Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 3746 times)
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
občutljivost
07.11.2002 at 14:22:58
 
Pri vsakemu pride dan, ko dosežeđ poden in danes je to pri meni. Že vse življenje sem izredno občutljiva, zato sem tudi brala knjige kot so do Kojca Učbenik življenje in podobne. Naučila sem se, da gledam na življenje z rožnatimi očali in to mi uspeva.
Vendar sem danes spet na tleh. Moj največji problem je pomankanje samozavesti in doma imam pripravljeno knjigo tudi orli potrebujejo zalet. Vem, da jo je ena priporočala.
A danes. Verjetno je moj bioritem dosegel najnižjo točko. Res je, že več kot pol meseca se filam z negativnimi čustvi, predvsem z jezo. Z današnjo depresijo sem kriva zgolj jaz, a kaj ko te včasih tako hitro potegne v val negativnosti.
Kaj mi je? Nič posebnega smilim se sama sebi.

Pred parimi meseci mi je ena šlogala iz kart in mi odprla oči za resnico, ki mi je bila skrita. Preveč sem stroga sama s sabo. To je čista resnica. In potem so takšnji trenutki, ko imam občutek, da me nobeden ne mara, da sem izločena kot črna ovca in imam željo, da bi se zvila v kot in me ne bi bilo več, ne bi beč čutila.
Ne nimam samomorilskih nagonov, za to sem preveč strahopetna, le danes je prišel spet en dan, ko ni sonca, ko je dež in toča, a ne iz neba ampak mojih oči.
In zakaj to pišem vsem javno na očeh? Zato ker se tukaj skrivjajo osebna razmišljanaj in ker vem, da nisem sama s takšnimi občutki in ker vem da me bodo minili.
Občutljiva sem in hitro ranjena, a znam preživeti.
In vsi mi znamo preživeti. Zato ni vredno obupovati, ampak vstati in iti naprej, ker za oblaki se vedno skriva sonce in z nočjo vedno pride dan. In to za vse nas.

Vsakemu, ki mu je uspelo prebrati to do konca, najisrenejše čsitam. Če pa ni razumel pol stvari, ki sem jih napisala, pa naj se ne sekira. sem pač malo čudna.

Vse v vsemu, se pa počutim malo bolje. Sem se malo potolažila.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: občutljivost
Reply #1 - 07.11.2002 at 14:26:29
 
vsem se opravičujem, za tiskarske škrate, rada bi pa pripomnila, da izgleda, da je prav, da sem to poslala. Zakaj? Ker je bil post poslan glih ob 2:22.  

see you
would not want to be you
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: občutljivost
Reply #2 - 07.11.2002 at 14:36:24
 
Veronika, pogumno naprej. Sonce se že kaže iza oblakov. Smiley

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: občutljivost
Reply #3 - 07.11.2002 at 14:39:06
 
Objem za Veroniko.  Kiss
Kot vedno, veš, da se bo vse porihtal. Cheesy
čaučy
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: občutljivost
Reply #4 - 07.11.2002 at 14:43:35
 
Eva, a se skrivaš za drevesom? Stopi naprej, da te vidimo. Wink

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: občutljivost
Reply #5 - 07.11.2002 at 15:11:58
 
veronika wrote on 07.11.2002 at 14:22:58:

Res je, že več kot pol meseca se filam z negativnimi čustvi, predvsem z jezo.

Preveč sem stroga sama s sabo.

so takšnji trenutki, ko imam občutek, da me nobeden ne mara, da sem izločena kot črna ovca in imam željo, da bi se zvila v kot in me ne bi bilo več, ne bi beč čutila.


Veronika, napisala si, kaj si počneš... torej, da si preveč zahtevna in kritična do sebe. Da si prestroga s seboj. Da si prikličeš občutke, da te nobeden ne mara.

Bi bilo zanimivo, če bi pogledala, kaj si želiš in kaj potrebuješ.
In, s čim bi rada nadomestila te občutke, ki jih gojiš.

Govorim ti seveda iz lastnih izkušenj. poznam manevre s katerimi sebi zatežim življenje. Ravno včeraj je bil en tak dan.
Ko rolam vedno iste misli, z vedno istim koncem. Ah, saj veš... skladno s scenarijem, ki smo si ga napisali. Scenarij so pa itak pričakovani izzidi, pričakovane reakcije drugih ljudi. Kak dolgčas v bistvu. Tako predvidljivo.

Meni pomaga, da meni pomembni osebi povem, kaj se mi dogaja. Ali pa mi kdaj se uspe odmakniti od vzorcev in si psotaviti kako racionalno realno vprašanje... v stilu.. "kaj sedaj v resnici počnem?" ... "kaj imam od tega, da tako razmišljam?" .. "Ali sem kaj bliže svoji želji, če tako razmišljam?" "Ali sem srečnejša, ko rolam ta film?"
Itd.
Glavno je vedeti, da gre le za vzorec razmišljanja, s katerim proizvedem(o) določena čustva.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: občutljivost
Reply #6 - 07.11.2002 at 15:19:12
 
veronika wrote on 07.11.2002 at 14:22:58:
In potem so takšnji trenutki, ko imam občutek, da me nobeden ne mara, da sem izločena kot črna ovca in imam željo, da bi se zvila v kot in me ne bi bilo več, ne bi beč čutila.


