Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 10699 times)
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Učenje in še enkrat učenje...
Reply #15 - 01.08.2002 at 15:46:46
 
Hej, Thot - pozdrav tudi tebi.

Thot wrote on 01.08.2002 at 14:36:51:
O tem sem že nekaj slišal, mi poveš,m kje lahko najdem kaj več o tem?

Misliš s tem na literaturo? Uf, težko nalogo si mi dal...

Bom malo pobrskala doma, če imam kaj pametnega in pomislila, kaj sem s tem v zvezi že prebrala. In ti sporočim. OK?

Je pa to težko ravno zaradi tega, ker se moraš v bistvu vseskozi opazovati. Da boš s svojo zavestjo »prehitel« podzavest. In ga ni drugega recepta, kot samo opazovanje samega sebe. In zato je tudi težko.

Niti v knjigah ne boš našel neke čarobne formule. Je ni tabletke, ki bi rešila tovrstno težavo in ga ni »piflanja«, kako bi se to naučil. Saj se spomniš: 5x6=30. Potem si sedel v kot kuhinje in to ponavljal toliko časa, dokler nisi na očetovo vprašanje: »koliko je 5x6?« kot iz topa ustrelil: »30«.

Se mi zdi, da je bil en članek na to temo objavljen na http://www.mojuspeh.com/ Pobrskaj tam, jaz pa tačas poskusim najti še kaj literature na to temo. OK?

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Učenje in še enkrat učenje...
Reply #16 - 01.08.2002 at 16:44:05
 
He he, vem Miska, da ni to kar tako, samo sej veš, upal sem, da je Grin
Hvala ti za pomoč.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Učenje in še enkrat učenje...
Reply #17 - 01.08.2002 at 17:16:20
 
Thot, je to je kar tako, čist simple, vendar nismo pripravljeni SAMI za to kaj storiti. In veš katera je magična beseda. LUBEZEN. Nič drugega.

Če v vsak dogodek, v vsako dejanje stopaš skozi to, bo šlo.

Toda tudi sam vem. Eno so besede drugo so dejanja.

Ampak, danes uspem 1x, čez dva meseca 2x, ....

Edi
Back to top
 
 
IP Logged
 
DolpHiN
3
***
Offline

A wet kiss to you 2 :)

Posts: 112
Slovenija, maribor
Gender: male
Re: Učenje in še enkrat učenje...
Reply #18 - 05.08.2002 at 11:38:23
 
zakaj se to dogaja ???

hmmm jaz osebno lahko rečem zase, da zato ker sem morda pustolovske narave, rad tvegam... morda pa bo nova pot ki jo bo izbral efektivnejša od prejšnje že znane ?

če imam pred seboj cesto do kraja kamor želim priti, in sem se po njej prevozil velikokrat, mi bo slej ko prej postala dolgčasna, in si bom raje izbral drugo ki gre morda okoli, morda bom zašel v slepo ulico Smiley))
kakorkoli ni rečeno da bom prišel do cilja,
je pa res da bom potešil svojo željo po radovednosti po iskanju novih poti...

a ni finta morda v monotonosti ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Učenje in še enkrat učenje...
Reply #19 - 05.08.2002 at 22:31:42
 
hm forumula je, sam formule je treba znat uporabljat da prideš do rezultata(postopek je carski)

to je dejstvo, sam da je zanimivo kako pridemo do nje

jaz poznam velik formul za delovanje vzorcov in velik slik gibanja teh vzorcev, s tem se lahko pol poljubno igraš...

sam sem tud iskal pa sem pol kr najdu, oz sem se kr spomnu oz povzel iz situacij za nadaljnje primere, eksperimentalno ampak vsaj dela...

saj se spravlam pista te stvari že 2 let pa še nism uredu, sam obljublam ane? A sej delam na tem kar brez skrbi...

evo pet časov bom pa res dal gor, kao se da razbrat marsikaj pol iz grafa, sam da ga še mal uredim
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Učenje in še enkrat učenje...
Reply #20 - 05.08.2002 at 22:37:55
 
DolpHiN wrote on 05.08.2002 at 11:38:23:
če imam pred seboj cesto do kraja kamor želim priti, in sem se po njej prevozil velikokrat, mi bo slej ko prej postala dolgčasna, in si bom raje izbral drugo ki gre morda okoli, morda bom zašel v slepo ulico Smiley))

mogoče bi blo pa zadost da bi šu v en kraj samo enkrat
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Učenje in še enkrat učenje...
Reply #21 - 06.08.2002 at 08:30:05
 
Edi je dal eno fajn pripombico.

