Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 12536 times)
BonSens
3
***
Offline


Posts: 109
prestolnica
Gender: male
Re: nespečnost
Reply #15 - 12.10.2002 at 04:48:20
 
biba wrote on 03.10.2002 at 09:18:14:
Gre zato, da sem ful zaspana čez dan in zmantrana. Pol pa zvečer že sam posteljo vidim. Grem spat, pa kr naenkrat začne srce ful utripat in vroče mi postane ... in to je konec. Potem bedim v polsnu.

Preprosta, a mnogokrat zapostavljena rcnija: čimveč sexa.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: nespečnost
Reply #16 - 12.10.2002 at 12:57:33
 
BonSens wrote on 12.10.2002 at 04:48:20:
Preprosta, a mnogokrat zapostavljena rcnija: čimveč sexa.

to maš pa res ... pomoje ena najboljših ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: nespečnost
Reply #17 - 12.10.2002 at 13:03:47
 
BonSens wrote on 12.10.2002 at 04:48:20:
Preprosta, a mnogokrat zapostavljena rcnija: čimveč sexa.

Podpišem!!!  Cheesy
Če pa ni glih zmeri (al pa trenutno) hendi, Biba, pa glih tko nč jamrat, sej znamo tut same, anede ...  Grin  
... nč se bat, al pa nazaj se držat; sam da se energija ne zahefta, pa da nasmeh na lica čimvečkrat sede.  Wink
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Nespečnost kot terapija?
Reply #18 - 14.11.2002 at 11:05:52
 
Ne bi novega topika odpiral na temo nespečnosti, bi ji probal dodat sam zadnje čase eno zlo aktualno dimenzijo.

V zadnjem času je hollywood naredu eno poplavo filmov na temu nespečnosti, ker je to postala očitna ena civilizacijska obsesija. V klubu golih pesti si je zarad nespečnosti brad pit nezavedano skreiral eno  persono, ki je bolj kreativna (žal v negativnem smilsu) od nejga samga. V enmu  drugmu filmu se je predsedniškemu kadindatu sred kampanje po parih neprespanih nočeh odfuzlal, da se je čist spremenu v plus in je vodje kampanje spravu  v obup. Sem zdanjič v delu bral, da je na  tako temo narejenih v zadnjih dveh letih še pet zlo gledanih  filmov, tko da se je res za vprašat, za kaj je nespečnost tolk v aktualna zadeva.

Kolikor sem jet uspel pogruntat, gre za to, da človek skoz stres povzroči v seb en nemir, ki ga ne pusti spat. Ta nemir folk množično kroti s pomirjevali pa uspavali, zato se sloh ne počut več avtentično, živo. Hočjo zares zaživet, potem pa se  po enem obdobju brez sna se zgodi v psihi en klik, neke vrste živčni zlom, zarad katerga človk čist prekine s stilom življenja, ki ga je do tega klika pripeljal. Po moje se vsi ti filmi trudjo legitimizirat ta klik kot prelom za eno novo priložnost, ga nekako krativno izrabit pa na en način nadzorovat. Tko je postal že kar en trend/moda, z nespečnostjo se spravt v eno stanje ekstaze, v katerem pol po čist enih drugih zakonih vse dost bolj izi lavfa. Nespečnost postaja tko ene vrste terapija, ne pa več  motnja, ki bi jo blo treba  za vsako ceno odravt s kemijo, sexom al pa zavestno opustitvijo stresnih dejavnosti. Terapija, ki deluje po načelu kar bo pa bo, saj bo pol itak znosnejše kot je zdej.

A si  še kdo na ta način filmsko aktualnost nespečnosti razlaga al pa če ima kdo celo lastne tovrstne izkušnje?      
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: nespečnost
Reply #19 - 20.11.2002 at 14:28:01
 
Titud, a Insomnio si gledal - mogoče bi ti lahko dal film še kak kamenček tvojega mozaika. Smiley
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: nespečnost
Reply #20 - 20.11.2002 at 14:54:34
 
Insomnia? A ni to latinski izraz za nespečnost? Nism gledov, a je najbrž med unimi petimi omenjenimi v delu, zarad katerih se mi je začel zdet, da bi se dal tud iz tistih, ki sem jih vidu,   nardit eno skupno teorijo. A si ti gledala? Če si, povej, če bi se ga dal notr vgradit al pa odpira kakšen drgačen pogled?
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: nespečnost
Reply #21 - 20.11.2002 at 15:00:12
 
Hja, v bistvu je v filmu Insomnia že izhodišče drugačno - tip, kriminalist se mi zdi, pride raziskovat umor nekam na skrajni sever, Aljaska al kaj takega, kjer v bistvu ni prave noči, zato ne more spat.

In to stanje, ko več dni ne more spat, in tud ne more normalno funkcionirat, najbolj pa razmišljat, vrže njega in film v en tak poseben filing, drugačno dojemanje sveta.

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: nespečnost
Reply #22 - 20.11.2002 at 15:13:39
 
Ma klinc, po moje gre za isto,  ker kriminalist je itak pod stresom, ker mora bit stalno funkcionlen, pol je pa ful fascinirin nad lastnim  stanjem ene nefunkcionalnosti, jo je z nespečnostjo v bistvu sam izzval, pa če se tega zaveda al pa ne.  Zihr mu jeblo v tem stanju na nek način laže, mu je na en način pasal, mu je  odlegl...
Back to top
 
 
IP Logged
 
vilma
5
*****
Offline

MIR IN HARMONIJA V VSAKEM
SRCU
Posts: 702
Celje, Slovenija
Gender: female
Re: nespečnost
Reply #23 - 27.11.2002 at 11:11:52
 
Draga, Biba!

Najbrž, po več po mesecu dni, ko si prosila za pomoč, že dobro spiš. Vendar pa bi ti priporočala, ko boš imela spet takšne težave, se vprašaj, zakaj ne moreš spati. Morda imaš more, pa ti podzavest preprečuje, da bi zaspala. Umiri se z zelišnimi čaji. Meta bo kar pravšnja. Morda pa si tudi zablokirana. Veš, človek, se včasih znajde v čudnem brezstežnestnem stanju. Ne sprejema potitivne energije, in oddaja samo negativno. Meditacije pomagajo, da se te stvari umirijo. Če pa še to ne pomaga, se pa oglasi preko e-maila, pa ti naredim terapijo.
Lepo pozdravljena!
Back to top
 
 
IP Logged
 
theta
1
*
Offline


Posts: 7
sempeter
Gender: male
Re: nespečnost
Reply #24 - 14.01.2003 at 08:21:57
 
Pozdravljeni!
Tudi sam sem imel težave z nespečnostjo, ki pa so bolj psihičnega vzroka. Potem sem pred spanjem poskusil naslednje: Umiritev skrbi in misli pri pitju čaja od mete in hmelja.
V postelji sem poslušal binauralno nihanje preko slušalk. Frekvenco sem postopoma nižal od 10 Hz proti ničli. Prve dni sem moral iti čisto do ničle. Potem sem se navadil na ta zvok in sedaj ga že kar slišim v glavi in zaspim tudi brez generatorja binauralnega nihanja.
Včasih pa tudi po kosilu za 5 minut "zadremam". Z generatorjem binauralnega nihanja se spravim v alfa stanje in malo zadremam. Po petih minutah sem kar nekako spočit.
Predvsem pa: čim manj razmišljanja.
lep pozdrav
ulec
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2