Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 9730 times)
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Koristoljubje
06.10.2002 at 01:55:00
 
Mi je Amstel s svojo "bližino" dala idejo za naslov tegale topica oz. za naša razmišljanja. Sevede, mene matra spodnje že kar nekaj časa, na poljubo moje dejanje, na poljubni moj odnos.

Moje misli in delovanja zadnje čase močno zaposljuje občutek, da praviloma vse, kar ljudje delamo, delamo oz. naredimo iz koristoljubja, najsi gre za dejanje ali odnos, najsi gre za naše osebno ali pa poslovno dogajanje, najsi gre - kao - za precej trivialno podrobnost ali pa za pomebno "stvar".

???  ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Karmen A
Ex Member




Re: Koristoljubje
Reply #1 - 06.10.2002 at 04:17:06
 
ARSi, v poljubnem odnosu si lahko tud koristoljubna, isto v takem dejanju. Včasih je celo koristno. Pri pomembnih stvareh in pomembnem odnosu pa bodi le koristna. To je pomoje prava pomoč.

Karmen
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Koristoljubje
Reply #2 - 06.10.2002 at 10:26:07
 
Quote:
ARSi, v poljubnem odnosu si lahko tud koristoljubna, isto v takem dejanju. Včasih je celo koristno. Pri pomembnih stvareh in pomembnem odnosu pa bodi le koristna. To je pomoje prava pomoč.

Ma, ja, Karmen, lohk smo, kar čmo in lohk delamo kar čmo...  

Ampak, a se ti zdi, da je razlika med "biti koristoljuben" in med "biti koristen"? Vsak tale "biti" ti nekaj oz. ego nafutra, pa čeprav močno subtilno, na trenutke morda celo "neuolovljivo" za določit.

Koristoljubje mi močno izziva lastno iskrenost, predvsem pa mi s prstom (ali pa trenutno še nedoločljivo) kaže na ne-prevzemanje odgovornosti za to, kar sem, pa za sprejetje sebe, ne glede na "lepoto moje slike" navzven, pa...

In se mi zdi, da ni prav nič pomembno, ali tozadevno vzamem pod drobnogled "le kako korist, za vraga, imam pa od cigaret", ali pa "le kako korist imam (ali mislim, da imam), ko vztrajam v tem odnosu", ali pa to, "da sem danes ustregla, koristila nekomu".

No, viš, na drugi strani pa... brezkompromisno dajanje in brezkompromisna ljubezen. Ja, bom še kar kak korak morala narest, pa še naprej vase drezat... Mi bo "koristilo", brezkompromisnost pa še bolj; da bom jest res jest. Če in ko se mi bo dal... da bom pozorna, predvsem pa, ko bom pripravljena iluzije spustit... pa strahcem u uče pogledat. Pr moj duš, nekateri me še zmeri ganjajo.  Wink

Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Koristoljubje
Reply #3 - 06.10.2002 at 11:30:55
 
v bistvu moraš ego futrat vse dokler ne presežeš tretjega nivoja ....
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Koristoljubje
Reply #4 - 06.10.2002 at 12:10:20
 
gape wrote on 06.10.2002 at 11:30:55:
v bistvu moraš ego futrat vse dokler ne presežeš tretjega nivoja ....

Gape, podnapise za "tretji nivo", prosim; pa brez kakega linka, če ti znese;
mam rajš (tko, kot bojda ti), če gre človek s svoje perspektive in izkušnje razpredat...  Wink
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Koristoljubje
Reply #5 - 06.10.2002 at 13:55:42
 
na žalost ti tuki svoje izkušnje ne morem ponudit, ker tretjega nivoja še nism sčistu - presegu - transformiru, sem namreč tukaj nekje (s tem se tolažim Smiley )

na tretjem nivoju

ti vseeno link ponudim - ti bom pa tud napejstu text, da ga ne rabiš klikat:
... res je da je najprej treba razvit razum, da ta omogoči razvoj inteligence in da ta omogoči razvoj uma. ko je ta razvit dejansko ne rabiš več mislit ker preprosto veš ... je pa ogromno ljudi ki so prvi dve področji razvili in pozabili na zadnjega ... NEMIŠLJENJE ... stanje brez misli ... meditacija ...  
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=slovenija;action=display;num=1033...

