Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 4277 times)
pirx_
1
*
Offline

Obišči stičišče mladih
www.drustvo-mmm .si
Posts: 35
www.drustvo-mmm.si
Stična - dober zgled za mlade!
21.09.2002 at 21:19:44
 
Spoštovani!

Žal zaradi časovne omejitve nisem mogel obiskati tradicionalnega srečanja katoliške (in ostale) mladine v Stični. Zanima me, če je kdo od vas bil in kako se vam je zdelo. Prijatelji pravijo, da je bilo odlično in da so se tudi letos izjemno zabavali. Kaj pa vi mislite o tem in kako ocenjujete take in podobne prireditve? Meni se zdijo izjemne in v danačnjem času krize in razpadanja vrednot zelo potrebne.
LP
Back to top
 

Obišči stičišče mladih: www.drustvo-mmm.si
WWW WWW  
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Stična - dober zgled za mlade!
Reply #1 - 21.09.2002 at 21:59:05
 
Se strinjam, pirx_, takšne manifestacije mladosti so zelo potrebne in dobrodošle. Posebno še, ker gre v Stični v prvi vrsti za srečanje mladine dobre volje, brez političnih ali kakšnih drugih primesi. Naši otroci so se ravnokar vrnili iz Stične zares vzhičeni. Pravijo, da je bilo zares super, in verjamem jim. Jaz pa za manifestacije katerekoli vrste nimam žilice. Nikoli je nisem imel. Toda spodbujam takšne vrste dejavnost.

Pozdravljeni vsi ljudje dobre volje!
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Stična - dober zgled za mlade!
Reply #2 - 22.09.2002 at 00:09:21
 
Ja, meni je najbolj všeč to "zdravje", ki puhti iz teh mladcev... Zato so mi tako všeč Gospel - varjante maš. Ker se zabavajo.
Ali pa Krišnovci. Plešejo, pojejo in častijo Boga. Kak užitek! Pravo živo življenje z Bogom.

Fajn tole v Stični. Upam, da se bo kdo javil in kaj napisal.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Stična - dober zgled za mlade!
Reply #3 - 22.09.2002 at 10:32:19
 
Saj ni samo Sticna dober zgled za mlade, tudi organizacije kot so skavti so dobre, pa tudi druzenja otrok po zupnijah, ce imajo te le kolikortoliko sposobnega zupnika.

Ampak tisti otroci, ki ne hodijo k verouku, v ta krog druzenja niso povabljeni. To pa ni dobro.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Stična - dober zgled za mlade!
Reply #4 - 22.09.2002 at 15:32:52
 
Davi, poznam malo bolj eno največjih skavtskih čet v Sloveniji. Mnogo njihovih aktivnosti se odvija tudi pri nas doma, saj so naši otroci kar po vrsti med voditelji. Prav si povedal, jaz sam vidim v skavtstvu še mnogo več kot v Stični, saj traje skozi celo leto in iz leta v leto, zadnje desetletje gotovo na vse bolj visikem nivoju. Vesel sem tudi, da zelo veliko sodelujejo tudi s taborniki in si med seboj pomagajo. Pri nas so med seboj pravi prijatelji, moram reči.

To, da med njimi ni otrok, ki ne hodijo k verouku, pa popolnoma ne drži. Res so v manjšini. to je z ene strani zato, ker večina hodijo k verouku, malo pa tudi zato, ker se prijatelji, ki skupaj hodijo, spodbujajo tudi na pot skavtsva. Jih je pa med njimi precej, ki k verouku niso hodili, pa so vseeno zelo zgledni skavti. Osebno jih poznam, vsaj nekatere. Toliko v pojasnilo iz primera, ki ga zelo dobro osebno poznam.

Lep pozdrav!
Samson
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
pirx_
1
*
Offline

Obišči stičišče mladih
www.drustvo-mmm .si
Posts: 35
www.drustvo-mmm.si
Re: Stična - dober zgled za mlade!
Reply #5 - 22.09.2002 at 15:43:13
 
[quote author=Devi
Ampak tisti otroci, ki ne hodijo k verouku, v ta krog druzenja niso povabljeni. To pa ni dobro.
[/quote]

Se strinjam Devi. Vendar je bolj problematično to, da starši zaradi imaginarnega strahu in predsodkov pred  Cerkvijo, otrok k tovrstnim aktivnostim ne pustiijo.  Gre za predsodke tipa  "da bodo tam njihovim otrokom prali možgane" in "moj pa že ne, ker smo moderni starši.."
Povabljen pa je, verjemi mi, vsak, veren ali neveren.
Osebno menim,  da so (neverni in verni)otroci v takih primerih močno prikrajšani ???...Kar pa seveda, kot praviš, res ni dobro! Temu forumu, oz. vam pa sem hvaležen, da lahko enkaj teh predsodkov tudi racionalno ovržemo! Seeya!
Back to top
 

Obišči stičišče mladih: www.drustvo-mmm.si
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Stična - dober zgled za mlade!
Reply #6 - 23.09.2002 at 13:47:18
 
pirx_ wrote on 22.09.2002 at 15:43:13:
Vendar je bolj problematično to, da starši zaradi imaginarnega strahu in predsodkov pred  Cerkvijo, otrok k tovrstnim aktivnostim ne pustiijo.  

