Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 16612 times)
Borut
Ex Member




OSHO tarot karte - razlaga in uporaba
27.10.2002 at 07:46:20
 
Odpiram nov topic, namenjen razlagi OSHO tarota in možnih načinih uporabe.

Kdor želi, lahko tu zapiše svoje izkušnje, svoje znanje, svoj pristop.

Vsa mnenja so dobrodošla.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: OSHO tarot karte - razlaga in uporaba
Reply #1 - 27.10.2002 at 11:39:20
 
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Mirjam
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 4

Re: OSHO tarot karte - razlaga in uporaba
Reply #2 - 27.10.2002 at 18:16:55
 
Borut
Z veseljem spremljam že dalj časa dogajanje na forumu, predvsem pa tvoj trud, da bi ljudje s teboj delili svoje izkušnje v povezavi s kartami. Si izredno prijazen, ker pri tem ponujaš tudi tvoje izkušnje, ki jih je kar nekaj kot sem opazila.
Sama se ukvarjam z astrologijo že kar nekaj let. Obiskala sem tudi nekaj tečajev, ki pa mi niso dali željenega znanja. Vedno se je zataknilo z odgovori na moja vprašanja. Na koncu sem se sprijaznila s tem, da očitno še ni čas za odgovore. Pri vsem mojem početju zadnjih 5 let, še nisem uspela najti prijatelja ali prijateljice, ki bi bil pripravljen deliti svoje znanje. Sama sem prepričana, da človek največ lahko pridobi z dajanjem.
Bila sem prisotna tudi na Luninem forumu, kjer sem kmalu ugotovila da je to "Marsin vrtiček", da kakršnokoli drugačno mnenje ni zaželjeno. Videla sem tudi tvoje zanimanje o razliki med vzhodno in zahodno astrologijo. Odgovora nisi dobil, prepričana sem, da zato, ker ga ne ve. Ne vem zakaj ljudje tako neradi priznajo, da nečesa ne znajo. Mene ni sram tega povedati na glas, vedno zvem kaj novega.
Prav hudo mi je, da se ne ukvarjaš z astrologijo! Lahko bi krasno izmenjala mnenja. Zato me pa mika, da bi se začela ukvarjati s kartami. Nekaj sem v tej smeri že naredila, vendar me nekako ne potegnejo do konca.
Danes popoldan sem razmišljala o tebi, potem sem si vzela čas in potegnila eno karto iz tarot kart. Potegnila sem karto Sonce. Potem sem se zamislila kaj menim o tebi, katero je tvoje astrološko znamenje. Nekako me vleče na idejo da si zračno znamenje, vendar z veliko ognja, morda imaš luno v Levu.
No to je malo za šalo, malo zares. Sem pa dobila občutek, da bi lahko krasno sodelovala.
Na vsa ta moja razmišljanja sem šla na Oshove tarot karte in si potegnila 4 karte: The fool, Change, Nothingness, Transformation in Innocence. Vse skupaj mi najbolj diši po novem začetku.
Tako, malo sem izlila dušo v računalnik, ki je itak moja najljubša zabava.
Mogoče boš utegnil in pokomentiral moj izbor kart.
LP Mirjam
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: OSHO tarot karte - razlaga in uporaba
Reply #3 - 27.10.2002 at 18:55:07
 
sonce je sonce tale borut ... dobre - pomenljive karte si potegnila ... pomoje se bomo še dosti brali ...  Wink
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: OSHO tarot karte - razlaga in uporaba
Reply #4 - 27.10.2002 at 19:38:01
 
Cheesy Bravo Mirjam.
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: OSHO tarot karte - razlaga in uporaba
Reply #5 - 28.10.2002 at 12:56:33
 
Mene pa zanima, kako veš, da bi lahko bil sposoben gledat iz tarot kart.  ???
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Mirjam
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 4

