Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 14538 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
stopnje
26.01.2003 at 23:07:54
 
smo mel dons zanimiv chat ...

izsek
http://www.gape.org/sonce/svetpogovorov/vzivo/phpMyChatREIKIJanuary262003stopnje...

o stopnjah
1 kamni
2 rastline
3 živali
4 človek
5 energetsko bitje
6 ...

Back to top
« Last Edit: 27.01.2003 at 00:12:26 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: stopnje
Reply #1 - 27.01.2003 at 00:50:56
 
Sem vedela za to gorilo, drugače tudi obstajata dva šimpanza, ki so ju naučili , da se sporazumevata prek posebne take znakovne tipkovnice, vsak znak pomeni nekja drugega, in obvladata že okoli 400 znakov, morda že več. Isto znata opisat svoje želje, občutke... S tem, da je samička tudi dobila dojenčka, ki se je sam učil teh znakov med opazovanjem mame. Smiley

Nisem vsega brala... Wink

Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: stopnje
Reply #2 - 27.01.2003 at 02:17:23
 
gape wrote on 26.01.2003 at 23:07:54:
smo mel dons zanimiv chat ..

Ja. Sem šla dvakrat zapisnik brat, skoraj ne bi verjela očem, da sem se priključila šele na pol zgornje debate. Odgovor? Vprašanje uglasitve morda še vedno obstaja, toda to moram pojasnit: se mi zdi lepo brez prilastkov.


Karmen
Back to top
 
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: stopnje
Reply #3 - 27.01.2003 at 14:39:06
 
Hudo kaj naj rečem... pojavljajo pa se mi vprašanja:
zakaj bi mogl bit sodni dan vsakih 25000 let, zakaj nas kao časovno omejujejo, če ne pa jovo na novo?
in kaj konkretno početi (vaje) da gremo na 4,4?
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
am
1
*
Offline


Posts: 41

Gender: female
7 stopnic
Reply #4 - 27.01.2003 at 14:55:09
 
Naj presodijo ali bolje receno zacutijo vasa srca:

