Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 13255 times)
lumpy
3
***
Offline

akobane
Posts: 136
vesolje
Gender: female
Re: Kako reševati strah pred...
Reply #30 - 29.10.2002 at 14:23:23
 
Quote:
Po navadi, ali nikoli?





Hvala, ker si me popravla.  Kiss

akobané

lumpy

Back to top
 

Pot je ena - cest pa tisočero.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Kako reševati strah pred...
Reply #31 - 12.03.2003 at 08:19:17
 
Quote:
nekatere ljudi ne sprejemam in ob njih se mi to pojavi...pa  ne me narobe razumet, rada mam vse..sam eni mi ful delujejo v negativo in mi zbijejo energijo…


Star

Učili so te, da moraš vse ljudi imeti rada, biti prijazna, ne smeš kazati jeze, ker je to slabo....

In kdaj smo ljudje šibki in občutljivi ? Takrat, ko ljubimo ali pa je v nas prepričanje, da bi morali imeti nekoga radi.

Vendar nisi na takšni stopnji, da bi lahko imela vse rada.
To nisi ti,  ampak je le neko prepričanje, najverjetneje od staršev.
Saj se starši radi navežejo na svoje otroke in potem bi radi, da jim otroci to vračajo.
In zaradi tega prepričanja sami sebe silimo v nekaj, česar nismo sposobni.

In ko srečamo nekoga, ki ga ne moremo sprejeti, ker nam ni všeč, hkrati pa bi ga morali imeti radi.....
Uf....res težka naloga in ni čudno, da telo izgubi toliko energije, da popusti.

Socialna fobija oz. strah pred množico ljudi, pa je le posledica tega. Saj ob množici čutimo pritisk, se je začnemo bati, ker nas ogroža, nam jemlje energijo.
Torej, ni prišla naenkrat.....

Ampak.....po drugi strani pa nas ozavešča, nam kaže naše vzorce.

Quote:
Star12, tud jaz te štekam. Poskusi takole: greš, in se ne meniš preveč za druge. Si sama, greš, opazuješ, si prijazna, prizanesljiva s seboj. Se zavedaš. Si prijazna, torej imaš prijaznost, in naenkrat imaš prijazno osebo s seboj, ki jo imaš zelo rada. In ni hudič, da se ne bi strahec spakiral.  In svet okoli tebe bo prijazen prostor.

S takšnim načinom se bo strahec le potuhnil in ko ne bomo več zmogli igrati take vloge, bo spet prišel na plano.
Najprej zavedanje sebe...pa naj bo prijaznost ali ne.

Robi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Kako reševati strah pred...
Reply #32 - 12.03.2003 at 19:26:06
 
Moonlight wrote on 17.10.2002 at 19:32:59:
pa  ne me narobe razumet, rada mam vse.....sam eni mi ful delujejo v negativo in mi zbijejo energijo…tko se pa pol to pojav; najprej tisto, kot bolečina al tesnoba v prsih in pol še noro utripanje srca in omotičnost… ah…  Smiley



Robi, Hvala za tvoj Pogled
Najprej bi ti podala znova tole, kar je zgoraj, bilo napisano;
Moonlight wrote on 17.10.2002 at 19:32:59:
pa  ne me narobe razumet, rada mam vse


Robi, si že bil na čem takem
Si se že znašel v tem?
No, samo vprašam
Je tebe mogoče česa strah?
Kaj bi naredil in ne KAKO bi, če bi se znašel v tem, kar sem preživljala prej v večji meri, sedaj v manjši  -  s Spoznavanjem - Jaz
Imaš odgovor na to
Meni je bilo vedno lepo, če se je z menoj delil nekdo, ki je že hodil  to pot in vedel kako in kaj.
Seveda je vsak nov Pogled dobrodošel
Hvala ti znova za tvojega.