Veronika, če Ti lahko malo Polepšam Dan;

Star12 Te IMA RADA!
Pošilja Ti en Velik, Topel objemček!

Ti pa le pogumno naprej....

Zunaj Sije Sonček in  v Tvojem Srcu Tudi...

ZAVEDAJ SE TEGA VSAK DAN!




Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: občutljivost
Reply #7 - 07.11.2002 at 16:42:33
 
Ima vaš (naš) časopis tako lepo ime: Pozitivke.

Zato še malo mojih pozitivk:

Tako turoben dan. Misli kar nekam tavajo, iščejo pot stran. V neskončnost.
Ali pa so to občutki? Ki iščejo pot ven. Da bi se izživeli. Zacveteli v meni in odleteli proti tiho venečim vejam bližnjega drevesa. Kaj je tisto, kar se v meni budi?
Nežna pesem se ovija okoli mojega bitja. Kot pršica nežnih sončnih žarkov. Kot objemi, objemi. Ovija se in odvija vedno znova, vedno znova me potegne s sabo, da s hrepenenjem lovim izpete tone, da jih vsrkam vase, da čutim.
V očeh pa nasmeh.
Tako lepo je biti živ.
Zdaj.
Tukaj.
Tako lepo je čutiti.
Naj ne mine, naj ne odide stran. Naj ostaja, naj se me dotika, naj v očeh iskrice budi, naj v nasmehu lepoto okoli deli. Naj govori, naj vedno znova govori, da sem bitje, da si bitje tudi ti.
Mi vsi.
V vseh nas je. V vseh nas se čuti, v vseh nas s toni glasbe v rajanju se podi in kot otrok svobodno, iskreno, nezadržano se smeji. Radost okoli se deli.
Daj, naj potegne te, dopusti, začuti z mano še ti.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: občutljivost
Reply #8 - 07.11.2002 at 18:51:28
 
veronika wrote on 07.11.2002 at 14:22:58:
Res je, že več kot pol meseca se filam z negativnimi čustvi, predvsem z jezo.

zakaj jeza ???
na kaj si jezna ???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
lumpy
3
***
Offline

akobane
Posts: 136
vesolje
Gender: female
Re: občutljivost
Reply #9 - 08.11.2002 at 07:00:09
 
Veronika. Topicu si dala naslov občutljivost.
Na tak način smo občutljivi vsi. Tisti, ki trdi, da nikoli ni imel takih dni, kot ti opisuješ, laže.

Danes je novo jutro in ti vedno kar mirne duše napiši, kar ti leži na srcu. Velikokrat je lažje že samo, če veš da ti je nekdo prisluhnil.

Če pa že jeza obstaja, v kakšnem fitnes studiu, kakšna boksarska vreča ..........

objem in  Kiss

akobané

lumpy
Back to top
 

Pot je ena - cest pa tisočero.
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: občutljivost
Reply #10 - 08.11.2002 at 14:38:56
 
Evo, danes je res nov dan in tud jaz sem že malo ven iz negative padla. Pomagali ste pa vsi ki ste kaj lepega napisali. Pravijo da potrebuješ 100 pametnih, da popravijo tisto kar je naredil eden butast. In tako je tudi s čustvi.
Če se filaš z negativo, moraš veliko več pozitivi dat v sebe, da se počutiš bolje.
V vsem tem je šlo za zamero eni osebi. In ta jeza in zamera se je širila na vse stvari, ki so me obkrožale. Zdaj, se pa spet počutim povezano z njo.  Ampak zakaj? Ker sem se JAZ tako odločila. Odločila sem se, da se bom delala prijazno in lej, po nekaj časa se mi sploh ni bilo treba več delat.
To je moja največja zmaga, zmaga nad samim sabo, da človeka sprejmemo takšnega kot je. In v življenju sta dve ženski osebi, zaradi katerih sem se počutila zafrustrirano in danes, sem se zopet z obema počutila povezano..
Kako prozorno je vse skupaj. Prav vse je v naših glavah. In ko prideš ven, vidiš, da sonce ni nikoli nehalo sanjati. Kako gledaš na stvari je v tvojih rokah. Če vidiš napol polen kozarec, se vedno smejiš. če pa vidiš na pol prazen kozarec, vidiš tudi drugod same oblake. In najhuje je, da se ti oblaki množijo, in so nakoncu tako gosti, da ne vidiš več kozarca.  Wink

Ja, res je, če že samo pišeš o tem, ti je lažje, če ti pa da kdo še kakšno spodbudno besedo, pa še toliko bolje.

Hvala vsem in rada vas imam.

Izgubljena duša. Wink
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1