Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 10856 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Vedno nekaj novega = problem ?
Reply #30 - 12.09.2002 at 15:05:55
 
John_Doe wrote on 12.09.2002 at 12:28:05:
Te pa cist stekam, ker je tudi meni vcasih premalo 24 ur na dan, ker mam tolk stvari za obletat. Sam temu bo treba enkrat narest konec in si izbrat neke take hobije, ki bojo tolk hudicevo zajebani, da ne bom takoj dosegel zeljenega cilja, a me bo vseeno vleklo do konca, da se ne bom prej navelical oz. omagal.

edini 'hobi' ki ima cilj na koncu koncev si ti - ego.
ko postaviš hišo, vikend, vrt ... in vse smeti, kaj boš pol delu?
sebe (na sebi se rado reče).
zakaj ne zdej?
prej začneš, prej boš fertik, vikende lahko pa tud umes gradiš, pa ne zarad vikenda, al pa zarad tega da ne boš drugih kilkl lovil in da bo žena mela mir, ne zato, zato da boš ti imel mir - meditacijo. to namreč rabi vsak 'dec' ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Vedno nekaj novega = problem ?
Reply #31 - 12.09.2002 at 20:38:56
 
Kdor se ukvarja s sabo, mu ni nikoli dolgcajt.

V nas se vedno nekaj dogaja.

Iskanje "nekaj novega" zunaj nas, je le način, kako pozornost odvreči stran od sebe.
Da se "jazu" ni potrebno ukvarjati s sabo.
Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Vedno nekaj novega = problem ?
Reply #32 - 13.09.2002 at 07:57:59
 
gape... hehe, a meditacijo nucam?
Ma ves... nisem jest te sorte, tko, da je bl uzalud mi tupit u glavo te stvari kaj nucam in kaj ne.
Ne recem, da nimas prou - za sebe. Zame vsekakor ne.
Bom jest vseen najprej vikend naredu pa hisko pa vse smeti vkup navleku in ce me pol kdaj kasnej zagrab meditirat (kar dvomim) bom pac pol v luft zjal in brundal pred sebe. Da bi pa vse sku usput delal (ce bi me zanimal)... pol se pa res lahko vrnem nazaj na to temo, da ma dan 24 ur definitivno premalo. Smiley
Sva si pac anu malu drgacna, kne? Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Vedno nekaj novega = problem ?
Reply #33 - 13.09.2002 at 08:47:20
 
Quote:
Bom jest vseen najprej vikend naredu pa hisko pa vse smeti vkup navleku in ce me pol kdaj kasnej zagrab meditirat (kar dvomim) bom pac pol v luft zjal in brundal pred sebe. Da bi pa vse sku usput delal (ce bi me zanimal)... pol se pa res lahko vrnem nazaj na to temo, da ma dan 24 ur definitivno premalo


Smo mal out of tpic, pa se moram kljub temu spet vmes vtaknt. Jd, po moje si ti meditacijo drgač (ne bom reku narobe) predsavljaš. Meditacija je en določen odnos do stvari, ki jo počneš, ne pa odsotnost vsakršnega odnsa, ki naj bi seodražal v nedelu, popolni negibnosti in kvčjemu enem brundanju.

Lahko prav dinamično zidaš vikend in štihaš svoj vinograd, pa to še vedno počneš v enem meditavnim smislu, če se prek svojega početja hkrat odvezuješ od zasužnjenosti svojim mentalnim in čustvenim vzorcem. Če ne zidaš vikenda zato, da boš spizdu pred ženino tečnobo, če ne gojiš grozdja samo z namenom, da se ga boš jeseni z njegovim povretim sokom do nezavesti zapijal. Je medicaija, če skoz zidanje vikenda odkrivaš en kozmični red pa skladnost, ki vlada med zemljo pa skalo, med lesom pa žebljem, med tvojo predstavo in spretnostjo, s katero to predstavi daješ obliko, če obliki vdihneš eno toplino gnezda, v katerih se bosta z ženko ljubila...  Je meditacija tud, če skoz obdelovanje trte občuduješ alkimijo stvarstva, ki se  iz suhe zemlje prek trte preljuje  v tvojo zavest....