iz knjige GEENOMOVI ROKOPISI

“Sedaj, ko cutim, da se energija, ki sestavlja moje telo, spreminja, ko vem, da se moja hoja skozi zivljenje priblizuje koncu, ko sem razumel in osvojil, kaj je to bolecina, smrt, ljubezen, nerazumevanje, neharmonija, sovrastvo, potrpezljivost, poniznost, osabnost, ko vem, da sem spoznal in upravljal z vsemi fizicnimi vidiki zivljenja, moram storiti korak vec, korak naprej. Ne potrebujem nikogar, da mi to pove. Vem.
V teh trenutkih, ko ni vec poti nazaj, ko pocasi umiram, zelim kljub temu narediti zadnji pregled tistega, kar tvori mojo prtljago; moja izkusnja, moj razlog odhoda in moj prihod. Zelim, da se tudi v meni, kot poslednji prispevek enega cloveka ljudem, izpolni nacelo, ki je bilo moja stalna referenca: “VSE, KAR SE PREJME, JE ZATO, DA SE DA.”
Kot zakljucek mojega cloveskega obstoja sem doumel, da je zapleteno samo tisto, kar sami zapletemo. Da clovek v sebi nosi odgovore na vsa svoja vprasanja. Da si ne more postaviti omejitev svoje lastne domisljije, svojih zelja, svoje zavesti. Da ustvarjanje institucij, da bi se clovek naucil tistega, kar ze ve, pomeni zmanjsevanje cloveske sposobnost spoznati samega sebe.
Zivel sem mnogo let in mnogo zivljenj, in od vsakega od njih sem se cesa naucil. Bil sem gluh in sem kasneje znal poslusati. Bil sem slep in sem kasneje znal gledati in videti. Sam sem trpel posledice svojih napak, vendar pa sem se tudi znal postaviti na noge in nadaljevati mojo pot.
Clovek, ki misli, da ne potrebuje nikogar, tisti, ki se razglasa za lastnega stvarnika, je kot ranjena cebela, ki se vrti okrog sebe. Prav vsi nenehno potrebujemo ostale ljudi in tudi to lekcijo se moramo nenehno uciti.
Znanje, uporabljeno v evoluciji cloveskega bitja, proizvaja harmonijo in govoriti o harmoniji ne pomeni samo govoriti o blaginji okolja, temvec predvsem o popolni medsebojni povezanosti vsega obstojecega, vidnega in nevidnega.
Clovek od svoje prve pa do zadnje etape hodi po poti, ki je tuja njegovemu lastnemu fizicnemu stanju. Harmonija pomeni zanj vedeti v vsakem trenutku njegove evolucije, na kateri fizicni etapi se nahaja, da se ji lahko prilagodi in se tako zna fizicno povezati  s svojim okolje.
Pravijo, da je Vesolje mentalno. To ne pomeni, da je iluzija ali opticna prevara, temvec da vse JE in se MANIFESTIRA zahvaljujoc razumu. Ne obstaja nicesar, kar ne bi ustrezalo nekemu vzroku, nekemu razlogu, nekemu mentalnemu procesu.
Ko je clovek skoraj se primat, se njegov razumski center nahaja na zemlji, ki je vzrok njegove zaskrbljenosti. Med tem, ko se razvija, se njegov razumski center pomika navzgor preko spolovil, trebuha in srca ter koncno do mozganov. Razumski center ljudi z Zemlje se nahaja med srcem in mozgani, med custvi in obcutki, med zeleti in moci. Izkusnja, bolecina, ljubezen in samo zivljenje povzrocajo, da se njegov razumski center prestavi v mozgane, kjer se vse ustvarja, kjer se vse razume, kjer vse JE. Mozgani so nas kozmicni terminal, katerega sposobnost in uporabo sem danes, koncno, zacel razumeti. Kako slabo smo se naucili! Kako slabo smo ucili! Osredotocamo se na telo in ko le-to postaja starejse, nenadoma opazimo, da je najmanj razviti organ tisti, ki vsebuje vse kljuce zivljenja.
Zgodba, ki vam jo bom zacel pripovedovati sedaj, ko sem na koncu svojih dni, ni biografija, kajti bila bi prevec utrujajoca in vam poleg tega na bi veliko koristila, kajti je samo eno zivljenje in ne ZIVLJENJE. Nasprotno, poskusal vam bom prenesti stvari, ki so tiste, ki mi danes dovoljujejo narediti ta prehod. Tiste stvari, ki jih clovek isce in za katere zivi, se bori in stoinstokrat umre. To delam, ker VEM, DA TO MORAM STORITI, kajti sila, ki je ze pricela postajati del mene, tako zahteva.
Govoril vam bom o cloveku, o vlogi, ki jo opravlja v Kreaciji. O tem, kako je kot sestavni del Narave postal do nje agresiven, da bi jo kasneje negoval in varoval. O tem, kako samo zavest lahko pripelje do tega, da Naravo identificiramo kot mati. Na zacetku smo od nje odvisni, kot je novorojencek odvisen od svoje matere. Kasneje se ji clovek - mladostnik upre, jo zavraca in jo napada, mislec, da on to lahko stori bolje. Samo takrat, ko je clovek odrasel, spet obrne pogled nanjo in vidi mati, ki mu je dala vse, svojo kri, svoje okrilje, svoje mleko, svojo toploto... in do nje ponovno zacuti ljubezen. Vi, ljudje z Zemlje, ste mladostniki, eni bolj kot drugi, toda se vedno mislite, da lahko popravite napake, ki jih je povzrocilo Vesolje.
Vas naslednji korak je obrniti spet pogled k vasi materi, ziveti z njo in zanjo, kajti nekega dne ji boste tako, kot danes jaz, morali reci zbogom in spet postati del nje, del njene energije, del njene moci. Da boste ponovno postali, kot ponavljajoci se paradoks toliksnih enkarnacij, oce in mati vase matere. Ko se boste naucili ljubiti vaso ostarelo mati, jo negovati in varovati, ko boste razumeli, da vas ona potrebuje, se boste spremenili v njeno vitalno silo, da bodo na njej ziveli dalje vasi otroci in otroci vasih otrok.