In če sem takrat, ko si me danes citiral od tam, tako pisala, da so mi energijo zbijali Ljudje  in sem potem strah čutila, da je bil še večji - ti lahko DANES, po nekaj mesecih povem tole

Strah, ta, ki ga nosim v SEBI, nisem prepričana ali je SOCIALNA FOBIJA ali ni, vem pa, da ne gre pri tem za to, koliko BOM imela rada ljudi, koliko negative bom čutila do njih, marveč gre za samo spoznavanje nečesa, kar ti ne moram povedati, če ti sam ne OBČUTIŠ tega na SEBI, ali pa v sebi.
Je pa res zanimivo, da nas vse v določenem okolju, pa sedaj Robi, če zanikaš ali ne, "tišči v prsih".
A to ni moj Strah.
Je drugačen, Pride od nekje drugje...
Niso vzrok Ljudje, ne večji prostor v katerem se znajdem in me je strah.
Od nekje, nezavedno pride nek OBČUTEK kateremu še vedno sledim, DA bom skozi njega spoznavala, kaj v meni zbudi tiste "znake", ki jih z vso skupno besedo poimenujemo strah.

Robi

Quote:
Učili so te, da moraš vse ljudi imeti rada, biti prijazna, ne smeš kazati jeze, ker je to slabo....


To je vse res, Robi.
Strah ni na tej strani, ne izvira iz Sovraštva do NJIH.
V prvi vrsti, JAZ ne znam izražati Jeze, do Drugih, in me to nese -  Držim jo v sebi, Ne zmorem je oddati naprej.
In mene niso tako učili... Deloma že, ne pa v celoti..
Vedno sem imela rada vse ljudi, vedno, Robi, le občutki so v meni, ki pa so v vsekem od nas, Tudi v tebi, seveda..
Jaz sem sama sebe, s tem sem več PRidobila, kot Če bi mi to Sugerirali Drugi, upam, da to razumeš.
In se slabo počutim, ko nekomu nekaj "vrnem", kar oni meni prizadane.
Ampak, glej si potem - slabe energije se nabirajo v meni...
Morajo ven, moram jih oddati v vesolje in nazaj na zemljo, da OBČUTIJO enako.
Ampak ne zmorem
Jah -  STRAH ni nikakor POVEZAN z ODNOSOM do LJUDI, marveč ima nekaj več lahko v ozadju...
Hej, če pošiljam lepe energije ves dan, samo lepe in prijazne, pa naj bo to dobrim ali malo manj dobrim ljudem - kaj se zgodi ?
Mi poveš ti...

Quote:
Vendar nisi na takšni stopnji, da bi lahko imela vse rada.


Sem že omenila, da ima v sebi vsak človek rad sočloveka.
Izkazovati to pa je najtežje. No, nekaterim.
Ampak verjamem, da več kot pokažemo spoštovanja do drugih, bolj polni smo.
Saj pravim, moraš na lastni koži občutiti, da Vidiš in občutiš.
Življenje je Ujeto v Trenutke, in v njem Je vsakega nekaj Strah.

Tudi tebe, mogoče se tega zavedaš, mogoče ne -  lepo pa je če to deliš in izraziš, da je temu tako...

Kako lepo je priznavati svoje strahove, ko jih, smo že na DOBRI poti.
In saj pravim  -  SPOZNAVANJE SEBE in od kje...

In verjamem, da bo spoznanje vsak dan večje...

Ja, še vedno Hodim to POT!

Hvala vam, vsem Znova!

Simona-simsi
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Kako reševati strah pred...
Reply #33 - 14.03.2003 at 12:07:08
 
Star

Čeprav me sprašuješ nekatere stvari, ne vem, če bi odgovoril, saj itak že vse sama sebi odgovoriš.

Quote:
on Oct 17th, 2002, 7:32pm, Star12 wrote:pa  ne me narobe razumet, rada mam vse  



Robi, si že bil na čem takem
Si se že znašel v tem?
No, samo vprašam
Je tebe mogoče česa strah?
Kaj bi naredil in ne KAKO bi, če bi se znašel v tem, kar sem preživljala prej v večji meri, sedaj v manjši  -  s Spoznavanjem - Jaz
Imaš odgovor na to
Meni je bilo vedno lepo, če se je z menoj delil nekdo, ki je že hodil  to pot in vedel kako in kaj.

