Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 29477 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Feng shui
Reply #15 - 06.06.2002 at 10:57:23
 
Zdravo, Mateja tuki.  Grin

Andres, a vhod imaš tam, kjer je prostor, označen z A?
Bagva mreža je namreč, kolikor vem, postavljena tako, da je njena spodnja črta tam, kjer je vhod oz. je vzporedna s steno, kjer je vhodm. Poleg tega mora pokrivat celo stanovanje/hišo. Pri tebi manjka veliko kotov. Če je vhod tam, kjer se mi zdi, potem imaš na celih financah luknjo, malo manjka pa še na več koncih, predvsem še tam, kjer je kvadrant, odgovoren za izobraževanje in prihodnost.
Še to: kaj je kakšen prostor? Napiši, kaj je kakšna črka.
B je videti kopalnica, D kuhinja. Je I spalnica? Kje je pa dnevna, H ali G? Pomembno je tudi, če je kje "rumpl kamra", še posebej, če je v neredu.  ???
Nered v nekem predelu stanovanja pomeni nered na pripadajočem področju življenja.
Feng shui namreč deluje simbolno, simbole ustvarja in deluje preko njih.

Veš, najrajši bi, tako, za službo, opremljala stanovanja. Zato sem se napalila na feng shui. Zdaj bom imela tudi več časa posvetiti se mu.  Smiley (Oh, kok so mi ti sončki fajn!)

No, če še nisi dobil nobenega strokovnjaka, ti mogoče lahko pomagam jaz. Samo rabim več podatkov. Saj sem ti zgoraj napisala, katere.

Mateja
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Feng shui
Reply #16 - 06.06.2002 at 11:22:39
 
Mateja, zgleda da si feng shui malo bolj naštudirala kot jaz. Zadnjič sem namreč naletela na en članek, kjer ena ženska razlaga, da se na vzhodu pravi strokovnjaki samo smejijo nam zahodnjakom, ki uporabljamo to bagvo (z 9 polji). Sicer jo je ona na začetku tudi, ampak... v zadevi je menda precej več. In sem se odločla, da se sploh ne bom več spuščala dalje. (No, pokrov WC še kar pridno zapiram. Wink )

Ne vem če ni bil članek v Delo & Dom...
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Feng shui
Reply #17 - 06.06.2002 at 11:24:45
 
Hvala za tole Mateja.

Ja. Tam kjer je A je vhod, B je kopalnica in WC,  je hodnik, ki povezuje vse prostore  D je kuhinja, E je se en hodnik, ki povezuje dve sobi s C hodnikom F in G  sta drugi dve sobi. H je dnevna soba in to je tudi prostor, ter spalnica kje se zadrzujem najvec. I je spalnica in J je sinova soba.

A rabi se vec podatkov??  Se enkrat hvala Mateja.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Feng shui
Reply #18 - 06.06.2002 at 21:54:15
 
Eto, spet Mateja tuki.  Grin

Feng shui je tako kompleksna veda, da rabiš par let, da lahko rečeš, da se spoznaš nanjo. Meni je to pač zanimivo, ampak vem samo par posameznih drobcev.
Devetdelna mreža je poenostavljena, kot je rekla Marjana. Ampak v osnovi pove dovolj (prav ta mreža na sliki je prepisana iz Dela&Doma). Potem so tu še smeri neba v povezavi z nebesnimi znamenji prebivalcev, pa pet elementov v hiši in pokrajini, na kateri stoji hiša itd. itd. Ampak nekje je treba začeti in bagva je za to fajn, ker je pregledna in konkretna. Lahko jo projiciraš na celo stanovanje ali pa le na eno sobo, tudi samo na mizo, na primer.

