Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 15267 times)
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Solni Kristal
13.09.2003 at 18:29:41
 
Pred nedavnim sem si Kupila LUČ  -  Solni Kristal ( Poljskih Solnih Kristalov  Smiley )

Zanima me, če kdo to Lučko Že ima in kako jo neguje..
Kaj ponazarja ali bolje Kako deluje ...

Ja no, sem pozabila vprašati, ko sem kupovala, samo pritegnila me PA JE Smiley

Hvala vam za odgovore ....


Simona-simsi
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Solni Kristal
Reply #1 - 13.09.2003 at 19:01:30
 
Pozdravljena, Simsi

solno luč imam drugo leto. Gori mi vseskozi v jedilnici v kotu, posebej jo ne negujem. Nimam občutka, da bi se na njej nabiral prah. Če ti pregori lučka (meni je do sedaj ob stalnem gorenju pregorela dvakrat), je zamenjava enostavna. Žarnica je pa enaka kot tista za v hladilnike.
No, ja, vsaj pri meni Grin
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
bogglefreak20
3
***
Offline


Posts: 180

Gender: male
Re: Solni Kristal
Reply #2 - 28.10.2003 at 14:56:06
 
Oprostite moje nevednosti  Embarrassed - ampak kaj je fora, štos in keč, torej poanta, te solne lučke (poleg tega, da je vsa lepa in slana). ???


Sedaj pa oprostite še moji sumničavosti - a vse, kar naj bi delala, tudi resnično dela?  Roll Eyes
Back to top
 

Beatus, qui venit in nomine Domini!
 
IP Logged
 
tko
Guest




Re: Solni Kristal
Reply #3 - 29.10.2003 at 09:54:49
 
bogglefreak20 wrote on 28.10.2003 at 14:56:06:
Oprostite moje nevednosti  Embarrassed - ampak kaj je fora, štos in keč, torej poanta, te solne lučke (poleg tega, da je vsa lepa in slana). ???


Sedaj pa oprostite še moji sumničavosti - a vse, kar naj bi delala, tudi resnično dela?  Roll Eyes


Baje ima solna lučka estetsko vrednost /stvar okusa/, njena funkcionalna vrednost /po raznoraznih meritvah/ pa je v tem, da utruja in celo kvari oči in vid (prešvoh žarnica in s tem svetilnost).
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Solni Kristal
Reply #4 - 29.10.2003 at 10:18:11
 
Quote:
/po raznoraznih meritvah/ pa je v tem, da utruja in celo kvari oči in vid (prešvoh žarnica in s tem svetilnost).

Grin
Kakšne meritve pa sploh rabiš, če lahko že na "uč"  ugotoviš, da tale luč ni primerna za branje (ali razsvetljavo na splošno), ampak zgolj za dekoracijo (pa menda tudi za ioniziranje zraka, kar bi pa bilo treba izmeriti).



Back to top
 
 
IP Logged
 
tko
Guest




Re: Solni Kristal
Reply #5 - 29.10.2003 at 12:03:30
 
Bardo_Thodol wrote on 29.10.2003 at 10:18:11:
Grin
Kakšne meritve pa sploh rabiš, če lahko že na "uč"  ugotoviš, da tale luč ni primerna za branje (ali razsvetljavo na splošno), ampak zgolj za dekoracijo (pa menda tudi za ioniziranje zraka, kar bi pa bilo treba izmeriti).



Saj v tem je štos. So merili vpliv na količino ionov v zraku, pa so ugotovili, da nima vpliva.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bogglefreak20
3
***
Offline


Posts: 180

Gender: male
Re: Solni Kristal
Reply #6 - 29.10.2003 at 12:41:45
 
Se prav, je draga, krhka, lepa al pa grda in ne dela. KUPIM! Grin
Back to top
 

Beatus, qui venit in nomine Domini!
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Solni Kristal
Reply #7 - 29.10.2003 at 13:04:53
 
bogglefreak20 wrote on 29.10.2003 at 12:41:45:
Se prav, je draga, krhka, lepa al pa grda in ne dela. KUPIM! Grin


Saj dela, namreč sveti, pa najbrž tudi zgleda v redu na kakšni polici kje v temnem kotu.
Mislim, da jo reklamirajo kot "solno lampo" in ne kot ionizator.

