Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 9
(Read 24787 times)
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Kajenje
02.10.2002 at 14:31:38
 
Za začetek, kajenje cigaret, da ne bo pomote.  Wink

Mene moti, da še vedno kadim. Predvsem zaradi zdravja, odvisnosti, potrate denarja in ker gre moji hčeri na živce (da ne govorim o zgledu). Ker me to moti, mi zagotovo škoduje, pa še čas tratim, da o izgubi energije niti ne govorim.

Pa ne mi nazaj:
- o škodljivosti kajenja (o posledicah in o zdravju - najverjetneje vse znano),
- pa o "antismoking" ino podobnih tretmajih (ta pesek sem si že vrgla v oči, pa, kakopak, ni zaleglo),
- pa o tem, da se moram samo odločit (ja, ja, za ta druge je prav lahko bit pameten),
- pa o tem, da me zagotovo ne moti še dovolj,
tudi ne (no, če se le da).

Mimogrede, pred kar nekaj leti mi je uspelo, brez ene samcate "travme" (po ca. desetih letih kajenja), s kajenjem za ca. tri leta prenehat. A se, žal, ne "spomnim" stanja duha, s katerim sem si to "omogočila" (hja, morda se je pa moje telo res kar samo od sebe pripravljalo na nosečnost, ki je čez pol leta sledila; a ker zagotovo ne bom več zanosila ...). Spomnim pa se, da sem taistega dne, ko se je začela v SLO vojna - iz omare, kjer so bile vseskozi tri šteke njih -, (ne)mirno vzela škatlico cigaret, ki je bila vseskozi na dosegu roke, in ponovno začela; brez pretiranih pomislekov, očitno.

Se mi zdi, da si percepcije v zvezi z mojim kajenjem ne znam in ne znam premaknit na meni učinkovit način, da bi ... enostavno prenehala kaditi, pa me zanimajo vaše praktične izkušnje, saj zagotovo so, anede.

Torej, "zel" za "šift" meni neučinkovite percepcije iščem, dragi moji. Pa hvala za konkretnost, praktičnost!

PS: Ja, ja, tut po zgledu AA-jevcev sem probala, da "ne kadim en dan; pa da če enga nisem, še naslednjega ne bom ..." Nula efekt! Sem se izgovorila, da sama sebe pa že ne bom mučla, da to zihr tut ni ok, in sem si naslednjo prižgala.
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Kajenje
Reply #1 - 02.10.2002 at 14:57:22
 
ARS wrote on 02.10.2002 at 14:31:38:
Mimogrede, pred kar nekaj leti mi je uspelo, brez ene samcate "travme" (po ca. desetih letih kajenja), s kajenjem za ca. tri leta prenehat. A se, žal, ne "spomnim" stanja duha, s katerim sem si to "omogočila"

Spomnim pa se, da sem taistega dne, ko se je začela v SLO vojna - iz omare, kjer so bile vseskozi tri šteke njih -, (ne)mirno vzela škatlico cigaret, ki je bila vseskozi na dosegu roke, in ponovno začela; brez pretiranih pomislekov, očitno.

Se mi zdi, da si percepcije v zvezi z mojim kajenjem ne znam in ne znam premaknit na meni učinkovit način, da bi ... enostavno prenehala kaditi, pa me zanimajo vaše praktične izkušnje, saj zagotovo so, anede.

Torej, "zel" za "šift" meni neučinkovite percepcije iščem, dragi moji. Pa hvala za konkretnost, praktičnost!



Kolk sem te uspela prebrat, ARS, veš vse, razen tega, da ti ni potrebno delovati, kar pomeni, truditi se nehati kaditi. Ti kar kadi, in tako kot je prišlo, bo šlo. Saj se zelo dobro znaš poslušati in opazovati zadevo, le do zavesti ti ni čisto prišlo več tako kot takrat, ko je delovalo, da si samodejno odnehala. Tvoja odločitev je: če želiš kaditi, kadi. Če te moti preveč 'dejstev o škodljivosti', prenehaj. Vmes pa čimmanj skrbi, le zavedaj se. Smiley Nankrat se boš vprašala, halo, pa kaj jaz delam?



Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Kajenje
Reply #2 - 02.10.2002 at 15:06:13
 
Quote:
Tvoja odločitev je: če želiš kaditi, kadi. Če te moti preveč 'dejstev o škodljivosti', prenehaj.

Zvezdica, ne želim kaditi (sej drugač ne bi blo mojga posta). In očitno me vsa "dejstva o škodljivosti" prav nič ne (z)motijo. Kar se pa (ne)delovanja v tem primeru tiče - pravzaprav ne vem, ali sploh kaj delujem tozadevno, zdejle. Gre za to, da se močno zavedam, da me to moti, a "prenehanje" me vseeno ne "najde"; ta beli, kadeči se palčkasti centimetri pa vsak dan, najmanj škatla njih. Uf!

Rajš ne bi jest še naprej na to računala, da "bo odšlo tako kot je prišlo" - se mi zdi, da to ne pali pri meni; se mi tole že predolgo rola.  Angry ???
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Kajenje
Reply #3 - 02.10.2002 at 15:15:08
 
Roll Eyes Če ne želiš kaditi, ne kadi!

Fora je, da ti pozavest ne dovoli, ker želi nekaj izvedeti do konca, se pripeljati do konca poti in ni v skladu z kao tvojo zavestno željo po nekajenju. Po tej poti lahko postaneš vedec. Ko bosta usklajena - tvoja želja in Tvoja želja. A razumeš? Tvoj Ego se temu ne more upreti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Kajenje
Reply #4 - 02.10.2002 at 15:23:40
 
Šit, ma kje oz. s čim ga "pri cigaretih" futram, draga moja, moj ego namreč?  ???  Res me sesuva oz. se.

Če pa seveda izpeljem še tisto, da "so želje takrat, ko nimamo", pa sploh ne vem več, kako naj se mojega kajenja lotim.

A zdej ti vidš, kako toriram, pa na tehle cigaretkih "pogrnem"? Ne pali, "če ne želiš, pač ne deli tega". Suncokreti!  Angry
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Kajenje
Reply #5 - 02.10.2002 at 15:29:08
 
Joj. Dobr, pol pa poskusi gledišče spremenit. Npr. TI SI VSE. Torej si tudi cigaret, si ogenj, si dim, si zrak, si vdih si izdih.... Rabiš SE. In to delaš, te pomiri, kratkočasi ali karkoli. Še enkrat ti pravim - če ti res ne bi pasalo, ne bi tega počela. Če ti paše, počni. Lahko pa najdeš drugačno 'zaposlitev' - usmeriš svojo energijo in pozornost drugam. Naj bo to tvoj namen, če si resnično želiš nehati kaditi. Jaz si ne ne želim nehat, ker cigaretom ne dajem takšne moči, da bi se čutila zasvojena z njimi. Nekaj drugega jih bo enostavno zamenjalo, tako kot jih zmeraj, ko 'nimam časa'.
Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Kajenje
Reply #6 - 02.10.2002 at 15:43:05
 
Ok, Zvezdica.
Men paše kadit; očitno.
Ampak mene moti, da kadim; očitno.
In me moti, ker sem očitno odvisna od cigaret.
In ker me to moti, zame to zihr ni ok.
In me zaposluje to, da ne znam presekat.
In bi definitivno želela gledišče spremenit; učinkovito, v nekajenje.
In bi definitivno svoj ego (al pa karkoli drucga) nehala rada futrat s tem, pa ne znam videt tega, kako ga sploh.
Soriiiiiii!
Angry
Back to top
« Last Edit: 02.10.2002 at 20:07:51 by ARS »  

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Kajenje
Reply #7 - 02.10.2002 at 16:05:11
 
Nekako tako sem jaz odnehal :


...postani neodvisen od cigareta..

zakaj ga rabis ? zakaj sploh kaj rabis ?

bodi sam sebi dovolj....

ne rabis nic...

vse zmores sam...

brez kakrsnekoli pomoci...

se posebej brez cigareta...

a od cigareta sem odvisn ?

ne morem sam prezivet...??

uh, kaksen ubozcek sem...

nek cigaret mi bo pogojeval zivljenje?

ma ni šans !!

sam sebi sem dovolj !!

