Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 9551 times)
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Rebirthing - Zavestno dihanje
11.01.2002 at 17:35:01
 
Rebirthing je učinkovita tehnika, ki omogoča osebnostno transformacijo in vodi k večji budnosti v življenju. Temelj te tehnike je zavestno dihanje, ki povrne dihu prvobitno moč, kar človeka poveže z življenjsko energijo, ki je večinoma neprebujena in neizkoriščena. to človeku omogoča, da zaživi svoje življenje polno, kreativno in zavestno.
Rebirthing izhaja iz razumevanja misli kot ustvarjalne, kar pomeni, da so misli tiste, s katerimi kreiramo svoje življenje. ti procesi mišljenja so mnogokrat nezavedni, zato je pomemben del rebirthinga tudi miselno procesiranje, ki ozavešča način in vzorce našega mišljenja ter omogoča, da se teh vzorcev znebimo. S tem se ustvari prostor, ki omogoča vnašanje pozitivnih in želenih sprememb - tako postanemo zavestni kreatorji svojega življenja.
rebirhing je varen in blag proces, primeren za vsakogar. med seanso, ki traja običajno 2 uri, rebirther vodi vaše dihanje v mehkem in ritmičnem gibanju, pri čemer sta vdih in izdih zvezna. Končni cilj procesa je, da energija zopet naravno kroži po telesu, tako kot pri otrocih. Za vestno in zvezno dihanje v rebirthingu preventivno varuje vaše zdravje in vas vodi do boljšega telesnega in notranjega počutja. tako se je mogoče osvoboditi blokad, ki so nastale v mišicah zaradi fizičnih in emocionalnih stresov, ter preseči svoje omejitve.

http://www.rebirthing.co.nz/

http://www.rebirthing.com/

http://www.rebirthingatlanta.com/

Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Rebirthing - Zavestno dihanje
Reply #1 - 11.01.2002 at 17:37:22
 
Sam bom začel v februarju s to tehniko...ker na ljudeh, ki jih poznam sem opazil mnogo pozitivnih rezultatov - dejstva, ki so me prepričala da nekaj na tem je...
Vprašal pa bi če ima kdo kako izkušnjo, opozorilo itd...
V naprej se vam zahvaljujem...  
...kasneje pa bom dodal tudi svoje izkušnje
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Rebirthing - Zavestno dihanje
Reply #2 - 14.01.2002 at 07:44:59
 
pred štirimi leti sem hodila na rebirth
name je zelo dobro deloval, bil mi je zelo všeč
kar se tiče krčev in bolečin v mišicah, se da normalno prenesti (če seveda izključiš strah)
meni se je redno dogajalo, da sem bluznila iz telesa, ampak nisem doživljala nič posebnega pri tem, samo enkrat mi je bilo še kako uro po rebirthu grozno slabo, tako da sem komaj peljala z avtom domov
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Rebirthing - Zavestno dihanje
Reply #3 - 14.01.2002 at 08:48:22
 
Ful dobro. Smiley V meni se ze ene par dni kuha tale rebirthing, pa evo, se pojavi na forumu.

Magla, a lahko malo vec poves, kje in kako se bos tega lotil? Sem nasla en klub, kjer bodo zadevo imeli, ampak samo enkrat. A pol pa sam delas al kako?
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Rebirthing - Zavestno dihanje
Reply #4 - 14.01.2002 at 20:14:14
 
m wrote on 14.01.2002 at 08:48:22:
Ful dobro. Smiley
Magla, a lahko malo vec poves, kje in kako se bos tega lotil? Sem nasla en klub, kjer bodo zadevo imeli, ampak samo enkrat. A pol pa sam delas al kako?


tuki gre predvsem za čiščenje starih spominov, ki smo jih potlačili, ker se nismo mogli sprijazniti z njimi... torej gre ponavadi za močna NEGATIVNA čustva  Angry Lips Sealed Embarrassed Undecided Cry - to so primeri  Grin
Ker so ta čustva močna obstajajo mnoge nevarnosti, če se postopka lotiš sam brez potrebnega znanja - TOTALNO ODSVETUJEM... med njimi tudi umobolnica al pa nedojemanje okolja na "normalen način"...  lahko ostaneš v enem spominu...karkoli to že pomeni ???