Seveda sem že imel občutke in trenutke, ko sem imel rad vse. Teh je vedno več in res so čudoviti občutki.
Ampak, ko imam res rad vse, potem ne čutim nobenega strahu. Saj se strah in ljubezen izključujeta.
Zato je ta trditev, da imaš rada vse, le ideja s katero si se poistovetila. Si introjicirala, po gestalt terapiji bi temu rekli, da je del tvojega egota.
Saj za takšna poistovetenja, vedno po  drugi strani obstaja strah, torej občutek ogroženosti. In zato moramo to sebi vedno znova dokazovati. Da smo takšni in da je to res.

Seveda pa imamo vsi izkušnjo strahu. Če čutim strah, ga ozavestim in počasi izgine. Naslednjič ga več ni.
Potrebno je najprej sprejeti sebe, svoje občutke. Potem se vprašati, zakaj to občutim, zaradi kakšnih prepričanj....Zaradi kakšnih vzorcev nečesa ne morem sprejeti.
Samo vase pogledam, pa je odgovor tu.

Quote:
A to ni moj Strah.
Je drugačen, Pride od nekje drugje...
Niso vzrok Ljudje, ne večji prostor v katerem se znajdem in me je strah.
Od nekje, nezavedno pride nek OBČUTEK kateremu še vedno sledim, DA bom skozi njega spoznavala, kaj v meni zbudi tiste "znake", ki jih z vso skupno besedo poimenujemo strah.

Pride iz tebe.....Zato tudi niso vzrok ljudje, ampak je vzrok v tebi.
Saj si sami krojimo svojo realnost. Zavedno ali nezavedno.
Nekdo bi v isti situaciji čutil popolnoma nekaj drugega.

Lahko tudi rečem, da strah ni tvoj, saj je vzrok za nastanek strahu, v tvojem poistovetenju z nekimi prepričanji.  Ta prepričanja pa si introjicirala ( že kot otrok ). Torej nezavedno sprejela za svoja. In ker je to v tebi, pa se tega ne zavedaš, ker ni del tvoje zavestne izbire, verjameš, da strah ni tvoj.
Ampak...zdaj je to v tebi in vpliva na tvoje življenje. Zato, če se želiš tega rešiti, je potrebno le, da to ozavestiš in potem zavestno sprejmeš, kot del tebe.
Saj potem lahko tudi zavestno vplivaš na to.
Prej pa tisto kontrolira tebe in nimaš moči.

To je začetek ozaveščanja, zdravljenja, da spoznam, da vse izhaja iz mene.
Da se zavedam, zakaj svet doživljam takšnega, kakršnega pač doživljam.

Takšna je moja pot. Smiley

Quote:
Hej, če pošiljam lepe energije ves dan, samo lepe in prijazne, pa naj bo to dobrim ali malo manj dobrim ljudem - kaj se zgodi ?  
Mi poveš ti...

Ja......začel bom živeti vedno v večjem strahu.....
Saj tega nisi ( nismo ) sposobna početi.
Saj bom vedno bolj in bolj zanikal sebe. Sebe ,kot celoto.
In kje je zdaj tu spoznavanje sebe ?


Robi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Kako reševati strah pred...
Reply #34 - 16.03.2003 at 23:26:42
 
Aha. Robi...  Wink

Quote:
Star.Čeprav me sprašuješ nekatere stvari, ne vem, če bi odgovoril, saj itak že vse sama sebi odgovoriš.


Res, da imam "skoraj" za vsako vprašanje pripravljen odgovor -  ampak del je bil namenjen Tebi. Da ti odgovoriš nanj -  ker bi jaz drugače odgovarjala, kot ti... Smiley

Quote:
Ampak, ko imam res rad vse, potem ne čutim nobenega strahu


Lepo si to povedal, ampak če Greva sedaj bolj Globje -  oblika strahu, ki se pri meni razvija, ne izhaja iz -  NeIMETI rad Ljudi. Nekaj več je - ne vem. Spet lahko ponovim Enako - moraš začutiti in doživeti To, da veš kako to je.

