Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 9720 times)
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Zmoremo vse, kajne?
15.10.2002 at 00:07:02
 
Že od začetka, odkar po tehle threadih listam, me najbolj vleče predvsem k iskreno intimnim in osebno izkustvenim. In ob današnjem prebiranju naših izzivov, mnenj, problemov, težav, "you-name-it" in odgovorov, se mi je pred oči prikradla podoba tiste luštne ploščice, ki mi, prav vsakič, ko me z mojega hladilnika uspe zamotit, izvabi vsaj smehljaj:

I know God won't give me anything I can't handle.
I just wish He didn't trust me so much."
(Mati Tereza)


Lahkotnost mi je v veliko veselje; glasen, prešeren smeh nadvse sproščujoč; vsak dan, ko sem v redu s sabo, mi je za svet objet; vsakič, ko mi kdo na žulj stopi, sem vesela, če zmorem v lastno bolečino do olajšanja, sprejetja bezat; "ko brez miru okrog divjam", se včasih tudi ustavit ne znam - pa kaj; sem vsakič znova vesela, ko zmorem brezpogojno delit ARS, ki je, pa brez vse tiste teorije, ki se (oz. jo) v moje življenje (še) ni(sem) zgodila; sem navnoter ponižno ponosna na marsikatero svojo "zmago" in trenutke, ko mirno poslušati znam; in tako naprej. In močno čutim, da zmorem vse. In zmorem vse.

A se tudi "dol butnem", mi že kako uspe oziroma mi drugi "pomagajo" - hodijo točno tam, ali pa stopijo točno tja, kjer ... tudi če ne bi; včasih. Se nemir in odsotnost izmenjujeta, pa paleta občutkov, ki jih praviloma kar ne bi, pa vztrajno so. In lahko da zmorem zgolj to, da iz trenutka v trenutek preždim, ko izpod tuša zjutraj zlezem, pa begam v svojih iskanjih in v svoje izgovore. In takrat včasih komajda verjamem, da sem tista, ki zmore vse. V bistvu mi še mar ni; do ponovnega začetka.

Kateri, kakšni so bili tisti vaši "trenutki", ko ste zmogli nekaj, kar vam je bilo najprej neskončno "veliko" ali daleč, ali pa tisti, ko močno niste verjeli, da zmorete, pa vseeno ste? In ko pogledate nazaj, ste v sebi "ponosni"; morda vam v vašem "dol" služi celo kot "opomnik", da zmorete res vse. Hvala.
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Zmoremo vse, kajne?
Reply #1 - 15.10.2002 at 10:35:24
 
Quote:
Kateri, kakšni so bili tisti vaši "trenutki", ko ste zmogli nekaj, kar vam je bilo najprej neskončno "veliko" ali daleč, ali pa tisti, ko močno niste verjeli, da zmorete, pa vseeno ste? In ko pogledate nazaj, ste v sebi "ponosni"; morda vam v vašem "dol" služi celo kot "opomnik", da zmorete res vse. Hvala.


Se zgodi ja. Ravno en tak svež dogodek.

Najprej sem jo zagledal in nato nisem mogel več utrgati pogleda iz nje. Bila je tako omamna. Najprej se je sploh nisem upal dotakniti. In res sem imel občutek, da je zame nekako prevelika. Ko sem končno zbral moč, sem jo začel prav počasi uživati. Bila je dobesedno vroča, a to mi je bil še večji izziv. Jemal sem jo počasi, z užitkom in kmalu sva postala eno. Še zavedal se nisem kdaj, kako, ampak krožnik je bil prazen. Pa tako velika pizza je bila.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Zmoremo vse, kajne?
Reply #2 - 15.10.2002 at 12:39:23
 
Men se pa vse bolj odkriva smislenost pa krepčilna vrednost pa nenazadnje praktična uporabnost  takega početja, ki ni z ničemer omejeno  in ki ima za osnovno vodilo le namen.

