Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 36207 times)
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Tai ji mojstri/ce pri nas
19.09.2002 at 22:31:25
 
Alora, jst se zanimam za ucenje Tai jia.
Katerega ucitelja, mojstra, mojstrico mi priporocate.

Naj bo ucitelj Kitajec/ka?
Zakaj?

Ali je ok, ce je nase gore list?
Zakaj?

Tnx you all.
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Tai ji mojstri/ce pri nas
Reply #1 - 19.09.2002 at 22:55:25
 
Maxix!

Ne vem, če ti bom dal zadovoljujoč odgovor, ker ni vezan na Tai ji, a vseeno.  Pred kratkim sem govoril z zdravnikom kitajske tradicionalne medicine, ki je najbolj poznan po akupunkturi in masaži.
Tip je Kitajec n zagotavlja, da vse tovrstne šole po svetu pa naj zvenijo še tako harvardsko niso zadovoljujoče. Kdor hoče več v tej smeri mora na Kitajsko, se tam učiti od mojstrov, če želijo biti resnično uspešni.  Lahko so to tudi belci ali črnci, skratka kdorkoli, ki ni kitajskega porekla.  Toda domačini imajo neke vrste prednost.  Verjetno zaradi tradicije in jezika, možno pa tudi da so nam dali v ved le neke ostanke, kar pomeni, da oni za sebe držijo še ogromna znanja, ki pa niso naprodaj zahodu.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Tai ji mojstri/ce pri nas
Reply #2 - 20.09.2002 at 01:48:58
 
magla ti bo vedu kej povedat ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Tai ji mojstri/ce pri nas
Reply #3 - 20.09.2002 at 18:02:43
 
Zdej enkrat se začne... pr nas u kranju mamo začetek 23.09.2002 drgač pa vsaj ponavad v LJ začne še kak teden prej... nevem točn

Sam itak če prideš kadarkoli v tem  al pa naslednem mescu boš lahko ostale ujeu brez problema, ker začne se tako da ni preveč hudo...več je razlage pa na začetku je dostim tako gibanje problem....tko da se gleda na novo skupinco kot celoto... pomaga se vsem... brez kakršnihkoli selekcij, kokr je to navada pr nekaterih borilnih veščinah...


Čeprav se strinjam z Andreasom... pa ti lahko priporočam tut Marjana... saj večina od nas nima možnosti it na kitajsko sam zato, da bi se naučil enega plesa... je pa stvar taka da ta mojster Marjan je bil tam nevemkoliko let in uči tako kot se uči tam s tem, da pa je on Slovenc in kot tak takojšen dokaz, da tut slovenci lahko izvajajo taiji tko kot naj bi se...

ni pa nujno... men je on kul, ker lahko tut zamudim na trening al pa ne pridem ceu mesec, pa ne bo rekel ničesar... sam se pa vidi da če ne hodim - mau zaostajam in zaostank pač poskuša tut pr teb zmanšat - - te še posebi opozori na kako napako v izvajanju...ponavad vključi humor kot vodilo... brez napetosti....

je pa tut več šol taijija, sam za začetek je skori zihr najbolj začet z Yang šolo, saj je "najlažja"...zarad naših nerazgibanih sklepov in pa pomanjkanje moči v nogah in pa valjda slabi koordinaciji - stabilnosti

Mene je najbolj motil na začetku da mi n'ben od učiteljev (so tut ostali k te bi učil...ponavad je tko da maš en dan v tednu marjana drug dan pa nekoga druzga - ene od tastarih  učencev) ni želel dat ornk informacij o chiju al  pa nasplošno glede taijija... je pa zato res dobr razlog... ker karkoli ti nekdo pove o taijiju ne koristi - ne napreduješ... po drugi strani pa boš meu kmalu svoje rezultate in takrat boš pa vedu kaj je chi in vse to (gre za isto zadevco kot pr Reikiju na mau drgačen način) - torej stvar je o neopisljivi energiji univerzuma... pa tut kle na forumu lahko vprašaš al pa tut tam na vajah če boš meu kako vprašanje.... men so zmeri govoril -"ti kr deli formo vsak dan pa boš vidu (vedu)"....

