Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 8219 times)
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Disleksija
Reply #15 - 30.01.2003 at 15:15:00
 
Quote:
Mislim halo? Oprosti, EvaZh. Kje sem Marjano videla ne vem? Ja, res mam problem.  Embarrassed Sori. Smiley



Očitno sem jaz že po defaultu tisti, ki skoz teži z nekimi definicijami iz slovarjev ipd. Wink  Grin



Uf, Eva, kaj je pa ena taka?  Shocked

Quote:
Cheesy Mi je pa ful v čast, da si me z eno tako, kot je Marjana zamenjala ( ni naključij Wink)(so sam dislektiki  Grin)



Sej bi se mi fajn zdelo, sam sej veš da to za moj ego ni dobro zato rajš takoj povej, kaj si pravzaprav mislila. Wink (k ziher ni blo nič tak fajnega kot sem si jaz napletla v glavi...  Grin )



Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Disleksija
Reply #16 - 30.01.2003 at 15:19:10
 
Jaz bom napisala; in kot je EvaZh rekla; ni naključi, so sam dislektiki!  Wink
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: Disleksija
Reply #17 - 30.01.2003 at 19:55:07
 
veronika wrote on 30.01.2003 at 13:30:19:
saj bo bolje, pa če ne bo se bomo pa opravičile, a ne? Wink

Ja, sem že slišala v zvezi s temi povezavami in asociacijami ene zadeve. Imenjuje se tudi legastenija [iz gr. legere brati; asthenikos slaboten]

Eva a je možno, da ima bolezen kakšno povezavo z različnimi pristopi k mišljenju, sklepanju;  induktivni ali deduktivni način ???

Karmen
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Disleksija
Reply #18 - 30.01.2003 at 20:21:55
 
m wrote on 30.01.2003 at 15:15:00:
Očitno sem jaz že po defaultu tisti, ki skoz teži z nekimi definicijami iz slovarjev ipd. Wink  Grin

Kaj je to teženje, če se pa mormo izobrazit.
Ja.. nič.. ane  Embarrassed ti si mi všeč... Lips Sealed Smiley
Quote:
Eva a je možno, da ima bolezen kakšno povezavo z različnimi pristopi k mišljenju, sklepanju;  induktivni ali deduktivni način
Čeprou mi je hitr zapasal nardit mini dizertacijo, se nisem poglabljala dlje, kot pa do tega, kar sem napisala zgoraj, tko da .. ne vem.. možno je pa ni  Undecided Kaj maš kako idejo, da si glih to vprašala? Ti kar zin.  Wink


Back to top
 
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: Disleksija
Reply #19 - 31.01.2003 at 01:51:56
 
Quote:
Čeprou mi je hitr zapasal nardit mini dizertacijo, se nisem poglabljala dlje, kot pa do tega, kar sem napisala zgoraj, tko da .. ne vem.. možno je pa ni  Undecided Kaj maš kako idejo, da si glih to vprašala? Ti kar zin.  Wink


Mi je všeč tvoja takojšnja reakcija Eva,  kar me tudi zapolnjuje  z občutkom da sem lahko produktivna .. Wink

Kaj sem že imela namen povedat..aha ti bi zdaj hotela slišat, da je to okvara pretežno enega spola Grin Tukaj ti bom jaz težko "štango držala", mogoče še zato, ker občutim motnje v nepovezanosti  Smiley  Iz splošnega na posamezno sklepanje bi rekla, da je potrebno stvari poenostavit najprej, potem pa iskat skupne točke. Tako se po analogiji prileze do kake resnice, ki bi znala veljat bolj na splošno; najprej abstrahiranje (posploševanje) in naknadno sinkretiziranje (združevanje, spajanje) Proces je podoben kot pri učenju tujega jezika, ravno tako učenje zahteva likovna govorica, ki obenem zajema tudi svet simbolov in arhetipov. Kot za vsak tuj jezik velja, da moramo najprej osvojiti določeno število znakov za tako učinkovito komunikacijo.
Da je deduktivno mišljenje bolj lastno moškemu principu? Zna biti.  Veliki pisci imajo verjetno enakovredno dobro razvito oba načina izražanja, kamor spada tudi  hitrost pisanja, neobičajna učinkovitost ipd

Značaj posameznika in še kaj določa ostale karakteristike pri izražanju in dinamiko misli na način gibkega poskakovanja ali pa silovitega oranja. Velja, da se je treba bolj trudit, kadar "se trudimo ubesedit" enakovredno lastnim občutkom, z namenom, da zadene kdaj še koga. Koliko smo uspešni pri tem nam povejo potem njihovi odzivi. Ne vem, koliko se še držim osnovne smeri topika. Mene je branje vedno apriori odbijalo Undecided Sem pa za protiutež imela priložnost takih odkrivanj, ki me posrkajo. Izjemoma preberem večkrat isto stvar (praviloma ni roman).

Eva, saj ti je lahko sladko zdaj, ker poznaš tud to, kako in kdaj lahko še prisila dobro dela dobro dela,.. lej lej .. Smiley Samo tako dooolgo čakanje potem ne more bit neumno   Smiley če še lažje Undecided pa niti ne smešno..  Wink

Karmen
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Disleksija
Reply #20 - 31.01.2003 at 08:51:22
 
To sm še hotla oment, da sm jest tut na veronikin način 'disleksična'
Quote:
..aha ti bi zdaj hotela slišat, da je to okvara pretežno enega spola Grin
 Shocked Lahko sklepam po temle 'režaču', da si to napisala zato, da se zabavamo? OK:  Grin
Quote:
občutim motnje v nepovezanosti  Smiley
Uau, dobr je to, kar se ti dogaja. Jest bi tut to. 
Kar se tiče induktivnega in deduktivnega mišljenja, se mi zdi, da imajo dislektiki lahko težave s katerimkoli.
( Quote:
Da je deduktivno mišljenje bolj lastno moškemu principu?
To bi rajš nesla h Andresu in biserom, ane? Je zanimivo.)

Quote:
Velja, da se je treba bolj trudit, kadar "se trudimo ubesedit" enakovredno lastnim občutkom, z namenom, da zadene kdaj še koga. Koliko smo uspešni pri tem nam povejo potem njihovi odzivi. Ne vem, koliko se še držim osnovne smeri topika. Mene je branje vedno apriori odbijalo Undecided Sem pa za protiutež imela priložnost takih odkrivanj, ki me posrkajo. Izjemoma preberem večkrat isto stvar (praviloma ni roman).
Dej, če se ti da, to odpri kje, bom sodelovala. Od mene tud branje zahteva velik (ker nisem vegetarijanka - pa se opravičujem aryanu, za ta poskus zbadanja in upam, da itak ne bo bral tega...  Grin). Pa če so stvari bolj osebno izražene - npr. Karmenin post, ga velik bolj z veseljem še enkrat preberem, kot pa če so  Lips Sealed... sej veste kaj mislim. Roll Eyes

Quote:
Eva, saj ti je lahko sladko zdaj, ker poznaš tud to, kako in kdaj lahko še prisila dobro dela dobro dela,.. lej lej .. Smiley Samo tako dooolgo čakanje potem ne more bit neumno   Smiley če še lažje Undecided pa niti ne smešno..  Wink
Mislim, da na vod čutim, kaj si ubesedila  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2