Q
Precej težje je nekemu vojaku, ki se mora odločati v trenutku in napačna odločitev ga lahko stane glave. Ne more it nazaj na štart pa ponovit akcijo.
Q

Pozabljamo, da nekatere odlocitve v nasem zivljenju ne morejo laufat po sistemu save/load.

Pa pustmo vojsko, ker imam o tej temi prevec za povedat in bi vas samo zamoril... Smiley

Pejmo pogledat recimo enega 18. letnika in 17 letno bejbiko, ki se spusti v romanticen sexualni odnos, zanosi in rodi prekrasnega otrocicka. Recimo, da stvar ne zalaufa in gre vse skupaj u bozjo maloro. Tukaj ni varjante, da bi sel sedaj nekam na zacetek in popravil zadevo tako, da bi si nataknil kondom. Nazaj se ne da hodit.
Kvecjemu za v naprej te to lahko izuci (ce te), da iste napake ne ponovis in poskrbis za zascito.

Je pa hec, da ce se ozrem tkole mal nazaj opazam, da se zgodovina ponavlja in kot pravi gape obstaja en vzorec, le da bi jaz dodal k temu to (kar ste najbrz ze sami dostikrat napisali), da ima vsak svoj vzorec, ki ga dopolnjuje oz. prilagaja nastali situaciji. Pa naj bo to odnos do partnerja, otroka, frenda, sodelavca, prvi kontakt tukaj, tam, kjerkoli.
Neki "stereotipi" se nas drzijo in mimo njih se enostavno ne da - vsaj pri meni je tko.

Na koncu koncev vsak delavnik zalaufam tale forum v jutranjih urah in kljub temu, da vem, da bom napisal kako bedarijo, ki mi ne bo prinesla nic dobrega, se vedno zalaufam forum in se vedno napisem kako bedastoco. Smiley Bemti, se kar me ni izucilo...  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Zombie
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 22

Gender: male
Re: Učenje in še enkrat učenje...
Reply #22 - 06.08.2002 at 09:56:03
 
John_Doe wrote on 06.08.2002 at 08:30:05:
Pejmo pogledat recimo enega 18. letnika in 17 letno bejbiko, ki se spusti v romanticen sexualni odnos, zanosi in rodi prekrasnega otrocicka. Recimo, da stvar ne zalaufa in gre vse skupaj u bozjo maloro. Tukaj ni varjante, da bi sel sedaj nekam na zacetek in popravil zadevo tako, da bi si nataknil kondom. Nazaj se ne da hodit.
Kvecjemu za v naprej te to lahko izuci (ce te), da iste napake ne ponovis in poskrbis za zascito.

Pa tud, če bi hotel otročička nazaj zatlačit ne gre  Grin
Hja, jebat ga vsaka izkušnja te nekaj novega nauči, saj ni iz trte izvit pregovor :"osel gre samo enkrat na led!"

John_Doe wrote on 06.08.2002 at 08:30:05:
Na koncu koncev vsak delavnik zalaufam tale forum v jutranjih urah in kljub temu, da vem, da bom napisal kako bedarijo, ki mi ne bo prinesla nic dobrega, se vedno zalaufam forum in se vedno napisem kako bedastoco. Smiley Bemti, se kar me ni izucilo...  Grin

Ha, ha, ha, očitno si živ dokaz izjem, ki potrjuje pravilo(zgoraj napisan pregovor)

LP
Back to top
 
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Učenje in še enkrat učenje...
Reply #23 - 06.08.2002 at 10:35:47
 
Zombie, my man!

Pozabu si doplonit pregovor... Smiley

Osel gre samo enkrat na led, cloveg gre nestetokrat...