Na začetku je rebirthing voden s strani mojstra potem pa ko dobiš nujno potrebno znanje lahko delaš tudi sam sebi rebirthinge...
Kdaj pa bi lahko delala sama pa je popolnoma odvisno od tebe, je pa tko da verjetno ne že takoj po prvi seansi...eni pravijo da 10 procesov pri enem mojstru 10 pri drugem, ki pa naj bi bil nasprotnega spola od prvega mojstra...
Sami postopki se razlikujejo od mojstra do mojstra, tko da bo vsak podal malo drugačen pristop do te tehnike...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Rebirthing - Zavestno dihanje
Reply #5 - 15.01.2002 at 12:53:35
 
Magla wrote on 14.01.2002 at 20:14:14:
tuki gre predvsem za čiščenje starih spominov, ki smo jih potlačili, ker se nismo mogli sprijazniti z njimi... torej gre ponavadi za močna NEGATIVNA čustva  Angry Lips Sealed Embarrassed Undecided Cry - to so primeri  Grin
Ker so ta čustva močna obstajajo mnoge nevarnosti, če se postopka lotiš sam brez potrebnega znanja - TOTALNO ODSVETUJEM... med njimi tudi umobolnica al pa nedojemanje okolja na "normalen način"...  lahko ostaneš v enem spominu...karkoli to že pomeni ???



tega je mene strah, pri vsaki delavnici, da bo prevec intenzivno, in negativno, ampak a ni zadnjic nekdo svetoval da tisto cesar se bojis delaj trikrat na dan ???
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
fog
Guest




Re: Rebirthing - Zavestno dihanje
Reply #6 - 15.01.2002 at 20:39:40
 
Strah mene še ni, ker še nisem poskusil... in ker sem videl kako vpliva na ljudi...

...fora celotne duhovnosti je v ozaveščanju in so ene stvari ki jih ne morem, ne znam, nočem ozavestiti...ti dogodki so iz otroštva in po vsej verjetnosti niso lepi spomini...
...glede nevarnosti pa sam toliko... NISMO VARNI - nikoli in največ kar lahko naredim je da zaupam eksistenci...
Pa tud mene je malo strah pri nekaterih stvareh pa čeprav me ne bi smelo biti....ne znam si razložiti, ne znam ozavestiti tega strahu, ker je že dolgo v meni in sem se ga navadil, nekako sem slep na ta strah - kot da je postal del mene...
...sedaj pa je že čas, da ga prerasem, se razvijam v moje najvišje dobro, da še te ostanke preteklosti spucam...

hvala & lp,
večni optimist
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Rebirthing - Zavestno dihanje
Reply #7 - 16.01.2002 at 09:30:13
 
Quote:
Strah mene še ni, ker še nisem poskusil... in ker sem videl kako vpliva na ljudi...

...fora celotne duhovnosti je v ozaveščanju in so ene stvari ki jih ne morem, ne znam, nočem ozavestiti...ti dogodki so iz otroštva in po vsej verjetnosti niso lepi spomini...
...glede nevarnosti pa sam toliko... NISMO VARNI - nikoli in največ kar lahko naredim je da zaupam eksistenci...
Pa tud mene je malo strah pri nekaterih stvareh pa čeprav me ne bi smelo biti....ne znam si razložiti, ne znam ozavestiti tega strahu, ker je že dolgo v meni in sem se ga navadil, nekako sem slep na ta strah - kot da je postal del mene...
...sedaj pa je že čas, da ga prerasem, se razvijam v moje najvišje dobro, da še te ostanke preteklosti spucam...

hvala & lp,
večni optimist


Fog!
Dovolj mam meglenosti Angry (joke). Sem se čist indetificirala s teboj. Takole je: verjetno si prebral tisti lep post o Metulju, ki ga je napisala Rina Guest. Sam si tud pozoren na morebitne posledice, kako je lahko tale tud Rebirthing nevaren.., če niso pravi pogoji (nepravi čas morda) Zato ni dobro forsirati, jaz bi najraje zaupala svojemu/tvojemu strahu, ki je ravno tako kot pri tebi nekje tam globoko v meni - morda je to vendarle ravno tisti eksistenčni strah, ki nas varuje, tisti, ki ga pravzaprav potrebujemo za življenje. Morda več od tega ni. Ne vem... Morda pa je eden izmed zadnjih poskusov mojega ega pred neizbežnim...

