Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 8
(Read 34207 times)
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: Zaščita
Reply #30 - 08.10.2002 at 06:59:26
 
e. wrote on 07.10.2002 at 22:40:50:
Si kar ne morm predstavljat dbi se kak resnično duhovni človk tako izoliru...pomoje zato, ker je odprt in mu se ni treba skrivat pred drugmi in svetom....


1. Definiraj mi prosim resničnega duhovnega človeka
2. Ni govor o permanentnem ščitu ampak o takmu, ki ga lahko ustvariš po potrebi in tudi odstraniš
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Zaščita
Reply #31 - 08.10.2002 at 09:02:03
 
"1. Definiraj mi prosim resničnega duhovnega človeka"

Zame to pomeni:
- da nima perecih problemov v vsakdanjem zivljenju (glede denarja, spolnosti, sluzbe, odnosov z starsi, partnerkem/ko...)
- da je odprt in ne krivi drugih za svoje frke
- da se zaveda tmeljnih resnic obstoja (kdo in kaj je - v absolutnem smislu)
- živi v skladu s to resnico o Sebi
- je prijazen, dobrosrcen, zna pomagati drugim (tocno ve komu in kako, sploh pa kdaj)
- ne bezi od problemov v svojem zivljenju, temvec se z njimi sooca na konstruktiven nacin
- je totalno prizemljen.

"2. Ni govor o permanentnem ščitu ampak o takmu, ki ga lahko ustvariš po potrebi in tudi odstraniš"

Ja, no.
Meni se zmeri ni cist jasn zakaj bi se kdo sploh hotu izorirat in kao "scititi" pred svojo lastno percepcijo drugih in sveta.



Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: Zaščita
Reply #32 - 08.10.2002 at 15:35:35
 
e. wrote on 08.10.2002 at 09:02:03:
"

Zame to pomeni:
- da nima perecih problemov v vsakdanjem zivljenju (glede denarja, spolnosti, sluzbe, odnosov z starsi, partnerkem/ko...)
- da je odprt in ne krivi drugih za svoje frke
- da se zaveda tmeljnih resnic obstoja (kdo in kaj je - v absolutnem smislu)
- živi v skladu s to resnico o Sebi
- je prijazen, dobrosrcen, zna pomagati drugim (tocno ve komu in kako, sploh pa kdaj)
- ne bezi od problemov v svojem zivljenju, temvec se z njimi sooca na konstruktiven nacin
- je totalno prizemljen.


Že dolgo časa sem na svet vendar, vendar še nisem srečal človeka s takimi lastnostmi. Sploh mislim, da je veliko duhovnežev še slabših od tistih, ki se zsvestno ne ukvarjajo s duhovnostjo (verjetno zaradi intenzivnejših čiščenj).

To drugo maš pa tut prou. Verjetno trenutek slabosti.




Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Zaščita
Reply #33 - 08.10.2002 at 15:53:58
 
Sidha, potem me pa moraš spoznat, ,,,, he  he   he, ceprav moram se par alinej nadgradit....
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Zaščita
Reply #34 - 08.10.2002 at 17:06:06
 
Jaz pa še vedno mislim, da je fajn v dolčenih trenutkih ustvariti malo zaščite.
še ni nihče srečal človeka, ki mu je dobesedno spil vso energijo, ki jo ima? Sorry, jaz še nisem tako razvita, da mi tega ne bi mogel narediti.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Zaščita
Reply #35 - 08.10.2002 at 22:32:22
 
sidha wrote on 08.10.2002 at 15:35:35:
Že dolgo časa sem na svet vendar, vendar še nisem srečal človeka s takimi lastnostmi. Sploh mislim, da je veliko duhovnežev še slabših od tistih, ki se zsvestno ne ukvarjajo s duhovnostjo (verjetno zaradi intenzivnejših čiščenj).



Yes.
Meni osebno so preprosti ljudje, ki se nikoli niso slisali bluzenja o vnebovzetju, chakrah, Bogu, prejsnih zivljenjih itd... se najbolj blizu.
Praktični ljudje pa še najbolj.
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Zaščita
Reply #36 - 08.10.2002 at 23:01:17
 
e. kwa je pa tebe prjel?

zaščita?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Zaščita
Reply #37 - 09.10.2002 at 09:11:18
 
e. wrote on 07.10.2002 at 22:40:50:
Pa kaj vam bo tak ščit?
Vse kar je v našem življenju smo sami (tako ali drugače) postavili tja, tako da se od drugih in od sveta res ne splača izolirati oz. ščititi...

Hmm.
Si kar ne morm predstavljat dbi se kak resnično duhovni človk tako izoliru...pomoje zato, ker je odprt in mu se ni treba skrivat pred drugmi in svetom....



Sem mnenja, da se je potrebno znati zaščititi. Sebe smatram kot duhovnega človeka že od nekdaj, pa to še ne pomeni, da se kdaj pa kdaj (kar pogosto) ni potrebno umakniti pred drugimi in svetom, in prav zato vem, da se je treba znati obvarovati. Če si preveč odprta oseba, ti drugi odvzemajo preveč energije, ker je to pač zakon narave, ne zato, ker bi bil nekdo slab. Zato potrebuješ spet moč, čas, zaščito, ali karkoli, da si obnoviš energijo. Ni lahko, če nekdo tega naravnega zaščitnega zidu nekdo nima več oz. se mu je prezgodaj podrl. Takšen si mora ponovno pridobiti zaupanje, in prav je, da si vzame čas in se nauči zaščite.
Back to top
 
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Zaščita
Reply #38 - 09.10.2002 at 09:19:50
 
"...Ce si preveč odprta oseba, ti drugi odvzemajo preveč energije, ker je to pač zakon narave, ne zato, ker bi bil nekdo slab..."