In tukej pol nisem nobena izjema... sem cist taprav clan.. hehe.. Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Učenje in še enkrat učenje...
Reply #24 - 06.08.2002 at 11:06:45
 
Učenje samo po seb nima nobenega smisla pa funkcije, če ni smoter  tega učenja v naprej definiran. Ponavadi je smisel učenja ena pomoč pri odločanju.  V bistvu je osnova za  odločitev una digitalna informacija 0 pa1 v vsej svoj mega pa giga pa tera kompleksnosti. Včasih je razlog za napačano odločitev premalo informacij, včasih preveč. Ampak včasih jih je ravno prav, a se kljub temu odločamo narobe. Miška pravi, da je zato kriv softver, ki izvrže odločitev, ne da bi input iz vseh vidikov proučil. Edi pravi, da je zato treba zalavfat softver, ki procesira le po enem kriteriju: ljubezni. Gape nekje drugje  pravi, da smo tko procesirani že po naravi. A vseeno se strinjamo, da moramo it čez izkušnje, kar je drugače povedano skozi učenje preko napak. Thot jemlje to za hud napor, dolphi pa za negotov pustolovski izziv, katarina pa jd pa jamrata nad tem, da ju nobena od teh netod nč ne izuči.

Eni vidjo edino rešitu v tem, da se preseže vez med učenjem in izkušnjo. Ker učenje  preko izkušenj definitivno  ne more pripeljat do absolutnega vedenja, tko kot znanje brez ozaveščanja ne more pripelajt do razsvestljenja. Zakaj so bli ti v enih drugih treadih tko impresioniran nad  indigo otroci? Ker so ti iz svojega vedenja izključil iskušnjo. Ne rabjo/pustiji se učit niti iz naših izušnej niti iz svojih. Oni imajo v primerjavi z nami direkt odprte vse kanale za sprejemanje informacij od kilo do tera kapacitet. Kar vedo, zato jim vsaj z našega gledišča  ni treba nč delat na tem, da bi vedl. Zato v glavnem nč ne delajo in ker ne delajo se ne morejo zmotit. Tko realitvno, v primerjavi z nami, starokopitnimi in na izkušnjah temleječimi  zmotljivimi  butlji, se res ne morejo motit. Se ne postavijo niti v situacijo, da bi jim lahko na njihovih napakah dokazal, da se motjo. Ker oni se v enem realtivnem smislu, v primerjavi z nami, res ne motjo. Če pa  se v absolutnem, bo pa zanje itak prepozn. Mam včasih občutek, da jih kot unega vojaka pustimo tacat po minskem polju in jih k temu celo spodbujamo...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Zombie
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 22

Gender: male
Re: Učenje in še enkrat učenje...
Reply #25 - 06.08.2002 at 11:12:48
 
JD
Hja, ampak to ne pomeni, da se iz izkušenj ne da ni potegnit...
Glej vsako znanje pride prav, čeprav tistem trenutu še ne veš zakaj.

Poglej primer:
V srednji šoli, sem se na svojo nezadovolstvo učil nemščino..., vedno sem si mislil, pa kaj kurac mi je še tega treba, saj sem računalničar...
AMPAK:
Rabil sem nov računalnik in sem se opravil v Avstrijo...gremo švercat, če bo ratal bo, če ne bom pa plačal...
Pridem do meje (pot v Avstrijo) in v čisti nemščini vprašam, če rabim vinjeto do Celovca in če se da, kako se izognem avtocesti...
Avstriski carinik je bil totalno šokiran (verejtno tudi prepotentno ponosen) in mi v čisti slovenščini razloži pot...
Kose po isti poti vračam, vidim, da imajo poostreno kontrolo in vsakega pregledujejo...
Delal pa je isti možak...pridem na vrsto in mi samo z nasmehom pomaha naj grem naprej (mahal je, kot bi hotel sfrčat). Vstavil je 3 avte pred mano in 3 za mano...Torej nikoli ne veš kdaj ti pride prav. V mojem primeru za kar nekaj gajbic...

Pa še ena življenska basen:
Lisjak se skrije v grm in počaka, da pride mimo kokoš...
Lisjak zakikirika, kokoš pa pohotno skoči v grm...in lisjak jo nategne...