-1- se nadaljuje
Back to top
 
 
IP Logged
 
am
1
*
Offline


Posts: 41

Gender: female
7 stopnic (2)
Reply #5 - 27.01.2003 at 14:58:12
 
iz knjige Geenomovi rokopisi, 2.del:

Sem Geenom, clovesko bitje, ki je prehodilo dolgo pot po stezi evolucije; tezka ucna pot me je skozi tisocletja vodila do tocke, kjer se nahajam danes, ze zelo blizu prestopa iz fizicnega plana. Sel sem skozi vse stopnje cloveske etape, od najbolj grobe do najbolj subtilne manifestacije, od nezavedanja in dvomov do zavedanja in gotovosti, od intuicije do, na koncu, gotovega vedenja o tem, zakaj sem bil ustvarjen.
Moje besede so za vas, ljudje z Zemlje, ki ste zacrtali sele zelo kratek del poti, vas, ki tako, kot vsi mladostniki, prehitevate prihodnost cloveka; pred vami je se na tisoce let, da boste dosegli tisto, cemur pravite modrost, KAR PA NI NIC DRUGEGA, KOT ZAVEST O TEM, KAKO MORA BITI UREJEN VAS SVET. Ko govorim o svetu se sklicujem na tisti del Vesolja, ki ga more clovek spoznati korak za korakom, zivljenje za zivljenjem, generacijo za generacijo.
Eden izmed mejnikov, ob katerem se clovesko bitje nahaja na tocki, kjer ste sedaj vi, je tocno poznati svoj polozaj. Od kod prihaja, kje je in kam gre.
Povrsno poznavanje etap poti evolucije nam pomaga, da se z vecjo gotovostjo soocimo z razvojnim programom vsakega zivljenja, da poznamo usvojene uspehe in neuspehe in da, v koncni fazi, zvisamo ZAVEST, ki je najboljsi pokazatelj napredka.
Ko pravimo, da clovek v svojem Vesoju ni sam, ne govorimo samo o obstoju drugih podobnih svetov, temvec se prav tako sklicujemo na njegov izvor in na njegovo prihodnost.

Ce bi postavili hipoteticne stopnice manifestacije Vesolja od njegovega zacetka do njegove reintegracije, bi videli, da prvo poglavje zgodovine, prvo stopnico, tvori prva manifestacija materije, materialni svet ali kot mu pravite vi, kraljestvo mineralov. Zajemal bi od najbolj preprostih atomskih delcev do najbolj zapletene mineralne zgradbe.

Na drugi stopnici ali v drugem poglavju bi se pojavile rastline, rastlinska raven ali kraljestvo, od najbolj preprostih manifestacij, kot so doloceni lisaji, ki zivijo skupaj v popolni simbiozi in se skorajda ne locijo drug od drugega, do skorajda samostojnih rastlin, ki bolj spominjajo na primitivne zivali, saj prezivijo in se hranijo z doloceno inteligenco, kot je to primer nekaterih morskih rastlin.

Tretjo stopnico bi zavzemale zivali, ki se jim postopoma  razvija mozganski ustroj, sposoben vitalizirati vitalne funkcije. Zivali, ki bi pricenjale postajati avtonomne in mobilne, tako enostavne, kot so protozoo ali morski plankton, dokler ne bi prisli do zapletene zgradbe sesalcev, kjer se pojavi ta spaka cloveskega bitja - primat, ki je popolno oblacilo za vstop na CETRTO STOPNICO: Clovesko bitje, antropomorfno skoraj enako po vseh kotih Vesolja. Zravnan, z nogama za hojo, z rokama, z glavo in s trupom. Opremljen s cutili in mozgani za koordinacijo vseh njegovih vitalnih funkcij, in kar je najbolj pomembno, z mozgani, ki mu sluzijo kot most med originalnim spiritom in njegovo zavestjo, ki se z individualizacijo v vsakem bitju prvic pojavi na tej stopnici.