Stekam ja.
Ma jst nism govoru o neki energijski odprtosti al kaj podobnega, ampak o odprtosti na sploh.

Če imaš svojo pozornost na energiskem nivoju svoje celovitosti, ja, potem je res težko vse skupaj nadzirat.

Vendar energijsko telo še zdaleč NI vse kar mi smo. In, po pravico povedano, ukvarjanje z energijami res ni kdove kako duhovna scena - prej bluzenje (po mojem mnenju, seveda).

Resnična odprtost zajema življenje v skladu s stvarmi takšnimi, kot v resnici so (kdo smo, kaj smo in kaj so drugi - v absolutnem smislu). To pa z energijami ali materjalnostjo nima res nič skupnega.

in my opinion.
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Zaščita
Reply #39 - 09.10.2002 at 09:50:55
 
e. wrote on 09.10.2002 at 09:19:50:
"...Ce si preveč odprta oseba, ti drugi odvzemajo preveč energije, ker je to pač zakon narave, ne zato, ker bi bil nekdo slab..."

Stekam ja.
Ma jst nism govoru o neki energijski odprtosti al kaj podobnega, ampak o odprtosti na sploh.

Če imaš svojo pozornost na energiskem nivoju svoje celovitosti, ja, potem je res težko vse skupaj nadzirat.

Vendar energijsko telo še zdaleč NI vse kar mi smo. In, po pravico povedano, ukvarjanje z energijami res ni kdove kako duhovna scena - prej bluzenje (po mojem mnenju, seveda).

Resnična odprtost zajema življenje v skladu s stvarmi takšnimi, kot v resnici so (kdo smo, kaj smo in kaj so drugi - v absolutnem smislu). To pa z energijami ali materjalnostjo nima res nič skupnega.

in my opinion.


No, moje mnenje pa je, da smo mi ena vibrajoča se Energija v takšnih ali drugačnih oblikah. In kaj naj bo cilj duhovnega človeka drugega kot uravnovesiti svojo energijo z Energijo. Ne vem, no. Pač nisva istega mnenja.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Zaščita
Reply #40 - 09.10.2002 at 10:21:09
 
"No, moje mnenje pa je, da smo mi ena vibrajoča se Energija v takšnih ali drugačnih oblikah. In kaj naj bo cilj duhovnega človeka drugega kot uravnovesiti svojo energijo z Energijo. Ne vem, no. Pač nisva istega mnenja. "

Ma ja, sej ni panike, dai!
Jst se namrec nagibam bl na preverjena učenja (buddhism, advaita pot itd...), in mi te new-age energijske fore ne pasejo prevec.

Glavno je, da je človk zadovoln v življneju in da je srečen. Energije gor al pa dol, mentalni pristop gor a lpa dol - nema veze.


Nice talking to ya!!

Smiley

Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Zaščita
Reply #41 - 09.10.2002 at 11:27:41
 
Te new age energijske fore? Kar določil si me, al kaj in kar odsekal? Vse kar ni že preverjeno, je zate new age? To je zame potem neke vrste 'ziheraštvo' in ga je  zlahka moč primerjati z zaščito, po kakršni sprašuje Sidha in o kateri sem pisala.

Sreča ni vse.

Pa lp.
Back to top
 
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Zaščita
Reply #42 - 09.10.2002 at 11:44:22
 
"Te new age energijske fore? Kar določil si me, al kaj in kar odsekal? "

No, to si ti rekla zdej.
Sploh te nism omenu, reku sm le dmen energiske fore (new age) ne pašejo...

To ne pomeni da imaš ti kaj veze s to mojo izjavo, a ne?

"Vse kar ni že preverjeno, je zate new age? To je zame potem neke vrste 'ziheraštvo' in ga je  zlahka moč primerjati z zaščito, po kakršni sprašuje Sidha in o kateri sem pisala. "

No, td tega nism reku.
Men se pac zdijo te energijske fore pac del new age bluzenja (kar pa ne pomen, da je s tem inherentno kej narobe, seveda).

Kar se pa tiče prevrjenosti, menim da so popolnoma razsvetljeni posamezniki (buddha ipd...) stvari kar precej dorekli in preverili...in v svojih učenjih energijske zaščite ne omenjajo (vsaj buddha jo ni, no - kolkr je men znano. Lohk pa se motm, itak)

Vsekakor pa je od vsakega posameznika odvisno, kaj in kako dela v življenju.

"Sreča ni vse"

Zame je.
Karkoli že počnem na področju duhovne rasti, in če se moje življneje s pomočjo takih in drugačnih tehnik ne premika proti vse večji sreči, sproščenosti, svobodi ter zadovoljstvu, potem je tako početje zame zguba cajta...

Ma, si mal obcutljiva ti, Zvezdica mala, kaj?
Sej se le menva, dai!!!

:** :** :**



Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: Zaščita
Reply #43 - 09.10.2002 at 12:06:16
 
Gru Gru wrote on 08.10.2002 at 15:53:58:
Sidha, potem me pa moraš spoznat, ,,,, he  he   he, ceprav moram se par alinej nadgradit....


Bom pa še mal počakal. Ti kar deli.
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Zaščita
Reply #44 - 09.10.2002 at 16:09:08
 
sidha wrote on 09.10.2002 at 12:06:16:
Bom pa še mal počakal. Ti kar deli.


LOL
(laughing out loud)
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 8