Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 21272 times)
Borut
Ex Member




Crowley tarot karte - razlaga in uporaba
27.10.2002 at 07:48:02
 
Odpiram nov topic, namenjen razlagi CROWLEY tarot kart in možnih načinih uporabe.  

Kdor želi, lahko tu zapiše svoje izkušnje, svoje znanje, svoj pristop.  

Vsa mnenja so dobrodošla.
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Crowley tarot karte - razlaga in uporaba
Reply #1 - 27.10.2002 at 08:57:53
 
Ja, jaaa. Cheesy
Jest si z njimi ful pomagam in so mi všeč. No, brez knjige ne bi šlo. Tud knjiga mi je ful všeč.  Smiley
RAzmišljam o svoji situaciji in jih mešam, lep kupček si postavim na dlan oz. bolj na prste leve roke, zaprem učkein roko mal naglnem, da se karte zapeljejo proti dlani - zapestju. Potem vzamem tisto, katere hrbet je najbolj odkrit. Pa če se kera zraven sil, al pa če pade ven med mešanjem, gre zraven. Potem jo poiščem v knjigici, dnevnik in svinčnik v roke, berem razlago, gledam slikco in pišem stvari, ki mi pridejo na misel ob onih besedah in podobi, poskušam bit čimbolj poštena do sebe, si priznat stvari in tko tut najbolj pomagajo.  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Borut
Ex Member




Re: Crowley tarot karte - razlaga in uporaba
Reply #2 - 29.10.2002 at 02:38:15
 
Quote:
Ja, jaaa. :D
Jest si z njimi ful pomagam in so mi všeč. No, brez knjige ne bi šlo. Tud knjiga mi je ful všeč.  :)
RAzmišljam o svoji situaciji in jih mešam, lep kupček si postavim na dlan oz. bolj na prste leve roke, zaprem učkein roko mal naglnem, da se karte zapeljejo proti dlani - zapestju. Potem vzamem tisto, katere hrbet je najbolj odkrit. Pa če se kera zraven sil, al pa če pade ven med mešanjem, gre zraven. Potem jo poiščem v knjigici, dnevnik in svinčnik v roke, berem razlago, gledam slikco in pišem stvari, ki mi pridejo na misel ob onih besedah in podobi, poskušam bit čimbolj poštena do sebe, si priznat stvari in tko tut najbolj pomagajo.  :)


Bravo, bravo.
Potem imaš pa kar zajeten kup zapiskov. Imaš kaj za pretipkat za tale topic?
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Crowley tarot karte - razlaga in uporaba
Reply #3 - 29.10.2002 at 07:40:47
 
Quote:
Potem imaš pa kar zajeten kup zapiskov. Imaš kaj za pretipkat za tale topic?

Kar zapišem, ima oseben vidik, in to drugim v njihovi drugačni situaciji, ne vem, če bi jim koristilo. Vsakič gre pri isti karti lahko za različne stvari, odvisno od problema, oz. situacije, s katero se takrat ubadam. Kar pa splošnega vedno drži za eno in isto karto, je pa napisano že v knjigi. Ali pa so to samo izgovori?
Verjetno je povezano s tem, da se ne čutim pripravljeno šlogat drugim, tole se mi zdi pa že precej podobno. Ali pa je povezano s tem, če se od mene kaj hoče, se ne dobi, če se me pa pusti pri miru, potem pa kar sama dam...  Sad Morda bi pa res lahko tudi jaz naredila kaj v tej smeri, da bi s svojim tako malenkostnim znanjem o teh kartah kaj prispevala na ta forum.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Borut
Ex Member




Re: Crowley tarot karte - razlaga in uporaba
Reply #4 - 29.10.2002 at 17:29:35
 
Quote:
Kar zapišem, ima oseben vidik, in to drugim v njihovi dr
Verjetno je povezano s tem, da se ne čutim pripravljeno šlogat drugim, tole se mi zdi pa že precej podobn o teh kartah kaj prispevala na ta forum.



Pa saj to ni šloganje. To je študij kart. Temu je namenjen tale topic. Če pa nekdo uporablja to za vedeževanje tudi nič ni narobe.

Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Crowley tarot karte - razlaga in uporaba
Reply #5 - 30.10.2002 at 09:29:57
 
Izredno všeč mi je tvoj izraz proučevanje kart.  Grin
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Crowley tarot karte - razlaga in uporaba
Reply #6 - 06.11.2002 at 08:42:18
 
No, včeraj sem 'odkrivala' in ubesedovala eno splošnejšo taktiko, ki najbrž velja za vse karte, ampak ker jaz uporabljam te, bom to semle prepisala.
"Razmišljala sem pa o tem, da se marsikaj ne tiče karte, sploh ko začnem pisat (- v tem primeru je bilo tako). Vendar je prav, da dalj časa opazujem karto in besedilo v zvezi z njo, da se uglasim nanjo in prav je, da zraven ves čas pišem, karkoli, da se uglsim nase, da se polgoma odprem. In to je taktika. Potem kar naenkrat pridem do misli, ki se povezuje s karto in kar naenkrat razumem globlji pomen besedila - globlji iz 'mojih globin'. In k0o tako nadaljujem z besedilom in svojimi mislimi, se vmes še vedno dogaja, da se tema mojega razmišljanja oddalji od kartine teme, ampak zopet pridem nazaj k njej. Včasih se potem zalotim, da sem prešla na drugo temo, ki me preveč zanima, a se ne tiče karte. Takrat vstanem s svojimi mislimi, dajih zaključim ob početju nečesa drugega, ali pa izberem novo karto zanje."
Smiley (Thank you.)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Crowley tarot karte - razlaga in uporaba
Reply #7 - 11.09.2003 at 15:46:34
 
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Crowley tarot karte - razlaga in uporaba
Reply #8 - 19.09.2003 at 10:14:41
 
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
maureto
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1

Re: Crowley tarot karte - razlaga in uporaba
Reply #9 - 07.02.2004 at 15:45:11
 
Zelo me zanimajo tarot karte... Ali obstaja kakšen slovenski prevod glede povezave med tarotom in kabalo? In kakšen pomen imajo številke pri tarotu? Zelo so mi tudi blizu karte Osho zen tarota... Je kakšna podobnost med njimi, s tarotom Crowleya?
Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jasmin
Guest




Re: Crowley tarot karte - razlaga in uporaba
Reply #10 - 08.02.2004 at 13:40:03
 
Slovenskega prevoda za povezavo med tarotom in kabalo ni. V tujih jezikih pa je tega ogromno.

Je pa enostavno za povezat...težja je pa razlaga vsega sistema. 10 sefirotov se poveže s številkami od 1 do 10 pri mali arkani, dvorne karte pa tudi zapadejo pod režim sefirotov. Karte velike arkane tvorijo povezave med 10 sefiroti in tvorijo razne kombinacije. Tako začenjamo lažje razumevati tarot in, kar je še težje, kabalo.

Številke pri tarotu enostavno povežeš z numerološkim pomenom od 1-10. Pomembno je tudi, da veš, da na ASE vpliva Čarovnik, na dvojke vpliva Svečenica, na trojke.....in tako do konca.

Jasmin

Back to top
 
 
IP Logged
 
Jasmin
Guest




Re: Crowley tarot karte - razlaga in uporaba
Reply #11 - 08.02.2004 at 13:42:47
 
maureto wrote on 07.02.2004 at 15:45:11:
Zelo so mi tudi blizu karte Osho zen tarota... Je kakšna podobnost med njimi, s tarotom Crowleya?
:D


Tarot je tarot. Vsak si ga potem šminka po svoje in odpira nova obzorja. Drugače je pa vse isto. Tarot karte Osho Zen so pač spremenjene v pomenih kot v oznakah. To pa je prilagoditev ZEN verovanju, veri, tehniki ali kakorkoli že hočeš to klicati. Je pa zanimivo z njimi delat.

Borut

Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Crowley tarot karte - razlaga in uporaba
Reply #12 - 10.02.2004 at 21:57:44
 
jst sm si kupu knjigi "Priročnik za Tarot" in "Osnove Kabale" da se mal poučim o obojem
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Crowley tarot karte - razlaga in uporaba
Reply #13 - 12.02.2004 at 03:57:17
 
Quote:
jst sm si kupu knjigi "Priročnik za Tarot" in "Osnove Kabale" da se mal poučim o obojem



Škoda denarja.

A nebi bilo bolje, da bi si kupil knjige, kot so, Kako priti do čimveč materijalnih dobrin, Kako goljufati potrošnika, Kako izkoriščati delavca, Materijalne dobrine, da, prosim............

Misli, za kaj vse eni mečejo denar stran, kabala, tarot, a ni škoda denarja  ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Crowley tarot karte - razlaga in uporaba
Reply #14 - 12.02.2004 at 12:02:54
 
za to drugo pa ekonomijo študiram Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2