Do sedaj so vse nizje ravni ali stopnice v vseh njihovih manifestacijah upravljali kolektivni spiriti, ki so med vrstami uravnavali njihovo medsebojno povezanost, ekologijo in eksistenco. Sedaj se je rodil bodoci Vladar vsega, kar je pod njim, cesar obstoj ima smisel le, ce obstaja on sam - ravni, viri in metode, ki so postavljeni na razpolago cloveku za njegovo prezivetje. Evolucionirajo samo na tak nacin, da so koristni cloveku, le-ta pa le takrat, ko jih zna pravilno uporabljati za dobrobit njemu podrejenih, njega samega in njemu podobnih.
Ta stopnica, cetrta na evolucijski lestvici, ima transcedentalen pomen, kajti od tukaj dalje clovek prevzame kontrolo nad evolucijo in se uci samo iz svojih napak in uspehov, ki so posledica uporabe njegove svobodne volje.

Naslednje stopnice pripadajo - peta svetu astralnih energij, sesta mentalnim energijam in sedma spiritualnim energijam - nematerialnim stopnicam, katerih funkcija je vitalizirati, koordinirati in voditi  stopnice pod njimi, dopolniti evolucijski cikel, kjer bi vse skupaj tvorile osmo, ki bi jih povezala in ki je izvor in konec vsega kreiranega.


Dovolite mi, da vam bolj poglobljeno govorim o vasi in nasi cloveski stopnici, o tisti, po kateri sem hodil od zacetka do sedaj, ko se nahajam blizu integracije s svetom energij, osvoboditve od tega telesa, ki mi je bilo tako koristno, in izhoda iz kroga reenkarnacij, na katerega je zaradi lastnih koristi priklenjeno clovesko bitje.
Razlog, da je to hipoteticno stopnisce sestavljeno iz sedmih stopnic, je v tem, da ga opazujemo od dalec; ce bi se mu priblizali, bi v vsaki stopnici videli se sedem manjsih stopnic in v primeru cloveka sedem etap znotraj cetrte velike stopnice, ki predstavlja clovesko bitje. Sedem stopenj evolucije, ki potekajo od primitivnega cloveka (4.1) do nadzavestnega cloveka (4.7), preko nezavestnega cloveka (4.2) in zavestnega cloveka (4.3) (tocka, na kateri ima clovek stoodstotno kontrolo nad svojo evolucijo), stopnica, na kateri se nahajate cloveska bitja z Zemlje.
Ste blizu velikega preskoka, tistega, ki vas vodi na naslednjo stopnico: Clovek Nove Ere (4.4). Naslednji korak je stopnica Mojstrov (4.5), ki to tudi so, saj so prvi s cloveske stopnice, ki imajo sposobnost (garancijo uporabe svobodne volje za pozitivne namene) sluziti kot referenca svojim bratom s stopnice 4.3. In tako bi prisli do 4.6, ki so Mojstri ljudi na stopnji 4.4, in do 4.7 (“zadnjih” ljudi, ki bodo hkrati “prvi”, ki bodo formirali del prve stopnice energetskega plana ali pete velike stopnice).
Stopnice sem uporabil kot primer zato, ker si jih zaradi njihove preprostosti in jasnosti zlahka zapomnite. Vendar je to le en nacin razdelitve in obrazlozitve poti evolucije.
Prijetno je videti se razmisljati o preteklosti; ne morete si predstavljati poti, ki vas se caka do konca vasega potovanja kot cloveskih bitij, kot si prav tako ne morete predstavljati cudes, ki vas pricakujejo, da jih odkrijete sami tokom ZIVLJENJA.
Najprej bi mi ugajalo pripovedovati vam o tem, kako se je rodil vas planet in kako je ozivel. Hipoteze, s katerimi operirajo vasi znanstveniki, se vse bolj priblizujejo realnosti, vendar pa jim se vedno manjka dobrsen del poniznosti, da bi odkrili resnicni razlog zivljenja, kajti ne gre samo za fizicen proces, temvec je to fundamentalno energetski proces. Vitalna energija je tista, ki inertnemu bitju dovoljuje ziveti. Brez te energije se poprej ziva telesa zacnejo razgrajevati, obvlada jih kaos. Zivljenje je harmonija, smrt kaos. Poglejte okrog sebe in videli boste, da je vse energija. Ko ta energija postane na razpolago evoluciji, se pojavi zivljenje. Govorim o najbolj subtilni energiji vseh energij - o ljubezni.
Vas planet Zemlja se je rodil na nacin, ki je podoben rojstvu vseh planetov Vesolja: locil se je od svoje zvezde, svojega sonca. Sprostitev pozitivne energije je ob kompenzaciji z energijami nasprotnega predznaka povzrocila zareco maso, ki je zacela kroziti po orbiti okrog zvezde, ki jo je ustvarila. Tako je nastala prva stopnica evolucijske skale, Kraljestva mineralov. Ko se je masa ohladila, je njena atmosfera, sestavljena iz ogljika in kisika, dovolila, da so zaradi delovanja multiplih soncnih radiacij kemicni elementi, nahajajoci se na povrsini, tvorili plodna tla, ki so skozi tisocletja povzrocila nastanek zivljenja.
Vse, kar sem vam ravnokar povedal, ustreza nacrtu, vse ima svoj vzrok, razlog in pojasnilo, ki za svoje razumevanje potrebuje le tri elemente: poniznost, potrpezljivost in zeljo po poznavanju, vedenju; na kratko povedano radovednost.”
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: stopnje
Reply #6 - 27.01.2003 at 18:13:57
 
