisom.  
Verjetno ne bo drugače, ko vam bodo še en svetovni praznik predstavili 11. septembra.  Takrat bodo želi svečarji.  

Pa na svojih nogah ostanite.  

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Valentinovo
Reply #14 - 15.02.2003 at 19:25:40
 

Andres, tako je gotovo zato, ker imamo možnost praznovati ljubezen, in kaj je lahko lepšega od tega.

A da so nam to Amerikanci servirali? Ne bi vedela, in me tudi ne zanima. Vem pa, da je čudovito nekomu povedati, da ga imaš rad.

Za parfume in rože tudi ne vem, jaz sem v dar dobila knjigo Tao ljubezi.

Imejmo se radi.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2