Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 5803 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: "Kako krepiti osebnost svojega otroka"
Reply #15 - 06.11.2002 at 08:52:07
 
Bi človk res  pričakoval, da ma vsaj družina drugačn vzorc. A se tud tle jeba pa izkoriščanje začne takoj, ko se kdo prepusti nesebičnosti. Se ta takoj sprevrže v žrtvovanje za druge, predvsem mulce, da začnejo najprej harat zase pa k seb doma, pol pa s temu vzorcem ( ko doma naredijo eno generalko) gredo harat ven v družbo pa v partnerske pa poslovne odnose od katerih prčakujejo pa zahtevajo,  da se bo folk zmeraj njim prigajal pa zanje žrtvoval. To se pol cen kot močna osebnost, ki ve kaj hoče, ki zna druge seb podrejat, ki je sposeben pod temi pogoji tud za druge čut imet pa zanje  skrbet. S takim vzorcem dejansko z izgubo ega zgubiš tud osebnost, postaneš žrtev oz. orodje  za potrjevanje ega drugih, ki so močnejše persone. Zato se folk tolk panično tega ega oklepa, ker njegovo izgubu enač z osebnostnim zlomom. Folk bi rabu vzorce, da je možno živet pa bit persona brez ega, tega vzorca pa ne sme/more bit, ker če bi bil pa če bi se dalo  po njem ravnat, pol se na tak način ne bi ega nikol dal znebit, ker ego stoji in pade prav na vzorcih.

Otroku se po moje res ne da prišparat, da ne bi rabu ega na poti do ene persone. Ta stari pa delamo napako, ker bi rad ta njegov ego po svojih vzorcih ustvarl, da bi mu s tem kao marsikaj prihranl. Ker ega otrok ne zgradi sam, ga zato ne zna tud sam razstavit pa razgradit. Ker mu sprejem naših vzorcov  pogojujemo z  ljubeznijo,  enači nesprejemanje teh vzorcev z izubo te ljubezni. Se tako na koncu zgodi, da skreiramo eno egoistično pošast pa jo hočmo v kaj bolj človeškega prevzgojit z grožnjo odtegnitve ljubezni, otrok/mladostnik pa tako zacvika, da bo ostal hkrat brez ega in brez ljubezni. Enostavno ne šteka, kaj bi od njega radi, zato ponavad zgubi vero tako v svoj ego kot v  starševako ljubezen in ljubezen nasploh.  Se zlom kot osebnost in mora začet na začetku. Je to lahko priložnost, da se začne mladostnik zares po seb brskat al pa razlog za to, da se začne kemiji ali pa drugim sugestijam odpirat. To je lahko zanj priložnost, lahko pa poguba, starševstvo na tak način pa tombola.                  
Back to top
 
 
IP Logged
 
tejka
2
**
Offline

Danes je najlepši dan.

Posts: 88
Novo mesto
Re: "Kako krepiti osebnost svojega otroka"
Reply #16 - 12.11.2002 at 10:09:59
 
največ lahko naeredimo že s tem da znamo sami sebe imeti radi in se cenimo. Ker otroci se učijo od nas. Dobre in slabe stvari. To bi iblo za začetek. Imejte se radi, sami sebe, da boste imeli potem lahko tudi druge.
Back to top
 
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: "Kako krepiti osebnost svojega otroka"
Reply #17 - 12.11.2002 at 11:06:28
 
Quote:
Grin aha, prebrala topic... ja titud: škoda, škoda  Grin  Lips Sealed


Eva, ko se otrok rodi, je res nepopisan list papirja. Ko raste pa odkrivamo črke in besede na njem, (kot pri tisti igrici s suhim svinčnikom, kjer je vtiskana matrica). S časoma povečujemo kontrast in ostrino črk in misli,..vedno nam pač kaj novega pove, in nekoč je tudi sam starš..; mogoče je res težje imeti rad svoje starše, potem ko že imaš svojega otroka ..zaradi teh !** vzorcev, (posebej ker se človek v svoji kali bolj malo spreminja - relativno seveda - se mi vedno bolj zdi tako).

