Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 
(Read 27327 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: prava ljubezen??
Reply #90 - 12.08.2002 at 10:33:07
 
Quote:
Napaka Robi! Nič si ne lastim ljubezeni, samo o njej največ pišem;


Torej ?


Quote:
Si ti res vse prebral?

Berem med besedami.
Besede so besede. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: prava ljubezen??
Reply #91 - 12.08.2002 at 10:34:39
 
Robi točno tako. Samo nekateri pač ne znajo spremeniti pogleda. Ne znajo ali nočejo?
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: prava ljubezen??
Reply #92 - 12.08.2002 at 12:47:12
 
Bom odgovorila Thot-u in Robiju. Ne vem Robi, kaj misliš s tem, da bereš med vrsticami, pa tudi to ni bistvenega pomena. Saj jaz tudi ne morem vsega prebrati. Res je, da ljudje raje razglabljamo o stvareh, kot pa, da bi to v resnici počeli. Prava ljubezen je za vsakogar nekaj drugega, ker smo si ravno po čustvih najbolj različni. Tudi jaz osebno pisem samo o tem, kakšna naj bi prava ljubezen bila, čeprav z leti ugotavljam skoz bolj, da jo mogoče nisem...ali pa ne bom nikoli doživela...Tole NE BOM, je relativno, ker nisem jasnovidec, pa tudi ne morem vedeti. Zame je vseeno teoretično gledano prava tista ljubezen, ki človeka osrečuje in navdaja z nepopisno voljo do življenja in predajanja. Ko postanem JAZ TI in obratno. V življenju pa pravila ni, še stvari v katere absolutno verjamemo in za katere bi pripravljeni storiti vse...se spreobrnejo v eno veliko bedo in razočaranje...včasih zadostuje samo ščepec soli več, pa se lahko odlična juha spremeni v majonezo...Poznam to. V iskanju prave ljubezni smo ljudje prav hecni. Hrepenimo po nemogočem, nedosegljivem, pa nečem, kar bi bilo polpolno...tega pa žal ni. Pripravljeni smo verjeti tudi nemogoče...
Ne vem, ker ne poznam nobenega primera popolne ljubezni. Tisto kar bereš v knjigah so le odsev človekovih hrepenej in želja...resnica pa...
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: prava ljubezen??
Reply #93 - 12.08.2002 at 15:56:00
 
Zato je treba najprej razumeti sebe in se zavedati kdo "sem" .
Angel moj stavek se je nanašal na ta stavek, in ne pod tisti drugi post Robija, je pač tako priletelo.
Ti ne verjameš, v pravo ljubezen, jaz ja. Meni samo ni jasno, kaj je potem vredno živeti?
Ne vem, če....
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: prava ljubezen??
Reply #94 - 12.08.2002 at 16:20:29
 
Jaz sebe čisto dobro poznam in razumem, samo kaj, ko me drugi ne. Thot, ti kar zavidam, da verjameš v pravo ljubezen. Saj jaz tudi verjamem vanjo, samo doživela jo še očitno nisem. Una iz knjig je samo požljiva želja pisalcev. No, mogoče so jo tudi doživeli, pa v knjigi obujajo spomine nanjo. Umetnost življenja je jemati stvari in dogodke take kot so. Ljudje si preradi ustvarjamo iluzije v svojih glavah, potem pa razočarani spoznamo, da so res samo iluzije. Želeti nekaj, po tem hrepeneti je pa gonilna stvar v našem življenju. Mene to oživlja in spravlja iz otopelosti. Prava ljubezen, ki je brezpogojna, osrečujoča in tako opevana...v vsej književnosti, glasbi in umetnosti naj pa ostane tam kjer je. Misliš, da bi na primer Prešeren še zdihoval po Juliji, če bi mu ona enostavno legla v posteljo? Mislim, da ne...ravno zato, ker je bila tako nedosegljiva, se mu je zdela popolna... Mam prav?
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: prava ljubezen??
Reply #95 - 12.08.2002 at 16:30:44
 