torej

če ti dam še mal podnapisov

razum je doma nekako na tretjem nivoju, tam kjer je zadnja obrambna linija ega, tu, ne trojki, znaš misliti edinole logično, če se zapreš višjim nivojem si robot ...
kot sm opisu klele:
pol je pa pršla na sceno ena huda yang rasa (nibiru?), ki si je ustvarila sužnje - ljudi. sužnje rabi, da ji kopljejo minerale predvsem (tudi mohorič).  
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=izventelesneizkusnje;action=displ...

šele ko ta nivo presežeš popolnoma šele takrat si ga presegu in takrat ga res ne futraš več, saj ne rabiš, ker raje ljubiš, ti je lažje, si namreč v inteligenci, si na četrtem nivoju, peti je pač um, za dva nivoja stran od raz-um-a

dvomim da sm ti odgovoru, in če dvomim pravilno me kr praš, in če mi uideš iz pozornosti, me kr spomn ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Koristoljubje
Reply #6 - 06.10.2002 at 21:09:17
 
Ma, ja, Gape, si mi odgovoru oz. na svoj način povedu.

A se meni ne zdi glih hudo ali pa nujno potrebno po nivojih se šlihtat oz. predalčkat in pogojevat nadaljnjega razvoja, s katerikoli "tehniko" pa sploh; no, vsaj jest grem u svoje ne-všečnosti, bolečine ino podobno bolj za nosom, in ko zmorem dovolj energije, iskrenosti ter pozornosti, me sam na naslednjo šibne... in je vseh njih vedno manj.

Ma, ja, sem na tretjem nivoju...  še svoje kajenje izdejanjim, koristoljubje u nulo zaštekam, z razumom speljem ostanke iluzije varnosti v kot, vse špegle "prežvečim", da se zaradi drugih ne bom več šraufala, ter posledično sprejmem še vse preostale in preostalo sebe, in... ready, steady, go... ego bo do plafona nafutran... in se bom lohk elementarni inteligenci prepustila ter brezkompromisno ljubezen živela. Ja, sej bo šlo.

Ne, nisem cinična, res tko čutm. Sam tko hecn mi je, ker se da tko fino, odklopljeno napisat, da te kar presune naše vsakodnevno toriranje... pa verjetje in elan poveča; z nasmehom.

???  Uf, a vse to bo treba? Ne, lohk pa.  Wink  Fajn bo, ARS.
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Koristoljubje
Reply #7 - 06.10.2002 at 23:25:40
 
point je v tem, da če greš po vrsti, je najlažje in da greš po vrsti morš vedet kakšna vrsta sploh je ... no vsaj jest bi to rad ozavestu ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Koristoljubje
Reply #8 - 06.10.2002 at 23:41:34
 
gape wrote on 06.10.2002 at 23:25:40:
point je v tem, da če greš po vrsti, je najlažje in da greš po vrsti morš vedet kakšna vrsta sploh je ... no vsaj jest bi to rad ozavestu ...

Ma, a se ti res zdi, da je samo to varianta? Jest prešerno dopuščam kar še kakšno. Predvsem je pa res, da praviloma prav nikjer ne piše, da neki "morš"...

Lahkotno ozaveščanje nam(a) želim, vsaj za včasih bi pa jest clo malce lahkotnejšega...  Wink

ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Koristoljubje
Reply #9 - 10.10.2002 at 13:37:45
 
ARS wrote on 06.10.2002 at 01:55:00:
Moje misli in delovanja zadnje čase močno zaposljuje občutek, da praviloma vse, kar ljudje delamo, delamo oz. naredimo iz koristoljubja, najsi gre za dejanje ali odnos, najsi gre za naše osebno ali pa poslovno dogajanje, najsi gre - kao - za precej trivialno podrobnost ali pa za pomebno "stvar".

