Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 9
(Read 25066 times)
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Kajenje
Reply #30 - 06.10.2002 at 00:52:39
 
Na, pa me je spet oz. še nekaj pravkar zadel. Sem se v preblisku spomnila na de Mella:

Kadarkoli se nečemu odpoveš, se na to navežeš, postaneš jetnik tega. Ko se proti čemu boriš, se na to navežeš, kajti dokler se proti neki stvari boriš, ji daješ moč. Daješ ji toliko moči, kolikor jo porabljaš za boj proti njej.

Saj ne, da ne bi tega čutla, fajn si je pa čist lepo ponovno ubesedt. Bo res treba brskat za tem, kaj BOM jest brez cigaret...  ???  Borba in odpovedovanje res nista tisto; oz. bolje - blizu mi nista.
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Kajenje
Reply #31 - 06.10.2002 at 00:56:57
 
Quote:
No, Harry, kaj bova počela namesto kajenja?  


Morda, bi bilo najboljše tisto, na kar si najprej pomislila v topicu o bližini? Wink

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Kajenje
Reply #32 - 06.10.2002 at 01:06:08
 
Quote:
Morda, bi bilo najboljše tisto, na kar si najprej pomislila v topicu o bližini? Wink

Brezkompromisno!!!  Kiss  D'best!
Takrat zagotovo nikoli ne kadim, pol pa tut kar še neki časa ne... al pa vsaj do jutranje kave ne.  Wink

Lupčka,
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Kajenje
Reply #33 - 06.10.2002 at 01:09:46
 
Nekateri pravijo, da so tri najlepše stvari v življenju cigareta pred in po...

Vračam lupčka Kiss

Zdajle pa grem glavo prbit na posteljnino.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Karmen A
Ex Member




Re: Kajenje
Reply #34 - 06.10.2002 at 04:46:56
 
Smiley


lejo lejo, vsak izgovor lahko prav pride8)

Ampak ARS ko boš dobro ločila med:

iritira me cigareta  &   iritira me želja po cigareti

bo vsak problemček v zvezi s kajenjem zanemarljiv povsem irelevanten zate

ker je že boljš, da si še ne damo povsem miru, pa čeprav (še) preveč razmišljamo, bomo počas doumel predvsem s srcem oz. s pravo spodbudo od zunaj (pa ni ti zdej nujno treba nehat kadit cigaret zato)ž

Karmen
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Kajenje
Reply #35 - 06.10.2002 at 09:54:24
 
Quote:
lejo lejo, vsak izgovor lahko prav pride8)

In katerega so pravzaprav mis imeli v mislih?  Angry

Quote:
Ampak ARS ko boš dobro ločila med:
iritira me cigareta  &   iritira me želja po cigareti
bo vsak problemček v zvezi s kajenjem zanemarljiv povsem irelevanten zate

Cigaretka me sploh ne moti, Karmen, moti me moja odvisnost od cigaret, pa to, da kadim. Se bo treba s te porabe energije odheftat, nekako, pa... no, se mi dozdeva, da smo zvečer/ponoči kar blizu prišli.  Wink

Sicer pa, mam rajš konkretnost kot pa en banč of "modrega" posploševanja, ki ga ne štekam... oz. se mi ne dozdeva koristno nekoga interpretacije interpretirat; ponavadi brcnemo mem. Dobro jutro!
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Kajenje
Reply #36 - 06.10.2002 at 12:05:51
 
Quote:
on Oct 2nd, 2002, 4:05pm, MIND wrote:uh, kakšna ubožca sem... nek cigaret mi bo pogojeval zivljenje?  ma ni šans !!  


Hvala, Mind, hvala. A veš kako je to pr men do zdej zgledal? Očitno totalno izogibanje... takojšnji pobeg. Brezplodno preigravanje "ubožce" in "ni šans". Ja, sam še to mi manjka, da se bom zaradi tega sama sebi smilt začela...


Se mi zdi , da se ti sploh še nisi/nočes odločit/la , da prenehaš kadit. Mislim da v sebi dobro ves , da je potrebno spremenit osebnost za to ODLOČITEV in prav tega nočes naredit. Ali pa ne mores ?