Pred kratkim sem ob morju  najdu eno tako materializacijo čistega  namena: eno  prazno gnezdo. Se  nism  mogu načudit, ko se ga od bliz pogledov: sama odpadna šara iz kempa, od  naplavljenega stiropola do ostankov   tolaletnega papirja, povezana z raznobrvnimi najlonskimi vrvicami in pisanimi krpicami iz balga.  Ampak pravo gnezdo, mojstrsko spleteno in mehko, v katrem so bli še kosmi puha  in perja mladičkov kašne od obrežnih ptic.

Mater, sem si  reku, se da, če se hoče.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Zmoremo vse, kajne?
Reply #3 - 24.10.2002 at 11:45:08
 
ARS wrote on 15.10.2002 at 00:07:02:
I know God won't give me anything I can't handle.
I just wish He didn't trust me so much."
(Mati Tereza)


Kateri, kakšni so bili tisti vaši "trenutki", ko ste zmogli nekaj, kar vam je bilo najprej neskončno "veliko" ali daleč, ali pa tisti, ko močno niste verjeli, da zmorete, pa vseeno ste? In ko pogledate nazaj, ste v sebi "ponosni"; morda vam v vašem "dol" služi celo kot "opomnik", da zmorete res vse. Hvala.


Težko verjamem, da nimate ničesar na to temo z drugimi za delit ...

???
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: Zmoremo vse, kajne?
Reply #4 - 24.10.2002 at 12:20:46
 
Vsak četrtek mi je izziv... Četrtki so pač moj dan, ko se UČIM pospešeno in na full... Vsak četrtek zjutraj si zadam za cilj, da se bom cel dan počutila full dobro. Ne bom dovolila, da me lekcije današnjega četrtka vržejo iz tira.

Včasih nisem zmogla premagati "magičnega vpliva" četrtka... Sedaj pa ... večino četrtkov že uspem potegniti tisti čudoviti dar, ki ga ima zame, četudi je v prvem hipu precej težko...

Danes je ravno četrtek... Naporen... Gužva... Obremenilen... A tako čudovit! Smiley Smiley Smiley

Wink

Suzana
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Zmoremo vse, kajne?
Reply #5 - 25.10.2002 at 08:59:21
 
Ars, jest mislm, da nam bog res ne naloži tistga, česar ne zmormo in da smo samemu seb največje breme. Tisto gnezdo, narjeno iz ničvrednih  odpadkov, je ptičji familiji enako dobro služilo opravljanjui božjega poslanstva kot če bi blo narjeno iz najfinejših naravnih materialov. Človk pa samemu seb otežuje življenje pa si za opravljanje temeljnega božjega poslanstva nalaga kup ovir pa enih predpogojev, čez katere pol komaj pride al pa sloh ne.

Moj primer iz študentskih let: kot mlad študentski par, ki enostavno ni mogu več živet narazen,  sva po par mesecih švercanja po študentskem domu najdla eno kletno sobo na robu lj. Sva koj vidla, da svet ni narjen za tiste, ki se majo radi pa ničesar nimajo, je ona pustla študij pa najdla  posu. Je blo za naju čist normalno, da ljubezen da otroka, samo gazdi ne, pa nama je sveda vrata pokazal. Sem se kot študent uspel  ugužvat v en blok za  hišnika, da so mi dali 16 m2 veliko hišniško 'stanovanje'. Sva se na šverc vselila oba, sva prišla s trole vsak z dvema vrečkama v rokah. 'Stanovanje' je blo brez opreme, zato sva snela ene notranja vrta in jih kakšen meter in pol visok pritrdla  na  stene in  obesla s stropa, da sva gor nanje metala tistih par cunj, ki sva jih prinels s sabo. Jogi sem staknu v kleti, je bil po sred prerezan, pa nč hudga, sva ga obrnila okrog. Prva  stvar, ki sva jo za njeno prvo plačo kupila, je bla ena fototapeta gorskega potoka, ki nama je optično podljašala sobo, čeprav sva jo porabla samo pol, saj ki je bla sob tako majhna, da če si  stal na sred, si se lahko brez premikanja dotaknu katerekoli od štirih sten. Naslednji mesec sva kupila nov špampek, pol pleteno košaro, pol pleteno omarco, pol pa še en zimzelen. Jest sem pa od doma prinesu en odpisan  električni šporget iz petdestetih let, da si ne tastar prilastil kakšnih   kompetenc, da bi mi  kaj pomagal in se na ta način v moje  življe vtikal. Pol je pa prišel otrok, za katerga v bloku kak mesec sploh niso vedli, ker je moja družica nosečnost skrivala, ponoč pa podnev pa sva ga tko pedenela, da sploh ni jokal. Ko so na hišnem svetu zvedli, kaj se jim je v njihovem 'stanovanju' zaredlo, niso mogli verjet. K sreč so bli tolernatni, saj so oni boljš vedl kot midva , da tko ne bo mogl it dost dolg (ko je prišla patronažna, sem moral s hodnika spremljat previjanje pa kopanje, ker ni blo placa za vse), ampak mi smo v tistem gnezdu na legerndarni ulici pohorskega bataljano v glavnem leže precrkljal  cele tri mesece... Pol pa naprej po več al manj klasičnem scenarijo mladih študenstkih familij brez vesega v ljubljan: malo večja garsonjera, pol drugi otrok pa  selitev na obrobje, kjer je ceneje, pol pa končno selitu čist v en drug kraj, kjer je še cenje pa vožje  uro pa pol do šihta pa faksa pa tolk tud nazaj, pol menjava služb pa brezposelnost pa obujanje legende  o tem, kako je blo kljub hudmu pravzaprav luštno v ljubljan...

