Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 17089 times)
Someone
3
***
Offline

Love and be loved.
Posts: 112

Gender: male
Re: Devičniki po horoskopu
Reply #45 - 22.06.2002 at 18:34:41
 
Robi wrote on 22.06.2002 at 18:20:46:
To pomeni, da je tudi skrivanje iskrenost ?

Pri tem stavku pa mam res čuden občutek.

Po mojem je hotela povedat, da, če kaj pove, je to iskreno, če pa nekaj ne misli povedat, se pa raje umakne oz. molči. Ljudje po defaultu niso vedno pripravljeni sprejeti iskrenosti in to večkrat vzamejo kot napad. Povsem razumem situacijo in ravnam enako.
Back to top
 

To love means to understand, to hate means not to.
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Devičniki po horoskopu
Reply #46 - 22.06.2002 at 19:50:13
 
Someone wrote on 22.06.2002 at 17:59:03:
Saj prav, da si razložila... samo malo sem se želel pohecati, necinistično, čist nedolžno.

Hej, saj me je tudi smiley na to opozoril…

Someone wrote on 22.06.2002 at 17:59:03:
Ne vem, kako naj bi tole razumel. Razmišljam. Wink

Ups, sem bila malce pregroba – sorry! Priznam, da sem malce prehitro prebrala, kaj si sploh napisal, pa sem odgovorila v nekem drugem kontekstu. Sem te razumela, da si 99,998% prepričan, da se nisva srečala niti v živo, niti kje drugje na internetu. Potem sem to povezala z mojimi puzzli, kar bi pomenilo, da sem napačno sestavljala. Zato - se ne bi sekirala, če bi narobe zložila… Bi se pač zmotila – so what? Saj sem samo človek, torej se čisto lahko motim in kdaj kaj narobe sestavim..

Someone wrote on 22.06.2002 at 17:59:03:
Erm, tole pa nisem najbolje razumel, kaj si s tem mislila?? Hotel sem samo pomagat, da naju na bi kak bralec (spet) napadel zaradi teh "off topic" debat, nič drugega.

Jaz sem mislila povedati, da si se odločil, ne glede na kršenje pravil in sankcije, ki naju lahko doletijo, še naprej nadaljevati »out of topic« Pa še en puzzle sem lansirala – enega si že preskočil, tudi na tega se nisi odzval… Namenoma?

Robi wrote on 22.06.2002 at 18:20:46:
To pomeni, da je tudi skrivanje iskrenost ? Pri tem stavku pa mam res čuden občutek. Uf...bom moral malo razmisliti Grin

Robi - mi ni jasno, kako si ti tole povezal - skrivanje in iskrenost? Ti je pa Someone povedal bolje, kot bi ti sama. Tako, da – to je to…

M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Someone
3
***
Offline

Love and be loved.
Posts: 112

Gender: male
Re: Devičniki po horoskopu
Reply #47 - 22.06.2002 at 20:05:15
 
Miska wrote on 22.06.2002 at 19:50:13:
Sem te razumela, da si 99,998% prepričan, da se nisva srečala niti v živo, niti kje drugje na internetu.

Hehe. Povedati sem hotel, da v živo skor ni šans, kje drugje na internetu pa mogoče... samo tudi tu dvomljivo. Ne bom pa še izrekel čistega ne. Never say never. Smiley

Quote:
Bi se pač zmotila – so what? Saj sem samo človek, torej se čisto lahko motim in kdaj kaj narobe sestavim..

Nič ni narobe, če se zmotiš. Narobe je le, če jaz nekaj narobe razumem, pač zaradi zakona relativnosti dojemanja sporočila, in se potem po glavi tepem. Wink

Quote:
Jaz sem mislila povedati, da si se odločil, ne glede na kršenje pravil in sankcije, ki naju lahko doletijo, še naprej nadaljevati »out of topic«

Ok, tukaj je ta relativnost še bolj vidna. Stvar sem čisto drugače - napačno dojel. Se iskreno opravičujem.