NE RABIM NIČ,  ČE TEGA NOCEM !!



LP




Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Kajenje
Reply #8 - 02.10.2002 at 18:11:37
 
ARS wrote on 02.10.2002 at 14:31:38:
Mimogrede, pred kar nekaj leti mi je uspelo, brez ene samcate "travme" (po ca. desetih letih kajenja), s kajenjem za ca. tri leta prenehat. A se, žal, ne "spomnim" stanja duha, s katerim sem si to "omogočila" ...
...
PS: Ja, ja, tut po zgledu AA-jevcev sem probala, da "ne kadim en dan; pa da če enga nisem, še naslednjega ne bom ..." Nula efekt! Sem se izgovorila, da sama sebe pa že ne bom mučla, da to zihr tut ni ok, in sem si naslednjo prižgala.
Kako je pri tebi s temi travmami in trpljenjem? Ti ne smeš, ti ne moreš ali ti nočeš?

Včasih pride še ego malo prav, lepo ga nafutraš dvakrat pobožaš, rečeš dober si moj ego, najboljši si, zdaj pa pojdi ven in ugrizni vsakokrat ko bo kje kakšna želja po cigaretu mimo prilaufala.  Tako kot dobermana, ga naščuvaš na cigarete. Wink Šala, ARS, šala.

Ampak čez ta prvo krizo brez vsake patnje in nenehnega in sprotnega privijanja šraufkov in štelanja ventilčkov? You wish!

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Anuk Karmen
Ex Member




Re: Kajenje
Reply #9 - 02.10.2002 at 18:34:20
 
ARS, s tem okusom pa ni tolk enostaven kot s ta pravim,  nede Tongue
Eh, lubica, jest sem tud kadila; 15 let, tko po ene pol do škatlo na dan, pa vmes tud nehala; otroc 2x2leti, pa pol še 1x1 let. Ko sem zadnjič spet začela (pred dvemi leti), sem pa z najmočnejšimi in brez pardona kadila, da se je kadil (v stanovanju samo v enem prostoru), no in čeprav je šele 4M zares od tega, sploh ne vem več, da sem kdaj kadila..
No, to je pač moj mal homeopatski način, ne vem če teb lahko kaj to korist; je sigurno še kaka druga možnost, da poskusiš resno vzet kter tebi ljub rek, recimo
al pa preprosto, da si poskušaš res predstavljat, zakaj misliš, da teb cigareti niso všeč; kdo ti to sugerira, mogoče si si ga samo v svoji glavi naštrikala, tko iz dolgčasa..
Po moje torej, izkoplji iz sebe eno dejstvo - ali  je kajenje zate signifikantna ali sugestivna stvarca..

Anuk Karmen
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Kajenje
Reply #10 - 02.10.2002 at 19:00:25
 
Quote:
Kako je pri tebi s temi travmami in trpljenjem? Ti ne smeš, ti ne moreš ali ti nočeš?

Nočem.

Quote:
Včasih pride še ego malo prav, lepo ga nafutraš dvakrat pobožaš, rečeš dober si moj ego, najboljši si, zdaj pa pojdi ven in ugrizni vsakokrat ko bo kje kakšna želja po cigaretu mimo prilaufala. Tako kot dobermana, ga naščuvaš na cigarete. Šala, ARS, šala.

Ti pa zihr nisi nikol kadil, BP, ane?  Wink  Kot je že zgoraj jasno, je Zvezdica načela (jest pa sam mal slutm), zna bit res u egu fora, ampak tole, z dobermanom... ja, klinc, ga nimam; dobermana, namreč.  Sad  Ego mam pa, očitno.

Uf, a naj se začnem s tem tolažit, da je to pa morebiti moja edina odvisnost, pa da zato (še) ne znam? Blo bi kul, nič ne rečem. No, pa šalo na stran, nisem zato tega topica načela.

Quote:
Ampak čez ta prvo krizo brez vsake patnje in nenehnega in sprotnega privijanja šraufkov in štelanja ventilčkov? You wish!