Evo, če bi si to sam naložu, če ne bi blo ene božje sugestije, ki je zamotila mojo človeško razsodnost, bi po moje klecnu že pod težo  une plastične vrečke na troli. K sreč sem šele na 'stara' leta začel  komplicirat okrog tega, kaj bi si sam naložu, da bom zmogu čim bolj komotno okrog nosit. Sem ugotovu, da tisto, kar mi je naloženo, ni  nikol tako težko okrog nosit, kot tisto, kar bi si sam  s premislekom nadel, zato v pricipu po mojem nisem racionalen človk in nikol ne bom, čeprav me tko kot pokojno mater terezijo spremlja en dvom, če bom zmogu. Pa en nepopisno dobr občutek, ko se ozreš nazaj, da v bistu sem zmogu, da sem samemu seb ena legenda  Roll Eyes Smiley.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Zmoremo vse, kajne?
Reply #6 - 25.10.2002 at 09:54:38
 
Res si legenda, titud, tvoja sobica pa tud Smiley

Ampak, a ni hecno, kako se nam skoz zivljenje dogajajo tocno tiste stvari, ki se jih najbolj bojimo in jih najmanj maramo?
Kolikor nazaj se spomnim, sem si zmerom zelela samo varen prostor, urejeno zivljenje in samostojnost.
Skoz zivljenje pa se vlecem skoz nekam drugam, sem se ze ene 7x al 8x v par letih selila, skos sem na robu prezivetja, glih tolk da pridem skos in nikol se ne morem tolk od doma odlepit, da bi imela res obcutek, da sem cist svoja. Pa je vseeno zivljenje lepo, vcasih celo tolko da komaj verjamem. Po vsem tem casu samo cedalje rajsi zivim pa cedalje bolj cenim vse, kar pride.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Zmoremo vse, kajne?
Reply #7 - 25.10.2002 at 09:57:07
 
Titud, si postal tud men en kos legende.

Drži se.

lp bp

Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Zmoremo vse, kajne?
Reply #8 - 25.10.2002 at 10:00:41
 
titud wrote on 25.10.2002 at 08:59:21:
Ars, jest mislm, da nam bog res ne naloži tistga, česar ne zmormo in da smo samemu seb največje breme.

Človk pa samemu seb otežuje življenje pa si za opravljanje temeljnega božjega poslanstva nalaga kup ovir pa enih predpogojev, čez katere pol komaj pride al pa sloh ne.

Kako znate pa eni lepo v besede spravt!

... To ni nobena pesem, to je ena sama ljubezen. (Marko Pavček)

Legenda, Titud. Hvala!