Tukaj je ena slikca, narisana čez tloris Andresovega stanovanja: http://www.gape.org/svetpogovorov/bagvaa.jpg

Andres, ker tvojemu stanovanju manjka veliko kotov, bi bilo dobro, da si izbereš eno sobo pravilne oblike. Dnevna bi bila kar primerna. Nanjo prijiciraj bagvo tako, da bo njena spodnja linija na vhodu v sobo. In potem tisti kot sobe, ki v stanovanju manjka, opremiš s simboli, ki področju tega kota pripadajo. Levi zgornji kot (finance) lahko okrasiš z rožico, ki se ji reče money tree ali pa s kakšno drugo, ki ima bolj okrogle in mesnate liste. V tem kotu lahko hraniš tudi svojo denarnico ali pa tja postaviš nekaj kovancev (po možnosti 4 in zlate barve), ki si jih zvezal skupaj z lepim  rdečim trakecem. Zlata in rdeča sta namreč, če sem prav razumela, barvi obilja in denarja (valda, rdeča za korenski nivo in zlata kot obilje, raskošje), število 4 pa pripada temu kvadrantu. Lahko pa si izmisliš svoje simbole. Predvsem pa naj bo ta predel urejen.
No, to so moji čisto ljubiteljski, nestrokovni nasveti. Veš, to "fengšujevsko čaranje" sama razumem kot namero, ki jo sprožiš z odločitvijo o spremembi in jo potrdiš s preoblikovanjem prostora. Po drugi strani pa je to tudi sprememba, ki te na to namero ves čas spominja. Potem pa tako ali tako, samodejno ali namerno, bolj deluješ v začrtano smer. Mogoče je vse skupaj le psihološka varka, ampak važno, da deluje, a ne. Mogoče pa je na tem tudi kaj več, ne vem.
Predvsem pa upoštevaj svoje občutke in intuicijo. Prestavljaj stvari, dokler enostavno ne vidiš ali začutiš, da je tako prav.
Tako sem sama, že preden sem slišala za feng šui, zelo rada prestavljala pohištvo in kičarije v svoji sobi. In ko je bilo vse na svojem mestu, sem si skuhala čaj ali kavo in samo sedela in gledala, kako je vse lepo in harmonično. Potem sem dobila to bagvo in sem ugotovila, da nimam nič bistvenega za spreminjat.

Joj, spet sem se preveč razpisala. A se bo sploh komu dalo brat?
(Zdaj me je pa feng šui spet bolj popadel. Andres, ti si kriv.)
Eto, sem že nehala.

Mateja
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Feng shui
Reply #19 - 06.06.2002 at 21:54:41
 
Mateja!

Bom jaz tole na novo narisal in oznacil. Bo bolje razvidno.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Feng shui
Reply #20 - 06.06.2002 at 22:06:11
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Feng shui
Reply #21 - 06.06.2002 at 22:18:47
 
Sam tole pri meni je pa res coravo. Jaz sem tudi neko provizoricno baguo narisal, samo ni bila te oblike. Trapezna oblika je bila. Potem sem pa videl, da so tako   del Kranja zidali.  Po Bagui pac. Sigurno ni sama prisla vmes.  TI bom enkrat pokazal Mateja kje je ta bagua v Kranju.

Ja hvala za tole Mateja. Ne mi rec, da moram stanovanje,  prodat?  K je cool lokacija pa vse to.  

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Feng shui
Reply #22 - 06.06.2002 at 23:39:47
 
Lahko poskusiš najti središče stanovanja, kot sem opisala zgoraj.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Feng shui
Reply #23 - 06.06.2002 at 23:45:01
 
Aha, v sredino stanovnaj je treba nekaj obesit al kaj. Sem zadnjci videl tiste prave feng shui palice od Woodstocka.  Pravijo, da so ene boljsih.  

Andres
Siba otroke merkat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Feng shui
Reply #24 - 07.06.2002 at 00:12:41
 
Zadnjič je bila ena frendica pri meni, ki študira notranji design v povezavi s feng shuiem, ki je ugotovila, da imam money tree in to točno tam kjer mora bit! Smiley
Zanimivo!
Pa še podarejen mi je bil, ker mora baje biti podarjen!

Andres, lahko ti ga podarim, tudi tebi Marjana ali če kdo želi, ker imam trenutno ene par mladih, le še v zemljo jih je treba posadit!

