Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 10863 times)
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Vedno nekaj novega = problem ?
Reply #15 - 11.09.2002 at 15:24:29
 
lumpy wrote on 11.09.2002 at 15:05:57:
Imam prav lepo družinico in tudi vse ostalo je v redu.

Mogoče je prav to "problem", da mi nič ne manjka.

Eto - to je to


Ja zakaj potem vprašanje, da je malo energije, da se čaka "bo že".

Če se zavedaš, da nekaj ni v redu, se zavedaš. Lahko odrivaš ampak prej ali slej te počaka.

Tko kot voda, vsi zdej jokajo, vsak dan na TV, kako vodo pijemo, pa se še vedno zelooooooo malo jih zgane.

Ko nekaj ozavestiš in da greš v akcijo kar traja nekaj časa. Mogoče si nekje tu vmes. Ne vem sicer zakaj to vprašanje, ki si ga na začetku zastavila.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Vedno nekaj novega = problem ?
Reply #16 - 11.09.2002 at 15:37:30
 
problem je v tem da te ego prepričuje da ti nič ne manjka, da ne rabiš nič več, da zdej lahko stagniraš ...
TI pa dobro veš da temu ni tako ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
neža
Guest




Re: Vedno nekaj novega = problem ?
Reply #17 - 11.09.2002 at 15:48:01
 
Hej lumpa,

si si pravo ime našla.
Jest bi ti rekla v podporo samo tolk, če si dober, je težje. A že veš? No, zdej veš bolj.
V samo-kritiko pa mogoče samo to, da če znaš bit zahteven do sebe, moraš bit tud do druzga. Zdej pa čist odvisno, kolk ta drugi prenese take "zafrkancije". Kot razumem, pa stvar ni tle trenutnega razpoloženja, ampak se ti vleče.
Tko da v takem primeru človek tud kakšno leto na dežju stoji..
Ja kaj več boš pa res mogla povedat.

čao neža

Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Vedno nekaj novega = problem ?
Reply #18 - 11.09.2002 at 16:43:30
 
Prepričana sem, da je vsakemu namenjeno, da živi v miru s samim seboj. Vsak od nas bi si resnično zaslužil, da izkoristi vse svoje zmožnosti, da bi izživel svoje življenje brez slabe vesti, da je kar koli zamudil. Predstavljaj si Lumpa, da si nekoč na stara leta očitaš, kaj vse si zamudila, kaj vse nisi izkoristila, pa bi lahko. To, da iščeš vedno nekaj novega ni problem. To te samo oživlja iz otopelosti. Zase lahko rečem, da mi ni žal problemov in trpljenja v mojem dosedanjem življenju, temveč mi je žal brezvoljnosti oziroma trenutkov, ko nisem bila <polna življenja>. Izkoristi vsak dan in vsak trenutek svojega življenja in ne premišljuj o tem, kaj vse ti manjka, še prehitro vse mine. Varen dom zame ni nobeno merilo, da si srečna. Večina žensk preveč povdarja, da so srečne v zakonu, pa srečujem vsakodnevno kisle obraze, ki jih kažejo v svet. Nobeno ličilo jim ne skrije nezadovoljstva, ki ga nosijo v sebi, nobena še tako napihnjena beseda ne govori bolj zgovorno, kot njihove oči in kretnje. Pa tudi leta tukaj nimajo nobene veze. Poznam dvajsetletne starke in štiridesetletne mladenke. Izbira je samo tvoja. Ali nosiš nezadovoljstvo s seboj in vlečeš kalvarijo do groba, ali pa odkriješ čar in smisel življenja v stvare in ljudeh, ki te osrečujejo.
Samo to sem ti imela namen napisati.
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Vedno nekaj novega = problem ?
Reply #19 - 11.09.2002 at 18:24:12
 
lumpy wrote on 11.09.2002 at 14:16:14:
Kaj menite o tem(bom kar v prvi osebi ednine, ker ne maram posploševat), da se mi ponavadi zgodi, da se nekega človeka naveličam, ko ga spoznam oz. da bom bolj precizna, ko me neha presenečat?