Nauk:
Če znaš tuje jezike, lahko vsako nategneš!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: Učenje in še enkrat učenje...
Reply #26 - 06.08.2002 at 11:15:20
 
Titud, tukaj se strinjava, in tudi jaz kot sem že pisal se ne učim iz napak? In imam preprost razlog-preveč izgubiš, preveč si vplete in ni razsodno.
Lp
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Učenje in še enkrat učenje...
Reply #27 - 06.08.2002 at 11:49:47
 
Zombie wrote on 06.08.2002 at 11:12:48:
Pa še ena življenska basen:
Lisjak se skrije v grm in počaka, da pride mimo kokoš...
Lisjak zakikirika, kokoš pa pohotno skoči v grm...in lisjak jo nategne...

Nauk:
Če znaš tuje jezike, lahko vsako nategneš!


HEhe...  Grin
Se tip utaplja v Lublanci in vpije:"Help!, HELP!" Pa ga drug tipo gleda in mu rece:"Ej bebo, plavat bi se naucu, ne pa anglesko!"

Pol se pa pejt.

Se pa strinjam, da je vsako znanje za nekaj koristno. Seveda je. Sam vseeno gremo zaradi zelje po izpopolnjenem znanju ali zaradi zelje po kaki drugi obliki znanja spet na tist zajeban led. Sicer grejo eni z drsalkam, eni se pa se kr trudjo it v cevlih.. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Učenje in še enkrat učenje...
Reply #28 - 06.08.2002 at 12:00:09
 
Spomin iz prvega razreda. Učiteljica sprašuje, kaj si želimo postati, ko bomo veliki, večina odgovorov je bila v stilu stevardesa, pilot, modna kreatorka, zdravnik..., jaz izustim, da bi bila fičfirič. Ko me vpraša, kaj to je, se odpravim pred tablo in si med hojo breskrbno požvižgavam. In povejte, če to ni cilj, vreden dosega. 8). Še se učim in se nameravam učiti... ŽIVETI v srcu brezskrbno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Učenje in še enkrat učenje...
Reply #29 - 06.08.2002 at 12:07:00
 
Ja, zombi, da se potegnt iz izkušenj, ampak v tem  topiku se je katarina usmerla na tisto, kar se ne da in zato nad njimi praktično obupala. Jest sem  jo hotu  samo obvarovat pred skušnjavo, da bi bi izkušnje zard njenih realitvnih pomanjkljivosti iz življenja kar izključila. V bistvo si ti s svojim poudarjanjem pozitivne palti izkušnenj povedal podobno kot jest, da so izkušnje na naši stopnji ozaveščenosti potrebne, pa magari kot nujno zlo.

Thot, jaz te razumem predvsem kot da iščeš bližnjico, da se ti ne bi bilo treba učiti iz napak oz. iz izkušenj nasploh.  Jest sem eno tako preko pojava indigo otrok nakazal in podvomu v njen abosluten uspeh.

Ljubezen je  tud po moje edino stanje  zavesti, v katerem na zunanje  vplive ne reagiramo tako, da bi jih najprej sprejeli  šele potem na podlagi izkušenj razvščali na 'dobre' in 'slabe' in se na tej podlagi učili oz odločali. Je v tem smislu gluha in slepa in tud vsem nam v pogubo, če jo seveda nekritično  jemljemo le kot eno dobro izkušnjo, s katero želimo vse druge le 'prefarbati', ne da bi jih pred sprejetjem dejansko presvetlili.  

Tisti, ki opozarjajo na prisotnost indigo otrok, preko njih po moje prazprav opozarjajo na potrebo po večji prisotnosti ljubezni. Najprej  otroke naredijo za nedolžne in  ranljive, da bi  bi v nas vzpodbudili potrebo po brezpogojni zaščiti tega nebogljenega čudeža. Indigo otroke smo ustvarili mi, niso priši zato na svet, da bi nas odreševali. Ko bodo vsi otrci presvetljeni z ljubeznijo, nam jih vsaj  nekaterih ne bo treba več farbati na indigo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3