Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 5
(Read 24451 times)
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Demistifikacija reikija
09.10.2002 at 09:42:09
 
Reiki pri nas še vedno ni prosto dostopen (tako kot znanost hatha yoge, denimo).
Zakaj?
Po mojem skromnem mnenju zato, ker se to preprosto in ne-nevem-kako-učinkovito tehniko vse preveč kuje v nebo in s tem preprečuje učenje te tehnike vsem, ki si to želijo.

Teksti na povezavah spodaj so poskus prikaza reikija iz malce drugačnega zornega kota.

Iluzije o Vsemogočnem Reikiju
www.napredek.org/Reiki/reikimaya.htm

Iluzorna Izmenjava Energije
www.napredek.org/Reiki/maya.htm

Duhovni Učitelj vs. reiki mojster/ica
www.napredek.org/Reiki/dreams.htm

Veselo branje!
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: Demistifikacija reikija
Reply #1 - 09.10.2002 at 13:18:54
 
e. wrote on 09.10.2002 at 09:42:09:
Po mojem skromnem mnenju zato, ker se to preprosto in ne-nevem-kako-učinkovito tehniko vse preveč kuje v nebo in s tem preprečuje učenje te tehnike vsem, ki si to želijo.



Se čist strinjam s tabo. Ampak pol bojo pa brez mastnega zaslužka ostal!!!
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Demistifikacija reikija
Reply #2 - 09.10.2002 at 16:07:14
 
sidha wrote on 09.10.2002 at 13:18:54:
Se čist strinjam s tabo. Ampak pol bojo pa brez mastnega zaslužka ostal!!!


Ma ja, sej je vse lepu in prav.
Se pač ljudje znajdejo, a.

Po drugi strani pa je škoda, da reiki ni predstavljen tako, da bi bil dostopen prav vsakomur...
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Demistifikacija reikija
Reply #3 - 10.10.2002 at 10:21:38
 
Andres me je obvestil, da Maxix spet nekaj nabija o Reikiju...

Pa sem mu odgovoril, kurc ga gleda. In pri tem ostajam.

Lahko bi pisal o jogi, pa denarju, ki ga drugi izvabljajo od ljudi, o "duhovnih mojstrih", ki jih je danes za vsakim vogalom nekaj itd. itd.

Sicer pa poglejte na http://www.napredek.org/prijave.htm

in se čudite. Kljub temu, da "demistificirajo" Reiki, ponujajo tečaje za Reiki in sicer:

1. stopnja zastonj, vendar tečajev do nadaljnjega ne izvajajo (?!??)

2. stopnja 11.000 SIT, za denar tečaje seveda izvajajo.

3. stopnja 30.000 SIT, tečaj seveda izvajajo.

Lahko si samo zamislim etiko in pogoltnost tipov, ki  dajejo v nič neko tehniko, ki jo po drugi strani prodajajo za lep denar, cene pa niso bistveno nižje, kot pri tistih, ki Reiki razumejo in ga spoštujejo.

Mimogrede, na omenjeni strani si lahko preberete tudi, da imajo "reiniciacije" v AKCIJI. Kot solato pri Mercatorju ali Sparu.

Na podlagi prejšnjih izkušenj pričakujem od Maxixa gigabyte nejasnih nakladanj, na katera seveda ne bom odgovarjal.

Se manj pa na nakladanja o nekem mastnem zaslužki, ki ga Reiki mojstri baje kasiramo.

Psi lajajo, karavana gre dalje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: Demistifikacija reikija
Reply #4 - 10.10.2002 at 11:31:42
 
Quote:
Se manj pa na nakladanja o nekem mastnem zaslužki, ki ga Reiki mojstri baje kasiramo.



Jaz sem za mojstrsko stopnjo moral plačat 2000 DM. Nasedu sem pa zato, ker mi je moja učitelca nakladala kako je reiki full the best stvar. Ampak pol sem pa vidu, da glih ni tko. Ta moja učitelca je že pred tremi leti računala tri jurje za eno seanso Lips Sealed
Mam sodelavko, ki je bila bolna. Pa sem ji svetoval naj gre na reiki, ker se s to mojstrico poznata. Pa prau, da ne more, ker nima denarja ???
Pri Domančiču v KG sem na prvem štiridnevnem tečaju več dobil kot na celem reikiju. Te tečaje so obiskovali tudi mojstri reikija ???
To je samo moje mnenje (razen dejstev) in ni nujno, da je čista resnica
in tut ne morem trdit, da ste mojstri vsi glih. Hvala bogu.

Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Demistifikacija reikija
Reply #5 - 10.10.2002 at 11:52:45
 
e. wrote on 09.10.2002 at 09:42:09:
Reiki pri nas še vedno ni prosto dostopen (tako kot znanost hatha yoge, denimo).


Ko sem hodila k "jogi v vsakdanjem zivljenju" sem za eno stopnjo tromesecnega tecaja placala 15.000....in joga v vsakdanjem zivljenju ima 8 stopenj. Res je sicer, da lahko jogo vadi vsak sam doma in to celo po knjigi, ampak taka je pac narava joge...vsi pa vseeno vemo, da tecaj nobenemu ne skodi, a ne, ker ti tam vaditelj popravi drzo, dela s tabo in ti razlozi marsikaj cesar v knjigah ni...

Strinjam se tudi, da bi moral bit reiki dostopen vsakemu, ki si tega zeli, ampak ko vidim tele cene, akcije, cene za mojstrstvo, si ne morem kaj, da ne bi v tem vidla navadnega dampinga, ne pa dostopnosti sirsi javnosti, iniciacije na huruk, pa bas te boli komu pa kako, demistifikacije ze res, ampak na tak nacin zbanalizirat eno stvar, ki je v svoji osnovi res lepa in dobra...kvaliteta naspram kvanititeti...pa se sam odloci...

pa brez zamere...
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Demistifikacija reikija
Reply #6 - 10.10.2002 at 13:04:04
 
Vceri smo bli na reiki drustvu v taboru, kot obicajo ob sredah in zraven so prsle se dve frendici, "pogledat kaj to je za ena stvar" in bamf Mohor jih je kr takoj iniciiral za đabe v prvo stopnjo, tko da reiki se pocas demistificira, ampak vseen men ni nc zal da sem za prvi 2 iniciacije placal
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Demistifikacija reikija
Reply #7 - 10.10.2002 at 15:13:07
 
prov res ... to se zlo redko zgodi da bi mohor kr na srečanju potalu kakšno iniciacijo (kar se sicer (đaba) na internih srečanjih pogosto dogaja) ... mogoče se ga je res skupinska zavest dotaknla ... pohvalno ...
Back to top
« Last Edit: 12.10.2002 at 14:10:52 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Demistifikacija reikija
Reply #8 - 10.10.2002 at 15:57:12
 
herby wrote on 10.10.2002 at 13:04:04:
... in bamf Mohor jih je kr takoj iniciiral za đabe v prvo stopnjo, tko da reiki se pocas demistificira, ampak vseen men ni nc zal da sem za prvi 2 iniciacije placal


Madonca, sploh ne vem kaj naj si zadnje cajte mislm.

Oziroma na uho povem, da so to eni blodnjaki. Hudi blodnjaki ki jih jest vse manj razumem.

Preberem Maxixa, pa Mira, pa hreb-ja, pa gape-ta, pa sidho, pa še enkrat, še enkrat, he he


.... in nobenkrat več.


lepo se imemo....
Back to top
 
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Demistifikacija reikija
Reply #9 - 10.10.2002 at 17:33:12
 
Quote:
3. stopnja 30.000 SIT, tečaj seveda izvajajo.



Izvajamo, ja.
Tudi brezplačno.
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Demistifikacija reikija
Reply #10 - 10.10.2002 at 17:40:04
 
"...Jaz sem za mojstrsko stopnjo moral plačat 2000..."

Kriza ej.
Ma res misles dsi "moral" placat?

Dai, dai, naivnost se drago placa, res vredne stvari nikoli.

"Nasedu sem pa zato, ker mi je moja učitelca nakladala kako je reiki full the best stvar. Ampak pol sem pa vidu, da glih ni tko. Ta moja učitelca je že pred tremi leti računala tri jurje za eno seanso"

Buh pomagi.

"Mam sodelavko, ki je bila bolna. Pa sem ji svetoval naj gre na reiki, ker se s to mojstrico poznata. Pa prau, da ne more, ker nima denarja ???"

Ja, tle v Sloveniji smo dalec za luno. V tujini je stvar precej bl odprta.
Ma ja, bo že...

"Pri Domančiču v KG sem na prvem štiridnevnem tečaju več dobil kot na celem reikiju. Te tečaje so obiskovali tudi mojstri reikija ???"