Lumpy, najprej dobrodošla med nas.
Udarna si, ni kaj.

Hm, no jaz mislim, da je to lahko problem, ker ti lahko postane dolgočasno. Nekoga spoznati do konca, se ne da. Misliti, da nekoga poznaš do konca, se pa da.

Presenečali pa te naj ne bi drugi.... ampak, bi se morala sama sebe.
Razumem pa del tega, kar praviš, da druge spoznaš do konca. Realno gledano, se ljudje velikokrat odzivamo avtomatsko. In potem ni več iskric ob nekom, ker že veš, kako se bo odzval.

Imam prijateljico, ki se zna čuditi življenju. Ko jo opazujem, se mi zdi, kot da je prvič prišla na zemljo in ji je vse novo. Kako to "zmore" ne vem. Taka je. In tako doživlja svet. Kot nekaj novega.
In tudi ona je vedno nekaj novega. Se ne ponavlja. Ni avtomat za kavo, če razumeš, kaj hočem povedati.
Torej, je stvar doživljanja. Tvojega doživljanja sveta.
Se da to spremeniti?
Verejtno se da.
Po mojem je najbolj adrenalinsko delati zadeve, ki si jih nismo nikdar upali. Iti ven iz okvira. Svojega.


Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Vedno nekaj novega = problem ?
Reply #20 - 11.09.2002 at 20:49:23
 
Quote:
Tako vedno iščem nekaj novega in zanimivega.  
Res me zanima kakšne so vaše izkušnje in mnenja.


To pomeni, da si pozabila na sebe.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Vedno nekaj novega = problem ?
Reply #21 - 12.09.2002 at 09:53:54
 
Jaz te tud štekam, lumpy. Pridejo obdobja, žal, vedno večkrat, ko res veš, vidiš, predvidiš, ko ti je dolgcajt, ko vidiš prispodobe, kjer se folk 'matra' v bistvu čist isto kot ti, le v drugačnih oblikah, fora je ista, stopnja zavedanja je drugačna, in se ti zazdi vse brezveze.
Kaj naredit?
Enkrat mi je nekdo rekel: premamilo te bo, pa boš 'sprejela tud črno magijo'. Ne vem...
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Vedno nekaj novega = problem ?
Reply #22 - 12.09.2002 at 10:42:49
 
Quote:
Enako se mi dogaja tudi z stvarmi in z vsem s čimer se ukvarjam. Ko mine določen čas in ni več izzivov je


Živjo, lumpy. Me ta tvoj filing na en občutek  zaciklanosti spominja. Na eno drsanje po ploskvi, ki če je še tolk virtuozno, se zmeraj na izhodiščno točko vrne. Na življenje v eni dimenziji, iz katere nimaš niti parvega motiva pa volje ven sakakat. Jest ti pravm samo to, da   je to  bistvu o.k, da ti  večina nas tle gor lahko ta filing  samo zavida.

Tole ni ravno svetovalnica, ampak jest bi ti kljub temu svetoval, da si priznaš, da je res o.k. Ti nč ne svetujem, da  na silo ven skačeš, tud tam zgoraj boš z istim vzgonom naprej ciklala pa se ob tem še s tem ukvarjala, kje energijo najt, na kaj se priklopit, da ne boš nazaj dol na trdo comklna pa tem spet vsa razštelana prisiljena znova tisto eregijo iz nule skup spravljat, ki ti je danes kar dana, a se je niti ne zavedaš. Si po moje morala dost vložit v to, kar maš, ni tega za podcenjevat samo zato, ker tega sprot ne čutiš z vso težo. Upaj si prznat pa rečt, da je to 'v redu', še tolk lažje, ker dugi ne pričakujejo od tebe, da bi bla  nekaj več pa boljšega kot si. Nikar ne tež sam seb, ker si po moje na točki, kjer tud sama seb lahko priznaš, da si čist 'v redu'. In ko si boš to iskren seb priznala, se boš sprejela tako kot si, in kaj hočeš več?