I wish, bi bil takojšen odziv. Pa veš zakaj? Ker sem točno tako že enkrat. Brez vsakega šraufanja, brez vsake patnje in brez kakršnegakoli šraufanja; pa so lohk zraven mene vsi kadil, pa mi ponujal, pa karkoli. Sem očitno znala, zdej pa ne.

In zato, ker se mi nekako zdi, da če patim zato, ker ne prižgem cigareta, s tem sebi nič ne koristim oz. se samo neki prisiljujem in zaciklam, nekaj u glav pa očitno in še vedno ni naštelan tko, da bi to šlo; tako, mimogrede. Yes, I wish.

mind wrote on 02.10.2002 at 16:05:11:
uh, kakšna ubožca sem... nek cigaret mi bo pogojeval zivljenje?  ma ni šans !!

Hvala, Mind, hvala. A veš kako je to pr men do zdej zgledal? Očitno totalno izogibanje... takojšnji pobeg. Brezplodno preigravanje "ubožce" in "ni šans". Ja, sam še to mi manjka, da se bom zaradi tega sama sebi smilt začela...

Upam na še kak konstruktivno izkustven fidbek... al pa "klofuto", ker neki ne znam, nočem "videt". Cry
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Kajenje
Reply #11 - 02.10.2002 at 20:02:55
 
Vzrok

Neizražena čustva...travme.

Odstrani vzrok. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Kajenje
Reply #12 - 02.10.2002 at 20:07:12
 
Quote:
ARS, s tem okusom pa ni tolk enostaven kot s ta pravim,  nede Tongue

S kerim okusom, srči? A s tistim, k se reče, da je tko kot polizan pepelnik? Brrrrr, nagraužn. U iber nagraužn; pred poljubom pa sploh frustrirajoče...  Sad

Quote:
...da si poskušaš res predstavljat, zakaj misliš, da teb cigareti niso všeč; kdo ti to sugerira, mogoče si si ga samo v svoji glavi naštrikala, tko iz dolgčasa... Po moje torej, izkoplji iz sebe eno dejstvo - ali  je kajenje zate signifikantna ali sugestivna stvarca..

Si mi pa dala domačo nalogo! Da bi blo možno, da sem si to iz dolgčasa naštrikala? Uf!?! Al je to signifikantna al pa sugestivna stvarca? Dvojni uf!  ???  A se ti da še kak podnapis glede tega napisat?
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Kajenje
Reply #13 - 02.10.2002 at 20:07:52
 
ARS wrote on 02.10.2002 at 19:00:25:
Ti pa zihr nisi nikol kadil, BP, ane?  Kot je že zgoraj jasno, je Zvezdica načela (jest pa sam mal slutm), zna bit res u egu fora, ampak tole, z dobermanom... ja, klinc, ga nimam; dobermana, namreč. Ego mam pa, očitno.

Mora bit res ena taka velka mrcina, ker kakšnega house-broken lepo vzgojenega hišnega ljubimca se ne bo nihče ustrašil Smiley, oziroma bi bilo morda bolje, če bi napisal super-ego, kar naj bi pomenilo, da je treba poiskat tisto mrcino, ki te je po puberteti in adolescenci okrog preganjala, zadnje čase pa jo najbrž lepo razvajaš in uspavaš, da da mir in spi v svojem pesjaku. In pri tem upat, da ji grejo cigarete na živce.

Seveda nisem nikoli kadil. Vem pa, da bi tud kakšni moji mrcini kdaj bolj koristila brca v rit, kot pa sočen zrezek, ali pa kakšno kajenje kave.

Pa sem zgleda preveč zadovoljen sam s sabo, da bi se to res zgodilo.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Kajenje
Reply #14 - 02.10.2002 at 20:10:50
 
Robi wrote on 02.10.2002 at 20:02:55:
Vzrok    Neizražena čustva...travme.     Odstrani vzrok. Smiley
P.... (sori), Robi, kako pa jih poiščeš oz. definiraš oz. kako naj ta vzrok izbrskam? ???
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 9