Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 9
(Read 27342 times)
alja
Guest




Re: prava ljubezen??
Reply #15 - 18.07.2002 at 12:31:55
 
ja, John_Doe, mogoce pa on dela po tvojem sistemu?

No, v glavnem jaz ne morem biti z nekom samo zaradi sex-a ali ker sem osamljena ali zato, ker ne ustrezam normativom družbe ...  
Osebo imam rada in jo spoštujem,  seveda hocem cutiti tudi z njegove strani tako, ce tega ni (kar se mi zdaj dogaja) potem raje grem in se bolje pocutim.

Po mojem bi, ce bi ostala z njim, globoko v sebi se manj spoštovala sebe ...
cau
alja
Back to top
 
 
IP Logged
 
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: prava ljubezen??
Reply #16 - 18.07.2002 at 12:47:35
 
Alja.. mogoce pa res dela po "mojmu" ( Smiley ) sistemu in te lepo vlece za nos. Mogoce pa ne.

Vsekakor, ce menis, da ti ni samo do sexa in ce menis, da bi samo sebe manj spostovala, pol je boljs, da gres oz. je fajn, da si ze sla...

Sej ti folk lepo pravi. Naredi tako, kokr bo zate najboljs.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Katarina
3
***
Offline

Unikat-to si!
Posts: 136

Re: prava ljubezen??
Reply #17 - 18.07.2002 at 14:51:16
 
Ja,Alja...tudi jaz se pridružujem mnenju večine.
Vsak ima pač svojo predstavo o tem kaj naj bi ljubezen bila,a verjetno si vsi želimo nekaj podobnega.Nekaj obojestranskega...

Vem,da veš,da so ljubezenska čustva nekaj dinamičnega,nekaj kar se dogaja,spreminja,nekaj kar je nenehno usmerjeno  na ljubljeno osebo.Vsaj zame...
Kakor tudi,da je medsebojna ljubezen nenehno čustveno izmenjavanje,gibanje drug proti  drugemu,dajanje in sprejemanje.

In če to manjka...

Dovoli k sebi nekomu,ki mu bodo te stvari samoumevne,brez Tvojega prigovarjanja,prošenj...


Alja,imej se rada!

Katarina
Back to top
 

Slabih izkušenj ni,so samo priložnosti za učenje...
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: prava ljubezen??
Reply #18 - 18.07.2002 at 20:05:55
 
prava ljubezen?
če rečeš prava ljubezen, ki jo ti ali on čutita en do drugega, je ona fajn in če se izuriš v (precej) brezpogojni ljubezni do takega zaprtega človeka, pomisli koliko lažje delo boš imela z bolj odprtim človekom, ali celo bogom,ki je čist odprt ... učenje
lahko pa rečeš tudi prava ljubezen v smislu svojega idealnega partnerja, ki je močan tam kjer si ti švoh in je švoh kjer si ti močna. to je koneckoncev precej malo ljudi in oni so pravo nasprotje tebe, ampak samo oni ti lahko omogočijo rast, z izmenjavo je precej lažje, kot brez nje, vsaj za večino ... če misliš da si se od njega naučila vse kar se je blo za naučit (ga sprejemaš, kaj sprejemaš, ljubiš, takega kot je), lahko odrineš svojo pot, lahko odrineš tudi, če se imaš od njega še kej za naučit, se boš naučila s kom drugim, lahkobo lažja lekcija, lahko da bo težja ... nikoli ne veš ... zato moj predlog, če ti je gut sex z njim kadar pač je na sceni, sexi kdaj z njim, povej mu po resnici, vsaj to kar si kle napisala, dovoli mu da on pove kar mu leži na duši ... sej se ja vidta full redko ... in ... najdi pravega človeka, daj mu sploh možnost da pride, odveži se od preteklosti, razčisti kar je ostalo nerazčiščenega

ker dokler nisi bolj srečna kot ne, ni u redu, ko si bolj srečna kot ne je boljš (50% je kr gut meja za začetek)
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
alja
Guest




Re: prava ljubezen??
Reply #19 - 19.07.2002 at 08:37:19
 
A se vam ne zdi, da izpade tko,  ko nekoga brezpogojno ljubis, si v oceh drugega – clovek brez "osebnosti", ker itak vse sam sprejemas, nic ne zahtevas. Ce rece partner, zdaj se grem pa jaz mal dol dajat z nevemkom in ti reces ok, delaj tko kot mislis da je prav, sedis tam in ga brezpogojno ljubis. Seveda ostanes z njim ... A te tak partner ceni?
Jaz nebi hotela biti s takim clovekom.

Vcasih, ko se manj vedela o tem kaj pomeni brezpogojno ljubiti in se o marsicem podobnem, sem bolj vedela kaj bi rada in sem to dobila, zdaj pa ... kr neki. Po vsem tem se pocutis ko ena "glupaca".
A razumete kaj hocem povedat??

