Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 10
(Read 144057 times)
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Nameravanje
Reply #30 - 27.09.2002 at 09:47:55
 
Pet Aninih muck potrebuje topel dom, jaz pa vašo pomoč. Wink

Bomo znameravali...

ponedeljek, 30. septembra ob 20.00

na chatu:
http://www.gape.org/sonce/svetpogovorov/vzivo/chat/

Več o nameravanju sem napisala tule:
http://www.gape.org/sonce/svetpogovorov/Nameravanje.html

Na hitro: več nas je, bolj učinkovito je! Smiley
Namere izrečemo (na glas) vsak dan enkrat, enkrat na teden pa se dobimo, in zadevo opravimo skupaj.
Bom še bolj natančno pojasnila v ponedeljek, če bo treba.

Prva namera, kdor čuti, lahko začne:
NAMERAVAM, DA IMAJO ANINE MUCKE LJUBEČ DOM PRI DRUGIH LJUDEH

Upam, da vas pride čim več. Smiley
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Nameravanje
Reply #31 - 27.09.2002 at 10:13:10
 
m wrote on 27.09.2002 at 09:47:55:
NAMERAVAM, DA IMAJO ANINE MUCKE LJUBEČ DOM




jaoj, Marjana, zelo sem ti hvaležna za to, hvala za pomoč, a prosim, da bi malo drugače sformulirali besedilo za muce. Ali ga vsaj razširili npr z dodatkom na koncu PRI DRUGIH LJUDEH.
Ker muce imajo že ljubeč dom, kjer se dobro počutijo, a jaz jih ne morem obdržati. Če bomo sedaj nameravali samo z NAMERAVAM, DA IMAJO ANINE MUCKE LJUBEČ DOM, se lahko zgodi, da bomo z energijo odgnali še tiste ljudi, ki bi jih drugače vzeli k sebi. Okrepili bi sedanje stanje.

A razumeš, kaj sem hotela povedati?

veš, tvoja pomoč mi veliko pomeni  Kiss
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Nameravanje
Reply #32 - 27.09.2002 at 10:18:20
 
Kaj pa morda tako?

Iz vsega srca želim, da bi anine mucke našle nekoga, ki jih bo imel rad.

Tudi jaz sem zraven v tej lepi nameri!
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Nameravanje
Reply #33 - 27.09.2002 at 10:21:51
 
Ana, moje mnenje je, da boš morala se narediti tako, kot da pri tebi nimajo več ljubečega doma. Razumeš? Ne bo lahko, ampak drugače one ne bodo odšle.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
:'( :'( :'(Re: Nameravanje
Reply #34 - 27.09.2002 at 10:42:24
 
sej načelno se strinjam s tabo Cry

Marjana, kako se ti pa zdi od Zvezdice (iskrena hvala tudi tebi) napisano
Iz vsega srca želim, da bi anine mucke našle nekoga, ki jih bo imel rad.

če prav razumem, besedice bi (ker je pogojnik) ne bi smelo nameravanje vsebovati


kako pa tole zveni:
Nameravam, da so anine mucke v drugem domu pri drugih ljudeh ljubljene in zaželene.

sej na konc bomo  z združenimi močmi že prav sestavile

tako, da bo namera res prava in dosledna

res mi vaša pomoč neskončno veliko pomeni Kiss
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Nameravanje
Reply #35 - 27.09.2002 at 10:52:25
 
Mene beseda nameravam zmoti  Grin.  Mi preveč čarovniško oz. Ego deluje. Tako, da vi se zmenite za eno homogeno varianto, jaz bom pa odspredaj dala: Iz vsega srca želim. Sicer sem že in še bom. In sicer sem prepričana, da bodo našle domek. Daj kakšen oglas kam. Ti si tista, ki jih moraš 'spustit'.
Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Nameravanje
Reply #36 - 27.09.2002 at 10:52:39
 
Uf, Ana, sem zgoraj popravla pol mi je pa kar računalnik zmrznil. Smiley

Ampak sem našla eno fino rešitev, upam da vam bo všeč:

NAMERAVAM, DA IMAJO ANINE MUCKE LJUBEČ NOV DOM


Sem morala tud sama še enkrat pogledat navodila, tule je nekaj pomembnejših točk:
* jasnost je pomembna
* izločimo besede kot so poskušati, upati, želeti, biti in ne
* stvari izrekamo v pozitivnem smislu (namesto 'nameravam, da me ni več strah' rečemo 'nameravam, da sem pogumen')
* namere vedno končamo z najljubšimi besedami: Tako naj bo in tako je! (So be it and so it is!)

Zdi se mi tudi, da je bilo nekje zapisano, naj bodo namere v sedanjiku (in ne v prihodnjiku), ampak tega zdaj ne najdem.

LittleStar, glede besede nameravati in želeti si se mi zdi da gre za kar veliko razliko. Mene tole nameravanje že od začetka spominja na afirmacije, (mogoče sem pa tisti sedanjik iz afirmacij pobrala ??? ) in pri teh je bistvo, da jih izrečeš kot trditev. Ne željo, ampak vero/vedenje.

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Nameravanje
Reply #37 - 27.09.2002 at 11:13:39
 
Kwa pa vem, potem pa nisem za takšne skupinske fore. Ne morem nekaj, kar se v celoti ne sklada z mano. Mi je žal, če imate argumente, kaj kakšna beseda pomeni. Jaz vem, kaj pomeni MENI.

