Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 9
(Read 27324 times)
???
Guest




prava ljubezen??
17.07.2002 at 14:35:08
 
zdravo,

V eni knjigi sem prebrala, da ljubiti nekoga pomeni:
da ga sprejemas taksnega kot je,
da nic ne pricakujes od njega in
da mu ne dajes nalepk.

OK, vse prav dokler se s tem ne srecas v praksi.

Mar ne PRICAKUJE vsak od nas, da ga ima oseba, s katero je v neki zvezi, rada, da imas rad ti njo, da se ljubita. Ok, pomembno je dajati ljubezen, sam kaj, ce iz druge strani ni odziva? A je potem smisel ostati v taki zvezi, a gre samo zato, da cloveka sicer sprejmes, ga razumes, ampak z njim ne mores biti, ker te ne ljubi (pricakovanje???).
Ce kdo kaj vec razume  kakor jaz, naj mi prosim razlozi, ker sem zmedena.
Hvala za odgovor
Alja


Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: prava ljubezen??
Reply #1 - 17.07.2002 at 14:39:10
 
Alaj samo res je tako.
Ljubezen niso razni občutki, čeprav bi si nekdo rad to domišljal.
Ljubezen je sprejemanje človeka kot takega, z njegovimi mislimi, njegovim načinom življenja in podobno.
Samo na ta način veza lahko deluje.
Vse drugo je egoizem in pričakovanje da bo nekaj tako kot si želiš ti.
Ti kar še vprašaj.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: prava ljubezen??
Reply #2 - 17.07.2002 at 14:40:11
 
A ja pa še to. Tega nisem prebral v knjigi(to se mi pa že prevečkrat dogaja), ker se učim iz življenja samega in v praksi deluje da si še misliti ne moreš.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: prava ljubezen??
Reply #3 - 17.07.2002 at 14:54:17
 
Thot wrote on 17.07.2002 at 14:39:10:
Ljubezen niso razni občutki, čeprav bi si nekdo rad to domišljal.
Ljubezen je sprejemanje človeka kot takega, z njegovimi mislimi, njegovim načinom življenja in podobno.

Jaz se pod tole lahko samo podpišem. In še trikrat podčrtam.

M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
alja
Guest




Re: prava ljubezen??
Reply #4 - 17.07.2002 at 15:13:54
 
Strinjam se z vama, a vama to uspeva?
Meni ocitno ne in samo trpim, sploh ne vem kaj naj naredim. Po mojem moras biti na ne vem katerem nivoju, da res nic ne pricakujes, samo ljubis.
Najbolj me muci vprasanje:
a vstrajat pri cloveku, ki mu ni toliko do tebe, ki misli na eno drugo osebo, ki sam ne ve kaj bi rad? Ki noce preziveti prostega casa s tabo?
Do kake mere sprejemati?

Jaz si predstavlajm, da v vsakem odnosu energija krozi, drugace ni odnosa, kaj vi mislite?
Alja
Back to top
 
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: prava ljubezen??
Reply #5 - 18.07.2002 at 07:18:21
 
Alja...
Zakaj tolk kompliciras?
Sej si sama odgovarjas na svoja vprasanja, samo izvest je treba te odgovore.
Tip, ki je s tabo in misli na drugo ni vreden pol kurca mrzle vode. Noce prezivet prostega casa s tabo? Noce?
Kaj se delas pri njem? Pusti ga da je tak kot je in si poisci cloveka, ki te bo vreden....

Razen, ce ti ni vsec, da si mucenica in se ob vsem skupaj smilis sama sebi?

Pa brez zamere in velik srece ob iskanju "pravega"!
Back to top
 
 
IP Logged
 
alja
Guest




Re: prava ljubezen??
Reply #6 - 18.07.2002 at 08:52:36
 
hvala ti John Doe,
saj sem se ze tako odlocila, ampak vseeno sem hotela vprasati se na forum, kaj si mislite, ker mi to glede prave ljubezni ni bilo cist jasno.
Lep dan zelim
Alja
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: prava ljubezen??
Reply #7 - 18.07.2002 at 08:57:30
 
Alja, kako pa veš, da mu ni do tebe, in da misli na drugo osebo?