Niso včasih pa tud še zdaj menihi (samo) iz pridobitniških razlogov mizarli pa goil sadje pa trto, to je tud ena fizična oblika kontemplacije. Če se ne motm, je je jung cel življenje gradil en kamnit stolp, ampak on je bil že bil tolk avtoritete na svojem področju že za časa življenja, da  mu tovrstne medtacije ni blo treba za uporabnost objekta skrivat.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Vedno nekaj novega = problem ?
Reply #34 - 13.09.2002 at 10:05:36
 
titud... no, men take razlage niso domace in zidavo vikenda ne povezujem glih z neko meditacijo, ceprav, kot to opisujes ti, bi naceloma lahko bila.

Te pa potolazim. Tisto zgodbico "strici so mi povedali" sem dal cist samo za prispodobo, nikakor ni zdej moj namen pred zeno bejzat v zidavo vikenda. Smiley Ce bi bil to moj namen, se tud zenil ne bi, ane? No, sicer tega ne mores vedet, ekr me ne poznas, lahko pa to mal spremenimo - recimo dones prletis v Przancka in recemo kako modro, a? Bi slo?

Pa da ne bomo zdej res cist zavil off topik, dejmo se rajs mal na naso lumpiko nazaj vrnit. Wink

lumpy, si nasla kak odgovor na svoja vprasanja?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Vedno nekaj novega = problem ?
Reply #35 - 13.09.2002 at 10:12:56
 
Ja JD, nazaj na tematiko, he he,

Lumpy, si našla kak odgovor, če nisi, potem ti tud v Pržana, pa bo odgovorov najbrž še manj,,, he

Grin
Grin
Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
lumpy
3
***
Offline

akobane
Posts: 136
vesolje
Gender: female
Re: Vedno nekaj novega = problem ?
Reply #36 - 13.09.2002 at 10:32:11
 
uf,uf  - fantje zlahka

Smo pač različni in si stvari različno predstavljamo.

Torej po vrsti:

1. J.D. Nisem jezna ker:
- moja def. : jeza= nemoč, ki jo občutim, ko ne morem doseči kar jaz hočem. Torej je to samo moj problem in ga ne stresam okoli. (kaj več o tem spada drugam)
- če ne dam nobenih podatkov in še tako čudno izgledam  Wink => ja iz tega sledi pač logičen zaključek.

2. Smo ovni en težek kaliber. Imam srečo (Sirena), da sem že davno spoznala osebo, ki me je znala "prizemljiti" in je ravno zato postala moj mož. (ogenj - voda) Cheesy

3. "Na sebi" delam vzporedno z vsemi ostalimi dejavnostmi, saj vsak dan prinese nove preizkušnje.
Včasih sem tudi sama bežala, pa me je vedno dohitelo.
Zdaj se s stvarmi spopadam sproti in je veliko lažje, učinek večji, pa še več časa ostane Grin

Menim, da je samo "delati sebe" ali samo živeti, napačno.
Sestavljena sem iz obeh polov in za popolno življenje ju moram sestaviti in uskladiti.
Prav to je razlog, da iščeeeeem nekakšen, kot pravi J.D., zajeban hobi, ki me bo totalno prevzel in bo "okupiral" oba pola mojega bitja.

Kot sem razumela je Titud hotel prav to povedat in se ful strinjam z njim. Eno spada k drugemu.

Odgovor bom našla - mogoče pa bo on našel mene - (LittleStar) Wink


Akobane

vaša Lumpy
Back to top
 

Pot je ena - cest pa tisočero.
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Vedno nekaj novega = problem ?
Reply #37 - 13.09.2002 at 10:39:42
 
lumpy...
kaj pa pravis na Edijev predlog, katerega tudi jaz mocno podpiram in najbrz se bojo tud ostali strinjal, da danes prletis ob 20:00 v Przancka (Lj.), da kako recemo?  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
lumpy
3
***
Offline

akobane
Posts: 136
vesolje
Gender: female
Re: Vedno nekaj novega = problem ?
Reply #38 - 13.09.2002 at 12:16:25
 
Iskrena hvala za povabilo!

