Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 7318 times)
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
HIPNOZA
15.05.2002 at 15:03:59
 
Se je kdo že karkoli bavil shipnozo ....čeprav posredno verjetno že vsak......saj Dnevnik in reklame vsi poslušate?

plp

Brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
JustMe
2
**
Offline

OM SHANTI SHANTI SHANTI

Posts: 66

Re: HIPNOZA
Reply #1 - 15.05.2002 at 16:40:20
 
hja, mene so hotl hipnotizirat pa jim ni ratal, drgač pa ne, aja, pr yogi obstaja ena tehnika k se ji reče yoga nidra, kjer nidra pomeni spanec, to je ena oblika blage avtohipnoze, kle dejansko ne spiš, ves čas si popolnoma zaveden in priseben, se pa zgodi da kkšn kr prec zahrka in vse skup prespi,

se je tud men že zgodil da smo mogl sam za ogrevanje od 27 nazaj štet in sm pr 24 že spal, kva čmo, se ni za sekirat

lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: HIPNOZA
Reply #2 - 16.05.2002 at 07:41:08
 
jogo nidra imam na kaseti, zraven postelje. Skoraj vsako noč si jo zavrtim. Včasih ji sledim, včasih me zmanjka. Je pa zanimivo: če slučajno ne morem zaspati (vsako noč redno ponoči vstajam, kar mi je verjetno ostalo še od takrat, ko so bili otroci manjši in sem sama skrbela zanje), vklopim kasetar: zaspim še prej, preden se oglasi glas na kaseti Grin
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: HIPNOZA
Reply #3 - 16.05.2002 at 08:48:41
 
no sej yoga nidra je verjetno le ena oblika tako imenovanih hipnotičnih stanj (recimo somnabulično) eno tako ime .......bistvo pa je da te stopnje tonejo , padajo naraščajo s stopnjo hipnoze.......pa recimo da imena teh stanj niso več tako pomembna temveč njihov učinek.

Ali je kdo čital knjigo Visoka šola hipnoze? Priporočam to zelo zanimivo čtivo. Ali veste, da je ta veda in praksa že zelo dolgo prisotna v Evropi, njeno izginotje pa lahko pripišemo pojavu kemoterapije- zdravljenju s tabletami in freudovsko-analitičnemu pristopu k obravnavi pacienta. Baje da Freud nikoli ni uspel hipnotizirati nobenega pacienta. Tako tudi anekdota pravi da se je zato usmeril v tako prakso kot je pač naredil. Je kdo gledal film Hipnoza?

Kaj vam pravzaprav pomeni hipnoza in mogoče kakšna dogodivščina na to temo.??

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: HIPNOZA
Reply #4 - 16.05.2002 at 19:25:35
 
Quote:
Ali je kdo čital knjigo Visoka šola hipnoze?


Sem bral.Sicer pa danes niti ne rabiš biti strokovnjak za hipnozo,saj ljudje itak na pol spijo Smiley in jih ni težko manipulirati in doseči,da delajo to,kar nekdo želi.

Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
HIPNOZA
Reply #5 - 17.05.2002 at 09:19:30
 
ja u osnovi lahko vsacga spravis kamorhoces do dolocene globine .....vsak se zna u vse nafurat .....kaj pa povrtaek nazaj??

jest se znam itak u vse iniciirat .....gre za dnar in dobro voljo.......ampak ce se mi pa zacne trgat .....kdo mi garantira varen povratek......itak znamo dandanes vsi use......

jest ne bi biu tko sigurn sam vase.....hipnoza je ime za zelo hudo zganjico med tako imenovanimi mistickimi tehnikami......je zelo izciscena , neposredna, delujoca .......u glavnem skorej k vodka med alkotom .......ampak koliko pa je bilo primerov ......ko se ljudje iz hipnoze niso prebudili .......stos je v pretezkih vsebinah ko se hipnotizirani bodisi tako prestrasi dolocenih stanj ali pa so mu tako vsec ....da noce nazajv budno stanje.