Veš kaj je potrebno storiti ! Del osebnosti bos morala spremeniti. In to tisti del, ki kadi. In tezko je tisti del poplnoma odstranit, je pa veliko lazje, kot je Amstel namignila, zamenjat ga z necim.

in zakaj mislis, da bi prišlo do smiljenja same sebi ?
a se tega bojis ?
se bojiš, da bi lahko potem nehala ?
se bojis smiljenja, ker ves, da boli ?
a bi dopustila to smiljenje same sebi ?

jaz bi rekel, da se IZOGIBAS (bi rekel , da celo zavestno)  kakrsnikoli situaciji ,kjer bi te lahko nekaj "POČILO po glavi" da bi potem nehala kadit.

Torej praviš , da hočes nehati, obenem pa se na vse kriplje trudis, da tega ne bi rabila storiti.

ODLOČIT se bo treba, pomoje.

In celotna ARS se  naj odloci za ta korak, ne samo en del nje.


LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Kajenje
Reply #37 - 06.10.2002 at 12:27:33
 
Mind,
smiljenje mi ni kul, preprosto zato, ker je to samo še en izvrsten način bega, izogibanja več.

In ker se izogibam, očitno, že tako ali pa tako močno, oz. svoje koristi od kajenja ne želim ali pa (še) ne zmorem spregledati, smo najverjetneje pristali na "trampi" - "kaj namesto kajenja?". In močno dvomim, da lahko mojo odvisnost premakne samo moja odločitev; bom morala nekaj v sebi premaknit, a ne z odpovedovanjem, z ozaveščanjem.

Valjda, javim se, ko se bom zavedla...  Wink  Medtem se bomo pa še naprej bral, anede?
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Kajenje
Reply #38 - 06.10.2002 at 13:03:53
 
Ars a veš ke je fora...

Ti kadiš.. sej jest tut pa ne bi o tem... uglavnem ti kadiš... in sedaj že dooobr veš da bi blo dooobr nehat kadit... ane... sam odvisnost je pač odvisnost in ni ga boga razen tistega v tebi k bi te prsilu k nečemu dobremu...razen če to sama ugotoviš...

en model je nehu....k je šu na reiki tretma...pa so mu položil roke na hrbet in ga je tko zapekl...da si je zapomnu... dobu je svojo klofuto...

jest mojo klofuto še čakam...še nisem nehu... in na to lahko rečem
PA FAKING KAJ  [/b] če kadim... to pomen da zapravlam keš...eno plačo na leto... to pomeni da zapravljam teško pridebljeno zdravje...to pomeni da pač ni vse tko kot bi lahko blo...

nevem... a si probala po stanovanju z listki... kjer se hvališ sama sebe...kako ti je d best ker je XX dan ko ne kadiš...

listek v denarnici...
listek na gledalu...
eno dva tedna se izoliraš od vseh...
svetujem ti v tem času post... - ampak ta prav... vsaj za par dni samo vodo...pa ne pozabit še prej na klistriranje...

Al pa si priznaš da rada kadiš in da se maš rada taka kot si ne pa taka kot bi RADA bla...pa je stvar rešena... pa čeprav ni tko kot bi hotla...

Al pa začni laufat, jest bonbone... Za nbeno ceno ne kuuupit čika... pr men je bla to prelomnica

no čik pa maa tut pozitivne učinke... pa ne bi o tem...ker so itak sam moji izgovori ...da kadim  Grin

al pa si izmisl da te je ful strah čikov...pretiravaj... kao da se ne upaš dotakniti čikov... verjemi v ta strah... pol k boš pa nehala kadit se pa temu samo še smej...

nevem uglavnem...men trenutno čik pomen - čik pavzo...pomen mi instant umiritev in pa predvsem umik pred razumom... sej če si priznam je to le hlinjena duda za odrasle... k nočjo odrast...

aja al pa začni kadit prst... lahko je tut 21 prst  Grin  Grin Grin Grin Grin Grin
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Kajenje
Reply #39 - 06.10.2002 at 13:09:49
 