Quote:
Pa še en puzzle sem lansirala – enega si že preskočil, tudi na tega se nisi odzval… Namenoma?

Hmm, nič namenoma. Mogoče le res ni nič na tem, ali pa sem spregledal... No ja, včasih pa tudi malo več direktnosti ne škodi. Wink

Quote:
Robi - mi ni jasno, kako si ti tole povezal - skrivanje in iskrenost? Ti je pa Someone povedal bolje, kot bi ti sama. Tako, da – to je to…

Kaj čmo... tako kot je Robi povedal v enem drugem postu - skozi življenje se skrivamo za svojimi "obrambnimi" zidovi... na koncu pa se to izkaže za veliko slabost. A kaj je za naredit, če je strah le prevelik?
Back to top
 

To love means to understand, to hate means not to.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Devičniki po horoskopu
Reply #48 - 22.06.2002 at 20:22:49
 
Someone wrote on 22.06.2002 at 20:05:15:
A kaj je za naredit, če je strah le prevelik?


Tole menda nima veze s temo o devičnikih, ali pač...

Jaz te pa vprašam.... Zakaj povečuješ strah do te mere, da je nerpijeten? Sej veš, da potem ne narediš nič, ko je pa tako prevelik...
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Devičniki po horoskopu
Reply #49 - 22.06.2002 at 20:38:30
 
Someone wrote on 22.06.2002 at 20:05:15:
Ne bom pa še izrekel čistega ne. Never say never. Smiley

Glede na tvoj odgovor tudi pod puzzle – moj ne je v tem primeru dokončen. Ker sta bila oba puzzla, se mi zdi, tako očitna, da bi ju moral razumeti in povezati. Zadnji naj bi bile celo tvoje besede… No, ja – če bi pravilno sestavljala… Nič hudega. Se mi pa zdi, da sem celo zelo direktno pociljala… Pa zgrešila cilj… Ti presneto nazaj – merek na puški bo treba popraviti, he, he… Sem se pač zmotila. Vsaj v tejle sestavljanki…

Someone wrote on 22.06.2002 at 20:05:15:
Narobe je le, če jaz nekaj narobe razumem, pač zaradi zakona relativnosti dojemanja sporočila, in se potem po glavi tepem. Wink

Hja, to je pa pomanjkljivost interneta in pisane besede, ja. V živo je prisotna še govorica telesa, ki pogostokrat pomaga, da dojameš stvar tako, kot je bila mišljena. Manj je napačnih sklepanj. Tukaj pa je treba pač stvar večkrat preveriti. Prehitro namreč delamo zaključke in sklepamo po sebi… Jaz se sicer tudi v živo trudim čim večkrat preveriti – zaradi svojih ran namreč…

Drugače pa – tudi jaz se večkrat udarim po glavi… Pa si rečem – glej, kako se imaš rada… Torej – pazi na svojo bučko!

Someone wrote on 22.06.2002 at 20:05:15:
A kaj je za naredit, če je strah le prevelik?

Hja, tole sem ti pa povedala že včeraj… Po mojem mnenju je treba verjeti, da ni vse tako, kot je bilo tisto, zaradi česar smo si zgradili obrambni zid… Tvegati… Seveda ne na slepo, ker se seveda spet opečeš, vendar je nova dobra izkušnja edina možnost, ki lahko oslabi obrambni zid… Je pa težko, priznam tudi jaz!!!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Devičniki po horoskopu
Reply #50 - 22.06.2002 at 20:48:31
 
Amstel wrote on 22.06.2002 at 20:22:49:
Tole menda nima veze s temo o devičnikih, ali pač...

Eh, Amstel – z devičniki menda res ne, ima pa precej opraviti z iskrenostjo… Sicer pa – »out of topic«, ja. In zdaj?