Sem pa hvaležna da imam to srečo, da mi je bilo podarjeno imeti otroka. Ker sem drugače en meglenoglav primerek osebka, če njiju ne bi bilo, bi bila še bolj.

Kar sem pa bi rada tudi povedala (v razmislek samo) s tem je, da pravo vprašanje krepitve otrokove osebnosti ni vezano na samo dejstvo ali človek otroka res ima ali ne.


Karmen
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: "Kako krepiti osebnost svojega otroka"
Reply #18 - 12.11.2002 at 12:21:28
 
Quote:
Eva, ko se otrok rodi, je res nepopisan list papirja.

Karmen, od nekje mi to, da to ni čisto tako, da teh besed ne bi želela uporabit. Če upoštevam, da je dete že živelo prejšnja življenja, iz katerih ima mnoge izkušnje in so vplivala na izbor okolja v tem novem življenju. Mogoče delam napako, ampak od še nerojenega otroka pričakujem, da ve veliko več, kot pa vem jaz, da je 'še zelo v stiku s svojo dušo oz. da je njegova duša v ospredju'. Nekje sem prebrala, da je velikokrat sam porod tako velik šok, da pozabimo veliko. Ostalo pa pozabimo takrat, ko se prilagajamo svetu odraslih; eni počasneje kot drugi.
V glavnem, ne verjamem, da je kdorkoli, ki se rodi na ta svet, nepopisan list papirja, ker naj bi, po mojem, vseboval vsaj en razlog, namen, zakaj se je sploh rodil na ta svet.
Quote:
mogoče je res težje imeti rad svoje starše, potem ko že imaš svojega otroka ..zaradi teh !** vzorcev, (posebej ker se človek v svoji kali bolj malo spreminja - relativno seveda - se mi vedno bolj zdi tako).

??? Jih je res? Tega še nisem zaznala.

Quote:
Sem pa hvaležna da imam to srečo, da mi je bilo podarjeno imeti otroka. Ker sem drugače en meglenoglav primerek osebka, če njiju ne bi bilo, bi bila še bolj.

meglenoglav?  ??? ne razumem I

Quote:
Kar sem pa bi rada tudi povedala (v razmislek samo) s tem je, da pravo vprašanje krepitve otrokove osebnosti ni vezano na samo dejstvo ali človek otroka res ima ali ne.

ne razumem II  Undecided  Embarrassed
Eva

Back to top
 
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: "Kako krepiti osebnost svojega otroka"
Reply #19 - 12.11.2002 at 13:50:43
 
Quote:
Karmen, od nekje mi to, da to ni čisto tako, da teh besed ne bi želela uporabit. Če upoštevam, da je dete že živelo prejšnja življenja, iz katerih ima mnoge izkušnje in so vplivala na izbor okolja v tem novem življenju. Mogoče delam napako, ampak od še nerojenega otroka pričakujem, da ve veliko več, kot pa vem jaz, da je 'še zelo v stiku s svojo dušo oz. da je njegova duša v ospredju'. Nekje sem prebrala, da je velikokrat sam porod tako velik šok, da pozabimo veliko. Ostalo pa pozabimo takrat, ko se prilagajamo svetu odraslih; eni počasneje kot drugi.
V glavnem, ne verjamem, da je kdorkoli, ki se rodi na ta svet, nepopisan list papirja, ker naj bi, po mojem, vseboval vsaj en razlog, namen, zakaj se je sploh rodil na ta svet.
??? Jih je res? Tega še nisem zaznala.

meglenoglav?  ??? ne razumem I

ne razumem II  Undecided  Embarrassed
Eva



Eva vem, zdaj ko si noseča bi se pogovarjala samo o otrocih. Prvi? Delaš napako če pričakuješ, da bo tvoj otrok kar na začetku svoje poti vedel več kot ti. In šok ki ga ob porodu doživimo je popotnica za življenje. Ni samo stres, je tudi sproščanje prepotrebnih hormonov, ki potem ob stresnih situacijah delujejo kot zaščita v življenju odraslega človeka. Zato zdaj, ko se pripravljaš na porod je prav, da tudi sebe pripraviš na udeležbo v tem "stresu".
To je z nepopisanim listom je bilo mišljeno kot metafora, Eva. Ne bi te zdaj nekaj strašila ampak spomnem se malo še sebe, ko še nisem imela otrok. Moj pogledi na vzgojo so bili zgolj preprosti.