am, tole je čudovito !

Hvala, da si spisala.
sem še malo čakala in upala, da temu sledi še kakšno nadaljevanje...Wink ?
vidiš, kakšni smo, dobimo nekaj, pa bi radi še več Grin

pozdrav,
Devi
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
am
1
*
Offline


Posts: 41

Gender: female
Re: stopnje
Reply #7 - 27.01.2003 at 19:20:41
 
[quote author=Devi

...sem še malo čakala in upala, da temu sledi še kakšno nadaljevanje...Wink ?


Ja, Devi, lahko sledi, ce je zanimanje.

Imam se dve graficnih ponazoritvi stopnic (da si lazje predstavljas), samo bi mi moral kdo povedati, kam naj ju posljem.

Lp, Am
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: stopnje
Reply #8 - 27.01.2003 at 19:21:57
 
carsko am

hvala

pošlješ lahko (tudi) meni ... slike
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
am
1
*
Offline


Posts: 41

Gender: female
Re: stopnje
Reply #9 - 27.01.2003 at 19:38:24
 
zivjo!

A ni nobene moznosti, da slikce kar direktno u/l?
Sicer pa, kje se potem lahko sploh vidijo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: stopnje
Reply #10 - 27.01.2003 at 19:48:13
 
Lepo povedano ... Šeeee  Wink
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: stopnje
Reply #11 - 28.01.2003 at 13:34:31
 
Am, kar se teh možnosti tiče, da direktno limaš, sigurno so, ampak jaz jih ne poznam... Embarrassed
me pa zelo zelo zanima nadaljevanje, če se ti še da pisat Smiley
lepo bodi
P.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: stopnje
Reply #12 - 28.01.2003 at 14:01:18
 
"Sem Geenom, clovesko bitje, ki je prehodilo dolgo pot po stezi evolucije;"

OK - tudi sam se strinjam z Darwinom, vendar pa se mi taka miselnost o človeku kot o "kroni" stvarstva zdi popolnoma zgrešena: spet je samo ponavljanje antropocentričnega stališča, ki je pripeljalo do sem (človek  vladar vesolja in gospodar vsega razpoložljivega - in ko bo vse skupaj izčrpal se bo spremenil v čisto zavest in šel uničiti naslednji planet).

