Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 7532 times)
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Reflektiranje stvarnosti
22.10.2002 at 21:24:29
 
Danes sem ujela neko oddajo o povezavi mozganov in oci, kjer so preko ljudi s poskodbami mozganov zaradi raznoraznih nesrec ugotavljali, na kak nacin zaznavamo in prepoznavamo svet okoli sebe in kako v mozganskih centrih povezujemo informacije o tem, kar vidimo.

Slo je za to, kako povezava oci in mozganov ne deluje na tak nacin, kot smo se ucili vse do zdaj, namrec, da oci posredujejo mozganom informacije o stvareh, ki jih gledamo, pac pa da gre za celostno izmenjavo podatkov, kjer tudi mozgani narekujejo ocem, kako naj pravzaprav gledajo. Menda sveta okrog sebe v ene 30-40% sploh ne "vidimo", pac pa si ga ves cas slikamo preko prejsnih izkusenj in domislije...skratka, v veliki vecini gledamo lastne projekcije, ne pa dejanskih stvari, ne da bi se tega sploh zavedali.

Na koncu pa je bila se izjava nekega doktorja, ki je sicer znan po precej hudih teorijah, ki je razlozil, da vse skupaj o izmenjavi sploh ni res, pac pa da svojo realnost itak celo "sanjamo", se pravi, vse kar vidimo, reflektiramo iz svoje notranjosti, saj vsak od nas zivi v lastnem svetu.

S tem so se znanstveni pogledi, se mi zdi, ze zelo priblizali vzhodnjaskim duhovnim naukom.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
lulika
Guest




Re: Reflektiranje stvarnosti
Reply #1 - 23.10.2002 at 00:47:19
 
tko je to, oči so ekstenzija možganov, prav tako drugi čuti. ne strinjam se samo, da bi šlo za kakšno vzhodnjaško foro ampak je to stara resnica znana celemu človeškemu rodu.

kdor se je špilal s halucinogenimi drogami dobro ve, kako mehka je realnost v renični resnici :))

pares, a je bil gdo letos na is/konferenci dkz?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Reflektiranje stvarnosti
Reply #2 - 23.10.2002 at 08:19:16
 
Quote:
Slo je za to, kako povezava oci in mozganov ne deluje na tak nacin, kot smo se ucili vse do zdaj, namrec, da oci posredujejo mozganom informacije o stvareh, ki jih gledamo, pac pa da gre za celostno izmenjavo podatkov, kjer tudi mozgani narekujejo ocem, kako naj pravzaprav gledajo. Menda sveta okrog sebe v ene 30-40% sploh ne "vidimo", pac pa si ga ves cas slikamo preko prejsnih izkusenj in domislije...skratka, v veliki vecini gledamo lastne projekcije, ne pa dejanskih stvari, ne da bi se tega sploh zavedali.


Več o tem boš najdla tle, lepo popisan in tud narisano

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=knjige_filmi;action=display;num=1...

Nekaj o notranjih podobah pa njihovi (ne)usklajenosti z zunanjimi percepcijami pa je na svoj način povedanega tud tukaj

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=izventelesneizkusnje;action=displ...

Če te kaj bolj natančno zanima, devi, vpraš, bom probov  od kje kaj prepisat Smiley.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lulika
Guest




Re: Reflektiranje stvarnosti
Reply #3 - 23.10.2002 at 09:11:20
 
naj samo še nekaj zasitnarim... pomembno je delati razliko

1. med stvarmi kot so in
2. med stvarmi kot bi morale bit (če si to želimo al pa ne)

pod prvo točko spada nevtralno raziskovanje zavesti kot koncepta, pod drugo organizacija zavesti kot procesa, management zavesti, če hočete lahko tudi duhovnost

titud, kaj pa je cvetko kej povedov?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Reflektiranje stvarnosti
Reply #4 - 23.10.2002 at 10:52:29
 
Tele reci so mi dale precej za mislit, res in si moram nujno o tem se kaj prebrat. Titud, ce ves za kake knjige ali linke ti bom res hvalezna. (pa ce se da, za laike Tongue)
Se zavedam, da si sama slikam svet prek svojih custev, tak dalec, da si slikam celi svet in da realnosti kot take, trdne in nespremenljive, sploh ni, pa se do zdaj se nisem spuscala.
Ne razumem najbolj tega, da ce sanjamo...kaj vsi sanjamo iste sanje potem, in lastne sanje v skupnih sanjah...
naj mi kdo razlozi, ce se mu da...
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
lulika
Guest




Re: Reflektiranje stvarnosti
Reply #5 - 23.10.2002 at 11:09:59
 
Devi, probaj zavestno sanjanje, al pa kakšne srednje-zahtevne čarobne rožice. pa na kompas pazi!!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Reflektiranje stvarnosti
Reply #6 - 23.10.2002 at 11:28:02
 
Lulika, hvala za nasvet...verjetno bi res najlazje dojela nestvarnost stvarnosti preko tega.
Ampak me ne vlece v to smer, silim se pa potem sama tudi ne...se mi zdi, da je to da me ne vlece, znak, da se nisem sposobna prenest al pa razumet take izkusnje.
Misla sem samo kaj prebrat, da bi probala razumet al pa zacutit, pa ce se pol tako zavedanje odpre je v redu in cas da to raziscem pa dojamem, ce pa se ne, pa kdaj pozneje.