Uf ja, Prešeren, nedosegljivost, prepovedan sadež....
Vse isti šmoren.
Ljubezen iz knjig-ne, ni to kar iščem. TAkih ljubezni si želijo osebe ki niso zrele, če mene vprašaš. Romeo in Julija-ja točno, mladoletnika, Prešeren, zapit, pa lahko bi še naštevala, pa nima smisla.
Veš kako so mi take ljubezni smešne.
Zame. če hočem da je ljubezen prava, mora biti obojestranska, drugače je samo neka želja. Zato nimam problemov s tem Če mi je ženska všeč, pa če ona ni zainteresirana, potem to ni to.
Jaz imam rad pravljico.
Tam nihče ne žaluje za ljubeznijo, ker ni žalostna. Ker sta osebi za skupaj, in potem sta živela srečno do konca svojih dni...
In brez pričakovanja. Samo pustim času čas. In kdaj bom nehal verjeti? Takrat ko bom umrl. Ker tudi če pride zadnjo minuto, potem je vredno živeti.
Ljubezen v knjigah? He.
Umetnost, pha.
Povej mi nekaj, če misliš da so umetniki vedeli kaj je ljubezen, zakaj so bili potem vsi(več ali manj) zafrustrirani in bogi? Zakaj misliš da so stvari ki so zapisane, sploh pomembne.
Tudi ti bi lahko pisala marsikaj, samo malo se organiziraš, napišeš nekaj, spoznaš založnika ali dva, pa se kaj zmeniš, in imaš knjigo. Mislim, da je več v besedi kot pa v knjigi.
Lp
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: prava ljubezen??
Reply #96 - 12.08.2002 at 16:55:05
 
[color=Blue][/color]Umetniki...zafrustrirani in bogi...ja, sej ravno zato pa so umetniki...njihovo nadarjenost samo krepijo nedosegljive želje in hrepenenja...Nedosegljivost? Saj ni važen objek ali ime. Naj bo Julija ali pa Lara...kovali so jih v zvezde, kot popolna brezmadežna ženska bitja; opevali so njihovvo lepoto tja do nebes in še čez...Pa misliš, da so bila res tako popolna, brezmadežna bitja...ali so bile samo namišljene osebe v njihovih glavah. Vidiš Thot, zato sem ti napisala prav banalno-<Bi Prešeren še zdihoval po Juliji, če bi mu legla v postejo? Zakaj pa ni zdihoval po uni bogi ženski, s katero je imel nezakonske otroke?>
Simple. Objekt poželjivosti in popolnosti je lahko samo nekdo, ki ti ni dosegljiv. Si se kdaj platonsko zaljubil? Jaz sem se...prava beda. Zguba časa. Le kaj mi pomaga hrepenenje, če pa ni utehe? Jalovo je.
Umetnost življenja je verjeti v nekaj popolnega. Mene lahko prepričujejo v knjigah in prekrasni umetnosti o popolni in enkratni ljubezni, verjela pa ne bom, dokler tega sama ne doživim. Besede lahko sedaj obračava podolgem in počez...do istega bova prišla. Sanjati je lepo, živeti brez sanj-muka. Preobračati besede sem in tja...ma, ne vem, mogoče se jih da, samo zato še ne morem napisat knjige. Prej bi lažje pisala pravljice za otroke. Uni bi mi mogoče še verjeli...
Odgovori no! <Bi po tvojem Prešeren še zdihoval po Juliji, če bi mu legla v postejo- s taprve?>
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: prava ljubezen??
Reply #97 - 12.08.2002 at 17:04:07
 
Odgovor- prešeren, ne vem, samo koliko mi je znana umetniška srenja-7 let igre v Teatru in ob tem druženje ter življenje z njimi, mi je dalo vedeti, da so same sirote jerice. Nič hudega se jim v življenju ne zgodi, zato pa si poišejo nekaj, kar kao boli, res je kao.
Kako vem da je kao.
Ko sem igral sem tudi pisal, prozo in poezijo. In takrat sem imel svojo muzo-in trpel sem in oh in sploh. Dokler me ni nekega dne zbudilo:
Kaj koji kurac se pa jaz grem, pa saj ta ženska sploh ni oh in sploh. In po tem ko sem odprl oči sem nehal pisat in igrat, zanimivo samo tako je. ZAkaj pravijo da lahko živijo samo med svojimi in jih svet ne razume? Ker se smilijo samo sebi.
Ali bi Prešeren bil še z njo? Verjetno da ne.
Ker pa govorimo o nas, ti povem da pa jaz bi, ker ne verjamem v ljubezen na prvi pogled in ne verjamem v platonsko ljubezen, verjel sem ko sem bil še mlajši. Sedaj pa vem, da je to metanje peska v oči in izguba predragocenega časa.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: prava ljubezen??
Reply #98 - 12.08.2002 at 17:41:32
 
