Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 18781 times)
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Straniščna školjka, sedalo in pokrov
Reply #30 - 14.10.2002 at 01:44:02
 
Quote:
Dej, umir se poba. A tko te je Arska dregnla? Pa dej se že enkrat gor used, pa probi, pa pol še kdej, pa kr naprej - boš vidu, kako bo tvoja kontent. Aja, s ločen? Ni čudn.    

Le kva ma kozmetka u torbicah z WC-ji opravt, dej razlož mi to.  

Pa še enmal đentlmana bom - a ni Arska sam o domačih WC-jih razpredala


BinSens!

Men ni nic ARS dregnila.  Ona je samo napisala to kar doživlja ipd. Jaz sem ji pa odpisal izpoved čistilke.
Saj tole s pisoarji ni tako slaba stvar in bi si ga jaz kar na radiator namontrial. Bi lažje gledal ven kako ptiči žvižgajo.

Aja, pa če sem ločen praviš in da to sploh ni čudno? Wink  Ja čudno je potem, da sem jaz čistilka pri meni doma.  Vse stari moj upedenam, od sekreta do ploščic, sicer pa si verjetno opazil, da vedno neke vodne kamne ribam.


Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Voroshilov
1
*
Offline

Smisel življenja je eden
- POSTATI BOLJŠI.
Posts: 6

Gender: male
Re: Straniščna školjka, sedalo in pokrov
Reply #31 - 22.12.2002 at 21:16:36
 
Rad bi podelil še svoje izkušnje na to temo:

V študentskih letih sem imel eno zelo hudo stanodajalko, ki me je skoraj postavila pred ultimatum: ali sedenje ali pa ven!  Embarrassed In sem se pač prilagodil. Vendar ker sem bolj len po naravi, sem ugotovil, da mi sedenje tudi paše (pač po maksimi: zakaj bi stal, če lahko sedim?), pa še bolj urejeno je, itd. in ta navada je ostala. Wink
Ne me razumet narobe, nisem nikakršna Sestra (čeprav tudi proti njim nimam nič), kakor mi na WCju paše sedet, tako tudi v gozdu ali na prostem z velikim veseljem stoje zalivam drevesa ali podrast. Zakaj moški tako radi lulamo stoje? Jaz osebno sem prav vesel, ko gledam, kako zalivam drevo, mu pomagam, da raste....človek se počuti kot eno z naravo (no ja, vem, da zveni ZELO trapasto, ampak ali ni večina čustev in občutkov trapastih, kadar jih pogledaš z racionalnega vidika?); poleg tega je res lažje samo odpeti zadrgo (linija najmanjšega odpora).

Kakorkoli že, imel sem pa punco, razumela sva se kar v redu, vendar ko me je zalotila, da uriniram sede, se je z gnusom obrnila, češ kakšen dec pa sem. Od takrat je vse šlo samo navzdol in po agoniji sva šla narazen. Seveda za razpad ni bil kriv samo ta dogodek, vendar se mi ob tem postavi tisto retorično vprašanje: Kaj bi te ženske pravzaprav imele rade? Ali jim res nikoli nič ni prav?

Mah, vse je relativno. Vsem na svetu tudi ne moreš ustreči.

LP

P.S.: Za deske je bolje, da ostanejo nepritrjene na školjko. Vsaj v enem slučaju jih dvigajo tako moški kot ženske: kadar črevesna peristaltika pod vplivom raznih strupov (gobe, salmonela in seveda, uganili ste, alkoholni opoj) spremeni svojo smer in tuš zna biti zelo, ZELO nekontroliran.  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Straniščna školjka, sedalo in pokrov
Reply #32 - 22.12.2002 at 21:21:16
 
Grin ooo Voroshilov, dobrodošel.  Wink
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Straniščna školjka, sedalo in pokrov
Reply #33 - 23.12.2002 at 09:20:22
 
Voroshilov, me veseli, da si se tako potrudil pri prvem postu. Tak lep izčrpen opis.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Straniščna školjka, sedalo in pokrov
Reply #34 - 23.12.2002 at 13:26:42
 

Voroshilov wrote on 22.12.2002 at 21:16:36:
Od takrat je vse šlo samo navzdol in po agoniji sva šla narazen. Seveda za razpad ni bil kriv samo ta dogodek, vendar se mi ob tem postavi tisto retorično vprašanje: Kaj bi te ženske pravzaprav imele rade? Ali jim res nikoli nič ni prav?

Mah, vse je relativno. Vsem na svetu tudi ne moreš ustreči.



Grin  Grin Voroshilov, ne morem, da ne bi odgovorila na tole.  Tongue
Vprašanje, kaj bi ženske rade, bi morda postavil kje drugje, ne tu na temi o školjkah  Grin.

Moje mnenje o tem, da je šlo še samo navzdol.... po neljubem  Grin zasačenju na školjki....  Grin samo toliko. Domnevam, da te deklica ni sprejemala.

In.. vsem na svetu ne samo, da ne moreš ustreči, niti NI POTREBNO, čeprav kdo misli drugače  Grin.

Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: Straniščna školjka, sedalo in pokrov
Reply #35 - 23.12.2002 at 15:41:10
 
Quote:
Mah, vse je relativno. Vsem na svetu tudi ne moreš ustreči.


Mogoče bi pa lulal stoje ko punci tako paše in v sede tudi, kadar je ona za? Roll Eyes

Daj tako da bo tebi pasalo in kadar ti bo "bolj ušlo" vzemi eno krpo (tud toaltni papir je za silo), pobrišeš pa je. Evo to je moj nasvet. Sama se pred časom že predlagala, da bi vsi sedal doma, pa nisem uspela. Ni šlo pa mi je potem dalo to mislit. Zdaj sinu tudi na misel ne pride, da bi to naredil. Se mi zdi boljš tko, da bo raje sam odločil brez posrednega vpliva. Roll Eyes   Wink


Si me pa s tem zalivanjem spomnil, da je okrog nočnih lokalov vse poscano, verjetno povsod, kamorkoli prideš. Pri nas v bližini je pravi svinjak in to iz vseh gredic naokrog cele stavbe zaudarja. Da dol sedeš!  Angry Do kraja posvinjano. Ne rečem da v gozdu kako smreko zaliješ ampak takole množično sredi kraja in to kar naprej! Me zanima če je kdo videl že kakšno žensko, da bi to počela. Verjetno bo treba plačat snažilko za "pranje" gredic!


Karmen

Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Straniščna školjka, sedalo in pokrov
Reply #36 - 23.12.2002 at 22:42:57
 
Če je sila tudi ženske opravijo pi-pi. Ampak se skrijejo za drevo....

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Straniščna školjka, sedalo in pokrov
Reply #37 - 23.12.2002 at 23:08:17
 

Cheesy  Uf, bi te kar na drink povabla, Voroshilov ...
Prijetna osvežitev.
Še kakšen post useki, da te bolje spoznam(o) ...

In mimogrede, a si še "frej"?   Wink


Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Voroshilov
1
*
Offline

Smisel življenja je eden
- POSTATI BOLJŠI.
Posts: 6

Gender: male
Re: Straniščna školjka, sedalo in pokrov
Reply #38 - 24.12.2002 at 19:25:50
 
Draga KarmenA,

povečini se strinjam s tabo, ampak kar se tiče pouriniranih vogalov ali dreves, jim je edina skupna točka stoječ polozaj pri izvedbi dejanja (Komični vložek: za razliko od biatlona, kjer poznamo stoječ. klečeč in ležeč položaj Grin).
Kot bi rekli Francozi: C'est le ton qui fait la musique, ali nekaj takega, tisti, ki bolje obvladate francosko, me prosim popravite. Torej ton (način) je tisti ki določa glasbo, oziroma ali tu gre za bon-ton ali za prostaštvo. To je pa spet stvar splošne kulture etc. Kar se pa tiče krpe in drugega: ne vem, če sem bil (oziroma se sem) pripravljen iti v kakšne take spremembe zato da bi v njenih očeh bil bolj macho?
(Spet komični vložek: Le na kaj je mislil Meat Loaf, ko je pel: I would do anything for love, but I can't do that?!? Grin)
Oziroma kot bi rekli Angleži: Love me, love my dog; sprejmi me z vsemi mojimi pomanjkljivostmi.

LP

P.S.: Draga ARS, še sem samski. Če ne bi bil, le kje bi našel toliko časa za vse to zamudno tipkanje & formuliranje misli?

LP

P.P.S.: Sicer pa vsem junakom, ki dobro obvladate italijansko, toplo priporočam knjigo Luciane Littizzetto, sicer ene vodilnih italijanskih komičark, z naslovom Sola come un gambo di sedano, kjer v enem od poglavij na svoj duhovit način opisuje kopalnične vojne med spoloma Wink

LP
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Straniščna školjka, sedalo in pokrov
Reply #39 - 25.12.2002 at 08:49:07
 
Voroshilov wrote on 24.12.2002 at 19:25:50:
Komični vložek: za razliko od biatlona, kjer poznamo stoječ. klečeč in ležeč položaj Grin).


a ni pri biatlonu (vsaj ženskemu) samo stoječ in ležeč položaj? Grin

če se motim, mi lahko rečete, da sem packa, ker ne vem niti tega, kaj moja nečakinja (ki se podi s slovensko državno biatlonsko reprezentanco po svetu) počne na smučkah in s puško v roki

Grin Grin Grin Grin
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Straniščna školjka, sedalo in pokrov
Reply #40 - 25.12.2002 at 09:17:52
 
Voroshilov wrote on 24.12.2002 at 19:25:50:
Kot bi rekli Francozi: C'est le ton qui fait la musique, ali nekaj takega, tisti, ki bolje obvladate francosko, me prosim popravite. Torej ton (način) je tisti ki določa glasbo, oziroma ali tu gre za bon-ton ali za prostaštvo. To je pa spet stvar splošne kulture etc.

Cheesy  Rečejo tut:
"Quand un ton ne fait plus la musique, il vaut peut-etre la peine de l'accorder;
mais il faut exercer la chanson pour qu'on ne l'oublie pas."