so pa organizirani video filmi ob nedeljah v LJ in pa pol za "ta starejše" še v Kopru taprave delavnice ob  sobotah...(žal moram povedat da še nisem šol...letos pa zihr grem na kako delavnico)
uglavnem organizacija je vrhunska glede na sredstva ki so jim na razpolago... dost mau pride vse skup okol 3.500 SIT na mesec - maš pa 2x na teden treninge...tko da

Za ostale mojstre itak nimam pojma sam odsvetujem pa ti raznorazne delavnice o tajiju saj delavnice v smislu 1x na mesec res NI DOVOLJ pa če si še nevem kakšen car v dojemanju novih stvari....


lp, Magla
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Tai ji mojstri/ce pri nas
Reply #4 - 25.09.2002 at 15:57:22
 
kitajc ma prednost .....uvozmo cimvec kitajcou........

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Tai ji mojstri/ce pri nas
Reply #5 - 12.10.2002 at 20:19:10
 
Hvala vsem za informacije.

Odloču sm se za mojstra Chena.
Mi je možakar kr všeč in še Kitajc je po vrh usega...
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
Julija
1
*
Offline


Posts: 17

Gender: female
Re: Tai ji mojstri/ce pri nas
Reply #6 - 12.10.2002 at 21:11:33
 

maxix,

pol sva pa v isti skupini, verjetno..Smiley

se vidmo u torek..Wink
Back to top
 
115674633  
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Tai ji mojstri/ce pri nas
Reply #7 - 12.10.2002 at 21:42:17
 
"pol sva pa v isti skupini, verjetno..Smiley

se vidmo u torek..Wink "

Aja?

No lepo.
Jst sm se zmenu dmi Chen pusti bit na obeh skupinah. Alora se vidmo tku al drgač.
Jst sm zmeri u eni taki tmno plavi asics trenerki...
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Tai ji mojstri/ce pri nas
Reply #8 - 12.10.2002 at 23:28:12
 
Jest pa rada gledam, ko KDO tai ji vadi...
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Tai ji mojstri/ce pri nas
Reply #9 - 12.10.2002 at 23:38:46
 
Maxix, izgleda da bova morala Amstel pokazati kakšno vajo, kaj praviš? Grin

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Tai ji mojstri/ce pri nas
Reply #10 - 13.10.2002 at 09:54:32
 
"...Maxix, izgleda da bova morala Amstel pokazati kakšno vajo, kaj praviš?..."

Hmm.
Ma nevem, dej.
Ima un slab avto k ne užiga glih pogosto...

Nej si najprej kupi nov avto.
Kva pravš ti?
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Tai ji mojstri/ce pri nas
Reply #11 - 13.10.2002 at 13:06:47
 
Ja, možno. Ali pa je Lourdska mati poskrbela za akomulator. Se je poigrala z nami. Mogoče je želela, da se midva spoznava.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Tai ji mojstri/ce pri nas
Reply #12 - 13.10.2002 at 13:15:41
 
Čakta mal... kako vezo ima moj avto s taijijem? Pa s tem, da bi mi pokazala kako vajo? Da ne govorim o tem, da je morala pri vsej zadevi mati Lourdska pomagat? Al verjameta v čudeže??  Grin Grin Grin Grin
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Tai ji mojstri/ce pri nas
Reply #13 - 13.10.2002 at 13:20:31
 
Amstel, mati Lourdska že ve kaj dela. Nam navadnim smrtnikom marsikdaj ni nič jasno.  8)

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Tai ji mojstri/ce pri nas
Reply #14 - 13.10.2002 at 13:43:26
 
Quote:
Ja, možno. Ali pa je Lourdska mati poskrbela za akomulator. Se je poigrala z nami. Mogoče je želela, da se midva spoznava.


Sej se bi slej ku prej.
S sasho tko al tko dost skupi ždimo...
Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4