Grin  Ej, Magla, še par takih, pa se bom še sama seb smejala...  No, sej se že, sam še bolj kislo.
D'best si tole zgori zložu. A bi ti sedl, 21-tega, kaj?  Grin
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Kajenje
Reply #40 - 06.10.2002 at 13:24:38
 
Quote:
Mind,
smiljenje mi ni kul, preprosto zato, ker je to samo še en izvrsten način bega, izogibanja več.  


heh, pa kaj ne vidis, da je ravno to tvoj beg ?

to da noces smiljenja ?

ker ce bi ga dozivela, bi ga hotela odstranit in takrat bi morala nehati kaditi !

ti pa tega ocitno in vztrajno noces !

in zato pravis, da smiljenje ni kul in da je to beg!


in point sploh ni v  smiljenju ampak v odpravi le-tega .


LP


Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Kajenje
Reply #41 - 06.10.2002 at 13:42:32
 
odgovor: zna bit zlo prijetno

Sej to je fora... da stvar je smešna... skor tko kokr vici  o mujotu...
pa fora je to da prelagamo problemček na ubogega egota... pa pozabljamo da je ego izmišljen... da smo mi tisti k pržgemo cigareto in to zato, ker jo hočmo pržgat....pol smo pa kao celo jezni nase...ker smo si neki prepovedanega celo prvoščl... prepovedal pa so nam drugi in v tvojem primeru celo en sklop tvojih misli ti to prepoveduje...

navada pa je železna srajca...razen če si veter al pa voda... no torej... bodi voda... bodi vuvej.. al pa enostavnoooo...nehi govort in neki nared... pomebno je da vztrajaš...

tko kokr nemorš skočt  na hrib... isto ne morš kr bit že hepi če si se odrekla eni cigareti...pomisli kolikim se pa nisi odrekla...pa kao bed so ti... bed maj es... sam enee negativne misli maš k si se jih že kr navadla... evo še ena navada...

pa enkrat ti je celo ratal za tri leta... ja in.. torej obvladaš zadevo...nevem a si pozabla... kakšen duh neki... tebi je ratal ne pa duhu...

pa še neki... katere cigareti so ti pa najboljši? men so usi glih... pepel pa to

Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Karmen A
Ex Member




Re: Kajenje
Reply #42 - 06.10.2002 at 18:42:21
 
ARS wrote on 06.10.2002 at 09:54:24:
In katerega so pravzaprav mis imeli v mislih?  Angry

Očitno kajenje ARS!

Quote:
Cigaretka me sploh ne moti, Karmen, moti me moja odvisnost od cigaret, pa to, da kadim. ![/

Če te cigaretka moti, te iritira, je pomembna zate in si zato od nje odvisna?
Kajenje ti ne da miru zato, ker te ne zadovoljuje, ti bi bla pa rada, zato sem ti takoj rekla, da cigareta to ni.
(Ali pa je zate! Ali pa je dober nadomestek zate!)
Ampak ne, ti nočeš nehat kadit, ti hočeš bit neodvisna od cigarete?

Quote:
Se bo treba s te porabe energije odheftat, nekako, pa... no, se mi dozdeva, da smo zvečer/ponoči kar blizu prišli.  Wink
Sicer pa, mam rajš konkretnost kot pa en banč of "modrega" posploševanja..Dobro jutro

Jaz tudi, dober večer.

Karmen
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Kajenje
Reply #43 - 06.10.2002 at 18:56:45
 
Ars, sej veš, kako je to... in to je zelo konkretno... tvoje vprašanje :  "Kako bi?"... naši odgovori : "blablabla...".... in tvoj odgovor... "Ja, saj vem, samo......"
To je pač špil. Nehi ga igrat. Pa bo. Za začetek kar dovolj!  Wink
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Kajenje
Reply #44 - 06.10.2002 at 18:58:03
 
Quote:
Morda, bi bilo najboljše tisto, na kar si najprej pomislila v topicu o bližini? Wink

LP Harry


Harry, vsekakor dobra ideja! Boš poročal?  Grin
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 9