To pod I in II je bilo zgolj razlaga za tiste, ki že imajo otroke.
Zdaj če si že med nami, ti svetujem, da ne poskušaš razumet (in se res moji postom izogneš), če pa ne, si pa malo zabeli kak obrok-ec. Wink

Karmen



Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: "Kako krepiti osebnost svojega otroka"
Reply #20 - 12.11.2002 at 16:10:19
 
Quote:
Eva vem, zdaj ko si noseča bi se pogovarjala samo o otrocih.
Ampak, ni tako.
Quote:
Prvi?
Ja, prvi.  Smiley
Quote:
Delaš napako če pričakuješ, da bo tvoj otrok kar na začetku svoje poti vedel več kot ti.
Tega sicer nisem mislila tako...'vsakdanje'. Otroci naj bi vedeli več, ampak preden se naučijo komuniciranja z govorjenjem, kakršnega poznamo mi, so že 'preoblikovani'. (se mi zdi verjetno, nisem pa v to popolnoma prepričana) In tisto znanje ostane nekje 'v globini', kot zaenkrat imenujem to področje, pa nisem čisto zadovoljna s tem izrazom. (Vsi izrazi, ki so v narekovajih so tam zato, ker imam občutek, da ne opišejo dobro tistega, kar naj bi opisali.)
Otroci živijo neobremenjeni s svetom odraslih (bolj ali manj) in če jih opazujem... tako pristnost, naravnost, odkritost, ki jih lahko razberem iz njihovih dejanj, besed... pogrešam pri sebi, pri človeštvu.
V času nemirov me lahko bolj gane misel na otroke, ki se igrajo, pride do konflikta, zaradi česar se nekdo prestrašen razjezi... čez nekaj trenutkov se igrajo v miru naprej... nobenih zamer... ker je bolj pomemben svet, ki so ga zgradili v igri, kot pa take zunanje reči...
Mislim, da se da od otrok marsikaj naučit. S tem se tudi tolažim, kadar me označijo za otročjo.  Embarrassed
Quote:
Zato zdaj, ko se pripravljaš na porod je prav, da tudi sebe pripraviš na udeležbo v tem "stresu".
Ja, delam na tem.
Quote:
To je z nepopisanim listom je bilo mišljeno kot metafora, Eva. Ne bi te zdaj nekaj strašila ampak spomnem se malo še sebe, ko še nisem imela otrok.
Jaz pa vem, zase, da odkar sem vedela, da sem noseča, sem se počutila, da otroka že imam.
Quote:
Moj pogledi na vzgojo so bili zgolj preprosti.
 Ne vem, kaj misliš s to preprostostjo pogledov na vzgojo. Sama sem večkrat razmišljala o tem, kako bi vzgajala svojega otroka, kako bi ga naučila tega, kar zdaj poskušam naučiti sebe - prisluhniti sebi, se spoznavati in v skladu s tem ravnati.
Takrat še nisem razmišljala, o tem, kar sem omenila v prvem postu: da naj bi otrok te stvari itak že prinesel s seboj. Da bi se lahko jaz marsikaj naučila od otroka. Takrat sem se zato samo čutila dolžno jaz učiti njega in vizualizirala sem si veliko konfliktnih situacij in razmišljala o tem, kako bi jaz odreagirala nanje, da bi mu bila dober zgled, izbirala sem besede in tvorila premišljene stavke, s katerimi bi mu lahko povedala več, kot vem sama,...
Verjela sem in verjamem, da gre za izziv, da je na meni, da 'materializiram' tisto, kar sem vizualizirala. Verjamem, da mi je bil otrok podarjen zato. In sem se pripravljena učiti.