Srčno rada bi se vam pridružila, kar bi bilo izvedljivo edino, če bi res lahko "priletela" in "odletela".

- zaradi razdalje
- otročka pa tudi ne morem še kar tako pustit (ponavadi ga čez dan povsod s sabo vlečem, zvečer pa .......)

Veste kaj!  Jaz bom kar v mislih z vami, pa vam bom okoli 20.30 nazdravla na daljavo. Grin

Uživajte, jaz bom pa tudi. Pa ne tistih, ki nas ne bo zraven, preveč opravljat, da se nam ne bo kolcalo. Wink

akobane

lumpy

Back to top
 

Pot je ena - cest pa tisočero.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Vedno nekaj novega = problem ?
Reply #39 - 13.09.2002 at 13:33:37
 
Quote:
"Na sebi" delam vzporedno z vsemi ostalimi dejavnostmi, saj vsak dan prinese nove preizkušnje.
Včasih sem tudi sama bežala, pa me je vedno dohitelo.
Zdaj se s stvarmi spopadam sproti in je veliko lažje, učinek večji, pa še več časa ostane  Menim, da je samo "delati sebe" ali samo živeti, napačno.
Sestavljena sem iz obeh polov in za popolno življenje ju moram sestaviti in uskladiti.  
Prav to je razlog, da iščeeeeem nekakšen, kot pravi J.D., zajeban hobi, ki me bo totalno prevzel in bo "okupiral" oba pola mojega bitja.

Kot sem razumela je Titud hotel prav to povedat in se ful strinjam z njim. Eno spada k drugemu.


Temu se, lumpy,  po moje pravi dozorevanje.

Tle ne gre več zato, da ene stvari na hitro opraviš, da ti pol ostane ful dost cajta za druge, manj 'rutinske', bolj ustvrajalne, bolj  'teb na kožo pisane'. Ker pol te slej  ko prej začne en črv glodat, da si v real-lajfu sfalil, da je to en poden v primerjavi s kreativno svobodo, ki so jo dovoliš skoz 'delo na seb', skoz ta od realnega žibljenja odmaknjen hobi, ki lahko kaj hitro postane obseija in edini kriterij resničnosti.    

Ker pri zorenju gre zato, da ne iščeš smisla izven tistega kar počneš, da te neha naprej gnat ena potreba po tem, kako se boš čist v nekaj drugega pa boljšega kot si zdaj realizirov. Tle gre za to, da osmiliš to,  kar ti dokazano znese, da je o.k. kar v bistvu ne bi rad nč kaj dost spremenu. Gre za to, da najdeš način, kako bi se sprijaznu, pa se ob tem ne počutu  premaganega, (da si postal tak 'realnež' kot je tvoj partner, pa da hkrat tud parterju ne očitaš, da bi moral postat bolj 'sanjaški', zdaj ko mata več 'prostega' cajta drug za drugega) . Gre za to, da se  razbremeniš 100% fizične pozornosti do otrok pa jo preneseš na en drug nivo, ki ravno tako intenzivno  povezuje, a hkart ne izčrpava. Gre za to, da posu posatne iz enega sredstva za smodkazavovanje eno  polje za izživljanje kreativnosti brez vidnega zunanjega ali notranjega smotra. Gre tud  zato, da si ob tem, ko  začnejo stvari lavfat na videz  same po seb ne začneš umišljat, da  bi lahko šle tako tud brez tebe, pa padeš v eno apatijo. Pa tud zato, da zard takega zavedanja ne začneš panilčit, da ti je vse ušlo izpod nadzora in zato moraš z eno tiranjo do vsega okrog sebe zganjat.