Sej je blo mrbit zgori možno začutit, da svoje breme (beri: sebe) zadnje čase mal teži prenašam. A včasih je že tko, da se iz trenutkov samopomilovanja, toriranja in cepetanja na mestu kar kakšen dan al pa celo več nardi. Za določen čas. Dokler se sami sebi ne zazdimo prav smešni. Dokler si ne zavihamo rokavov in preprosto naredimo tisto, kar je za narest. Evo, še sonce je kar prec s svojimi snopi žarkov ven prišlo. Hvala, Titud.
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
lumpy
3
***
Offline

akobane
Posts: 136
vesolje
Gender: female
Re: Zmoremo vse, kajne?
Reply #9 - 25.10.2002 at 10:21:28
 
Titud = legenda

Uh, uh, uh spomnil si me na študentska leta, ko se je vse dalo, vse smo bili sposobni itd. Kje je to? Cry

Staramo se dragi moj. Te spremembe v razmišljanju so pa očitna posledica.  Grin

akobané

lumpy
Back to top
 

Pot je ena - cest pa tisočero.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Zmoremo vse, kajne?
Reply #10 - 25.10.2002 at 10:24:58
 
Vedno bolj spoznavam, da se mi uresničuje vse, kar sem si kdaj želel in kar je bilo v moji zavesti.

Pomembna je le naravnanost, pozornost, zaupanje v univerzum in seveda potrpežljivost.

Ni se dobro ukvarjati direktno z željami, ampak s tistim, ki želje ustvarja.
Ko razumem sebe, razumem tudi kako ta svet deluje.

Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Zmoremo vse, kajne?
Reply #11 - 25.10.2002 at 11:59:38
 
Hvala vam,  punce pa fantje, da ste sokreatorji moje že mal zaprašene  legende  Smiley Smiley Smiley.

Zdej bi se mi blo prav pasalo mal v legendarni slavi posončit, ampak jest ne bi bil se jest, če bi znal ta prav cajt nehat pa da zraven ne bi še mal pojamral. Priznam, da sem bil ves ta cajt čist  trd od strahu in da sem imel odzad ves čas eno opcijo, da bom, če ne bo šlo več tko naprej, tasatrmu nazaj v bajto prijokal. Sem dejansko eno kompromisno  opcijio tud sporbal, saj ta starejša pa bolj ta pametna sestra dost truda v to vložila, da me je preričala, da smo se presil iz tega tamalga 'stanovanja' v eno garsonjero od fotrove žene, ki so jo po enih dveh mesecih, ko so so zvedl, kje pa kako mam otroka, uspel spraznit. Moja družica  ni hotla tja  it, je šla šele pol, ko sem jo s svojo žlahto v kot stisnu in ji ni preostal dugega. Una garsonjera je bla lukzuna zadeva, 30 m2, ampak smo z njo priklical nase hudiča. Kljub temu, da sva se hotla pred vtikanjem zavarovat z 300 markami najemnine, mačeha pa sestra nista mogli prenest, da hočmo po svoje živet in da ne mislimo nobenmu kakšne posebne hvaležnosti kazat. Po treh mesecih je mačeho ena paranoja prjela, da se hoče moja družica prek otroka njene garsonjere prilastit, saj bo mene itak enkart v rit sunla, nje pa njenga  pankrta pa  ne bo možno več iz garsonjejre spravt. Se je moji družici  čist odrgal, tud jest nism mogu dojet, kako tastari na najino  jebeno nemočno mlado familjo gledajo,  sem seveda z njo potegnu, sestra pa fotr pa z mačeho. Je bil cel hudič, so nam s pravniki grozil, sva se pobrala od njih takoj, ko sva drguje plac najdla. Sva se spet s trolo selila, ampak sem k sreč dobil penzijo po mami, s katero sem najemnine plačeval pa se lukzuz študija lahko vzporedno s familijo privošču, partnerca nas je pa vse seveda iz dneva v dan s svojo plačo do moje diplome par  let živela.

