Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 12078 times)
aryan
Ex Member




Re: MOLITEV, kako moliti...
Reply #15 - 30.12.2002 at 13:22:31
 
na zacetku ni vazn kako molit ampak je sam vazn da molis. molitev ali prosnja sama po seb nakazuje poniznost, odvisnost, majhnost... oz. nase najbolj notranje in izvorne lastnosti ki so predpogoj za kakrsnokol ljubezen, ki pa je hkrati tud koncni cilj vseh molitev, ce jih pozorno raziscemo.

ljubezen ma svojo podlago v zrtvovanju in sluzenju, v nasprotju s sebicnosto, ki je podlaga sovrastvu.

iz tega izhodisca mormo zacet razvijat naso molitev ali pa sledit molitvam tistih velikih oseb, katerim podlaga je zrtvovanje, cilj pa mir in ljubezen.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: MOLITEV, kako moliti...
Reply #16 - 08.01.2003 at 22:10:28
 
Pri meni sta pa to v bistvu dve različni stvari, naučena in  osebna molitvica.

Jaz vedno molim iz sebe, to je pošiljam svoje misli, svoje prošnje iz svojega srca v vesolje, k svetlobi. Si intimne molitve tudi predstavljati drugače ne znam.

Drugo je pa naučena molitev, "žebranje" kot temu po domače pravimo. Pri tem  pošiljamo pozitivno energijo, sproščeno z žebranjem molitve, navzven, v prostor. Saj budistom zadostuje že, če na trakove napisana molitev valovi v vetru, in s tem seva navzven. Tako nekako kot elektron, ki se giblje, seva elektromagnetno valovanje, isti princip. Ne vem, če kdo z vso gorečnostjo zmoli rožni venec v celoti, mogoče prvih nekaj zdravamarij, potem pa se besede izgovarjajo več ali manj avtomatsko, sevajo energijo in umirjajo um.

Sem doživela na ta božični večer vso ceremonijo s kadilom okrog hiše in po hiši, pa rožni venec (samo delen), pa litanije, itd... in je bilo vseskupaj zelo površinsko, nekako se nikogar ni dotaknilo. Potem smo pa sklenili roke, si gledali v oči in si izpovedali svoje osebne želje in pričakovanja ob božiču, takrat smo pa segli drug drugemu v srce, začutili smo drug drugega, in naše želje in prošnje so bile globlje in pristnejše od tisoč molitvic, ki so v končni fazi izzvenele le kot božični okrasek.



Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: MOLITEV, kako moliti...
Reply #17 - 09.01.2003 at 10:47:25
 
pijanec "moli" ali prosi za alkohol. vprasajmo se, a v resnic za alkohol "moli" njegova bolezen/zasvojenost, ali njegovo zdravje.

ni vsaka molitev isto dobra kot katerakoli druga.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Ziby2
5
*****
Offline

Če nimaš lastnega sija,te
sij drugih ne bo osvetil

Posts: 760
PTUJ
Gender: male
Re: MOLITEV, kako moliti...
Reply #18 - 02.02.2003 at 10:34:24
 

TISTEMU TAMLE

tistemu tamle
čisto spredaj
tistemu tamle
nekje na sredi
tistemu tamle
čisto zadaj

tistemu tamle
ki se mi posmehuje
tistemu tamle
ki me ponižuje
tistemu tamle
ki me prezira

tistemu tamle
ki ga nikdar ne razumem
tistemu tamle
ki me nikoli ni maral razumeti

tistemu tamle
ki ga sovražim
tistemu tamle
ki se obme spotika
tistemu tamle
ki bi ga najrajši utišal

da, prav tistemu
BOM PONUDIL ROKO SPRAVE!

Probajte,prav fajn je.Smiley
Pozdravček,
Matej
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: MOLITEV, kako moliti...
Reply #19 - 02.02.2003 at 11:05:46
 

Matej, lepo...
Lepa ROKA sprave...
Ti bi lahko vsi naredili.
Ni vse samo v molitvi.
Dovolimo si lahko več...
Ponudimo del SEBE, da bodo naša življenja še bolj POLNA.
In tistemu TAMLE, tistemu, ki  me je..., ki mi je... ali sem MU JAZ... Ponujam svojo ROKO.

Zanj molim, Zase molim
Verjamem, pa, da sva si bolj Blizu, če si ZAUPAVA in deliva svojo MOLITEV med seboj...

Čar MOLITVE je v tem, da jo "izpovedujemo s Srcem".
Si v roko sežemo, ko tako čutimo in iz Srca zaželimo...  Cheesy
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: MOLITEV, kako moliti...
Reply #20 - 02.02.2003 at 20:39:26
 
Ziby, tale tvoja molitev je super. Še bolj pa posledice, če jo živiš.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: MOLITEV, kako moliti...
Reply #21 - 15.02.2003 at 12:57:03
 
Sprašujem se, če je lahko molitev tudi oblika (črne) magije...

recimo, za zaščito "občestva": prosim, Bog, zaščiti ljudi, ki so tukaj in ne dovoli, da jih kdo prizadene ali da megli njihove čiste misli z dvomi in vprašanji nasprotnimi od nauka, ki si nam ga Ti predal?
Na ta način v "dobri veri" v resnici prosiš za blokado energije, ki ni samo zaščitna pač pa tudi omejujoča, saj podredi višji smoter ljudi določeni miselnosti preko katere ne vidijo.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
stojchi
Ex Member




Re: MOLITEV, kako moliti...
Reply #22 - 27.03.2003 at 20:25:09
 
Moja molitev iz tega trenutka
 
"Ker si ti,
moj ljubi bog,
moja ljubezen,
te prosim,
naj te občutim,
v globini
svojega hvaležnega srca,
vse bolj in bolj...