Je pa eno
Vsak od nas se je v svojem življenju že soočil s kakim strahom, sedaj govorim na splošno. Vse.
In včasih se nam je težko podati v nekaj, kar "nam je začrnilo pogled", ko bi morali, pa nismo mogli   - ali ko smo pred nečim "morali bežati", sedaj pa se z občutki, ki so v "nas" moramo spopadati s tem, kar JE v NAS.
Potrebno je veliko truda  v to vložiti -  o, jaz to vem kako to je, verjemi mi, pa čeprav je samo to, kar opisujem jaz -  Strah "pred ljudmi in večjimi prostori"...
Ah, Simona ne tvezi....boste rekli...
E...
Saj ne...
Vzem se v roke pa je...
In kot je rekel Edi  . .  .  "Star12, a te mal pomlad daje"... Wink
O, ko bi me...  Cheesy Grin
Kar si želim je - veliko Spoznavam in še vedno se mešam med ljudmi, hodim po večjih mestih - A je " v meni " , čutim pa, da z razjasnjevanjem nekatetih pojmov " preteklost in sednjost" vedno manj.
In želja mi je, da se GA OSVOBODIM...

Quote:
Seveda pa imamo vsi izkušnjo strahu. Če čutim strah, ga ozavestim in počasi izgine. Naslednjič ga več ni.Potrebno je najprej sprejeti sebe, svoje občutke. Potem se vprašati, zakaj to občutim, zaradi kakšnih prepričanj....Zaradi kakšnih vzorcev nečesa ne morem sprejeti.
Samo vase pogledam, pa je odgovor tu.


Lepo teoretično napisano - KAJ PA PRAKTIČNO -  bi mi podal primer..  Wink
Bila bi zelo vesela - OSEBNO lastne Izkušnje...  Wink Cheesy

Quote:
Lahko tudi rečem, da strah ni tvoj, saj je vzrok za nastanek strahu, v tvojem poistovetenju z nekimi prepričanji.


Prepričanja, a potem to, kar pride in gre...
Ne vem, s čem ga ozavestim, prikličem. Saj tisti trenutek ničesar ne razmišljam, sem popolnoma mirna-  zgodi pa se le...
In v otroštvu sem imela najraje vse kar je bilo povezano z ljudmi in večjimi prostori...
Kar se je zgodilo je že napisano.
Ampak vedno bolj se zavedam, da je ta strah -  strah trenutka, še vedno ga spoznavam -  zakaj ravno takrat...
No, ne vedno, sedaj mi uspeva, da je taga manj in opazujem kdaj je to...

Oh, je še kje kdo, ki se mu enako, ali vsaj približno dogaja, vesela bi bila DELITVE...  Cheesy Spoznavanja
SaJ S TEM NI NIČ NAROBE, o vem, da ni!

Quote:
In kje je zdaj tu spoznavanje sebe ?


Del, kjer SEM, ki mi POMAGA, se ne zaidem. Da držim v sebi pogum in voljo. To potrebuješ, ko si v tem - premagovanju!





Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Kako reševati strah pred...
Reply #35 - 17.03.2003 at 16:26:53
 

Zvezdica12, glej, ena pesem zate...*




Magic Touch

Once in a lifetime you find that power
to break out and run from the devils deep clutch
all that you need its the finest hour
is to believe in the Magic Touch

A thief in the night, love steals you far away
A thief in the night, love takes your breath away
Can't believe it, like no other
Love is a gift and to take you so much
You need the blue night to discover
Only true lovers have the Magic Touch

Once in a lifetime you find that faith
when your under the spell and it takes control
everything round you just falls in place
and all that you touch seems to turn to gold






Hvala ti!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Kako reševati strah pred...
Reply #36 - 17.03.2003 at 16:44:22
 
Quote:
Zvezdica12, glej, ena pesem zate...