Dozorevanje je čas, da življenje, točno takega kot živiš, na ene trdnjše temlje postaviš, jest pravim na nečem  sidriraš.  Ne boš verjela, lumpy, kolk dimezij se ti tle odpre. Miljon novih konkretnih opravil, ki bi si jih na nov zmislna počet, ne bi niti za eno zalegl. V svoji mladosti npr. lahko najdeš neizčrpen vir naiskrenejših filingov, na svoj odnos s partnerjem pa na celotno družinsko sceno lahko pogledaš kot na en dosežek legendarnih razsežnosti,  en navaden večerni  sprehod s psom pod zvezdnim nebom lahko postane priložnsot za  vpogled v  kozmičnegi red in pogojenost tud tvojega zemljskega bivanja. Dozorevanje je čas za vzpostavljanje nekdaj skritih medsebojnih povezav in utrjevanje prepričanja o povezanosti vsega z vsem. O enosti. Ljubezi. Bogu pa kar je še tega.  

Vse to, pa še dost drugega je hoby dozorovenja/ozaveščanja, ne  da bi ti blo zanjga treba s stola vstat. Saj ne,  da je to težko, ampak zakaj bi morala, če ni treba.            

Back to top
 
 
IP Logged
 
respect
1
*
Offline

bolje pozno kot nikoli

Posts: 33
jesenice
Gender: male
Re: Vedno nekaj novega = problem ?
Reply #40 - 16.09.2002 at 05:46:43
 
[
Nekoč je učenec, željan doseči razsvetljenje, obiskal modrega učitelja in ta ga je pustil stati pred vrati na dežju. Tako je minil en teden, minil je tretji, peti teden in učenec gre vprašat učitelja, zakaj se ne zmeni zanj in ga pušča stati na dežju. Modri učitelj odgovori učencu, da nekomu, ki si resnično in z vsem srcem želi razsvetljenja, tudi nekaj tednov prebitih na dežju ne more predstavljati prevelikega bremena. [/quote]


mogoče veš kaj se je iz tega naučil - potrpežljivosti mogoče (je to dobro - potrpežljivost
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo Thodol
Guest




Re: Vedno nekaj novega = problem ?
Reply #41 - 16.09.2002 at 08:25:57
 
Quote:
respect:
mogoče veš kaj se je iz tega naučil - potrpežljivosti mogoče (je to dobro - potrpežljivost)


Ne vem in tudi ni  pomembno ali se je iz tega kaj naučil, vendar je nepotrpežljivost že sama po sebi tako stanje, ki nakazuje, da še ni bil pripravljen.

Nepotrpežljivost zahteva bližnjice, ki se vedno izkažejo kot daljšnice. Nepotrpežljivost je nasilno premikanje zavesti iz edino realne sedanjosti v namišljeno prihodnost.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lumpy
3
***
Offline

akobane
Posts: 136
vesolje
Gender: female
Re: Vedno nekaj novega = problem ?
Reply #42 - 17.09.2002 at 06:59:05
 
Moj kratek povzetek:


Nič ni narobe, če si želim vedno "novih  stvari", vendar moram biti potrpežljiva in počakati, da stvari dozorijo, saj vsako obdobje prinaša svoje.

Ne smem se pustiti toku, da me nosi kjer hoče, niti se boriti proti njemu, temveč moram združiti svojo moč z njegovo.

Delati je treba "sebe" in okoli sebe.


V bistvu sem dobila potrditev mojih razmišljanj in dejanj.

Hvala vsem! Kiss Kiss Kiss Kiss

Akobane


lumpy
Back to top
 

Pot je ena - cest pa tisočero.
 
IP Logged
 
lumpy
3
***
Offline

akobane
Posts: 136
vesolje
Gender: female
Re: Vedno nekaj novega = problem ?
Reply #43 - 27.09.2002 at 14:40:35
 
Ne bom imela miru čez vikend, če ne bom tega napisala.
Grin
Odkar "sodelujem" na forumu mi sploh ne pade na pamet, da bi iskala kakšen drugi "hobi".

Tako lepo, zabavno in poučno kot mi je z vami, mi še nikoli ni bilo.

Hvala vsem - zlati ste.  Kiss

Akobané

lumpy
Back to top
 

Pot je ena - cest pa tisočero.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Vedno nekaj novega = problem ?
Reply #44 - 27.09.2002 at 15:03:19
 
hvala tebi ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3