Amstel wrote on 22.06.2002 at 20:22:49:
Jaz te pa vprašam.... Zakaj povečuješ strah do te mere, da je nerpijeten? Sej veš, da potem ne narediš nič, ko je pa tako prevelik…

Na tole ti bo verjetno odgovoril Someone sam. Jaz bi le dodala, da ti verjetno nimaš tega v sebi, ker bi ga drugače razumela. Ti pa predlagam, da poglej enega izmed svojih velikih strahov ali morda eno izmed svojih velikih bolečin in se vprašaj – zakaj ne naredim nič? Tam se verjetno skriva tudi odgovor na tole tvoje vprašanje…

M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Someone
3
***
Offline

Love and be loved.
Posts: 112

Gender: male
Re: Devičniki po horoskopu
Reply #51 - 22.06.2002 at 21:07:27
 
Amstel wrote on 22.06.2002 at 20:22:49:
Tole menda nima veze s temo o devičnikih, ali pač...

Evo, nekdo se že pritožuje. Tongue

Quote:
Jaz te pa vprašam.... Zakaj povečuješ strah do te mere, da je nerpijeten? Sej veš, da potem ne narediš nič, ko je pa tako prevelik...

Malo pomisli... si za jeklenimi zidovi... takoj za njimi je nekaj hudih zmajev, ki samo čakajo, da pokukaš ven. Za temi zmaji pa je še vprašanje kaj se skriva - neraziskano področje. Kaj boš storila? Reskirala življenje za tisto neznano? Ali ostala sigurna za zidovi?

Miska wrote on 22.06.2002 at 20:38:30:
Ker sta bila oba puzzla, se mi zdi, tako očitna, da bi ju moral razumeti in povezati. Zadnji naj bi bile celo tvoje besede…

Miška, ej, res nimam no clue o čem govoriš. Wink Možno pa je tudi, da le jaz ne znam dobro igrati teh puzzlov in potem ne vidim njihovih delov, ko so ti izpostavljeni. Vse je možno, vse relativno.
Ali pa je le res in nisem tisti, za katerega misliš... no saj, doesn't matter, right? Wink

Quote:
Ti presneto nazaj – merek na puški bo treba popraviti, he, he…

Jap, ta merek je treba vedno popravljati, res. Wink

Quote:
Hja, to je pa pomanjkljivost interneta in pisane besede, ja. V živo je prisotna še govorica telesa, ki pogostokrat pomaga, da dojameš stvar tako, kot je bila mišljena.

Že res, da je verjetnost dojema v živo dosti večja, že po samem tonu glasa lahko ugotoviš namen sporočila. Ampak tudi v živo vse prevečkrat stvar dojamemo narobe, tudi tam sodimo vse preveč po sebi, če temu ne bi bilo tako, potem se ne bi nikoli skregali kar tako. Wink

Quote:
Jaz se sicer tudi v živo trudim čim večkrat preveriti – zaradi svojih ran namreč…

Povsem enako. Treba je zelo dobro pazit, da koga ne oceniš napačno, povsem res.

Quote:
Drugače pa – tudi jaz se večkrat udarim po glavi… Pa si rečem – glej, kako se imaš rada…

Hehe, jaz se pa tepem, dokler mi indikatorji od zunaj ne pokažejo, da ni več potrebno in je vse OK. Wink

Quote:
Seveda ne na slepo, ker se seveda spet opečeš, vendar je nova dobra izkušnja edina možnost, ki lahko oslabi obrambni zid… Je pa težko, priznam tudi jaz!!!