Zdaj, če človek zadevo z druge plati, npr. od  mojga fotra pogleda, je po moje on orenh cvikov, da se mu ne bom s celo študnetsko familjo domov prvleku, da jo bo on mogu gostit pa živet. Sem bil z njegovga stališča čist en neodgovorn mulc, ki se gre nekaj, česar ni sposoben spelat. Za mačeho sem bil en naivnež, ki me bo baba okrog prnesla, tko  kot je ona mojga tastrga, ko se je priženila iz garsonjere na bajto. Sestra je bla fascinina na tem, da  se upam it nekaj, kar si ona ni nkol, pa bi me rada nazaj  bolj pod nadzor malomeščanske srenje spravla, ker  zakaj bi pa jest lahko kar od  enih idelov  živu, če ona tega ne more. Moja pratnerca se je  dejansko borila, da me sprav ven iz te ujetosti, saj sem, če sem bil z njimi v stiku, čist po eni drugi logiki funkcioniral, kot sva si jo uspela sama med sabo splest.  Se je morala ful namatrat, mam  še zdaj občutek, da sem jo po svoje izkosristu in da  ji te usluge ne bom nikdar mogu  poplačat. Ne tolk materialno, ampak za njeno energijo, ki jo je skurla, da nas je skup pa na svojem obržala. Jest sem sprot zmeraj po malem dvomu, če  je res tko edino možno in prav. Samozavest sem zmerom iz tega  šele črpov, ko se se na  prehojno pot ozrl in iz nje legendo naredu. Ker se vedno najde kdo, ki mi iz svojga vidika lahko dokaže, da  sem bil in bom vedno ena neodgovorna pa scrkljana zguba, ki cel življnje ni nč pametnega ustvarla. Žlahta si to morda še zmeraj misli, a je rajš tih, da se sploh kaj vidmo; žena me s tovrstnim poniževanjem trezni, češ da spim na 'lovorikah', ki spoh niso moje; sin me postran gleda, zakaj nimamo v ljubljan stanovanja kot ga majo tastari od prjatlov; šefi se čudjo eni moji neambicioznosti glede na moje 'kapacitete'; sosedje pa me po malem pomilijejo, da se pustim vsem skupaj tko komandirat in da zgledam kot ena copata.

Evo, vsaka legenda ma več plati, tud una o titudu  Smiley Cry  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Zmoremo vse, kajne?
Reply #12 - 25.10.2002 at 12:14:30
 
Ves kaj, titud, kar sprijazni se, da nobena legenda ni nikol glih lahkega zivljenja imela.... Wink
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
lumpy
3
***
Offline

akobane
Posts: 136
vesolje
Gender: female
Re: Zmoremo vse, kajne?
Reply #13 - 25.10.2002 at 12:31:33
 
titud wrote on 25.10.2002 at 11:59:38:
Evo, vsaka legenda ma več plati, tud una o titudu  Smiley Cry  


Vsaka čast! Si pa mel .......! Jaz sem se tud z našmi full borila, ker mož ni Slovenc. Zdej ne vem, če bi še mela tolk moči.


akobané

lumpy
Back to top
 

Pot je ena - cest pa tisočero.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Zmoremo vse, kajne?
Reply #14 - 25.10.2002 at 13:20:16
 
Devi, ampak se sprašujem, zakaj je potrebno prav z jamranjem  legendarnost oživljat, namesto da bi se človk z ene spokojne distance nad svojo  osebno legendo naslajal.  Se  namreč čist  strinjam z moorom, da se mora vsak v svojo osebno  legendo umestit, ki te ukorenini v preteklst in na kateri si inspiriraš prihodnsot.  Ker je tako vsak tud  samemu seb kristus, mamo mi vsi  en vzorc po njemu vsajen, da si  je treba legendarnost s trpljenjem zaslužit. Ampak ma tud njegova legenda drugo plat, to da je bil kristus v bistvu od boga dan pa v človeškem smislu priviligiran uživač, ki se je čist  prostovljno pustu bičat pa kronat pa pa križat. Tud buda je bil en velik uživač,  se je sidharta prestolonasledstvu tud čist prostovljno odreku. Kaj zadj iz tega po moje sledi: ne naredi tvoje osebne legende trpljnje, apmak svobodna volja. Da delaš nekaj kljub temu, da veš, da boš najebal, ampak ne moreš, da ne bi. In da pol, ko pogledaš nazaj, tega ne obžaluješ. In te to utrjuje v zavesti, da boš drugič spet naredu točn tko in nč drgač.

Lumpi, kar se pa ... tiče: po moje jih je imela moja žena, ne pa jest  Smiley      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2