Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 5016 times)
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: KOMPLEKSI
Reply #15 - 11.09.2002 at 14:22:11
 
Ti si že čist u redu, ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: KOMPLEKSI
Reply #16 - 11.09.2002 at 14:34:43
 
Quote:
Pa to sem ti jaz.


Valjda si, smo mi vsi, samo si tega ne znamo/mormo drug drugmu dopovedat. Če komu znaš do konca pa brez ostanka izrazit svojo ljubezen  in si s takim  izražanjem ljubezni do nekoga do konca zadovoljen pa od nejga tud razumljen, je to prvi znak za  alarm, da je to en navaden mentalno/čustveni konstrukt, ki z brezpogojno ljubeznijo nobene veze nima.

Quote:
Saj ne, to je potem že kontemplacija in čista meditativnost. Predanost.


Kva pa vem, po moje ne, saj pravim, da se je ne da v besede pa pojme ujet...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Ponocnjak
1
*
Offline


Posts: 22

Gender: male
Re: KOMPLEKSI
Reply #17 - 11.09.2002 at 15:58:30
 
Quote:
Folku se itak ne sanja, kaj je to brezpogojno ljubiti.  

Kolikor sem prebral v knjigah o zasvojenosti od odnosov, naj bi bila zmožna dajati to, čemur običajno pravimo brezpogojno ljubezen, samo mati otroku v prvih letih življenja.

Težave se namreč začnejo, če se tisti "Boš dobil, če boš priden!" za otroka pojavi prezgodaj.

Ampak na žalost se zgodi tudi to, da bi kakšna mama rada še živela namesto otroka. Težave se pojavijo pri obeh, ki sta v takem odnosu. Tudi pri tistem, ki sprejema. Namreč, koliko izkazovanja pozornosti, čustev, dejanj itd. s strani tistega, ki daje, je tisti, ki mu je vse to namenjeno, sposoben sprejeti. In vračati. Na svoj način in kolikor pač zmore...

Po moje je v teh odnosih bistveno ravnotežje med dajanjem in sprejemanjem in pretok med obema, ki sta v odnosu. V obe smeri, jasno.

Za zasvojene z odnosi naj bi bila značilna potreba po pomoči drugim, za katero pa se pravzaprav skriva nemoč izraziti sebe zaradi otopelega ali pomanjkljivega občutka lastne vrednosti. Kar je pa še bolj presenetljivo - iz istega razloga, zaradi katerega se več ne zavedajo svojih potreb, je moteno tudi njihovo  s p r e j e m a n j e  ljubezni od drugih.

Ljubiti drugega, bolj kot je sam sposoben prenesti, je nasilje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: KOMPLEKSI
Reply #18 - 12.09.2002 at 08:02:47
 
Quote:
Kolikor sem prebral v knjigah o zasvojenosti od odnosov, naj bi bila zmožna dajati to, čemur običajno pravimo brezpogojno ljubezen, samo mati otroku v prvih letih življenja.  
Težave se namreč začnejo, če se tisti "Boš dobil, če boš priden!" za otroka pojavi prezgodaj.


Dobr si tole razložu, ponočnjak. To po moje potrjuje tezo, da brezpogojna ljubezeni ne moremo niti mentalno niti čustveno do konca artikulirat. Je infatilna zadeva, en praspomin na začetno obdobje življenja, ki se po moje ne bi smelo ne  'prezgodaj', temveč nikol v nobeno pogojeni obliki kazat. Pogojevanje ljubezni je a priori njena zloraba, iz katere pol nazaj  delamo ene mentalne konstrukte o njeni čistosti, ki so bolj ali manj praktični, a imajo z brezpogojno ljubeznijo bolj malo veze. So le eno sredstvo za socializacijo, en poskus  prenosa ljubezenskega odnosa od ene osebe na druge/skupnost, katere enost pa se  sploh ne vzdržuje na brezpojnih čustvenih in mentalnih kategorijah, temveč pragmatičnih interesih.

Relijige in novodobna gibanja konec koncev partnerski odnosi ta infatilen občutek enosti želijo obudit kot temelj skupnosti s tem, da ga skušajo  v svoji čistosti artikulirat/reproducirat, kar pa seveda ne more do kraja  uspet, ker artikulacije je le ustvarjanje mentalno/čustvenega konstrukta, ki ga drugi spet občuti/jo kot pragmatičen interes določene ga posameznika ali skupine. Drugemu ga ni mogoče uturit drugač kot na način pogojevanja, pa naj bo to obljubljanje raja al pa strašenje s peklom.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2