Ampak "te stvari" v tem svetu ne klapajo. Mogoce, ko se bo svet spremenil.

alja

Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: prava ljubezen??
Reply #20 - 19.07.2002 at 09:31:13
 
alja wrote on 19.07.2002 at 08:37:19:
Vcasih, ko se manj vedela o tem kaj pomeni brezpogojno ljubiti in se o marsicem podobnem, sem bolj vedela kaj bi rada in sem to dobila, zdaj pa ... kr neki.


1. Iskanje
Iščeš ljubezen? Pa si jo zares izgubila? Ali samo pozabila?

2. Sledi.
Ljubezen je toliko različnih reči, ljudi, občutkov. Kateri je pravi? Stojiš na pragu vrat.

3. Spoznanje.
Vidiš jo, začutiš jo. Stopiš skozi vrata.

4. Zgrabitev.
Zgrabiš jo, držiš jo. Prevzame te in te odnese. Lahko tudi vstran.

5. Udomačevanje.
S svojim naporom jo držiš, da se ne izgubi. Narediš eno napako in spet moraš pričeti z iskanjem.

6. Povratek domov.
Boja je konec. Pustiš jo, da te mirno odnese domov, v tvoje središče.

7. Eno.
Vse je ljubezen in ljubezen je vse. Eno.

8. Raztopitev jaza.
Ti in ljubezen sta eno. Ne obstajata drug brez drugega.

9. Izvir.
Odkriješ izvir tvoje ljubezni. Vidiš, kako se stvari porajajo in izginjajo, izvir tvoje ljubezni, pa je nekaj, kar ni vezano na vse te minljive pojave.

10. V svet.
Stopiš ven in ponudiš roko.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: prava ljubezen??
Reply #21 - 19.07.2002 at 11:44:17
 
Alja, ne se bati postavit meje (tvoje osebnosti). Se mi zdi, da te zelo razumem. Poslušaj se in verjemi si in ne boj se povedati svojega mnenja. Saj veš, če si ne dovoliš napak, je težko spoznati Resnico.

Bodi ti sama takšen človek, kot bi ga želela imeti ob sebi.

Namreč zmeraj si samo ti tista, ki sebe gleda, in ti si tista, ki ocenjuje drugega in ti si tista, ki vse dovoljuje. Zakaj dovoljuješ? Če si iskrena, si boš priznala, da dovoljuješ zato, ker niti sebi ne bi tega prikratila oz. ne bi želela, da bi ti kdo kratil svobodo, a ne? Tako se naučiš videt in ločit stvarno od nestvarnega. Delovanje vzroka in posledice. Črno belo. Plus minus. Dobro slabo. Poslušaj srce! Ko uvidiš, da je vseEno, da si lahko svobodna takšna kot si, takrat prevzameš odgovornost za svoja dejanja - takrat si ti - celostna oseba - takrat se lahko prične resničen odnos z nekom. V barvah.

Pa preberi si, kar mi je nekdo napisal, ko sem se sama podobno spraševala. Saj ne, da se več ne... Wink


Od vedno sem bil sočuten do drugih in ne morem mimo ne da bi ti kaj napisal.

   To si, kar misliš. Ključ do miru v življenju je obvladanje samega sebe, torej tudi misli.
   V svojem življenju sem opazil, da čim več razmišljam tem bolj se zmeda v moji glavi povečuje. Ker mi je bilo te zmede dovolj sem si nekega dne ukazal :"Tišina!" Iz uma so še vedno vrele misli. Ampak vztrajal sem. Vso svojo pozornost sem usmerjal v tišino. In kaj se je čez čas zgodilo? Občutil sem mir v sebi. Tišino.
   Ugotovil sem, da vsemu tistemu čemur posvečam pozornost, postane močnejše. In vsemu tistemu čemur odvzamem pozornost, pojame, razpade in izgine.
   Ugotovil sem tudi, da sem več kot samo telo, občutki in misli. Ko sem si ukazal tišino sem se vprašal: Komu sem ukazal tišino? Samemu sebi. Ampak kdo je ta, ki je ukazal? Če sem to jaz, kdo je bil potem tisti, ki je bil zmeden?
   Smo čista zavest, nedoločljiva zavestnost, ki je zunaj časa, ni ujeta v prostor, brez razsežnosti je, nepredstavljiva. Ker je neskonča in neomejena je hkrati čista radost. Opisali bi jo kot neskončno tišino, popolno ravnovesje, nepremagljivost. To notranje bistvo presega vsak ego. Ne pozna strahu; je svobodno; kritika mu ne more do živega; ne boji se nobenega izziva. Ni ne višje ne nižje od kogarkoli in je čarobno, skrivnostno in očarljivo.

   Dobil sem občutek, kot da sem nekoč to vedel, pa sem pozabil.