Skratka, počakati na pravi trenutek, pomeni A LOT.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Rebirthing - Zavestno dihanje
Reply #8 - 18.01.2002 at 20:34:15
 
zvijezdica!  Grin

morda....sam dvomim da potrebujem ta strah... ker to ni tist eksistenčni strah...pa s tem tud nimam težav... ampak je imaginarni, samo moj... ti bom pa lahko pol kej več povedal, ko bom šel na ene par seans  Wink

Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Rebirthing - Zavestno dihanje
Reply #9 - 06.02.2002 at 07:50:43
 
REBIRTHING V savni...

Seveda ne morem napisat vsega kar se je zgodilo, pa vseeno...

V savni se ti telo sprosti do konca...ne vem, kdaj sem bil na zadnje tako sproščen... Potem druga stvar je da nisem čutil nog in rok na navaden način....Sem čutil eno energijo okoli njih, ki pa je nisem mogel kontrolirati... to me ni motilo...pravzaprav je blo kar prijetno... in potem je tu še valjda dihanje...

ker si sproščen, toliko kot ponavadi nisi niti v sproščenem stanju, začne energija teči po novem krogu, to pomeni, da se ti aktivira spomin ki je bil poprej blokiran... občutek je božanski in zelo prijeten... lahko pa se aktivira tudi stara bolečina, recimo zloma ali operacije....men se je filing operacije vrnil živo zlo živo,  kot da bi mel operacijo v sedanjosti, ne pa v preteklosti...je pa trajal vse skupaj ene 5 sekund...tko da do tiste agonije, k se počutiš tko nemočen, le ni prišlo  Smiley...
Men se zdijo te misli zaenkrat še dost neurejene...vendar dejstvo, da sem doživel najnaj sproščujočo stvar na svetu samo s tem da sem bil v savni in da sem malo hitreje dihal, da sem se spomnil bolečine in veliko spomina iz preteklosti, me navdaja z  dobrim občutkom...
Vsaj pri meni je tako, da ko sem sproščen sem boljši v vseh stvareh, ki jih pač delam...
Boljši v komunikaciji, boljši v razmišljanju, lažje se smejem, če sem sproščen sem itak že zadovoljen  - vesel...kot prerojen   Smiley

Zdej malo prezgodaj je še da bi govoril o tem, kaj si mislim o rebirthingu...Pri men je blo vsaj za enkrat tako, da mi ni uspelo iti do konca, ker tisto ta "bad" sem pustil za naslednjič... vsaj mislim tako...

Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Rebirthing - Zavestno dihanje
Reply #10 - 06.02.2002 at 21:46:16
 
Quote:
Ker so ta čustva močna obstajajo mnoge nevarnosti, če se postopka lotiš sam brez potrebnega znanja - TOTALNO ODSVETUJEM...


Mislim,da bi mi bolj koristila kakšna čustvena podpora Grin,od znanja se mi včasih tako ali tako že meša Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Rebirthing - Zavestno dihanje
Reply #11 - 07.02.2002 at 11:00:37
 
Robi wrote on 06.02.2002 at 21:46:16:
Mislim,da bi mi bolj koristila kakšna čustvena podpora Grin,od znanja se mi včasih tako ali tako že meša Grin Grin


Sej to je glih to...čustvena podpora od tebe za tebi... Zadovoljstvo,  čeprav se ni spremenila zunanjost, se je v tebi nekaj sprostilo...neka energija ponovno teče, k poprej ni...
Knjigo o rebirthingu ni mogoče dobiti v KR knjižnici, pa čeprav majo vse teme pokrite.... - ZAKAJ
Zato, ker nekomu ustreza, da to znanje ne pride ven, ker če bi to znanje blo vzunaj, potem ne bi mogli prepričati ljudi, da potrebuje to in ono, ker bi sami točno vedel, kaj potrebuje - vsak zase....ne bi blo toliko naslija, ker bi bli vsi itak zadovoljni...
Pa poglejmo cca 60% letnega propračuna gre za vojsko, nevem koliko za medicino in velik del od medicine, gre za zdravila...potem so kle še zavarovalnice, ki nam pravijo da je potrebno poskrbeti za prihodnost tako, da daš nim nekaj denarja, pa da ne govorim o pokojninan...tega je še mnogo in vsi želijo samo nekaj - TVOJ DENAR...
Če pa bi vsi ljudje  delali Rebirthing, Taiji, Reiki...predvsem pa da bi bli ZAVESTNI...potem ne bi potrebovali vojske...medicina bi bla na ravni URGENCE...kar je precej manj stoškov in potreba po zavarovanju bi bla samo še spomin na preteklost...