Quote:
To pod I in II je bilo zgolj razlaga za tiste, ki že imajo otroke.  
Zdaj če si že med nami, ti svetujem, da ne poskušaš razumet (in se res moji postom izogneš), če pa ne, si pa malo zabeli kak obrok-ec.  
 Undecided A obstaja možnost, da svet utegne bit lepši, če tegale ne bom nikoli razumela. m?
Eva
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: "Kako krepiti osebnost svojega otroka"
Reply #21 - 12.11.2002 at 18:41:55
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: "Kako krepiti osebnost svojega otroka"
Reply #22 - 05.08.2003 at 07:28:00
 

Vira ne vem, pa kaj potem.
Kiss
ARS


Nasveti otroka staršem, kot jih vidi duša,
dejanski odziv otroka lahko precej odstopa, ker nanj bolj ali manj vpliva ego in zavest otroka.


NE razvajajte me,
dobro vem, da ne morem imeti vsega, kar želim. Samo preizkušam vas.

NE bojte se biti strogi.
To mi je všeč. Takoj vem, kaj smem in česa ne.

NE bodite grobi z mano,
sicer bom mislil, da se samo s silo kaj doseže. Rad bom upošteval nasvet.

NE bodite nedosledni.
Zaradi tega sem negotov in se izogibam vsaki obveznosti.

NE nasedajte mojemu izzivanju, kadar govorim in delam vse samo zato, da vas razžalostim.
Na ta način bi lahko dosegel kakšno "zmago".

NE bodite preveč žalostni, kadar vam rečem, da vas sovražim.
Ne mislim resno, samo želim, da bi vam bilo žal zaradi tistega, kar ste mi naredili.

NE podcenjujte me.
Zaradi tega bom igral "velikega šefa".

NE delajte stvari, ki jih lahko opravim sam.
Zaradi tega se počutim kot dojenček, utegnil pa bi vas imeti za svoje služabnike.

NAJ moje razvade NE pritegnejo vaše pozornosti.
To me samo vzpodbuja, da nadaljujem z njimi.

NE opozarjajte me pred drugimi.
Bolj pazljiv bom, če se boste z menoj pogovorili na štiri oči.

NE razpravljajte o mojem obnašanju med prepirom.
Ne vem zakaj, ampak takrat slabo slišim in ni mi do sodelovanja.
Naredite, kar mislite, da je potrebno, toda pogovorimo se kasneje, v miru.

NE pridigajte mi!
Bili bi presenečeni, če bi vedeli, kako dobro vem, kaj je prav in kaj narobe.

NE dajajte mi občutka, da so moje napake grehi.
Moram se naučiti delati napake, ne da bi pri tem občutil krivdo.

NE pridigajte mi kar naprej, sicer se bom moral narediti gluhega.

NE zahtevajte pojasnil za moje obnašanje.
Včasih res ne vem, zakaj sem to storil.

NE precenjujte me.
Če me je strah posledic, se utegnem tudi zlagati.

NE pozabite, da rad eksperimentiram.
Tako se učim, vas pa prosim, da ste potrpežljivi.

NE varujte me pred posledicami.
Na izkušnjah se učim.

NE bodite preveč pozorni, kadar sem lažje bolan.
Lahko bi začel uživati v bolezni, če bi začutil, da mi posvečate več pozornosti.

NE zavračajte me, ko želim odgovore na vprašanja.
Sicer bom moral spraševati in poiskati informacije drugje.

NE govorite mi, da ste idealni in nezmotljivi.
S takimi je težko živeti.

NE skrbite, če preživimo malo časa skupaj.
Važno je, kako ga preživimo.

NIKAR naj moje bojazni ne postanejo vaša tesnoba.
Še bolj bom prestrašen. Pokažite mi, da ste hrabri.

NE pozabite, da ne morem odrasti brez veliko razumevanja in podpore;
graja mi nikoli ne uide, zaslužena pohvala pa.


BODITE moji prijatelji, pa bom tudi jaz vaš.
Učite me z vzgledom, ne s kritiko.

IN poleg vsega, zelo vas imam rad, imejte tudi vi mene ...
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Pages: 1 2