Hvala, sestrica... Kiss

Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: Kako reševati strah pred...
Reply #37 - 06.05.2003 at 15:41:22
 
No, pa pojdimo na druge strahove:

jaz sem bila preko zadnjih praznikov na morju in sem ugotovila, da se GROZNO bojim martinčkov: prav slabo mi je postalo, če sem ga kje videla (to, da se fobično bojim kač, vem že celo življenje, ampak logično je, da se jih bojim, ker pač lahko pičijo...)
samo taka mala stvarca, kot je martinček, ki nič ne naredi...pa taka reakcija, skoraj kot pri Star12... ne spomnim se, da bi se mi karkoli v otroštvu kaj dogajalo s temi živalmi...

kaj menite?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Kako reševati strah pred...
Reply #38 - 06.05.2003 at 16:23:56
 
... nisem vsega brala, sem se samo spomnila nekaj, ko sem brala Dejanin post...

Zadnjič sem gledala Animal planet, enga modela, ki je ravno lovil ene ful strupene kače in jih šlatal, vlačil po rokah... Plus vse sorte različnih živali takih... In potem, je dvignil en kamen izpod katerega je prilezla stonoga... Tip se je tako prestrašil, da je hkrati ga v luft vrglo in zmrazilo... Grin Grin Grin
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Kako reševati strah pred...
Reply #39 - 07.05.2003 at 09:41:05
 
Quote:
No, pa pojdimo na druge strahove:

jaz sem bila preko zadnjih praznikov na morju in sem ugotovila, da se GROZNO bojim martinčkov: prav slabo mi je postalo, če sem ga kje videla (to, da se fobično bojim kač, vem že celo življenje, ampak logično je, da se jih bojim, ker pač lahko pičijo...)
samo taka mala stvarca, kot je martinček, ki nič ne naredi...pa taka reakcija, skoraj kot pri Star12... ne spomnim se, da bi se mi karkoli v otroštvu kaj dogajalo s temi živalmi...

kaj menite?


Dejana, če imaš take reakcije kot JAZ - hmmm.
Veš kaj jaz menim o tem.
Tudi pri meni menijo, da izvira vse iz otroštva ampak deloma ni tako.
Res je, da imam določene strahove in ti se kasneje lahko pojavijo še v drugačni obliki. Če enega RAZREŠIMO se lahko pojavi DRUG -  o tem sem bila sama soočena nekaj dni nazaj...
Ampak

Dejana glej tole sem našla, malo sem izbrskala in si preberi;
Ni ravno rešitev, lahko pa boš kaj koristnega našla, LAHKO je že sam SATVEK, da se ozaveš OD kje je MOŽNO... Wink

Ampak pazi - kače so na sliki - lahko jih opazuješ in zapisuješ OBČUTKE, meni to vedno pomaga, ko se vprašam, zakaj se je to, kar se je zgodilo ravno v nakupovalnih centrih, kaj me je tako presenetilo, da sem dobila vse tiste simpotme vase, v bistvu sem jih prebudila...

http://www2.pms-lj.si/razstave/kace_zakaj.html
http://www.studentski-servis.com/clanki_podrobno.php?sifra=204


Včasih pomaga že samo to, da si jo miselno predstavljaš in vidiš kako lepa je...
Ampak vem, poznam to, verjemi mi...
Nisi edina, ki te je tega strah, ampak s tem se moramo soočiti, večkrat ko se, bolje je...

Lep dan ti želim še naprej.



Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Kako reševati strah pred...
Reply #40 - 07.05.2003 at 09:48:59
 
Glede strahu moramo ugotoviti, česa se bojimo in zakaj. Kakor je v bolezni skrito seme zdravja, ker so v njej pomembne informacije, tako so naši strahovi zakladnica spoznanj o njih, le raziskati jih moramo.



bp

pa


uživajte 8)
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Kako reševati strah pred...
Reply #41 - 08.05.2003 at 00:31:52
 
Quote:
Star12 to ni strah. To sem jaz že nekajkrat doživel, isto, kar opisuješ.
Ne boj se.

Grin Grin Wink Wink


Oprosti mi, kreden.
To tudi ni hec...
Ko doživljaš v zaporednih trenutkih, je to zelo pomembno.
Verjemi mi, da ti še zdaleč nimaš podobnih simptomov, nikakor.
Se pa soočam iz dneva v dan in premagujem.
Stopam stopničko od malega naprej in grem proti najvišjemu - ta je nabolj boleč in soočenje TRAJA...