Jah, vidiš, to je pa velik problem. Samo poglej naju... če bi bli vsi taki, potem bi vsi čakali na take možnosti, nihče si ne bi upal pomoliti glave na plano in nekomu ponuditi roke. Vsak bi se hotel prej prepričati, a kako je to možno, če bi bili vsi skriti za zidovi? Seveda je finta v tem, da potihem upava/mo, da so ostali drugačni in si upajo več ter tako čakamo na nekoga takega... pravega.
In ja, res je težko, skoraj nemogoče. Podoben primer, kot sem zgoraj opisal Amstel.
Back to top
 

To love means to understand, to hate means not to.
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Devičniki po horoskopu
Reply #52 - 22.06.2002 at 22:34:01
 
Someone wrote on 22.06.2002 at 21:07:27:
zmaji


Nobenih dokazov ni o zmajih.
No, a sta opazila, da sem rekla "povečati" si strah. Nisem rekla.. imeti strah...
Seveda je tudi mene strah. In seveda nekaterih zadev si še ne upam.
Ampak, poznam pa že svoje FINTE. In vem, da strah NALAŠČ povečujem z dramatičnimi pričakovanji katastrof.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Someone
3
***
Offline

Love and be loved.
Posts: 112

Gender: male
Re: Devičniki po horoskopu
Reply #53 - 22.06.2002 at 23:04:41
 
Amstel wrote on 22.06.2002 at 22:34:01:
Nobenih dokazov ni o zmajih.

Dobro. Zamenjajmo zmaje z ducat divjih, lačnih volkov. Bo bolje? Ti pa obstajajo, ane? Tongue
Back to top
 

To love means to understand, to hate means not to.
 
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: Devičniki po horoskopu
Reply #54 - 23.06.2002 at 14:30:27
 
Hvala za iskrenost, Miska in Someone! Kar se tiče iti off-topic... Tudi v vsakdanjem pogovoru se dostikrat dogodi, da se odpre temo, potem pa se nadaljuje z drugo, cetudi je prva "nedokončana". Vsaj meni se to pogosto dogaja... Wink

Tale topic sem odprla, ker me je zanimalo mnenje, pogled drugih. Iskala sem iztočnico za razmišljanje oz. za nadgradnjo tega, kar mi je uspelo uvideti.

Vesela sem, če je komu dala moja pripoved misliti ali pa komu podarila kako novo vprašanje. Smiley

Poguma mi ni bilo potrebno zbrati, ker mi je bila želja le napisati. Nisem napisala ničesar, kar bi si želela skriti. Obstajajo trenutki, ki sem jih doživela, pa za njih ne ve nihče poleg mene in osebe/oseb, ki so bile zraven.

Miska! Od nikogar ne pričakujem, da se bo odprl. V bistvu mi je vseeno. Povedala sem zgolj in samo zato, ker mi je bila želja. Vesela sem, da si bila odkrita in iskrena, to je preseglo mojo željo! Wink Smiley  Kiss
Zadnje čase veliko delam na "sekirati se zaradi drugih", ker sem sita same sebe, da še vedno padam v situacije, ko mi pa ni vseeno, kaj si bo nekdo mislil. Ponavadi se sekiram zaradi oseb, ki jih ne poznam oz. oseb, ki nekako nimajo nekega "posebnega" mesta v mojem Življenju.
Ljudje, ki so del mojega Življenja, me skušajo razumeti. Ne uspe vedno takoj, vendar se tudi počasi daleč pride Wink. Dovolj mi je, da štartam iz tega, da jaz vem, da sem neko stvar naredila iz nekega razloga. Čudovito pa mi je, ker obstajajo ljudje, ki to samo sprejmejo!

Idealist sem, pač ... Smiley ... Zadnjič mi je nekdo rekel, da manjka dobrih ljudi. Vem, da so v mojem Življenju čudoviti ljudje. Težko priznati, koliko težje bi mi bilo brez njih, a je res.

Evo, tudi jaz sem šla off-topic Wink.

