Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 8339 times)
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
A moški res lahko mislijo le na eno stvar hkrati?
04.02.2003 at 09:36:16
 

me zanima vaše mnenje, predvsem pa, kot vedno, izkušnje Wink
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: A moški res lahko mislijo le na eno stvar hkra
Reply #1 - 04.02.2003 at 09:43:55
 
Iz ženskega stališča, lahko potrdim vsebino naslova topika. S tem, da se vzdržim, kaj je tisto, na kar moški vedno razmišljajo. he he he, verjeten na bonbone. Wink
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: A moški res lahko mislijo le na eno stvar hkra
Reply #2 - 04.02.2003 at 09:59:53
 
Marjana!  Sem mislil, da nimaš več  kaj za vprašati  v zvezi z moškimi. Saj tako si rekla, še pred 12 urami.  

Ne morem v tako specifičnem vprašanju zastopat celotne moške populacije Marjana. Lahko pa odgovorim samo za mene.  Vse dokler lahko intenzivno opravljam naenkrat več del. in še več, pasivno to prerpros to ne drži.

Sicer pa bodi ti malo bolj specifična.  Naenkrat si lahko umivaš vrat in zobe. Mislim, da tudi ženske to zmorejo. Obenem lahko  greš naenkrat na sestanek, spotoma pa še druge stvari opraviš.  

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: A moški res lahko mislijo le na eno stvar hkra
Reply #3 - 04.02.2003 at 10:42:19
 
Ja prav imaš, ta topic je odprt, da vidimo kako moški razmišljajo o zobeh, vratu in sestanku.  Grin Grin Grin Grin Wink
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: A moški res lahko mislijo le na eno stvar hkra
Reply #4 - 04.02.2003 at 11:08:56
 
Andres wrote on 04.02.2003 at 09:59:53:
Marjana!  Sem mislil, da nimaš več  kaj za vprašati  v zvezi z moškimi. Saj tako si rekla, še pred 12 urami.  




Sem se potrudla posebej zate. Wink


Sicer pa jaz ničesar ne trdim, najprej sem to izjavo slišala od ene ženske, potem dobila potrjeno od enega moškega, za konec pa celo izvedela, da bi naj to bilo nekako splošno priznano dejstvo.

Pa me zanima, kako vi gledate na to.
Ja, Andres, samo zase. Smiley

(sicer pa spet ne razumem, kaj si hotel povedat:

Quote:
Vse dokler lahko intenzivno opravljam naenkrat več del. in še več, pasivno to prerpros to ne drži.  



Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: A moški res lahko mislijo le na eno stvar hkra
Reply #5 - 04.02.2003 at 11:24:09
 
'Moj' Miha je clo tko sposoben koncentracije, da lahko hkrati
govori tisto, kar on misli
in posluša, kaj jaz govorim
(ker mu v besedo skačem Grin)
In vse ve kaj je kdo reku...
Back to top
 
 
IP Logged
 
vilma
5
*****
Offline

MIR IN HARMONIJA V VSAKEM
SRCU
Posts: 702
Celje, Slovenija
Gender: female
Re: A moški res lahko mislijo le na eno stvar hkra
Reply #6 - 04.02.2003 at 11:30:10
 
Če moški, lahko misli na več stvari hkrati? Mislim, da je možno in tako najti še kakšen biser med njimi... Se pa zgodi, da ravno zato, ker mora moški misliti na več stvari hkrati, boli glava Smiley občasno... Smiley

Pozdravček,

Vilma
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: A moški res lahko mislijo le na eno stvar hkra
Reply #7 - 04.02.2003 at 11:38:58
 
tut to sem že nekje brala, ja, da je multitasking precej škodljiv - stresen pa to... in je del 'ponorelega' sveta, ki se prehitro vrti... ma saj je blo pomojem na forumu ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: A moški res lahko mislijo le na eno stvar hkra
Reply #8 - 04.02.2003 at 11:39:24
 
um je taka žival da lahko dela samo eno stvar naenkrat, isto kot procesor.
lahko pa opravlja več stvari 'hkrati' ... tj tko hitro preklaplja med posameznimi nalogami, da zgleda da jih dela hkrati. pa ni res. vedno dela samo eno. (isto kot procesor).
glih iz tega pogleda je tolk zelo pomembna pozornost.
pozornost ima človek lahko usmerjeno samo v eno reč ... če hoče v reči dat svojih 100%. če ima pozornost razdrobljeno, je tudi rezultat razdrobljen (ne-100%).

ponavadi taka trditev da moški ne zmore delat več reči 'hkrati' pride iz ust ženske, ki hkrati kuha, lika, da perilo prat in še prejšnjo žehto obesi umes, preden solato zmeša, pa še posesa.

vsi pa vemo kakšen je končni rezultat takega 'hkratnega' dela ... prsmojena čebula, prekisla solata, mački po kotih ... obarvane cunje ...

moški to počnemo redkeje ... raje opravimo eno reč do konca in se šele potem lotimo druge, ker ... rezultat je isti ... pa še bolj miren si ... omogočiš si meditacijo medtem ko krompir vre recimo ...