Back to top
 
 
IP Logged
 
alja
Guest




Re: prava ljubezen??
Reply #8 - 18.07.2002 at 09:38:14
 
Cutila sem da nekaj ni tako kot bi moralo biti. Kadar sva bila skupaj je bilo lepo, ko pa nisva bila skupaj, me ni niti poklical, nic!! Pa sem jaz hotla navezat stik in je bil ful hladen. Pa tudi vcasih, kadar sva bila skupaj (se posebej na koncu zmenka) sem cutila zid pred njim, hlad. Vprasala sem ga zakaj tako, pa mi je odgovoril, da je bolj zaprt, da tezko spusti nekoga k sebi, da rabi cas, da je bil razocaran v ljubezni in da ni prebolel punco s katero je bil. Da bi bil rad se vedno z njo, pa ve, da to ni mogoce. Rekel je tudi da bi rad bil z mano, da bi pa rad spet ljubil in cutil, da kadar je z mano cuti do mene, mu je lepo, kadar pa ni pa ne cuti NIC.
Skoraj nic se ne vidiva, jaz bi se rada, on pa noce, stalno isce neke izgovore. Jaz trpim, skusam ga razumeti, samo se mi zdi, da mora sam resiti stvari pri sebi, da bo pripravljen na to. Rada bi pomagala, pa me ne spusti blizu.
Tezko mi je, ker cutim, da je drugace ful v redu fant,  cutim, kaj se skriva pod njegovo lupino. Enkrat je zagret, enkrat pa hladen.
Tko na hitr sem ti napisala to kar je najbolj pomembno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Zombie
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 22

Gender: male
Re: prava ljubezen??
Reply #9 - 18.07.2002 at 11:07:52
 
alja wrote on 18.07.2002 at 09:38:14:
Da bi bil rad se vedno z njo, pa ve, da to ni mogoce. Rekel je tudi da bi rad bil z mano, da bi pa rad spet ljubil in cutil, da kadar je z mano cuti do mene, mu je lepo, kadar pa ni pa ne cuti NIC.


Oki, jaz bi mal podregnil sam ob tole.
Glej, saj sta ti dva izkušena mačka iz teh tematik nekak vse razložila...
Iz tega kar si napisala, je razbrati, da te ima za nadomestek bivše!
In če mene vprašaš to še zdaleč ni ljubezen, no mogoče le iz tvoje strani, z njegove pa deifinitivno NE.
In tak nadomestek prej ali slej zvisi, ko bo on našel žensko, do kater bo kaj čutil, tudi ko je ni zraven.
To kar čuti do tebe niso pristna čustva, ampak le pritisk v hlačah.
Rajši ga postavi na cesto,preden on tebe, ker od njega.
ne boš imela nič. Pa v končni fazi tudi fuk ne more bit dober z osebo, ki v tistem trenuku misli na drugo...
Pa še to kos sta skupaj je lepo, sam te nikoli ne pokliče in se ti izmika.
Preberi, kaj si napisala! Ati še zdaj ni jasno, da te pozna le takrat ko te rabi...
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: prava ljubezen??
Reply #10 - 18.07.2002 at 11:19:21
 
Boš morala sprejet dejansko stanje. Kaj pa je to? Vsak trenutek pozornost, kako s svojimi mislimi ustvarjaš 'svet'. Zavedanje. Nič drugega ne pomaga. Pa rada se imej, in ne skušaj mu pomagat, če on sam v resnici tega ne želi. Odločil se je za prebolevanje, nek proces, ki traja lahko tudi 50 let. Spoštuj njegovo odločitev, poslušaj pa predvsem sebe, kaj si v resnici želiš...
Pozdravček
S.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: prava ljubezen??
Reply #11 - 18.07.2002 at 11:27:49
 
alja wrote on 18.07.2002 at 09:38:14:
Cutila sem da nekaj ni tako kot bi moralo biti. Kadar sva bila skupaj je bilo lepo, ko pa nisva bila skupaj, me ni niti poklical, nic!! Pa sem jaz hotla navezat stik in je bil ful hladen. Pa tudi vcasih, kadar sva bila skupaj (se posebej na koncu zmenka) sem cutila zid pred njim, hlad. Vprasala sem ga zakaj tako, pa mi je odgovoril, da je bolj zaprt, da tezko spusti nekoga k sebi, da rabi cas, da je bil razocaran v ljubezni… Rekel je tudi da bi rad bil z mano, da bi pa rad spet ljubil in cutil, da kadar je z mano cuti do mene, mu je lepo, kadar pa ni pa ne cuti NIC.
Tezko mi je, ker cutim, da je drugace ful v redu fant,  cutim, kaj se skriva pod njegovo lupino. Enkrat je zagret, enkrat pa hladen.


Alja, iz tegale, kar si napisala zgoraj…

Zombie ti je povedal en pogled na to zadevo. Jaz dodajam drugega:

Če je bil tvoj fant iskren takrat, ko je to govoril, bi mu jaz verjela. Ne vem sicer, če je kdaj pogledal sam vase in se vprašal, zakaj mu odnos s prejšnjim dekletom ni uspel. In tudi tisto, da je bolj zaprt, da težko spusti nekoga k sebi – tudi to bi mu verjela. Sem namreč popolnoma enaka.