Tega, Samson, da so med skavti tud otroci, ki ne hodijo v cerkev, se nisem slisala, upam pa da je to res, ker se mi skavti ena prima ekipa mulcev zdijo.

To, Pirx, da starsi ki ne hodijo v cerkev, dostikrat otroke drzijo stran od organizacije, je verjetno res. Res pa je tudi to, da imajo verni starsi dostikrat predsodek do nevernih otrok, kot da ne spadajo zraven, zaradi cesar tak pogled tud njihovi otroci prevzamejo. Po moje oba veva, da niso otroci sami tisti, ki locujejo med tem in onim in jim je to, dokler jih nekdo ne nauci razlikovat, malo mar.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Stična - dober zgled za mlade!
Reply #7 - 23.09.2002 at 23:57:34
 
Quote:
Se strinjam Devi. Vendar je bolj problematično to, da starši zaradi imaginarnega strahu in predsodkov pred  Cerkvijo, otrok k tovrstnim aktivnostim ne pustiijo.  Gre za predsodke tipa  "da bodo tam njihovim otrokom prali možgane" in "moj pa že ne, ker smo moderni starši.."


Ali je to imaginaren strah, če je župnik v tvoji fari pedofil, pa če se še z drogo ukvarja? Ali bi poslal otroka k verouku?
Škoda, da se negativne stvari veliko bolj primejo pri ljudeh, kot dobre stvari. Čeprav razumem, da ima tudi župnik ob pogledu na lepo žensko apetite, saj je vendar iz krvi in mesa, ampak naj ženske najprej odrastejo.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Stična - dober zgled za mlade!
Reply #8 - 24.09.2002 at 00:08:26
 
se mi zdi harry da boš mogu po mailu samsonu poslat podatke o tem župniku, da se bo šu poment z njiim, sej si tko reku samson a ne?
za vsazga, ime, priimek, faro in gas tebi na mail

tkole je napisu:
Samson wrote on 23.09.2002 at 19:21:57:
ANA, zelo me zanima primer, ki si ga zapisala glede veroučnih izkazov. Prosim, pošlji mi na moj mail naslov, za katerega župnika gre in v kateri župniji. Zagotaljam Ti, da se bom pogovoril z njim, če le ni to kje predaleč izven Slovenije. Če je resnica, kar pišeš, boš to z veseljem storila in boš s tem naredila tudi marsikaj dobrega, če pa ni, potem pa nehaj z izmišljevanjem neokusnih pravljic. Dekameron je že zdavnaj napisan in mu nimaš več kaj dodati.

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Stična - dober zgled za mlade!
Reply #9 - 24.09.2002 at 00:15:50
 
Gape, če bo pogledal od kod sem doma in kako dobro je obveščen, bo mogoče brez pomoči vedel, za katerega župnika gre.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
bogglefreak20
3
***
Offline


Posts: 180

Gender: male
Re: Stična - dober zgled za mlade!
Reply #10 - 03.09.2003 at 15:08:12
 
Eno vprašanje za vse, ki ste že bili v Stični na duhovnih vajah.

Sem 22-letni študent, verujem v Boga, a se ne prištevam v nobeno veroizpoved (pa tudi proti nobeni nič nimam). Samostani in cerkveni redovi me zanimajo že potom mojega študija, pa tudi sicer se mi zdijo samostani primerni za razmišljanje o življenju in našem mestu v stvarstvu. Seveda, zato so tudi bili zgrajeni. V Stični sem bil nazadnje februarja letos in sem bil znova navdušen.

Zanima pa me ali je dom duhovnih vaj odprt tudi za posameznike kot sem sam ali ne. O bogoslužju kot takem namreč ne vem veliko, poleg tega nekako zase ne vidim smisla v njem samem - torej bogoslužju v smislu maše ipd.
Bi bila moja odsotnost od maše ali "pasivna" prisotnost pri maši (pri čemer ne vem, kaj je huje  ??? ) problem ali ne?

