Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 3063 times)
Miha
1
*
Offline

Huh!!
Posts: 15
Space
Gender: male
Pot Mojstrov
13.10.2002 at 12:46:23
 
Ne vem, morda sem premalo brskal po religijah in ostalih topic-ih, zato eno vprašanje.
Namreč lotil sem se knjige z zgoraj navedenim naslovom avtorja Juliana Johnsona, ki je napisal tole stvarco okoli 1918.
Vse skupaj se pa vrti o odkrivanju edine resnice!!!
Trdi namreč da so božji poslanci, kot so bili Buda, Kristus, Mohamed ...... in še jih je nekaj, vsi seveda odlično opravljali svoj posel, toda če želimo resnico moramo najti še živečega takega mojstra, kot so bili prej omenjeni. In to sploh ni težko, če si želiš seveda!!

Prakticiral je Surat Šabd Jogo ali Jogo Slišnega Življenskega Toka.

Knjigo pa je v Sloveniji izdala skupina Radha Soami Satsang Beas Slovenija!!!

A kdo ve kaj več o tem!!!!

Pozdravljeni!! Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Pot Mojstrov
Reply #1 - 13.10.2002 at 23:45:40
 
Ja, sem na hitrico pred časom preletela to knjigo, in daleč najbolj se me je dotaknil tale odstavek (imam prepisanega):

'Vadba joge iz gole radovednosti ob iskanju novih občutij in psihičnih moči je napačna in se kaznuje z neuspehom, psihično neuravnoteženostjo ali s čim hujšim. Nihče naj ne prosi za posvetitev v skrivnost duhovnosti iz nečimrnosti, kajti zagotovo bi sledila  katastrofa.'

Saj to niso besede prav od Juliana Johnsona, temveč je podpisan nek Brunton. A se mi zdijo zelo pomembne za vse dogajanje na splošno v življenju, ne samo v duhovnosti. Na kratko bi se reklo: vse, kar delaš, delaj s srcem. Drugače je bolje, da ne delaš.

Tko pač to jest vidim
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Miha
1
*
Offline

Huh!!
Posts: 15
Space
Gender: male
Re: Pot Mojstrov
Reply #2 - 14.10.2002 at 11:34:31
 
Ja, ampak predvsem česarkoli se lotimo glede duhovnosti in podobnih vzhodnjaških modrosti, je res priporočljivo, da poznaš nekoga, ki stvari res obvladuje. Ta stavek ki si ga napisala, je resničen in verjamem v njega!(predvsem del, kjer piše, da joga zaradi iskanja novih občutij ali radovednosti)

Vsaka stvar s katero pretiravaš, lahko postane nevarna in s tem tudi joga in meditacija!

Ne vem kje sem prečital, da negativna energija ne obstaja, obstaja energija, vprašanje je pa kako jo bomo iskoriščali, če sem pač zloben človek in mi bodo dane neke energetske sposobnosti, jih bom pač uporabljal v zlobne namene  in seveda obratno!!!

Isto je pri jogi in meditaciji, če se sam sprehajaš po delih uma, ki je dosegljiv samo z meditacijo in jogo, lahko hitro zapelješ v kakšno slepo temno ulico!!

Zato Johnson trdi, da je treba najti živečega mojstra in se mu v popolnosti prepustiti.

Sej so to vse same lepe teorije, in blazno velik se je posvetil religijam, kajti tudi sam je bil dolgo časa duhovnik!
Tko al tko pa morm do konca prečitat, da bom lahko stal za svojimi trditvami in še kej napisal.

Lep pozdrav! Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Pot Mojstrov
Reply #3 - 14.10.2002 at 13:07:18
 
Miha wrote on 14.10.2002 at 11:34:31:
negativna energija ne obstaja, obstaja energija, vprašanje je pa kako jo bomo iskoriščali,



jest tud tko pravim. Energija samo JE. Nam na razpolago. Ni ne dobra ne slaba. Človekov um je tisti, ki ji doda pozitiven ali negativen izgled.
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1