Ne glede na to, zakaj se odločiš neko navado spremenit, recimo - na dilo zmeri sest -,
po določenem, ponavadi kratkem času, ti pač preide v navado; če želiš.
In v temle primeru je razlogov "za" kar več, kot pa "proti". Kajneda? Bon-ton ...   Wink

Voroshilov wrote on 24.12.2002 at 19:25:50:
P.S.: Draga ARS, še sem samski. Če ne bi bil, le kje bi našel toliko časa za vse to zamudno tipkanje & formuliranje misli?

No, sva že dva.  Wink

ana wrote on 25.12.2002 at 08:49:07:
če se motim, mi lahko rečete, da sem packa, ... Grin

Za kšnga si že, mrbit; pa ne za tistga, k' ma suho rit.   Grin

Kiss
ARS

Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Voroshilov
1
*
Offline

Smisel življenja je eden
- POSTATI BOLJŠI.
Posts: 6

Gender: male
Re: Straniščna školjka, sedalo in pokrov
Reply #41 - 28.12.2002 at 20:32:34
 
Draga Ana,

naredil sem napako in se iskreno opravičujem.  Embarrassed Verjetno sem zamešal biatlon in trojni položaj pri malokalibrski (saj je malokalibrska, a ne?) puški, disciplini, v kateri je Debevec olimpijski prvak (saj je, a ne?)  Embarrassed Embarrassed Embarrassed

(Oziroma v Sokratovem stilu: vem edino le, da nič ne vem).

Napako iskreno obžalujem in se bridko kesam. Wink

LP Voroshilov


P.S.Cheesyraga ARS, imam težave s prevodom tvojega pregovora. Moja francoščina je bolj trhla (Excuse my French) in moj prevod zgleda približno takole: Če pa ton več ne dela glasbe, pa si najdi novega poslušalca!?!?   Lips Sealed Wink Vse se mi zdi, da sem tudi tukaj nekaj zašuštral.

Vseeno če najdeš boljši prevod, mi lepo prosim sporoči. Wink

LP Voroshilov
Back to top
 
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: Straniščna školjka, sedalo in pokrov
Reply #42 - 29.12.2002 at 01:08:46
 
Voroshilov wrote on 28.12.2002 at 20:32:34:
P.S.Cheesyraga ARS, imam težave s prevodom tvojega pregovora. Moja francoščina je bolj trhla (Excuse my French) in moj prevod zgleda približno takole: Če pa ton več ne dela glasbe, pa si najdi novega poslušalca!?!?   Lips Sealed Wink Vse se mi zdi, da sem tudi tukaj nekaj zašuštral.

Vseeno če najdeš boljši prevod, mi lepo prosim sporoči. Wink

LP Voroshilov


Zdaj zgleda da ARS spi  8)  Pssst.. Wink
Ti bom pa jest povedala Voroshilov: zasral nis. Ker tut  saj veš, da je tretja poza - čepeča - out zdaj (odkar so skrete na štrbunk odpravli). Razen ponekod čez mejo v Italiji se še najdejo.

Za boljši prevod se jaz ne znam potrudit, ker je žal moja francoščina začetniška. Sam... bom zdaj bolje prisluhnila emajlu ???, zemljici pa ne...še Wink


Karmen
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Straniščna školjka, sedalo in pokrov
Reply #43 - 29.12.2002 at 18:09:33
 
ARS ni kaj dosti spala, a se je vsaj na primorskem soncu mal martinčkala ...   Wink  Kva pa to sede ...

ARS wrote on 25.12.2002 at 09:17:52:
"Quand un ton ne fait plus la musique, il vaut peut-etre la peine de l'accorder;
mais il faut exercer la chanson pour qu'on ne l'oublie pas."

Voroshilov wrote on 28.12.2002 at 20:32:34:
"Če pa ton več ne dela glasbe, pa si najdi novega poslušalca."

Grin  No, tkole pa velikrat zgleda, ko se v materinščini pogovarjamo, naši samo-prevodi in dojemanja ...  
Fletn si me nasmeju, Voroshilov.   Wink

Ej, res, kako nevljudno, da nisem prevoda zraven spisala - se opravičujem;
in hkrati priznam, da je tale kar mal težak za enako lepo poetično prevest, zato me ne glih za besede cukat. Torej:

"Ko nek ton ne igra več, ga morda velja uglasiti;
a je potrebno vaditi, da se pesmi ne pozabi."

Bordel od prevoda, a za dojet pomen bo že, ane?

Wink
ARS
Back to top
« Last Edit: 29.12.2002 at 21:53:32 by ARS »  

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: Straniščna školjka, sedalo in pokrov
Reply #44 - 30.12.2002 at 22:53:40
 
ARS wrote on 29.12.2002 at 18:09:33:
"Ko nek ton ne igra več, ga morda velja uglasiti;
a je potrebno vaditi, da se pesmi ne pozabi."



Jaz posluha za "zapet" nimam in me zanima, če pregovor tud v tem primeru velja?

Sama mislim da ja ampak je vseeno bolje preverit. Da ne gre preveč energije v prazno že v naprej.

Karmen


Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5