Če si jaz nekaj resnično želim, se mi uresniči, ker če tega ne vem, si sploh ne želim.

Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Nameravanje
Reply #38 - 27.09.2002 at 12:16:48
 
Ah, saj tu se ne gre zate, ampak za Anine mucke. Sem samo povedala svoje mnenje, kot ga lahko tudi ti in vsak drug, ni bil noben napad (mogoče se mi pa tudi samo zdi, da sem začutila neko prizadetost...).

Samo toliko, če se recimo odločim it na neko delavnico, kjer se naučim neke tehnike, bom tehniko izvajala točno tako kot so me naučili, ker sklepam, da bom tako dosegla največji učinek. Dokler pač ne pridobim svojih izkušenj, in tehniko po potrebi prilagodim. Tukaj izkušenj še nimam...

Dobrodošli pa ste vsi, ki imate iskreno željo/namero.  
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Nameravanje
Reply #39 - 27.09.2002 at 12:38:58
 
m wrote on 27.09.2002 at 12:16:48:
Ah, saj tu se ne gre zate, ampak za Anine mucke. Sem samo povedala svoje mnenje, kot ga lahko tudi ti in vsak drug, ni bil noben napad (mogoče se mi pa tudi samo zdi, da sem začutila neko prizadetost...).

Samo toliko, če se recimo odločim it na neko delavnico, kjer se naučim neke tehnike, bom tehniko izvajala točno tako kot so me naučili, ker sklepam, da bom tako dosegla največji učinek. Dokler pač ne pridobim svojih izkušenj, in tehniko po potrebi prilagodim. Tukaj izkušenj še nimam...

Dobrodošli pa ste vsi, ki imate iskreno željo/namero.  



Ni bilo nobene prizadetosti, zdaj pa je. Valjda gre zame, kakor tudi za mucke. Če ne bi bilo ljudi, ki jim je mar, se spoh za nikogar ne bi moglo iti. Eh, brezveze.

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Nameravanje
Reply #40 - 27.09.2002 at 13:46:51
 
Sem mal odzad pa še čist izven konteskta, ampak si ne morem kaj:

Tist, ki izvede  namero prevarat je prevarant, zabušavat je zabušant, manipulirat pa manipulant, ignorirat je ignorant. Tist, ki izvede namero nameravat,  glagol posamostali v namerant, s čimer  pa na  samostalnik v nasprotju z nevtralnim pomeno glagola obes en vrednostno negativen prizvok. To tud pomen, da si v v jezikovni praksi okrekteriziran kot en cagovc in spadaš v druščino prevarantov, ignorantov...

Jest bi se v v procesu definiranja namere komot pustu poimenovat za nameranta, negativni prizvok pa bi si ta samostalnik v tem primeru zaslužu le, če bi se v tem nameravanju namere predolg zadržal al pa clo zataknu. Pa še to samo v primeru, če bi se zadržov ali zataknu pri izvedbi namere ljubit, ne npr. namere ubit.

-še enkrat sorry vsem za tale off-
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Nameravanje
Reply #41 - 27.09.2002 at 13:59:02
 
namera definitivno ni isto kot želja
to smo že skomuniciral ... čerpov bi človk lahko želji iz srca reku namera, to je res ... ampak vsi vemo da želja sama po sebi se ne uresniči vse dokler si jo želiš, šele ko nanjo pozabiš se uresniči ... to pa je namera, nekaj nameravaš in potem pustiš vesolju da jo uresniči zate, v bistvu, da ti da možnost da si to željo sam uresničiš, s svojo pravilno izbiro, ki je predefinirana z namero.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Nameravanje
Reply #42 - 27.09.2002 at 14:51:39
 
m wrote on 27.09.2002 at 12:16:48:
Ah, saj tu se ne gre zate, ampak za Anine mucke.

Dobrodošli pa ste vsi, ki imate iskreno željo/namero.  


Jaz tud ne bom imela miru čez vikend, če tega ne bom napisala.

Marjana, kako lahko rečeš to(1. poved)? Ti si zdaj šla popolnoma nesebično v organizacijo neke skupinske namere, kjer se sploh ne gre zate, ampak za anine mucke, hočeš reči? Kdo pa je šel v akcijo?

In tale dobrodošlica mi tudi zveni bolj Undecided.

Eh, saj sem že povedala. Želim jim vse najboljše, če je to topel dom, pa samo Bog ve. Zato sem out iz te skupinske namere. Je delovanje in manipulacija. Idite se takšno tumasto duhovnost. I got The Love.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Nameravanje
Reply #43 - 27.09.2002 at 15:00:20
 
???

ti pa maš izpade zvezdica ... si zihr da imaš ljubezen?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Nameravanje
Reply #44 - 27.09.2002 at 15:01:05
 
LittleStar, pri tebi imam skoraj vedno občutek, da vsako stvar vzameš, kot da je očitek tebi osebno. Tudi tu sem ga imela. Hotela sem povedati samo, da to ni bil moj namen.

Mi je žal, če sem te prizadela. Oprosti.

Back to top
« Last Edit: 29.09.2002 at 19:56:29 by m »  

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 10