Quote:
kako mehka je realnost v resnični resnici

bi me pa resnicno zanimalo slisat tvoje razumevanje o tem...
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: Reflektiranje stvarnosti
Reply #7 - 23.10.2002 at 11:45:57
 
Quote:
naj samo še nekaj zasitnarim... pomembno je delati razliko

1. med stvarmi kot so in
2. med stvarmi kot bi morale bit (če si to želimo al pa ne)

pod prvo točko spada nevtralno raziskovanje zavesti kot koncepta, pod drugo organizacija zavesti kot procesa, management zavesti, če hočete lahko tudi duhovnost


Lulika, a toplo vodo odkrivaš ??? ???
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
lulika
Guest




Re: Reflektiranje stvarnosti
Reply #8 - 23.10.2002 at 12:08:31
 
Devi: google: zajemi sapo pa gemo...
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Reflektiranje stvarnosti
Reply #9 - 23.10.2002 at 12:25:07
 
Carlos je rekel, da je resnično tisto, kar se spreminja, kar povzroči spremembo. Pa tud sama ne razumem tega točno (mogoče spremembo zavesti?). Ostalo pa je plod naše resničnosti, ali celo iluzija. Sploh pa naj bi po njegovem imeli dva uma, lastnega in The um.

Tukaj smo se tudi pogovarjali o projekcijah in resničnosti.

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=998901...

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=86
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Reflektiranje stvarnosti
Reply #10 - 25.10.2002 at 19:54:23
 
zakaj se zmeri naslanjate na vzhodnjake in pa carlosa .......kaj pa Platon, Grki?????......... pa tudi kaksnega muslimanskega in kristjanskega klasika lahko najdete kako lepo popisujejo to matrico.........ceprou je buda najlepse povedou......seveda...........seveda........ampak vseeno

pogljete knjigo od >Boscha.......najte non sliko kako en možiček gleda iz enga jajca ven skoz sipco ......ene druge vrste realnost, svarnost ......kaj ce je res dejstvo da lahko vsak posameznik kreira stvarnost in koliko je tistih posameznikov ki se locijo od hipnoticnega transa........v katerega so vpeti in koliko je svobodnih .............po moje zelo malo.......zato tudi zelo malo ljudi kreira realnost

????????

lp

brus-li

Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Reflektiranje stvarnosti
Reply #11 - 27.10.2002 at 09:07:36
 
Brus-li zakaj se ti naslanjaš na vzhodnjaka, celo njegovo sliko in ime si si izbral? Grin Wink

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Reflektiranje stvarnosti
Reply #12 - 27.10.2002 at 09:11:51
 
Quote:
zakaj se zmeri naslanjate na vzhodnjake in pa carlosa .......kaj pa Platon, Grki??......... pa tudi kaksnega muslimanskega in kristjanskega klasika lahko najdete kako lepo popisujejo to matrico.........ceprou je buda najlepse povedou......seveda...........seveda........ampak vseeno  


Ko so evropejci še meso trgali z rokami, so vzhodnjaki že imeli visoko razvito kulturo. Evropske gospe in gospodje, so komaj čakali na ladje iz vzhoda, ki so pripeljale njihove dobrote.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Reflektiranje stvarnosti
Reply #13 - 27.10.2002 at 19:45:31
 
ha, ha.......cenim duhovitost ...sploh pa potrpljenje da se še hočeš pogovarjat z mano......he, he

ja kaj nej rečem zakaj brus-li....in ne tipično azijatsko ime bruce ......lee Smiley)

hmmm......mogoče zato ker se je on prvi uprl starim zategnjenim nesmislom aziatskega načina borjenja.....sprejel boljšo evropsko tehniko.........ki je do izraza prišla v ameriki......dodal še najboljše iz svoje tehnike ....novokomponirano ..........in naredil samorazmišljujočo zadevo, ki jo še danes občudujemo .

drugače pa mislim da tip res ni bil azijat......ravno nasprotno....bil je pravi amerikanec.........tudi oženil se je z amričanko ......belo........vendar ponosen na azijsko tradicijo.......kakršnakoli je že bila.........

bil je up aziatov......prvi ki je postal amerikanec ........in se upal kosati odprto z vsemi ostalimi nacijami .........in je bil skuliran kot hudič


a kar se pa tiče jest z rokami pa te finte......hari ........knjige v roke........ne bi zdej razpredou.......ampak minojska kultura.......pa se marsikej od uradne zgodovine .....presega tele tvoje zgodbice.....ampak vseeno......neuradna zgodovina pa pravi da je tako ali tako pred ledeno dobo obstajala koherentna civilizacija, ki je morala razpasti zaradi naravnih katastrof......tako da.......kdo je bil prvi je nesmisel......ampak vseeno se ga gremo zaradi postavk uradne zgodovine.........

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Reflektiranje stvarnosti
Reply #14 - 28.10.2002 at 01:21:56
 
Brus-li, hvala da ceniš mojo duhovitost. Kakšno naklučje. Tudi Chen Shi Ning se je poročil s Slovenko. Tudi on pri nas je z vilico in žlico. Ohranja pa v sebi kitajsko tradicijo.
Zgodovina? Ma ja. Temeljim na uradni zgodovini. Ne morava zdaj o neraziskanih zadevah. Tudi Atlantida je baje bila, ampak ni dokazov.

Tudi jez rad poklepetam s tabo.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2