Ampak to je strah pred bližino. To je strah, ki je v nas ostal iz otroštva... Ker nikoli nismo doživeli iskrene ljubezni. Če pa smo za trenutek jo, je pa odšla… Izginila… In preprosto vanjo ne verjamemo… Kot tudi ne verjamemo, da lahko traja… In zato ne pustimo nikogar blizu... Se težko odpremo... Težko zaupamo... Ker je v nas še vedno tisti strah: ljubezni ni… Bo odšla… Tudi če si še tako želimo ljubiti, je tisti strah tako močan, da se zelo hitro umaknemo… In pri tem ne gre za to, da ne bi ljubili določene osebe… Pri tem gre za to, da se preprosto bojimo ljubiti… Sem bila dovolj jasna?

Kaj narediti v tem primeru? Iskrenost, iskrenost in še enkrat iskrenost… Pogovarjati se… Zaupati si… Povedati… In če je ljubezen in iskrenost tudi z njegove strani, potem ta strah sčasoma premagaš…

Je pa težko tudi za nasprotno stran, zate v tvojem primeru. Ker imaš občutek, da te ne ljubi. Pa vendarle v tem primeru to ni res. Lahko te zelo močno ljubi... Lahko ti želi dati vse, kar je... Lahko si želi deliti s tabo tudi svoje strahove… Pa je tisti strah iz otroštva v njemu premočan…

Seveda pa ne kar takoj sklepati, da je tudi tvoj fant tele sorte. Čisto možno je, da je lahko tudi Zombijev fičfirič.

Ti si tista, ki se boš odločila, kako boš razumela vajino zadevo in ti si tista, ki se boš odločila, kaj boš v tem primeru naredila…

Srečno,
M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: prava ljubezen??
Reply #12 - 18.07.2002 at 11:39:11
 
Alja... se nekaj v mojem stilu.

Ce se ga se nisi resila delaj po sistemu, da se zabavas z napacnimi, medtem, ko isces pravega. Pa ves zakaj tako?
Ker nikoli ni receno, da bos pravega nasla in ti lahko napacen postane tudi priblizek pravega, kar je pa vseeno bolje kot nic.
Je pa vse odvisno od tvojih zelja in hotenj, da o raznoraznih drugih dejavnikih sploh ne govorim...

Kokrkol.. velik srece v naprej...
Back to top
 
 
IP Logged
 
alja
Guest




Re: prava ljubezen??
Reply #13 - 18.07.2002 at 11:59:10
 
jooj ...  hvala vam za odgovore. Zlati ste!

Nic, odlocila sem se, da moram delati na sebi, da je to glavno.
Nauciti se moram ceniti in ljubiti sebe takšno kot sem. Ta dogodek mi nadzorno kaže, da to ne pocnem in mi je bolj pomebno, da on ni ubogi, da jaz njemu pomagam, kakor pa da mislim nase. Sigurno se mi nebi dogajalo to kar se mi, ce bi to ze zdaj cutila do sebe. Moram se naučiti poslušati sebe in se postaviti zase.
Definitivno, ce v tem primeru poslusam sebe, nocem takega odnosa, pocutim se grozno.
In kadarkoli me zacne zajemati obcutek krivde, da jaz nisem dovolj dobra ..., zakaj me ne ljubi? si rečem: Rada se imam in ljubim se takšno kakršna sem, takrat začutim ljubezen do sebe in mi je lažje!

Tako, grem naprej, nasmejana in vesela, ... ena izkusnja vec v mojem lifu ...
hvala vam
alja
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: prava ljubezen??
Reply #14 - 18.07.2002 at 12:31:14
 
Čeprav imam občutek, da ste zaključili, naj povem še jaz svoje mnenje. Glede na to da se strinjam in z Misko in z Zombijem, ti kahko rečem samo nekaj. Čeprav mogoče ta fant ni sposoben česarkoli že, te vprašam samo nekaj. Verjameš v reinkarnacijo? JA, potem lahko zapraviš to življenje, sploh pa če se počutiš da si naredila dobro delo, da boš v naslednjem življenju živela bolje.
Če pa si misliš kot jaz, da imamo samo eno življenje, potem pa ga je treba iskoristiti in se obkrožati z ljudmi ki imajo nas radi, ne glede na to koliko jih imamo mi? Me zastopiš? Koneckoncev, se lahko trudiš ali kaj, potem pa čez čas, ko si zapravila že nekaj let, postane on zopet zmožen imeti rad in tega ne vidi v tebi. Kaj potem?
Imej se rada in bodi z ljudmi ki ti vračajo enako.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 9