Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 8408 times)
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: A moški res lahko mislijo le na eno stvar hkra
Reply #30 - 05.02.2003 at 19:20:47
 
Ja, računalnik lahko odtehta marsikatero žensko. Misli pa itak toliko stvari hkrati kot moški:D. Sicer ga nebi po večini obvladovali ravno moški.


Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: A moški res lahko mislijo le na eno stvar hkra
Reply #31 - 05.02.2003 at 21:32:53
 
Al pa to: da čeprav računalnike poskušajo gradit na podlagi možganov, je zaenkrat delovanje slednjih še prevelika uganka, da bi to lahko že prenesl na prve.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: A moški res lahko mislijo le na eno stvar hkra
Reply #32 - 06.02.2003 at 00:57:19
 
računalnik lahko dela samo toliko stvari hkrati kolikor ima (vzporednih) procesorjev.
nekateri procesorji imajo cevovode, kjer gre stvar spet vzporedno ... čeprav samo ena hkrati, pa potencialno njih naenkart tudi več ... če so pogoji izponjeni (pogoj zahteva čas).
ura pa tik taka ... in šele ob naslednjem tiku lahko naredi računalnik naslednjih (potencialno) nekaj hkrati operacij.


drgač pa ... računalnik na podlagi možganov (nevronska mreža) je precej neuporaben za naše namene ... ni mareč deterministični stroj ... tj ... za nek vhod, nikol ne moreš vedet kaj boš dubu na izhodu, kamoli da bi ti mašina pol še povedala, kako je do tega rezultata prišla.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: A moški res lahko mislijo le na eno stvar hkra
Reply #33 - 06.02.2003 at 06:43:03
 
??? Kar se mene tiče so vsi sistemi umetne inteligence zasnovani na človekovih možganih, al vsaj načinu razmišljanja. mah saj ne vem niti o možganih niti o računalnikih dost, ampak vseen morjo bit možgani hudo bolj sofisticirani in zato ne bi upala trdit, da delajo isto kot računalnik.
Hm, zdej šele vidm, da si ti itak govoru o umu  Tongue zdej pa vem še manj  Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: A moški res lahko mislijo le na eno stvar hkra
Reply #34 - 06.02.2003 at 07:34:20
 
Umetna intelegenca je do intelegence v podobnem odnosu kot zelenjavna klobasa do prave (primerjamo ju lahko šele na stranišču).

dober tek
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: A moški res lahko mislijo le na eno stvar hkra
Reply #35 - 06.02.2003 at 07:55:53
 
 Roll Eyesjest sm pa banano jedla, ko sem to prebrala   Smiley
hvala. (za 'dober tek', mislim Grin)
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: A moški res lahko mislijo le na eno stvar hkra
Reply #36 - 06.02.2003 at 08:34:04
 
titud wrote on 04.02.2003 at 13:45:05:
Po moje vsi lahko mislimo le na eno stvar hkrati (samo z eno glavo Smiley), ne samo moški. Problem pa je več stvari sproti (izmenično, vzpredno ali zaporedno) usklajevat. Na to sposbnost so  ženkske v naši (zahodni) kulturi po moje genetsko boljše adaptirane kot moški, čeprav je ta adaptacija zihr bolj posledica zgovinsko vsiljene delitve dela in  socialne  vloge ženske  kot pa 'čista' biološka lastnost ženskega spola. Če bi šli antropološko gledat od kulture do kulture bi pomoje še kje odkril kakšno pleme, kjer je ta lastnost po spolu enkomerno razprejena al pa so moški celo bolj 'multitasking'. Tongue Smiley    

Titud, sej so tud v "naši (zahodni) kulturi" očetje samohranilci (ful 'bogat' primer), ki službujejo, pa skrbijo za otroke, pa za stanovanje.  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: A moški res lahko mislijo le na eno stvar hkra
Reply #37 - 06.02.2003 at 08:36:26
 
Quote:
 Roll Eyesjest sm pa banano jedla, ko sem to prebrala   Smiley
hvala. (za 'dober tek', mislim Grin)


Še en dokaz, da ni zdravo jesti in medtem početi še kaj drugega.


Bog požegnaj
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: A moški res lahko mislijo le na eno stvar hkra
Reply #38 - 14.02.2003 at 13:29:35
 
Tale Marjanin topic je full dol padel. Ne vem zakaj, verjetno ste se mnoge sprijaznile z dejstvom, da množina glav bržkone deluje tudi na multiple razmišljanju.
In zakaj sedaj to pišem? Preprosto iz razlogo, ker sem včeraj delal tri stvari hkrati.  Z eno roko sem piskre v omaro pospravljal, z drugo sem umivalnik pomival, tudi kadil sem vmes, če pa bi imel fen doma bi pomite piskre verjetno z njim sušil.
Ravno tolko, da ne boste drage deklice rekle, da pol populacije hkrati opravlja več del naenkrat za drugo polovico populacije.  Časopis je seveda redno prebran:D, vmes pa si včasih tudi kako meso med zobmi ven potegnem, tako da tisto o pralnem stroju niti ni potrebno pisat semle vmes.


Multiple
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3