Na tej točki nas je malo, večina nas še vedno živi za usreničevanje želja drugih in potrjevanje pred drugimi. V tem smislu tud  zase nismo dost dobri, bi od sebe hotl več pa drgač pa kao boljš. Razmisl še enkart, kako je s tem pr teb, pa se jav. Večina nas je itak tle zato, da   drug drugmu dopovedujemo, da smo v redu, da se nam  ni treba spremenit, samo sprejet.

Ti, lumpi, si v špici, men verjem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lumpy
3
***
Offline

akobane
Posts: 136
vesolje
Gender: female
Re: Vedno nekaj novega = problem ?
Reply #23 - 12.09.2002 at 12:11:17
 
"Pogovarjati" se z vami je, kot lep in topel večer ob kaminu, ko zunaj sneži in divja vihar.

Resnično se vam zahvaljujem za vsa mnenja, mišljenja in kritike. Oprostite, da ne odgovarjam prav vsakemu posebej, ker sem časovno omejena.

Vendar vseeno:

John_Doe

O letih ne bi, vedno mi jih prisodijo vsaj 5 manj, kot jih imam v resnici. Wink
Po horoskopu sem oven in ognjeni konj - kar je očitno divja kombinacija.
Imam službo, ki jo z veseljem opravljam, saj je dovolj razgibana.(plača bi bila lahko višja)
Družinsko življenje je pestro (hči v puberteti, sinko v plenicah)(oba od istega očeta, da ne bo vprašanj)
Rekreacija ....
Ko vse to pošlihtam, mi pa še nekaj "zapaše". To tudi naredim in ta del je tisti, ki se ga naveličam.
Da razložim, nekaj časa samo berem, mine..... pa samo rešujem križanke, mine .... pišem, mine... slikam, mine...
ful stvari me zanima

Vsako od teh stvari delam v tistem obdobju intenzivno (do konca ->ne samo na pol narejeno) in takšno delovanje vpliva na moje bližnje in prijatelje, ker se to prehitro menjuje, pa me ne "dohajajo". (saj je še meni 24 ur na dan včasih premalo).

Vsi imate prav. Odgovor vsakega od vas mi odpira nov pogled na ta "problem". Vse je vzeto "na znanje" in bo upoštevano.

Neža: Res sem ful zahtevna, pa nočem bit preveč do drugih, če sem že do sebe.
Angel: Popolnoma si zadela. Vsaka "negativna" preizkušnja je s seboj prinesla tudi dobro stran. Spremembe pa so gonilo življenja(+/-)
Amstel: Ja, res sem zelo energična, včasih še preveč, pa grem okolici krepko na živce. Saj se včasih kar sama ustavljam, a ne gre. Adrenalin - uh.
Robi: Včasih res pozabim na sebe, a ne tako kot verjetno ti misliš.
LittleStar: Ja tud "magija" je bla že vmes, pa druge take zadevščine.

Edi, Bardo,  Admin, Titud - hvala za čudovit mozaik različnih mnenj.

Srčki ste.

lumpy
Back to top
 

Pot je ena - cest pa tisočero.
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Vedno nekaj novega = problem ?
Reply #24 - 12.09.2002 at 12:28:05
 
lumpy..
ne bit jezna, ker sme mal prehitro sklepal, ko sem mislil, da si neka najstnica, ki ne ve kaj bi rada. Pac tvoj nick in tvoje dokaj nejasno vprasanje me je napeljalo na napacno presojo (kot, da kdaj pa kej trofnem Smiley )

Torej sama zase pravis, da si energicen tip zenske, ki se vsakega hobija hitro navelica. A to pol pride z leti zakona, da se namesto z descem zacnes s hobiji ukvarjat?  Grin Hecam se. Te pa cist stekam, ker je tudi meni vcasih premalo 24 ur na dan, ker mam tolk stvari za obletat. Sam temu bo treba enkrat narest konec in si izbrat neke take hobije, ki bojo tolk hudicevo zajebani, da ne bom takoj dosegel zeljenega cilja, a me bo vseeno vleklo do konca, da se ne bom prej navelical oz. omagal.