Torej, prosim, nikoli mi ne reci, da to ni strah - sama sebe sem prepričevala pa je bilo samo še slabše.
Medicinsko usmerjeno - SOCIALNA FOBIJA, če si prebral.

Soočenje in premagovanje...to je tisto kar pripomore odpravi strahu, takega kot imam jaz.

Oprosti, ampak s tem pogledom se ne morem strinjati.

Bom pa še dodajala, ker se v meni še nabira in vem, da nisem edini primer - ljudje pa Hrepenijo po izmenjavi ENAKIH si mnenj - ko gre za neko obliko zdravljenja - da se zavejo, da niso sami in da jim nekdo kaže pot, ki jo je že prehodil in uspel na njej.

To je moj namen, tega pisanja, tega topica, te teme.

Upam, da sedaj veš zakaj pišem resnico in se z njo soočam...

To je namenjejo tudi drugim, ki boste to brali...

To je samo ena od Oblik strahu - možnih pa je veliko več. Ta je mnogoštevilčna...

Hvala.

pozdrav
Simona-simsi
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Kako reševati strah pred...
Reply #42 - 08.05.2003 at 00:46:13
 
To ni prepričanje - reciva temu da je SIDRANJE nezavednega ali nekako tako.

Ne vem, se ti vsaj približno sanja, kakšni občutki te preplavijo, ko res doživš ta strah?
Meni se ne, ker jih skušam pozabiti, sedaj sprašujem tebe, ker niso povsod enaki. Telesa so si drugačna in občutja enako...

Sedaj pa mi povej Dragi kreden - česa te je najbolj strah?
To bi bilo moje iskreno vprašanje  zate.
Na tebi je, če želiš, da tudi iskreno odgovoriš...

Lepe sanje in NITI PREPRIČANJA TO NISO.

No, več glav več ve...
Bova že nakako...

Sladke sanje...polne topline in lepote...Dovoli si jih...
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Kako reševati strah pred...
Reply #43 - 08.05.2003 at 01:20:21
 
Quote:
Vem kakšen je občutek ki si ga doživela v tisti restavraciji.


In sem te prosila, če o tem pišeš.
Če to ni strah  - je...?
Je strah...
Tvoja oblika malo bolj blaga, skoraj nezaznavna itd...

In sam si priznal, da to obliko strahu poznaš - da si jo že doživljal  -  sedaj pa ne vem, kaj naj si mislim...

Česa  da te ni strah. Ko priznaš, da Te je in potem Ni...hmmm.
Želim si eno - da si Iskren do sebe.

Vsi v sebi nosimo nek strah pred nečem, verjemi mi, da ga tudi ti.

Glasnejši ko postane - slabše je.
Je pa res da prvijo, da je Znotraj votel  - zunaj pa ga nič ni...

Ali nekako tako...

Lepe sanje še enkrat...

Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
JustMe
2
**
Offline

OM SHANTI SHANTI SHANTI

Posts: 66

Re: Kako reševati strah pred...
Reply #44 - 08.05.2003 at 16:41:52
 
sicer nisem šel vsega brat, ampak če ti v ušesih piska, si omotična pej h kardiologu na pregled

lahko sm sicer čist mem usekal, ampak za vsak slučaj pa pejt, aja, če je to že kdo drug  reku se pa opravičujem

pa še to, strah pač je, tko k so druge stvari, izgine, oz. rečemo da ga ni pač takrat, ko ga prerastemo, spoznamo da je znotraj votel in ga okrog nič ni, samo to niso besede, to je proces, dogodek, izkušnja

strah je v bistvu obramba uma pred neznanim, um pač more vse vedt in met pod kontrolo, če pa nekej ne ve ga je pa strah in to je to

sm sam enkrat doživel absolutni strah, ko čutiš kako ti Strah prežema vsako vlakence tvojega bistva, mislm totalna grozaaaa, sam sm na srečo preživel  Cheesy

kar se pa tvoje izkušnje izpred dveh let tiče, pa nimam pojma, mogoče te je sam strah ponovnega podobnega doživetja, to je že en(a) napisala se mi zdi


pa bodi v cvetju
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4