A kdo ve da so vcasih dzankije montiral skupi s hipnozo.......al pa ztenskam poveceval prsi?????

plp

silikon brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: HIPNOZA
Reply #6 - 17.05.2002 at 10:30:04
 
BRUS-LI wrote
Q
stos je v pretezkih vsebinah ko se hipnotizirani bodisi tako prestrasi dolocenih stanj ali pa so mu tako vsec ....da noce nazajv budno stanje.  
Q

poznaš tisto izpred nekaj let v Ameriki (kje pa drugje), ko se ena ženska ni zbudila iz hipnoze, v kateri ji je bilo sugerirano, da je bober? Našli so jo, ko je začelo zalivati eno vas al nekaj takega. Je na reki naredila jez Grin
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: HIPNOZA
Reply #7 - 17.05.2002 at 11:34:44
 
glej jo ano navihano.......kako ona predstavi tele uboge izginjajoče živalce iz knjige pod njihovim imenom BoBRI.........

THE BOBRS je ratala al kaj......uaaaaa

to je dobr čimveč ljudi hipnotizirat da ratajo bobri ...da se pol ne vrnejo nazaj .........in pol nej jih lovci na krzno lovijo.......

potem pa bomo imel nov film tudi Bobre ubijajo mar ne.......in bo kazal ene uzaludne hipnotizirance k glodajo napol nagi une sekvoje do amena......

dobra ideja .....vidš ......še nikol nisem tko razmišlou......

več glav več ve.....

hipnoza....hmmmmmmm

Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: HIPNOZA
Reply #8 - 26.05.2002 at 15:57:52
 
Začetke hipnoze in različne oblike načine hipnoze.......kdo pozna ......magnetiziranje Mesmmer?

Tu vidim da se modeli raje spuščajo v neke oblike avtohipnoze ......čeprav vsi vedno govorijo o nekih globokih stanjih .....pa vendar ne vedo.......da se jih brez pomoči tistega, ki ti pomaga notri pa spet ven ........ne doseže .......varnega povratka.......u glavnem ........fantazirajmo še naprej o dobrem lepem mističnem svetu.......hojla...........

Huxley še enkrat se obrni v grobu......Indija je na pohodu........

plpp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: HIPNOZA
Reply #9 - 27.05.2002 at 22:48:26
 
Brus-Li,

Mislim da govoriš o knjigi Kurta Tepperwiena (neki tazga), Visoka Šola Hipnoze. Sem prebral to knjigo še v srednješolskih letih, in se že takrat odloču, da dokler ne bom NIČ, se takih stvari ne dotaknem. In sem bil avtorju zlo hvaležen za opozorila v knjigi.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: HIPNOZA
Reply #10 - 29.05.2002 at 09:22:17
 
ja pa mislim da ni zadeva tko strašna....meni je bl strašna kakršnakoli vzhodnjaška praksa.......ker ne veš kaj se okoli vogala s tabo dogaja......seveda......če noj vtakne glavo v pesek se mu zdi da velikemu telesu ne bo nič saj je glava na varnem....ccccccc........

pri hipnozi gre za zelo jasna navodila.....jasne finte....skoraj tako kot šah........strašna.......močna.....učinkovita......jasna......zahteva pa ne samo filozofiranja....temveč tudi ogromno prakse....tudi skozi igranje z enostvavnimi stanji.......

a si ti dal eno primerjavo s potapljanjem na enem drugem topicu?

no pa naj uporabim potapljanje......poglej mel smo pred neki leti klub 100 m .......in tam je bla fora da si šou na 100 m kr tkole mau za šalo.......češ .....sej to ni nč tacga......po en strani so bli kul tipi......k niso komercializacije potapljanja trpeli.....po drugi strani pa je blo kr zajebano tko veliko globino nasekat........no pr hipnozi je pa isto.........jest pa tut mislm da tle itak noben na tem forumu ne bo iz prve kr tkole hipnotiziral............še bolje pa ......ne bo tko hitro kogarkoli tako globoko pripeljal .........če pa že se mu bo ta oseba pri tem tudi upirala.........kajne .........a bi ti šel kr na 100 prvi dan ?

plp

brus-li

p.s. Ja Kurta sem dal za osnovo ker je ogromno lepih primerov in zelo poljudno je napisana.
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1