Ves, strici so mi povedali, da je treba v lajfu najdit tako zensko, ki se ravna po nekih dolocenih nacelih. Med drugim je tudi to nacelo, da je treba "energicnemu" descu pustit zeljo po ustvarjanju. Ko sem prav telebansko gledal v njih so mi cist lepo povedal, da je treba descu recimo dovolt, da se ukvarja s kako zidavo vikenda al pa obdelavo vrta, da mu ne rojijo neumnosti po glavi (dobesedno - da ne leta za drugim kiklam). Itak bo 5 let risal nacrte, pol 5 let iskal zemljo okol, naslednjih 5 let se bo ukvarjal s papirji in zbiral dinije, naslednjih 5 let bo stvar za silo pozidana, koncnih 5 let pa bo vikend vseljiv in dokoncno opremljen. Evo, pa mine 25 let zakona. Kaj pa pol? Ja vrt mu dej pa nej goji tiste solatke, korenjcke itd. Spet bo 5 let nacrtoval kje bo kej pa kaj bi se splacalo in pol 5 let odganjal skodlivce in se boril za dva peresa solate in en paradajz, zadnjih 5 let pa uzival v sadovih svojega vrta. Ja kaj pa pol? Ejga! Vikend je treba mal adaptirat. 15 let je minilo, marsikatero stvar je treba zamenjat pa vrt obenem ne smes zanemarit - ugh, dela cez glavo... Smiley

To naj bi sicer veljalo za moske, ne vem pa kako je to pri zenskah. Smiley Ce je le kaka malenkost na tem, mi posl tvojga desca, da greva na kak drink, pa da mu razlozim plan za prihodnih 40 let... Wink  Grin

Kokrol ze... ce te male stvari ne zadovoljujejo in bi rada kaj vec, se tega loti. Saj vem, da je tezko, ker to za sabo potegne en kup stvari, a vseeno. Boljs, da si prides na jasno kaj lahko in kaj nisi zmozna narest v okviru familije in izven nje, kot pa da te tist firbcen in nezadovoljen crv vrta po mozgu - le kaj bi, ko bi, ce bi, pa kako bi, da bi blo OK. Smiley

Pa velik srece!  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Vedno nekaj novega = problem ?
Reply #25 - 12.09.2002 at 13:34:03
 
Quote:
Kokrol ze... ce te male stvari ne zadovoljujejo in bi rada kaj vec, se tega loti. Saj vem, da je tezko, ker to za sabo potegne en kup stvari, a vseeno. Boljs, da si prides na jasno kaj lahko in kaj nisi zmozna narest v okviru familije in izven nje, kot pa da te tist firbcen in nezadovoljen crv vrta po mozgu - le kaj bi, ko bi, ce bi, pa kako bi, da bi blo OK.


Lumpi, tole z jd-jem bom zdaj mal polemizirov, se ne tiče konkretno tebe, ampak se mi zdi škoda spustit takega izhodišča.

Tole okrog glodanja črva (ostajam na tvoji prispodobi, jd), je tko:

Črv gloda zato, ker je lačn, ker bi se rad nafutrov. S čim se črv futra? Z najbolj ta mehkim mesom, s  trdim jedrom pa  lupino pa  ziher ne. Uno samo predre, da se noter umesti, da se lahko futra s tistim najmehkejšim pa najsočnejšim. Najrajš tistim,  kar v bistvu vsak hip na nov nastaja. In kaj se počas zgodi? Da enkrat  tisto novo začneš ustvarjat samo zato, da bi tega črva nafutrov. Da je vse novo samo futr za črva, da te črv samo zato praska, da mu ti ne bi nehov novga futra proizvajat. Ne zase, zanjga. Evo pa mata simbiozo, če ni prepožrt, lahko taka navidezna rast  v nedogled traja.