drgač pa ... ja lahko ... cevovod zmore več stvari 'hkrati'
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: A moški res lahko mislijo le na eno stvar hkra
Reply #9 - 04.02.2003 at 11:49:20
 
gape wrote on 04.02.2003 at 11:39:24:
ponavadi taka trditev da moški ne zmore delat več reči 'hkrati' pride iz ust ženske, ki hkrati kuha, lika, da perilo prat in še prejšnjo žehto obesi umes, preden solato zmeša, pa še posesa.

vsi pa vemo kakšen je končni rezultat takega 'hkratnega' dela ... prsmojena čebula, prekisla solata, mački po kotih ... obarvane cunje ...

Grin Grin Grin
Listen to me mama!... I'm gonna tell you like it is: Grin
Grin
Če ti lahko med vrenjem krompirja meditiraš, potlej jest lahko čist zbrano pravilno naravnam pralni stroj.. in potem še stroj sam pere, kokr štedilnik sam kuha in jest lahko čist zbrano likam. JA? Cheesy
To sploh ni multitasking. Če pa bi mogla zraven angele prosit, naj mi pomagajo da bo krompir kar se da slasten, bi pa lažji ble vse cunje prec Gajine velikosti  Grin  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: A moški res lahko mislijo le na eno stvar hkra
Reply #10 - 04.02.2003 at 12:21:32
 
Sorry, men ni logičen, da bi eden lahko na več kot eno stvar tuhtal, pa naj gre za moškega ali žensko.  Mogoče imaš dve stvari v glavi, a ena je vedno v ospredju in 100% se ne moreš posvetiti obema, še 1/2 1/2, se jima ne moreš. Tako lahko sevedaš kuhaš, pereš in vse ostalo, a tu ne potrebuješ razmišljanja, ampak je vse rutina.
Ne vem, res ne vem, kaj je tu mišljeno, da bi razmišljali več kot 1 stvar hkrati, saj se niti ne splača, ker pol itak vse zbrkaš, ker nisi pri obeh 100%.
Mogoče se motim, a to pri meni ne gre v povezavo.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: A moški res lahko mislijo le na eno stvar hkra
Reply #11 - 04.02.2003 at 13:13:29
 
m wrote on 04.02.2003 at 09:36:16:
me zanima vaše mnenje, predvsem pa, kot vedno, izkušnje Wink


Glede na to, da imamo dve glavi sta tudi stvari na kateri mislimo dve - vendar pa je ena konstantna.


a ne?
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: A moški res lahko mislijo le na eno stvar hkra
Reply #12 - 04.02.2003 at 13:45:05
 
Po moje vsi lahko mislimo le na eno stvar hkrati (samo z eno glavo Smiley), ne samo moški. Problem pa je več stvari sproti (izmenično, vzpredno ali zaporedno) usklajevat. Na to sposbnost so  ženkske v naši (zahodni) kulturi po moje genetsko boljše adaptirane kot moški, čeprav je ta adaptacija zihr bolj posledica zgovinsko vsiljene delitve dela in  socialne  vloge ženske  kot pa 'čista' biološka lastnost ženskega spola. Če bi šli antropološko gledat od kulture do kulture bi pomoje še kje odkril kakšno pleme, kjer je ta lastnost po spolu enkomerno razprejena al pa so moški celo bolj 'multitasking'. Tongue Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: A moški res lahko mislijo le na eno stvar hkra
Reply #13 - 04.02.2003 at 14:23:45
 
brala sem, da je moški po naravi dosti bolj usmerjen v cilj, ženska pa v odnos.

To opažam recimo, ko se lahko Darko tolk zatopi v svoj računalnik, da se ene pol ure pogovarja z mano, pa sploh ne ve, kaj govori, ker mu v glavi laufa samo tisti računalniški problem. In je sposoben sedet ob njem tri dni skupaj, da bi ga rešil, medtem, ko so pri meni prioritete dosti manj strmo razporejene.
Verjetno se to tudi meni dogaja, da se v nekaj popolnoma zatopim, mislim pa da zelo redko. Lahko sem še tolko zatopljena v neko stvar, pa vseeno sledim dogajaju v okolici vsaj s 10% pozornostjo.
To so seveda osebne izkušnje, ne pa pravilo.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: A moški res lahko mislijo le na eno stvar hkra
Reply #14 - 04.02.2003 at 14:37:25
 
m wrote on 04.02.2003 at 11:08:56:
(sicer pa spet ne razumem, kaj si hotel povedat:

¸

Poglej Marjana kaj sem mislil. Hotel sem napisat da ne vem kako drugi moški opravljajo svoja dela.  Eno po eno ali več naenkrat.  Zase vem, da delam tudi več naenkrat.  Glede specifike pa sem mislil povedat, da je opravljanje dela če greš na sestanek,  na poti tja in nazaj pa opraviš še druga dela. Specifika je tudi, če si vrat in zobe umiješ naenkrat.  

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3