Podobno, kot se mi zdi zgrešena tudi aristotelova piramida (to kar je zapisal gape na začetku), saj za temeljni princip jemlje gibanje (kar se ne giblje je mrtvo, ostalo pa se po stopnjah dviguje do neskončne hitrosti).


samo to


Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: stopnje
Reply #13 - 28.01.2003 at 15:59:46
 
t wrote on 28.01.2003 at 14:01:18:
"Sem Geenom, clovesko bitje, ki je prehodilo dolgo pot po stezi evolucije;"

OK - tudi sam se strinjam z Darwinom, vendar pa se mi taka miselnost o človeku kot o "kroni" stvarstva zdi popolnoma zgrešena: spet je samo ponavljanje antropocentričnega stališča, ki je pripeljalo do sem (človek  vladar vesolja in gospodar vsega razpoložljivega - in ko bo vse skupaj izčrpal se bo spremenil v čisto zavest in šel uničiti naslednji planet).

Podobno, kot se mi zdi zgrešena tudi aristotelova piramida (to kar je zapisal gape na začetku), saj za temeljni princip jemlje gibanje (kar se ne giblje je mrtvo, ostalo pa se po stopnjah dviguje do neskončne hitrosti).


Men antropocentrično gledanje tud ne leži, ker zgleda hierarhično, kot da bi blo vse zarad nas, kot da ma materija edin namen, da se skoz človeka poduhovi. Ker tak antopocentrizem se hitro sprevrže v to, da smo gospodarji  unga odspodaj pa služabniki  unga odzgoraj.

Se mi pa po drugi strani smiselno zdi poudarjat vrhovno vlogo človeka, ko gre za odgovornost pa solidarnost, saj  smo samoregulacijsko vlogo evolucije definitivno prebil, preden smo jo uspel razumet. Razumet je zadaj nismo več zmožni, zato bi jo blo po moje najboljš pustit pri miru, ker kakorkoli posegamo vanjo, ne moremo zase napravt nč  več dobrga, ker z evulucijo smo mi zaključl že davno.

Mi samega sebe lahko definiramo smo po tem,  kar še nismo. Tega kar bomo, po moje nima smisla definirat, ker te stopničke za naprej si  lahko podstavljamo samo na podlagi stopničk, ki smo jih že prehodil in ki jih takrat, ko smo po njih hodil, nikakor nismo mogli razumet.

Iz takega na decimalko natančnega razvrščanja  po štengah se po moje lahko hitr pojav delitu na une zgor pa une spod, na    ena razvrščanja že tukaj in zdaj, ne samo v času nazaj pa  naprej. Jest sem v tem smislu rajš en anarhist, ki ga  piramide bolj  dušijo s svojo težo kot pa  inspirirajo s svojo višino,  ki mu bolj leži absurd  kot smisu in ciklanje v spirali kot vzpenjanje po štengah  Undecided Smiley.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
am
1
*
Offline


Posts: 41

Gender: female
Re: stopnje
Reply #14 - 28.01.2003 at 16:33:47
 
quote author=ten-nej :
...spet je samo ponavljanje antropocentričnega stališča, ki je pripeljalo do sem (človek  vladar vesolja in gospodar vsega razpoložljivega - in ko bo vse skupaj izčrpal se bo spremenil v čisto zavest in šel uničiti naslednji planet).


Evolucija je visanje zavesti, ne pa status-quo.
Visja zavest nosi s seboj uporabo svobodne volje v pozitivne namene, ce ne to ni visja zavest. Razen seveda, ce morda ti govoris o inteligenci, kar pa ni isto. Lahko si inteligenten, pa je tvoja odprtost zavesti majhna.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3