Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 6877 times)
John_Doe
5
*****
Offline


Posts: 500
Ljubljana
Gender: male
Re: Nov gospodarski sistem
Reply #15 - 08.08.2002 at 13:49:49
 
Marjana.. a da bi vsak vodilni moral imet podrejene rad itd, itd...

No pa ti povem kako laufa zadeva pr men. S sefom nimam kontaktov, ker nama tko najleps laufa. Pod sabo imam tri ljudi... eno starejso zensko in dva mlajsa pubeca. Z njimi sem dogovorjen, da dokler delajo tako, da stvari laufajo same od sebe in ce se karkoli zgodi, odgovarjam pac jaz in to vedno pozitivno, ker pizdarij ne sme bit, s tem, da se jest v njihov posel ne bom vtikal in oni ne v mojega - torej vsak dela kar hoce, dokler sistem laufa - potemtakem jim dejansko dovolim vse in to se tud dogaja.
Kava se pije od 07:00 pa do 08:00 ali celo dlje. Malica je od 09:15 pa do 10:00 ali celo dlje. Naslednja kavica je od 13:00 pa vcasih tud do 15:00, ko se siht zakljuci. Racunej kolk cajt se pol efekrtivno dela.

Lahko recem, da imam vse tri rad, ker se drzijo nasega dogovora in tud oni me ne sovrazijo, ker jih pustim pri miru. Ta nas dogovor pa vsebuje tud to, da zamujanje zame ne obstaja, da mi je treba en dan prej povedat, ce te ne bo v sluzbo, razen v posebnih zadevah, da dopusta v kosu ne more vzet vec kot 14 dni, razen, ce je kaka posebna prilika in da se v moji odsotnosti stvari slihtajo isto, kot ce bi bil tam ter, da se ob zakljucku delovnika pospravi vse, da nic ne ostane za drug dan.

Pa se je zgodilo ravno prejsni petek, ko sem bil na dopustu in klical v sluzbo, da je en tipcek lepo rekel, da gre v sredo na dopust in ga s ponedeljkom ne bo vec tukej ter da ga ne bo 3 tedne - dogovor je bil drugacen, da je pac se ta teden v sluzbi. Pac se je tko zgodilo. OK, popustim, le to sem ga prosil, da naj pride v pon. ali tor. da malce pove kako in kaj je blo teh 14 dni, ker tud sodelavke ni, un drug decko je bil pa istocasno kot jest na dopustu in po 14 dneh prides na siht in sploh ne ves kaj se je dogajalo in kaj se bo. OK, tip mi obljubi, da pride, a ga ni.

V ponedeljek odprem vse hangarje in vidim en kup nepospravljene robe. ?? Le koga kurca so pocel 14 dni. OK, se zgodi. Klicem tega predhodnega dopustnika in sodelavko. Noben se ne javi na telefon ne v pon. ne v torek. Aja? A zdej se bomo pa tko sli?

Dobrota je sirota! Jebal jima bom vse po spisku, ko se vrneta. Postal bom isti, kot so vsi sefi. Zajeban kurac od ovce in kavic ne bo vec itd, itd... da recem po domace, da bojo zacel kri scat. Sem mascevalen? Nak. Sluzba je sluzba, druzba je druzba. In tako laufa ceu sistem povsod. Ponudis prst, vzame roko. Ne ponudis nicesar, moelduje in se hoce pokazat, da si zasluzi vsaj nohtek. Na zalost je tko in nic drugace, sej na koncu koncev so placani da delajo in ne da zabusavajo. Tolk pac o tem, da je treba imet svoje podrejene rad... Smiley

Kaj bi pa v tem sistemu clovek spremenil je pa itak jasna in neizvedljiva stvar. Zal.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Nov gospodarski sistem
Reply #16 - 08.08.2002 at 13:59:07
 
m wrote on 01.08.2002 at 12:15:20:
Moje razmišljanje pa je takole: voditelji, predsedniki, menedžerji in sploh predvsem ljudje, ki vodijo zadeve (še lepše, če bi bili takšni vsi ljudje), ne bi smeli biti ljudje z egom, ampak ljudje, ki so ego presegli in imajo v sebi ljubezen.


Po mojih izkušnjah pa imajo ti ljudje nadpovprečno velik in izrazit ego.

Marsikdaj pa je celo samo to tisto, kar še drži kakšnega skupaj, saj bi se sicer razsul na sto koščkov. Pa rabijo psihiatra, pa svetovalca, pa poživila, pa pomirila, pa prozac, pa štrozak, pa viagro skupaj z blondinko, pa ...

Kar bi se jaz vprašal, glede na to, da se mi zdi to pogosta stvar, ali je pravzaprav to v trenutnih odnosih bolj ali manj nujno. Ali moraš biti precej poseben, morda malo disfunkcionalen, da narediš korak več kot ostali, da jih prehitiš.

Pa potem bi se vprašal, ali je to nujno slabo? Meni te stvari namreč sploh niso tako zelo očitne in jasne.

Pa še Andresu sem ostal dolžan odgovor o prodajanju kamna v moji mladosti. Zgledalo je takole: na cesti si srečal navadno skupino mladeničev, eden je pristopil k tebi in te vljudno povprašal, če bi kupil kamen. Lahko si se odločil za nakup, lahko pa si seveda ponudbo tudi zavrnil. V tem primeru so bili tako prijazni in uslužni, da si dobil nemudoma ta kamen čisto zastonj. Direktno na njuško.  Lips Sealed

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Nov gospodarski sistem
Reply #17 - 08.08.2002 at 14:54:31
 
Quote:
ko jebe to maso skoz raste, rasla je pri fevdalizmu, pri kapitalizmu, pri socializmu, pri duhvnovizmu...

ma ko jo jebe in še nas zravn...

lahko bi tud kdaj kaj mislila.


Aleš, tole je čist nedefinirano, nesmiselno, nerazumljivo.

Po logiki ki jo postavlja OS, se torej masa manjša ali karkoli.
Da grem na odgovore drugim.
Ne vem povej.
---------------

JD, dobr si tole napisal, živ primer, zgleden
---------------


In zadnje mnenje, nemogoče HERBY, čist nemogoče.

Zato ker človek začne brcat šele ko mu voda teče v grlo.

Edina rešitev za ideologijo Herbya in razmišljanje Marjane je osebni zgled, čisto nič drugega.


Torej rešitve ni!

V praksi in celo v teoriji jo ni noben potrdil in smo tam kjer smo.

Tko da lahko milijon fraktalizacij narediš, pa ne bo nič.

Dokler ne bo argumenirano, dokler ne bo par ljudi dokazalo nekega principa, neke teorije postavilo v resnično delovanje lahko samo blebečemo v prazno.

Mogoče je bil še najbliže OSHO, ko so v puščavi Nevada - USA, naredili iz nič vas, ki se je samozadostno preživljala, vendar pa to kapitalistom ni blo povšeči in je vse naredila da je skupnost ukinila. To je bil zgled, ki pa ni preživel pritiska okolja.

Pa so šli v puščavo kjer ni bilo prej žive duše, pa je to začelo motiti Ameriko.

Mogoče je modelu nove ekonomije vseeno še najbližje A., vendar ga žal kljub mnogim pogovorom z njim težko razumem. Je pa kot smo prebrali zgoraj obljubil da bo enkrat zadevo obrazložil.



Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2