[color=Blue][/color]Mal sem te zjezila, imam občutek...
Vidiš, platonska ljubezen je popolna. Človek se zaljubi v neko projecirano osebo, v tako kakšno si želi, da bi ta oseba bila. Nezrela ljubezen je to. Dogaja se najstnikom, vsaj v veliki večini. Za pravo ljubezen pa mora človek žrtvovati tisto prvotno zaljubljenost v kateri ne vidi nobenih napak ljubljene za resničnost. Da je njegova ljubljena oseba tudi človek z napakami, muhavostjo, trmoglavostjo, lažnjivostjo, da je nepopolna...Ni isto zbuditi se zjutraj ob ljubljeni osebi, ko je gola pred tvojimi očmi...ali pa zdihovati po njej vse dneve, ko se šopirjeno mota okrog tebe vsa poželjiva...
In z leti...una zaljubljenost in čar strasti...pa kar mine in gre nekam u franže. Se zato ljudje tako radi nanovo zaljubljajo? So res zanimivi samo začetki?
Naj napletem dalje. Poznam ljudi, ki so prav zasvojeni z ljubeznijo. Bolje rečeno vedno iščejo nekaj novega...letajo od cveta na cvet v upanju, da jo bodo našli. Se mi smilijo, pa vendar jih hkrati občudujem. Od kod jim po mnogih razočaranjih sploh še želja po novem iskanju? In-med umetniki je največ takih brezupnih primerov. Iščejo nove navdihe...
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: prava ljubezen??
Reply #99 - 12.08.2002 at 17:54:08
 
Platonska ljubezen prava? Ok če tako praviš, meni ni. Vsakomu svoje. Iskati ljubezen človeka-to je tisto. Iskati osebo ki ti lahko nekaj nudi in da ji ti lahko nekaj vračaš. Ne poudarjam kot si opazila nikjer izgled, ker mi je pač samoumeven.ZAkaj? Če lahko skrbim jaz za sebe, verjetno lahko vsak. No toliko od mene.
Lp
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: prava ljubezen??
Reply #100 - 12.08.2002 at 20:04:33
 
Se strinjam...razen v eni malenkosti. Napisala sem, da je platonska ljubezen zame POPOLNA-ne PRAVA.
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Blisk1
3
***
Offline

I love YaBBaaa rasta-wo-man!

Posts: 208
Lublana
Gender: male
Re: prava ljubezen??
Reply #101 - 12.08.2002 at 22:28:16
 
OK THOT 1 question for you?
Kaj pa je zate prava ljubezen??
To me pa res zanima!
Back to top
 

WHAT GOES AROUND COMES AROUND!
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: prava ljubezen??
Reply #102 - 12.08.2002 at 23:33:47
 
Angel wrote on 07.08.2002 at 15:06:08:
Morje...neskončno skrivnostno morje...mistično in lepo. ...zavidam ljudem, ki žive v njegovi bližini. Drugačni so, kot mi. Imajo temparament, ki ni primerljiv z našim izpod osrčja Alp.  


Grin Grin  8)  Grin  Tongue  Roll Eyes  Wink  8)  Tongue  Grin  Grin  Roll Eyes  Tongue  Tongue






off topic
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: prava ljubezen??
Reply #103 - 13.08.2002 at 07:41:02
 
Vem Amstel...zaneslo me je. Nihče ni popolen...
In kakšno je tvoje mišlenje? Verjameš v popolno ljubezen al ne? Mi izdaš skrivnost...Si jo že doživela ali mogoče še čakaš na njo?
Ženske bi bile rade perfecionistke...tudi v ljubezni. Mam prav Amstel?
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: prava ljubezen??
Reply #104 - 13.08.2002 at 13:05:04
 
Ja Blisk ni problema Grin
Prava ljubezen je svoboda. Me razumeš?
Ko imaš človeka, ki ti je vizuelno seveda privlačen, kar pa čez čas vseeno izgine, a ne popolno-srečen človek ostane lep tudi do pozne starosti..., in te sprejme takega kot si in je ob tebi tudi ona prava celotna oseba, brez spletk, prez poniževanj, brez podkupovanj, je preprosto takšna kot je in tebi ugajajoča. Prava ljubezen je svobodna. KAko svobodna? Osebno svobodna. Ko nimaš tistega občutka, da moraš nekaj storiti, da ne bo tišine, ko se stisneš k njej in veš, ad si se stisnil ti, da te ima nekdo rad, takega kot si, z vsemi tvojimi napakami in vzorci, ko se končno sprostiš. Težko je napisati, samo toliko za vzorec.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9