Le pogruntati je treba kako ga bomo švercali na Islandijo! Wink Grin
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Feng shui
Reply #25 - 07.06.2002 at 00:20:06
 
Andres wrote on 06.06.2002 at 23:45:01:
Aha, v sredino stanovnaj je treba nekaj obesit al kaj.  


Na lepenki, s tem da jo vodoravno položite na kako iglo ali palčko, poiščete središčno točko. Ko dobite središče stanovanja, je fajn da na to mesto obesite zvončke, ali položite kaj, kar je zemeljskega... glinene lončke, kamenje..itd.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Feng shui
Reply #26 - 07.06.2002 at 09:19:35
 
Petra. wrote on 07.06.2002 at 00:12:41:
Zadnjič je bila ena frendica pri meni, ki študira notranji design v povezavi s feng shuiem, ki je ugotovila, da imam money tree in to točno tam kjer mora bit! Smiley
Zanimivo!
Pa še podarejen mi je bil, ker mora baje biti podarjen!

Andres, lahko ti ga podarim, tudi tebi Marjana ali če kdo želi, ker imam trenutno ene par mladih, le še v zemljo jih je treba posadit!

Le pogruntati je treba kako ga bomo švercali na Islandijo! Wink Grin


Se priporočam, vsekakor.  Grin Ker tud če bi ga veljalo nabavit, ne bi vedla kaj to sploh je...

Evo, pa ste tud mene spet zastrupli s tem feng shui-jem... Wink

Ej, Mateja, kaj pa če bi se ti registrirala? Wink
Tole kar si napisala je ful dobro...
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Feng shui
Reply #27 - 07.06.2002 at 09:35:45
 
Hallo,

Jest se selim v novo trisobno stanovanje, ki je sicer se precej prazno, ker mi je zmanjkalo denarja za notranjo opremo.

Moram rect, da se mi zdi to vase razpravljanje o Feng Shui-ju zelo zanimivo. Mamo doma eno knjigo o njemu, pa sem jo samo preletel do sedaj.

Hvala za idejo.



Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: Feng shui
Reply #28 - 07.06.2002 at 09:50:30
 
Hallo again,

Mam eno vprasanje. V to kar pravi Feng Shui vsekakor verjamem, da je nekaj na temu. Samo, a je samo pravilno postavljanje pohistva, roz itd., itd. dovolj?

Npr. ena od tehnik za odstranitev umazanih miselnih vzorcev iz stanovanja, ki pridejo vanj npr. s prepiri itd., itd., je, da si npr. ponoci, ko je tema predstavljas, da imas v roki svetilko s sveco, ki sveti vijolicne barve. Z njo mentalno prehodis celo stanovanje in prostor s casom, ko seveda postopek ponavljas odvisno pac od tvoje imaginacijske moci ocistis. Da pa prostor zopet ne infeciras pa npr. v svojo sobo mentalno postavis pravilen krscanski kriz bele barve, ki tudi sveti belo.

Seveda postopek mentalno podkrepis s ustreznim namenom, ki ga odlocno ponavljas pred samim postopkom.

Vse skupaj pa lahko ojacas tudi s pravo svetilko in pravim krizom, kar je priporocljivo, saj ti se mocneje deluje na imaginacijo. Ce imas to dovolj mocno to seveda ni potrebno, ker navsezadnje ni tvoj namen delovanje na Fizicnem planu, ki mu pac misli ne pripadajo, ceprav imajo nanj mocan vpliv.

Moje vprasanje je, a je pri Feng Shui-ju isto. A je fizicna
ureditev prostora tudi podprta z nekimi KONKRETNIMI mentalnimi postopki za usmeritev energij v njemu?

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Feng shui
Reply #29 - 07.06.2002 at 10:42:00
 
men se to vse zdi sila preprosto, če karkoli hočeš narest, ali spremenit, moraš začet v mislih, lahko tam tudi končaš, ker smo pa nesposobni rabimo še neko manifestacijo tega na fizičnem planu, zato simboli in podobno pomaga, pomaga nameri da lažje deluje, da nas ves čas opozarjajo na našo namero ... vse je v glavi, začne pa se 100% v glavi, bolje v mislih.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3