Oziroma, če poskusim natančneje izrazit moj občutek - vse kar ni brezkompromisno dajanje je koristoljubje; vse, kjer/ko/če do nadaljevanja/posledic/fidbeka tistega kar naredimo, nismo popolnoma indiferentni, smo koristoljubni oz. delujemo zaradi že kakšne koristi zase.
Ma, ja, še me bo zaposljevalo ...   ???  ... skozi lastno delovanje ...   Wink  kva sem (bla) pa zgolj tko retorična.
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Koristoljubje
Reply #10 - 10.10.2002 at 14:15:51
 
Quote:
Oziroma, če poskusim natančneje izrazit moj občutek - vse kar ni brezkompromisno dajanje je koristoljubje; vse, kjer/ko/če do nadaljevanja/posledic/fidbeka tistega kar naredimo, nismo popolnoma indiferentni, smo koristoljubni oz. delujemo zaradi že kakšne koristi zase.



zaradi koga pa bi naj  ?

ali pa sploh ne ?

za mamo, prijatelje, Kucana, ...sigurno ne !

Mogoče smo  egoisti zaradi tega ker delujemo v svojo korist, vendar posledica taksnega delovanja je tud zavedanje, da s tem pomagamo oz. koristimo tudi ostalim in natanko to s tem počnemo.




LP








Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
BonSens
3
***
Offline


Posts: 109
prestolnica
Gender: male
Re: Koristoljubje
Reply #11 - 12.10.2002 at 04:18:05
 
ARS wrote on 10.10.2002 at 13:37:45:
...vse kar ni brezkompromisno dajanje je koristoljubje...

Punca, sprjazn se s tem; men tut ni zmeri to fajn, a kva, k bomo pa do konc lajfa skori usi lohk to vežbal, brezpogojno ljubezen, dajanje...
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Koristoljubje
Reply #12 - 15.10.2002 at 08:57:51
 
Quote:
Moje misli in delovanja zadnje čase močno zaposljuje občutek, da praviloma vse, kar ljudje delamo, delamo oz. naredimo iz koristoljubja, najsi gre za dejanje ali odnos, najsi gre za naše osebno ali pa poslovno dogajanje, najsi gre - kao - za precej trivialno podrobnost ali pa za pomebno "stvar".

Quote:
Oziroma, če poskusim natančneje izrazit moj občutek - vse kar ni brezkompromisno dajanje je koristoljubje; vse, kjer/ko/če do nadaljevanja/posledic/fidbeka tistega kar naredimo, nismo popolnoma indiferentni, smo koristoljubni oz. delujemo zaradi že kakšne koristi zase.



Jest se ne bi tko obremenjeval s tem ločevanjem svojega delovanja na koristoljubno pa na 'indifirentno' pa na 'brezkompromisno'  pa njihovo (ne)združljivostjo. Če prav razumem gapetovo pedenanje stopenj, je treba dosledno opedenat vsako posebej, v prejšnji  nima smisla simulirat naslednje, da bi s tem  privabu/priklical/poustvaru. Nima  smisla imet slabe vesti, da si črn, ker bi bil rad bel, ker če bi bil  bel bi bil  nasprotnem polu ravno tako daleč od celosti kot si na tem svojem ta črnem....

Zato bod koristoljubna brez slabe vesti. Ker če boš koristoljubna do konca pa brez rezerve in bo tud 'indifernetnost' ter 'brezompromisnost' lepo v polju tega koristoljubja, šele pol maš šanse, da koristoljubje kdaj presežeš.