Lep pozdrav vsem!
Back to top
 

Beatus, qui venit in nomine Domini!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Stična - dober zgled za mlade!
Reply #11 - 04.09.2003 at 00:27:47
 
bogglefreak20 wrote on 03.09.2003 at 15:08:12:
Samostani in cerkveni redovi me zanimajo že potom mojega študija, pa tudi sicer se mi zdijo samostani primerni za razmišljanje o življenju in našem mestu v stvarstvu.

pomoje je blj kt razmišljat pomebno živet ... in doživet ... življenje ... samo razmišljat o njem, je nekako ... premalo

imho
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Stična - dober zgled za mlade!
Reply #12 - 04.09.2003 at 09:35:13
 
gape wrote on 04.09.2003 at 00:27:47:
pomoje je blj kt razmišljat pomebno živet ... in doživet ... življenje ... samo razmišljat o njem, je nekako ... premalo

res je to kar si napisu. da raznoraznih "nameravanj", afirmacij in avtosugestij sploh ne omenjamo. Wink

pravilna teorija je pomembna za to, da te pripelje do pravilne prakse. pravilna praksa pa je tista, ki da rezultat, dozivetje.

brez pravilne teorije, tudi praksa ne more bit pravilna. oboje gre z roko v roki. izkljucna praksa brez teorije ne obstaja, tko kot izkljucna teorija brez prakse ne obstaja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: Stična - dober zgled za mlade!
Reply #13 - 04.09.2003 at 12:38:02
 
pirx_ wrote on 21.09.2002 at 21:19:44:
Kaj pa vi mislite o tem in kako ocenjujete take in podobne prireditve? Meni se zdijo izjemne in v danačnjem času krize in razpadanja vrednot zelo potrebne.
LP


Vsako zbiranje, kjer prevladujejo dobra volja, strpnost, sodelovanje, odkritost, iskrenost in preprostost, je nekaj lepega. Tudi nujnega za ta svet; za protiutež vsemu tistemu, kjer zgoraj omenjenih zadev ni zaslediti in ki so se po tem ljubkem planetku razrasle kot plevel na zanemarjeni gredici.

Ne morem pa reči, da je svet v krizi. Samo drugačen je, drugačen od tistega, kot naj bi bil. Predstavo o tem, kakšen naj bi svet bil, so ustvarili ljudje zato, da se jim ni potrebno ukvarjati s tem, kakršen v resnici je. To so ljudje, ki živijo v preteklosti. No, saj smo k temu vsi nagnjeni, samo dokler ne bodo ljudje spoznali, da je preteklost mrtva, naše življenje in odgovornost zanj pa traja samo in izključno v tem trenutku, bomo od raznih katoliških eminenc in ekselenc kar naprej poslušali trobljenje v tem, da je svet v krizi in da vrednote razpadajo.

V krizi in v razpadanju so kvečjemu zdrava pamet in srčna dobrota tistih, ki take izjave producirajo. Njihova odgovornost pa je še večja zato, ker so ti posamezniki na nek način moralna avtoriteta do tistih, ki (še) niso dvignili svoje zavesti do spoznanja o pravi podobi naših - bogovi naj jim dajo vse dobro - dušebrižnikov in moralnih aktivistov.

Svet, tak kot je, je ustvarjen preprosto in pravično. Nad njim bedi Višja sila, ki nam hkrati pušča tudi svobodno voljo. Naša naloga pa je, da to preprostost in pravičnost odkrivamo in spoznavamo. S tem se tudi približujemo Višji sili, pa kakor koli jo že hočete imenovati: Bog, Buda, Alah, Kozmična zavest, Višnu, bla bla bla...

Jest ji ponavadi rečem Pepe.
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Stična - dober zgled za mlade!
Reply #14 - 10.09.2003 at 02:02:50
 
bogglefreak20 wrote on 03.09.2003 at 15:08:12:
Eno vprašanje za vse, ki ste že bili v Stični na duhovnih vajah.

Zanima pa me ali je dom duhovnih vaj odprt tudi za posameznike kot sem sam ali ne. O bogoslužju kot takem namreč ne vem veliko, poleg tega nekako zase ne vidim smisla v njem samem - torej bogoslužju v smislu maše ipd.

Doslej sem že nekajkrat bil na duhovnih vajah, ko je v naši skupini "opravljal duhovne vaje" tudi eden ali celo več takih, ki vere niso prakticirali, ali pa celo nekdo, ki je zase trdil, da je ateist. Seveda se pri večini "ateistov" po primernem pogovoru izkaže, da ne gre za ateizem, ampak za precej osebno pojmovanje neke vere. Mnogi so mi bili v svojem sodelovanju pravi zgled, prav vsi pa so na koncu, pri oceni duhovnih vaj ocenjevali svojo prisotnost kot zelo koristno in da se bodo duhovnih vaj še udeležili.

Quote:
Bi bila moja odsotnost od maše ali "pasivna" prisotnost pri maši (pri čemer ne vem, kaj je huje  ??? ) problem ali ne?
To zanesljivo nebi bil problem. Saj predpostavljam, da bi se do ostalih in do samega dogajanja obnašal spoštljivo, s tem da, jasno, nebi sodeloval. Pogosto vidimo v cerkvah pri obredih ljudi, ki obredov niti poznajo ne, pa niso ostalim v nikakršno breme.

Torej ne vidim ovire, če si to želiš, zakaj nebi mogel sodelovati na nekih ustreznih duhovnih vajah npr. za mladino, katerih ponudba je v Sloveniji kaj pestra!
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Pages: 1 2