Jest ti lahko dam kle ene moje poglede na to...pa poglede ostalih prijateljev, ki so to poskusili...Ne morem pa ti dati same izkušnje... sori sam z besedam sem preveč omejen...

Na naslovih malo višje obljubljajo spremembo stanja...in ne spremembno znanja... obljubljajo ti izkušnjo...in ne tehniko...to je možno samo v sedanjosti...znanje pa je v preteklosti...in tisto najbolje ponujajo ti RADOST...

p.s. mam eno knjigo v srbščini...mogoče bi se dalo dobiti tuki kaj v NUK-u
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Rebirthing - Zavestno dihanje
Reply #12 - 11.02.2002 at 22:36:57
 
Začetnik rebirthinga je Leonard Orr...

zanimivo branje, kako je prišel do tega odkritja lahko preberete na njegovi strani...

http://www.leonardorr.com/english/leonard_story.shtml

čekitaut
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Rebirthing - Zavestno dihanje
Reply #13 - 13.02.2002 at 14:48:55
 
Vidim, da bol samevam na tej strani...no sej tko al tko ni nobenmu potrebno brati tega mojga dnevnika  Wink
Uglavnem

2.rebirthing

Počasi sem se začel sproščati...misli sem usmeril na mati in začel dihati... skoraj takoj sem začel hitro dihati in pri tem občutil energijo v rokah, nogah, in še posebej v prsnem košu... vse se je odvijalo hitro in kmalu sem začel dihati še globje in zelo zelo počasi, vse dokler nisem nehal dihati...za ene 2 do tri minute...potem pa kar na enkrat spet hitro dihanje in meni nerazumljivi zvoki so prihajali iz mene, kakor da ne bi jaz govoril ampak nekaj iz mene...to se je ponovilo še 3-krat  v eno urni seansi...mogoče je bla malo daljša seansa pa da se ne spomnim, uglavnem je pa tko da ko sem se zbudil, ves prepoten od silne energije, sem se zbudil najbolj nasmejan, srečen, saj je bil zunaj prelep sončen dan....

V eni izmed pavz med dihanjem sem bil nekje...blo je temno, blo je prijetno in blo je zelo domače...potem pa se je sam odprl tok in nekaj me je vleklo ven, takrat sem spet začel dihati, sam ponoviti nisem mogel, um se je vrnil...

Dosedanji rezultati...

Odkril novo dimenzijo sproščenosti...
Življenje je sedaj bolj prijazno okolje
Že viden napred v Taijiju & Reikiju...
Več moči, da delam to kar pač dani trenutek želim delati...


Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Rebirthing - Zavestno dihanje
Reply #14 - 20.02.2002 at 15:00:25
 
3.rebirthing

ja...to je to...potopiti se u sebe... pa nevem, če veste kako se to občuti...nekako si popolnoma sproščen - popolnoma, telesa ne čutiš več in potovanje se začne... ne vem zakaj me je blo sploh strah na začetku iti na R. sam zdej vem, da je to vsaj zame naj naj boljša stvar kar sem jih kdaj poskusil. sicer ne želim zmanjšati vrednosti ničemur...pravzaprav tut v vsem drugem sedaj bolje dellujem...- U Ž I V A M....
seveda je to samo moja izkušnja...vendar pa v knjigi, ki je napisana kot strokovna knjiga...piše da je to najboljša stvar na svetu... Wink

Torej po tretjem R. ni več dvomov...to mi pomaga pri ozaveščanju, je sproščujoče in obda te občutek radosti...se pravi da se bližam bistvu celotne duhovnosti...razumevanju sebe kot dela celota, poznavanje sebe, sprejemanju sebe...ljubjenju sebe... Kiss

life is great, because I sad so  8)
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Pages: 1 2