Re: OSHO tarot karte - razlaga in uporaba
Reply #6 - 28.10.2002 at 14:15:31
 
Najprej najlepša hvala Gapeu in Evi za res topel odziv, ki me je kar malo pogrel okoli srca!
Verroniki  pa bi rada povedala misel, ki se mi je utrnila, ko sem prebrala vprašanje. Ne vem komu je bilo vprašanje pravzaprav namenjeno ampak poskusila bom odogovoriti.
Jaz mislim, da je prav vsak sposoben gledati v karte, v astrološko karto, v kavino usedlino, v čajne lističe, v fižolčke, lahko tudi račke v ribniku, kot mi je omenil moj prijatelj in ideja mi je bila celo všeč. To pomeni, da prav vse kar lahko aktivira v nas nezavedno doseže svoj namen.
Je pa tako, po mojem mnenju je problem v tem , da človek živi in dolgo časa sploh ne pomisli, da obstajajo druge možnosti življenja. Ponavadi se mora človeku zgoditi nekaj res hudega, da ga preusmeri, da se obrne vase in se začne spoznavati. No ni nujno, da se to sploh zgodi. Marsikdo umrre, ne da bi sploh pomisli na to da dela kaj narobe.
No in ko te nekaj izven tebe prisili v to, da začneš razmišlati drugače, počasi ugotoviš, da obstajajo pravzaprav od nekdaj res iz pravdavnine, sistemi, ki delujejo, ki se ne dajo razložiti na intetlektualen način, ki niso znanstveno dokazani, pa vseeno delujejo.
In potem, če te ni strah samega sebe (kar je izredno težko, ni prijetno), če lahko sprostiš zavore v sebi, če si lahko priznaš, da lahko verjameš v nekaj kar nima pametne podlage (znanstvene) potem počasi ugotoviš, da imaš vse v sebi, v svoji podzavesti, saj se vsi učimo ponoči ko spimo na polju kolektivenega nezavednega.
Upam, da sem ti kaj razložila, če nisem preveč zakomplicirala.
LP MIRJAM
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
off topic -- OSHO tarot karte - razlaga in uporaba
Reply #7 - 28.10.2002 at 19:33:15
 
Mirjam wrote on 28.10.2002 at 14:15:31:
1. Je pa tako, po mojem mnenju je problem v tem , da človek živi in dolgo časa sploh ne pomisli, da obstajajo druge možnosti življenja.

2. Ponavadi se mora človeku zgoditi nekaj res hudega, da ga preusmeri, da se obrne vase in se začne spoznavati.

3. No ni nujno, da se to sploh zgodi.

4. Marsikdo umrre, ne da bi sploh pomisli na to da dela kaj narobe.


dobr si tole napisala

zaradi 1. smo tukaj, da bi se ta 'dolgo časa' čimbolj skrašal

ker nas je točko 2 veliko doživelo in je nikomur ne privoščimo, smo tukaj

zaradi točke 3 itak

točko 4 odsvetujemo, zato ozaveščamo ... skratka

ZATO SMO TUKAJ
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Borut
Ex Member




Re: OSHO tarot karte - razlaga in uporaba
Reply #8 - 29.10.2002 at 02:24:39
 
veronika wrote on 28.10.2002 at 12:56:33:
Mene pa zanima, kako veš, da bi lahko bil sposoben gledat iz tarot kart.  ???


Ja, pridružujem se Mirjam in njenim pogledom.

Osebno mislim, da je gledanje iz tarot kart ali karkoli drugega le stvar usmeritve človeka, ko se odloči za eno izmed alternativ divinacijskih tehnik. Stvar je le v temu, da ugotoviš, kaj ti določen trenutek najbolj leži. Meni samo karte ležijo. Ne fižolčki, ne rune, ne šalca kafeta, ne.........a razumeš? Sam sem zaljubljen v karte. Sposobnost gledanja iz njih pa je dolgotrajni postopek, če hočeš v fundament spoznati stvari. Za običajno vedeževanje - šloganje pa je dovolj tudi osnovno znanje.

Kako vedeti, da so prav tarot karte zate? Hja, če bi bile, bi te že potegnile. Morda pa ni še pravi trenutek, morda bi morala začeti z "manj zahtevnimi". Morda pa le pravih še nisi videla.

Karte te pokličejo. Karte so kot magnet.

Recimo jaz sem si kupil klasične Oscar Wright tarot karte. Potem sem si dokupil Osho tarot karte, sedaj pa še Crowley tarot karte. Vse imam zavite v svilenih prtičkih črne barve in uporabljam jih za učenje tarota - teorije. V praksi pa se učim in prakticiram ciganke. Zakaj ciganke? Ker so glih toliko zahtevne kot tarot karte, samo da se večina ljudi omejuje pri cigankah samo na slikice na njih.

Toliko o off topic debati. Sedaj pa gremo na Oshota.

Kdo da prvo razlago karte?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Borut
Ex Member




Re: OSHO tarot karte - razlaga in uporaba
Reply #9 - 29.10.2002 at 02:35:45
 
Mirjam wrote on 27.10.2002 at 18:16:55:
Borut
Prav hudo mi je, da se ne ukvarjaš z astrologijo! Lahko bi krasno izmenjala mnenja. Zato me pa mika, da bi se začela ukvarjati s kartami. Nekaj sem v tej smeri že naredila, vendar me nekako ne potegnejo do konca.
Danes popoldan sem razmišljala o tebi, potem sem si vzela čas in potegnila eno karto iz tarot kart. Potegnila sem karto Sonce. Potem sem se zamislila kaj menim o tebi, katero je tvoje astrološko znamenje. Nekako me vleče na idejo da si zračno znamenje, vendar z veliko ognja, morda imaš luno v Levu.
No to je malo za šalo, malo zares. Sem pa dobila občutek, da bi lahko krasno sodelovala.
Na vsa ta moja razmišljanja sem šla na Oshove tarot karte in si potegnila 4 karte: The fool, Change, Nothingness, Transformation in Innocence. Vse skupaj mi najbolj diši po novem začetku.
Tako, malo sem izlila dušo v računalnik, ki je itak moja najljubša zabava.
Mogoče boš utegnil in pokomentiral moj izbor kart.
LP Mirjam


Kar ti diši je res.