Meni je zanimiva že kot starodavni geološki artefakt,  preko dvesto milijonov let stara kristalizirana sol iz morja, ki se je davno nekoč, še v času zgodnjih dinozavrov,  razprostiralo na področju današnje Evrope.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Solni Kristal
Reply #8 - 29.10.2003 at 14:01:06
 

A se ne gre pri tej lučki za ene ugodne vibracije? Ne vem, no. Bom pogledala kam.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Jaz Goran
Guest




Re: Solni Kristal
Reply #9 - 04.12.2003 at 16:11:54
 
No pa gremo,

Prijetna svetloba iz solnih kristalov deluje blagodejno in pomirjujoče na duševno in telesno uravnovešenost. Cigaretni dim, električni aparati, nezadostno prezračevanje povečujejo koncentracijo pozitivnio nabitih ionov v zraku. Zoddajanjem negativno nabitih ionov so svetilke iz solnih kristalov lahko naravna protiutež. Pri segrevanju svetilke nastane v prostoru prijetna klima, podobna kot je zrak v solinah. Intenzivnost negativnih ionov je odvisna od velikosti svetilke. Pri visoki vlažnosti zraka vsrka sol manjše količine vode in jo nato, še posebej pri prižgani svetilki spet oddaja v prostor. To še dodatno poveča učinek in s tem vpliva na izboljšanje klime v prostoru.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Solni Kristal
Reply #10 - 04.12.2003 at 22:56:44
 
tko ... kje si pobral da ne pedena ionov v zraku ta lučkica ???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Goran
1
*
Offline

Looking for my future,
have you seen it ???

Posts: 44

Re: Solni Kristal
Reply #11 - 05.12.2003 at 00:23:03
 
Kako da ne pedena, ce pa jih to je ena izmed lastnosti, tako vsaj tukaj pise.
Back to top
 
 
IP Logged
 
tko
Guest




Re: Solni Kristal
Reply #12 - 05.12.2003 at 09:23:57
 
gape wrote on 04.12.2003 at 22:56:44:
tko ... kje si pobral da ne pedena ionov v zraku ta lučkica ???


Ne spomnim se, v katerih cajtengih sem bral prispevke o jonizatorjih zraka. Bili so opremljeni z rezultati meritev (primerjave med takimi z ogljeno in železno špico, se mi zdi). Najbrž sploh ne bi bil pozoren, če ne bi zasledil tudi opozorila o solnih lučkah, ker sem videl cel kup reklam, kjer se solna lučka propagira kot jonizator, pa še marsikaj. No, v teh prispevkih so bili podani tudi rezultati meritev za solno lučko z razlagami, iz katerih je bilo razvidno in tudi napisano, da je solna lučka, kot jonizator, čisti blef.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Goran
1
*
Offline

Looking for my future,
have you seen it ???

Posts: 44

Re: Solni Kristal
Reply #13 - 05.12.2003 at 19:49:37
 
ja možno ja, jaz sem napisal besedilo, ki je zraven lučke prislo.... the truth is out there.....
Back to top
 
 
IP Logged
 
kristalka
Guest




Re: Solni Kristal
Reply #14 - 16.05.2004 at 21:42:22
 
Kristalna luč, no ja solna lučka...ker je že sol prečiščuje prostor - torej blef najberž ni!
Kakor vem so  te lučke različnik barv, od rdeče oranžne pa tudi bela je, ki te presneto dobro pomiri, vsaj njena svetloba.

Če pa imaš lučko prižgano ko spiš se pa presneto zanimivo sanja...

Kristalka
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2