   Verjamem, da je cilj vsakega človeka, in tudi tvoj, doživljati svojo resnično naravo. Sama evolucija teži k temu. Mi smo rezultat evolucije; smo narava, ki se zaveda same sebe in se čudi lepoti.
   Včasih ti je težko, čutiš bolečino in točiš grenke solze. Komu ni težko, kdo ni občutil bolečino? Nisi osamljena, verjemi mi.
   Vse težave skrivajo v sebi semena priložnosti, in če se tega zaveš, lahko trenutek uporabiš sebi v prid in ustvariš kaj boljšega. Kadarkoli se znajdeš pred zatiralcem, mučiteljem, prijateljem, učiteljem ali sovražnikom (vsi pomenijo eno in isto) se spomni, da je ta trenutek natanko takšen, kot mora biti. Vsi odnosi, ki si jih pritegnila v življenje, naj so takšni ali drugačni, so natanko takšni, kot so ti ta hip potrebni. Za dogodki je skrit pomen, ki služi tvojemu razvoju.
   Spoznaj samo sebe, opazuj svoje občutke, svoje misli, svoja prepričanja. Sprejmi odgovornost za dogodke v življenju in spoznaj da si stvarnik, ki nenehno ustvarjaš. Vsi delamo napake in v tem ni nič slabega. Spoznaj, da si enkratna, ker drugo ne moreš biti. Si Božanska in zato enkratna.
   
   Ukaži si tišino. In bodi tišina.  Brez obsojanja, brez misli, brez podobe. Samo bodi. Meditiraj tako vsaj eno uro na dan.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: prava ljubezen??
Reply #22 - 19.07.2002 at 12:10:29
 
A jaz bebec sem vedno mislil da je človeški cilj biti vedno brezpogojno srečen? Oh Thot, ti bebec ???
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: prava ljubezen??
Reply #23 - 19.07.2002 at 12:16:06
 
Thot, da te ni sram Grin.

Čist zares pa: mislim, da ne moreš bit srečen, če ne ljubiš. Če ne veš kdo si. Če se ponovno ne spoznaš. Spomniš. Ljubezni se moramo ponovno spomniti. Nekateri pač gredo takšno pot skozi spoznavanje zakonov narave...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: prava ljubezen??
Reply #24 - 19.07.2002 at 12:24:47
 
No in kaj je to ljubezen, da preverim če smo na isti val. dolžini. Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: prava ljubezen??
Reply #25 - 19.07.2002 at 12:31:52
 
Ničesar ni razen nje!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: prava ljubezen??
Reply #26 - 19.07.2002 at 12:42:40
 
To se pravi, a smo že sedaj brezpogojno srečni, če ničesar ne počnemo če ni ljubezni??? Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: prava ljubezen??
Reply #27 - 19.07.2002 at 12:51:43
 
Zakaj me jeziš Grin?
Lahko bi bi bili že zdaj ja, če bi si dopustili. Se zavedeli. Sprevideli. Večina pač ne dojame, dokler nima dovolj vsega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
alja
Guest




Re: prava ljubezen??
Reply #28 - 19.07.2002 at 12:52:59
 
CITIRAM IZ KNJIGE  Thomasa Kellerja:" Ko sem v ljubecem razmerju sem v spremenjenem stanju zavesti. Stanje v katerem sem, nima nic opraviti s partnerko. Nič. Vstopil sem v to stanje zavesti, v Ljubezen in Kreativnost, ker sem izbral, da bom ljubil. Moje stanje, ko sem (jo) ljubil, me je dvignilo, NE NJENA LJUBEZEN DO MENE.
Ljudje nismo na zemlji, da bi bili ljubljeni. Tu smo, da bi ljubili. Ko odpremo ta vrata in prižgemo energetko stikalo Ljubezni, takrat se življenje razpre v vsej svoji ustrajalnosti.
Če se boste ZALJUBILI VASE, če boste to storili z izbiro, boste vstopili v osnovo tega, kar ste, v to, kar je ljubezen. Če ljubite sebe in ste v tem odnosu ljubezni, boste oboževali svojega stvarnika, častili druge, videli boste ljubezen v dežju, soncu, v rožah ... Poskus ljubiti Boga, ki je ustavril vas, ki se ne marate, je boj ...
Učimo se torej ljubiti sebe. Drugi odnosi se bodo potem natanko zložili na svoje mesto."

Alja
Back to top
 
 
IP Logged
 
Thot
4
****
Offline


Posts: 331

Re: prava ljubezen??
Reply #29 - 19.07.2002 at 13:03:14
 
Pravkar sem bil napaden, da naj ne napadam zvezdice. In naj razjasnim da jo ne napadam, se pač lovim na nasprotovanje izjav. Nič drugega, samo poiskušam izvedeti kako to misli, zato toliko sprašujem.
Saj ona mislim da ve in ne zameri Wink
A razložil sem da ne bo potrebno več mi groziti.
LP
T.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 9