Ker si ti,
moj ljubi bog,
moja resnica,
te prosim pripelji me tja,
kjer bom svojo resnico,
lahko občutil v globini,
svojega hrepenečega srca,

Ker si ti, moj ljubi bog,
moja notranja luč,
te prosim pripelji me tja,
kjer mi bo pokazana,
vsa tvoja božanska lepota,
notranjega sveta,
in to že zdaj,
dokler sem še živ...
stojči  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: MOLITEV, kako moliti...
Reply #23 - 02.05.2003 at 18:15:40
 
Quote:
...Če je samo eden,ki trpi,
Oče,rad ob njemu stal bi.
Hvala TI,
ker pustiš mi,
da vsaj prebližno vem,
kako ljubezniv Si.

zakaj pa trpijo sploh? kaj so zagresil al pa narobe nardil?

in, ce je Oce tok ljubezniv, zakaj pol dopusca to "trpljenje" sploh?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: MOLITEV, kako moliti...
Reply #24 - 02.05.2003 at 21:20:54
 
obstajajo pa tud kaksni bolj nezni nacini da se zblizas z bogom kot s trpljenjem, ce delujes po njegovih navodilih in predlogih, ki nam jih prav tako sporoca zaradi svoje ljubezni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LiD
Guest




Re: MOLITEV, kako moliti...
Reply #25 - 03.05.2003 at 12:11:16
 
To pa je res spet eno neumno vprašanje kajti tisto kar se ti naučiš ni molitev. Molitev mora bit iskrena in prit iz srca in še nekaj molitev ni prošnja ampak je pogovor z Nebeškim Očetom...


Ne tu dajat gor nekaj molitev, ki se naj bi jih naučili kajti to ni molitev ampak je to laž ..!
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: MOLITEV, kako moliti...
Reply #26 - 03.05.2003 at 15:07:42
 
Staro krščansko pravilo pravi:


Če ne znaš moliti, odpluj na morje Wink




lp
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: MOLITEV, kako moliti...
Reply #27 - 06.05.2003 at 22:03:00
 
Star12:
Quote:
Katero naj izberem da bo prava... USLIŠANA...mogoče pa je res moja ENA IN EDNINA...

Kako vi gledate na to...
Kako molite in katere molitve so vam najbolj pri srcu...


Nešteto militev je pravih, če znamo moliti. Pri tem moramo biti malo originalni, da tako najdemo, kaj želi naša duša. So sicer skupne molitve, ki imajo zanesljivo veliko težo in vrednost, in le te so formalizirane do takšne stopnje, da jih nam ni dovoljeno kar poljubno prikrajati po svoje (npr. obrazci sv. maše v krščanski Cerkvi). Toda kot žive člane skupnosti nas pogosto ravno te skupne molitve zelo dvigujejo in izpolnjujeno naše notranje teženje po osebnem srečanju za Bogom.  Seveda pa je pomembno naglasiti, da človek, ki zares moli, ne moli toliko zato, da bo uslišan, ampak zato, da se pogovarja s svojim Stvarnikom. Bistvo molitve je srečevanje med stvarjo in Stvarnikom na čim bolj osebnem nivoju. Zato je načinov in oblik molitve nešteto, kot je nešteto različnih osebnosti in kot je nešteto različnih razpoloženj, v katera v določenem trenutku zapadamo vsi mi.

Seveda pa lahko v molitvi prosimo, slavimo, se kar pogovarjamo ali preprosto lebdimo v božji pričujočnosti. Če molitev jemljemo v tem širokem pomenu, bodo naše molitve pogosto uslišane.

Tu sem posredoval čisto na kratko svoj pogled na molitev, ki še zdaleč ni izčrpan. Tako jaz gledam na molitev in tako jaz molim. In seveda še na mnoge druge načine...
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: MOLITEV, kako moliti...
Reply #28 - 07.05.2003 at 13:32:22
 
Hvala, kreden, za te lepe misli o molitvi. Popolnoma se strinjam s teboj. Ponižna molitev je tista, ki je v stanju premikati gore! Dodal bi pa še to, da je molitev lahko že samo razpoloženje duha, globoka meditativna molitev npr. poteka brez besed in celo lahko preide v ekstazo, kjer niti običajni človeški izrazi niso več potrebni...
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: MOLITEV, kako moliti...
Reply #29 - 07.05.2003 at 18:11:58
 
WB, Samson. Me veseli, da si zopet na krovu. Wink

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3