Zakaj pa ne?
Mojster reikija je čist navadn človk, nč posebnga. Vsaj jst nism, no).
Je pa res, da se mnogi imajo za carje...
Jebi ga...

"To je samo moje mnenje (razen dejstev) in ni nujno, da je čista resnica
in tut ne morem trdit, da ste mojstri vsi glih. Hvala bogu."

Itak.
Sej mamo vsi svaja mnenja.
Le najbolj ego-zakačeni se sekirajo in pizdijo, ko se pojavijo tisti, ki razmisljajo drgač...

Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Demistifikacija reikija
Reply #11 - 10.10.2002 at 17:49:53
 
"...Res je sicer, da lahko jogo vadi vsak sam doma in to celo po knjigi, ampak taka je pac narava joge...vsi pa vseeno vemo, da tecaj nobenemu ne skodi, a ne, ker ti tam vaditelj popravi drzo, dela s tabo in ti razlozi marsikaj cesar v knjigah ni..."

Ja, s to razliko, da na yogo lohk pride VSAK.
Na reiki pa (kot sm vidu in slišu) pa le tisti bl "duhovno razviti" (beri: naivni).

"...si ne morem kaj, da ne bi v tem vidla navadnega dampinga, ne pa dostopnosti sirsi javnosti, iniciacije na huruk, pa bas te boli komu pa kako,

Cene so okvirne,  in če smo že pri cenah:
večina mojstrskih tečajev (čez 10) je bilo do sedaj brezplačnih. Ljde pač niso imeli denarja, in sem jim dal stvar zastonj.
Večina jih sedaj uči druge, tudi brezplačno, menda tko, pol-pol....


Ma sam denar ni tak problem.
Bolj je kriza z odnosom do reikija, kot  da je ne vem kaj, in oh in sploh in tko naprej.
Bullshit, if you ask me.
Read:
www.napredek.org/Reiki/reikimaya.htm

Iniciacija v reiki ni nč tolk posebnega, da bi moru človk pazit komu jo da.
Predlagam ti pa da še enkrat prebereš podrobnosti o teh inicianijah "na horuk", ker se mi zdi, da si vidla le tist kar želiš videt...
Lohk se motm, itak...

"...demistifikacije ze res, ampak na tak nacin zbanalizirat eno stvar, ki je v svoji osnovi res lepa in dobra...kvaliteta naspram kvanititeti...pa se sam odloci...pa brez zamere..."

Hvala za feedback.
Back to top
« Last Edit: 10.10.2002 at 18:57:00 by e. »  

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Demistifikacija reikija
Reply #12 - 10.10.2002 at 20:00:42
 
Quote:
Bolj je kriza z odnosom do reikija, kot  da je ne vem kaj, in oh in sploh in tko naprej.


V vsakem normalnem prirocniku za prvo stopnjo Reikija piše:

Reiki je najbolj preprosta tehnika samozdravljenja in duhovnega razvoja, ki se jo lahko nauči vsak.

Žalostno, da to nekateri 'mojstri' šele zdaj ugotavljajo, kaj piše v priročniku za prvo stopnjo in to še prodajajo kot nekak veleum.

In hočejo prodajat duhovna znanja kot tiste jugo-štacune na drugi strani Fernetičev razne svaštarije.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Demistifikacija reikija
Reply #13 - 10.10.2002 at 21:35:57
 

Ja kaj je zdej s tem reikijem: a je dobr a ne, a ma kej veze a ne, a korist a ne, a se je vredno trudit a ne, pa na koncu a je za dat dinarčke a ne?



Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Demistifikacija reikija
Reply #14 - 10.10.2002 at 22:24:31
 
"..Ja kaj je zdej s tem reikijem: a je dobr a ne, a ma kej veze a ne, a korist a ne, a se je vredno trudit a ne, pa na koncu a je za dat dinarčke a ne?"

Moje izkušnje:

-Je dobr, ja - ni pa vsemogoč! Napredek z njim jo odvisen od uporabnika, ne pa od reikija samega.

- Ja, ima veze. Je neomejena energija, ki ti lahko veliko pomaga. Koliko, je odvisno od tebe.

- Denar.
Jst ne bi dal preveč zanj. Še kar sem dal, je blo preveč, daleč preveč.


Probaj sama.
Če poznaš ksnega reikista, ga prosi za eno seanso. Pa boš sama vidla.

Ni pa vsemogoč, tale reiki, ne.
Ko bi vsaj bil!!
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 5