Glej na to čist generično, od rojstva naprej. Že tvoja  duša ma eno koristoljubje v seb, da se je uturila prav v ta zarodek, ki ji je dal še eno šanso, da spedena svoj karmični dolg. Si se uturila v materino telo kot ene vrste parazit in po rojstvu zelo sebično zahtevala zase vso pozornost  matere pa fotra pa kar je blo še žlahte okrog. Pol si zahtevala pozornost prjatlov pa sošolciov  tovršice pa fantov pa ljubimcev pa sodelovecev pa šefov pa trgovcev pa šoferjev pa dohtarjev pa vseh, ki ji neposredno pa posredno plačuješ z dnarjem al pa lastnimi uslugami. Tud svoje čustveno/intelektulane presežke pa  manjke tle gor čist lepo koristoljubno razdajaš/filaš. Kar ti je pri roki, vzameš, kar ti ni, zahtevaš. Zakaj bi človek imel pri tem slabo vest, zakaj bi moral počet kaj drugega pa drgač, če mu edino tko znese? Saj le če si v ljubljenju koristi res do konca dosleden, ne moreš drugemu naredit nobene škode, ker če jo narediš drugmu delaš  avtomatsko proti svoji koristi. Tega avtomatizma ne moreš simulirat, ga moraš izkustveno ponotranjit. Šele  ko ga, ti ni treba več delovat oz. deluješ brezpogojno, kot da tebe ni, kot da so  magari samo drugi al pa sploh nobenga nikjer in v bistvu lahko ne deluješ ne da bi samemu seb al pa kakšnemu drugemu s svojim nedelovanjem 'koristoljubno' škodoval.

Lako da tega filinga človek nikol ne doživi, lahko pa te že jutri čist brez ostanka prevzame. V nobenmu primeru ni zarad koristoljubja treba imet  slabe vesti. Lekcija, ki jo je skoz koristoljubje treba vzet pa obvladat, preden greš naprej, je  kvečjemu najt 'pravo mero', izostrit  posluh za tist samouravnalni mehanizem, ki delovanje v lastno korist ločuje  od pljuvanja v lastno skledo. In ko/če ugotoviš, da pljuvaš, se z 'indeferentnostjo' pa 'brepogojnostjo' ali 'nedejavnostjo' pa kar je še teh visokoletečih nesebičnih  pojmov ne moreš odkupit, s tem nis za vzpostavljanje 'prave mere' nč naredu, kvečjemu si se je izognu, s tem pa zastal tud v osebnostnem razvoju. Tako je osho npr.  tud materi tereziji kot enmu zahodnemu simbolu nesebičnosti lahko upravičeno očital svetohlinstvo, ki je v tem, da se skrbjo  za druge prazprav odkupuje za koristoljubne nagibe, ki jih ima v indiji  prav z njeno vero prepojena zahodna civilizacija. Take revščine v kalukti namreč ni ustvarla trdicionalna indijska kultura, ampak čez vsako mero koristoljubna angleška kolonizacija, ki je s takim v nebo vpijočim razslojevanjem v indijske celine ogrozila samo sebe...                
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Koristoljubje
Reply #13 - 15.10.2002 at 10:33:45
 
titud wrote on 15.10.2002 at 08:57:51:
Če prav razumem gapetovo pedenanje stopenj, je treba dosledno opedenat vsako posebej, v prejšnji  nima smisla simulirat naslednje, da bi s tem  privabu/priklical/poustvaru. Nima  smisla imet slabe vesti, da si črn, ker bi bil rad bel, ker če bi bil  bel bi bil  nasprotnem polu ravno tako daleč od celosti kot si na tem svojem ta črnem....

Zato bod koristoljubna brez slabe vesti.  

ja ... dobr si me razumu

ihmo ni nč hudga ljubiti koristi, vsaj dokler s tem ne hodiš po drugem ... ga ne prikrajšuješ za njegove koristi bi lohka reku ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Koristoljubje
Reply #14 - 15.10.2002 at 13:00:31
 
Če ni čist out of topic, bi blo fajn nekaj rečt okrog koristnosti 'simulacij' oz.  'oponašanj' enih dejavnosti oz. psihičnih stanj, ki so v rangirana  'boljše' oz.  'višje', a se ne skladajo z našim trenutnim iskrenimi občutji in se vanje začetemo bolj iz slabe vesti, da bomo pol bolj 'v vredu'.  Da se z njimi nekak odkupmo al pa hočemo preko njih eno bližnjico udart v stanja, ki jih tud sami  vrednotmo za boljša. Na tem principu  večji del temelji religiozna vzgoja oz. cerkvene z zapovedi. Kakša je 'korist' od tega, če sploh je kakšna in v katerem primeru morda?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2