Zato sem jest svetvoval lumpy, da ga proba nehat z novim futrom oskrbovat pa s tem početjem energijo zgubljat. Mu seveda ne moreš ukazat, naj neha praskat. Mu moraš samo pol, ko maš obučutek, da si lepo dozoru, nehat futr dovajat, pa se bo sam odselu al pa shiru. Maš tko vsaj eno šanso, da boš nehov enačt rast pa praskanje. Je po  svoje  res, da  brez črvičenja sicer ni  več občutka, da rasteš, a maš vsaj šanso,  da začneš  v miru dozorevat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Vedno nekaj novega = problem ?
Reply #26 - 12.09.2002 at 13:34:37
 
John_Doe wrote on 12.09.2002 at 12:28:05:
... Evo, pa mine 25 let zakona. Kaj pa pol? ....15 let je minilo, marsikatero stvar je treba zamenjat pa vrt obenem ne smes zanemarit - ugh, dela cez glavo... Smiley


Poznam to zgodbo... ampak sem od nje pobegnu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sirena
3
***
Offline

živi in pusti živeti!

Posts: 118
Koper
Gender: female
Re: Vedno nekaj novega = problem ?
Reply #27 - 12.09.2002 at 13:48:44
 
Lumpa, mam zlo dobrega soborca zate, je tud oven, pa ognjeni konj zraven...fajn bi se kresala vidva... jaz sem pobegnila, ker sem se najedla njegovega ekshibicionizma in večnega iskanja nevemčesa in še kaj...me je preveč scuzal...muzal...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Ponocnjak
1
*
Offline


Posts: 22

Gender: male
Re: Vedno nekaj novega = problem ?
Reply #28 - 12.09.2002 at 13:53:42
 
lumpy, nekaj tvojih "izzivov":

Quote:
Kaj menite o tem(bom kar v prvi osebi ednine, ker ne maram posploševat), da se mi ponavadi zgodi, da se nekega človeka naveličam, ko ga spoznam oz. da bom bolj precizna, ko me neha presenečat?

Quote:
Enako se mi dogaja tudi z stvarmi in z vsem s čimer se ukvarjam. Ko mine določen čas in ni več izzivov je .......

Quote:
Res me zanima kakšne so vaše izkušnje in mnenja.


Moje izkušnje in mnenje... Ne vem, no, meni se zdi, da me drugi nikoli ne nehajo presenčat. Zdaj pa ne vem, al je to sreča, al nesreča... Wink

Izzivi... Da jih jaz presenetim. Sploh tiste, ki mislijo, da so me že spoznali. Al pa presenetit sam sebe. Grin

Ko sem bral tvoje prve stavke, sem imel občutek, da mi je to od nekje znano... Poznam pa eno bližnjo osebo, ki je tudi Oven, pa še ženska, tako da se mi zdi, da te kar razumem. Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Vedno nekaj novega = problem ?
Reply #29 - 12.09.2002 at 14:07:30
 
titud.. hja.. kako naj ti recem? Jest se s tem ne obremnjujem prevc, da futram zgolj in samo mojega crva, ker on pac tk hoce. Sej sem ze dostkrat pisal pac o svojem mozganu in njegovem pocetju. Jebi ga, se pac tko dogaja in dokler me ne moti, je vse OK. Ce pa zraven zdej se uklucva tega firbcnega crva, ko postane prevec firbcen, mu enostavno zagrozim, da bova sla ribe lovit, s tem, da bo on na trnku in pol da mir. Ce pa se vedno ne odneha, storim tocno to - grem lovit ribe - pa ne dobesedno, ampak dam celo zadevo na OFF. ampak to deluje pr men. Kako to deluje pri drugih, ne vem. Smiley

Edi... hehe, a si pobegnu? Kolikokrat? A pol je zdej konec bezanja? Pa ha je res?
Upam, da ga je... Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3