Močno te boli, ker se ne ukvarjam z astrologijo? Ali bi se midva spoznala na netu, če bi se ukvarjal z astrologijo? Vse ima svoj namen. jaz tebi predajam znanje in ti meni tudi. To je bistveno.

Predlagam ti, da svoje znanje izliješ tu na delu foruma ZNANJA tako, da odpreš za vsak planet svoj topic podobno kot sem jaz odprl za vsake karte posebej. Ali hočeš, da se razvije na tem forumu oblika astrološkega dela foruma na način, ki se ti zdi najbolj primeren in vsestranski in ki bi upošteval vse vidike in ne le enega? Evo, tale soba je nalašč zate. Osebno sem svojo sobo našel tudi jaz. Hvala Gape and company.

Pa da ne pozabim:
Borut.....devica........asc strelec

LP

Borut
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: OSHO tarot karte - razlaga in uporaba
Reply #10 - 29.10.2002 at 10:06:43
 
Karte so za tistega, ki ga potegnejo, po moje. Vsako vmesavanje je tu nezazeljeno in odvec Smiley

Pa se o Osho kartah...vecinoma uporabljam prav te...
vse do zdaj, in imam jih ze ene tri leta sem si skozi njih razlagala sebe...ko sem se enkrat vmes lotila Crowleyevega tarota, sem v knjigi nasla priporocilo, da si vrzes po tri karte vsak dan
1. duhovna podpora
2. pogled na svet
3. dejanja
in skozi ta polaganja v nekem daljsem casu vidis, katere karte se prekomerno ponavljajo, s cemer lahko bolj jasno vidis, kako se globalno spreminjas in na cem v dolocenih obdobjih vec delas...se mi zdi to polaganje res dobro in se zmerom to delam.
Zadnjic sem z Oshojevim tarotom prvic slogala prihodnost, 9 kart, popolni kvadrat, preteklost, sedanjost prihodnost nekih okoliscin...ne vem, zakaj ze prej nisem tega naredila...se mi zdi, da so karte zgovorne 100 na uro...vse ti povejo.
V tem pogledu se mi zdijo Ciganke dosti tezje in dosti bolj simbolicne...pri njih moras res delat z intuicijo, medtem ko se mi zdi, da so Tarot karte dosti bolj "cvekaste" in kar same govorijo Grin
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Borut
Ex Member




Re: OSHO tarot karte - razlaga in uporaba
Reply #11 - 29.10.2002 at 17:31:11
 
veronika wrote on 29.10.2002 at 09:21:00:
Pa še eno vaše strokovno mnenje, zakaj mi je enkrat ena oseba rekla, da tarot karte niso zame? Prav zaradi tega, si jih še nisem kupila. Ona pač gleda v tarot, meni pa je rekla, da niso zame.
Veše cenjeno mnenje? ;)


To odgovorim v Kartomantika 2, tja spada tole vprašanje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
tanc
Guest




Re: OSHO tarot karte - razlaga in uporaba
Reply #12 - 18.03.2003 at 22:35:55
 
HOJLA!
Pa sem najdla eno stran zase čeprav se še ne znajden na intrnetu.
Mal več me zanima o branju kart. In rada bi se tudi mal naučila. Neka gospa mi je že vedeževala in mi je kar zadela. Zanima me kje bi lahko kupila te karte pa iz kje bi se lahko naučila malo o njih. Če obstaja kakna knjiga?
Pa zanima me tudi če je možno da si nekaj tako želiš da se to vidi v kartah. Da pravzaprav to ni prihodnost ampak samo tvoja želja.
Res bi bla vesela če bi mi kdo kaj več povedal.
Lep pozdrav
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: OSHO tarot karte - razlaga in uporaba
Reply #13 - 19.03.2003 at 00:01:18
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: OSHO tarot karte - razlaga in uporaba
Reply #14 - 17.12.2003 at 17:13:08
 
Pred nekaj dnevi so mi prišle v roke osho karte.
Prvič sem jih videla jeseni, na pikniku pri Harryju, in že takrat so me začarale s svojimi pravljičnimi podobami.

No, zdaj je očitno bil ta pravi čas za iniciacijo in neverjetno, kako te karte čarajo...
Pa čisto jih štekam, že samo iz slikic ven...
Zgleda, da so mi te pisane na kožo.

Ker prej včasih sem se nekaj silila s ciganskimi, pa mi ni pa ni šlo od rok. To z osho kartami je pa ljubezen na prvi pogled. Smiley


Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2