Pa še tole: meni je strah gonilna sila, kot tudi ljubezen. Le... vsak na svoj način! Wink Smiley

Kiss Kiss Kiss,

Suzana
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
Someone
3
***
Offline

Love and be loved.
Posts: 112

Gender: male
Re: Devičniki po horoskopu
Reply #55 - 23.06.2002 at 14:35:24
 
Susi13 wrote on 23.06.2002 at 14:30:27:
Idealist sem, pač ... Smiley

Hehe, a ti tudi? Sva že dva. Wink
Samo ti imaš to srečo, da imaš okoli sebe ljudi, ki te razumejo... to zveni skoraj utopično, vsaj meni. Smiley
Back to top
 

To love means to understand, to hate means not to.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Devičniki po horoskopu
Reply #56 - 23.06.2002 at 15:08:29
 
Quote:
Ljudje, ki so del mojega Življenja, me skušajo razumeti.


Susi !
Pa veš, do so to ljudje, ki so ti povzročili to :
Quote:
Zadnje čase veliko delam na "sekirati se zaradi drugih", ker sem sita same sebe, da še vedno padam v situacije, ko mi pa ni vseeno, kaj si bo nekdo mislil



V teh "ljudeh" pa je odgovor tvojih težav :
Quote:
Ponavadi se sekiram zaradi oseb, ki jih ne poznam oz. oseb, ki nekako nimajo nekega "posebnega" mesta v mojem Življenju


Vprašaj se samo , zakaj ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Devičniki po horoskopu
Reply #57 - 23.06.2002 at 15:32:12
 
Susi13 wrote on 23.06.2002 at 14:30:27:
Zadnje čase veliko delam na "sekirati se zaradi drugih", ker sem sita same sebe, da še vedno padam v situacije, ko mi pa ni vseeno, kaj si bo nekdo mislil. Ponavadi se sekiram zaradi oseb, ki jih ne poznam oz. oseb, ki nekako nimajo nekega "posebnega" mesta v mojem Življenju.
Ljudje, ki so del mojega Življenja, me skušajo razumeti. Ne uspe vedno takoj, vendar se tudi počasi daleč pride Wink.

Ja, Suzana – to je, po mojem mnenju vsaj, tudi bistvo… se ne sekirati zaradi tistih, ki v tvojem življenju ne zasedajo kakšnega posebnega mesta in v bistvu se sekirati zaradi tistih, ki to mesto v tvojem življenju imajo… In sem vesela, da ti to uspeva… Uspeva pa ti zato, ker prihaja pripravljenost sprejemanja z obeh strani… S tvoje in s strani tiste/ga, ki stoji nasproti tebe… In dokler obstaja takšna želja in volja na obeh straneh, toliko časa obstaja možnost za uspeh…

M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Devičniki po horoskopu
Reply #58 - 23.06.2002 at 15:35:31
 
Miska wrote on 22.06.2002 at 20:48:31:
Eh, Amstel – z devičniki menda res ne, ima pa precej opraviti z iskrenostjo… Sicer pa – »out of topic«, ja. In zdaj?M.


Kaj in zdaj? Al kaj pričakuješ?
Grin Grin


Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Susi13
4
****
Offline

***...ujeta v večnost
minljivega trenutka...***

Posts: 319
Medvode
Gender: female
Re: Devičniki po horoskopu
Reply #59 - 23.06.2002 at 15:38:15
 
Someone, sedaj bom pa še jaz dodala: "Wellcome to the club! Smiley"

Robi, vprašanj in odgovorov imam že prav preveč! Smiley
Grem po svoji poti in to mi je dovolj. Vpliv okolice še vedno obstaja, zavedam se ga in delujem v smeri, da to spremenim. In ga tudi bom! Zakaj? Ker čutim, da je to naslednja "stopnička", na katero moram stopiti! Smiley

Miska, se strinjam! Najlepše mi je, ker se odnosi nadgrajujejo... Ne ustavimo se nekje, temveč gre za odpiranje bolj in bolj... Noro! Včasih sem to sanjala...

Resničnost zna biti čudovita, kajne? Wink Smiley

Cmoka,

Suzana
Back to top
 

*...Trenutek...*
WWW WWW Susi13 fonci99@yahoo.com  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5