Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 5
(Read 31813 times)
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
MOŽGANI
19.04.2002 at 00:55:07
 
NEKAJ O MOŽGANIH...


Bila je neka doktorica nevrologije, zaposlena na Harvardu. Je bila čisto notri v karieri,
ko jo je zadela možganska kap, ki ji je uničila levo (razumsko) stran možganov.
Ostala je nema, napol hroma... Vse se je morala začeti učiti na novo,
kot dojenček. Počasi je napredovala,uporabljala je lahko le desno (čustveno)
polovico možganov. Opisuje kako je umrla prejšnja ONA in nastala je čisto
nova oseba, ki je popolnoma spremenila pogled na stvari in prioritete v
življenju. Začela je uporabljati kreativnost v vsaki stvari, ki jo je
počela. Naredila je npr, podobo možganov, katere dele že poznamo in jih prikazala
kot čudovito barvno sestavljanko iz stekla...


Neki moški je imel nesrečo in ostal tetraplegik in nem. Edini znak življenja v njem
se je videl v vrtenju oči. So za njega posebej naredili neko elektronsko napravo,
ki so jo povezali z možgani in računalnikom, ki je imel poseben program, da bi lahko
z močjo misli tipkal črke po tipkovnici na ekran. Po 3 mesecih, ko so že skoraj obupali,
je možakar napisal prvo besedo, z močjo misli. Je rekel, da si je predtsavljal
kako s prsti tipka po tipkovnici. Svoje znanje je izpopolnil in sedaj tako komunicira
s svetom.


Neki 24 letni italijan ima izreden spomin. Na pamet se je naučil 261 filozofskih del.
Njegov spomin sega do 1. leta otroštva, saj se od takrat naprej lahko spomni
vsakogar, ki ga je obiskal, ter vsake besede, ki jo je kdo izrekel.
Back to top
« Last Edit: 25.04.2002 at 01:06:26 by Petra. »  

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
winstrol
2
**
Offline

I'll be back!
Posts: 55

Gender: male
Re: MOŽGANI
Reply #1 - 19.04.2002 at 01:11:26
 
No comment Shocked
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: MOŽGANI
Reply #2 - 19.04.2002 at 10:10:40
 
[color=Blue][/color]Ja lepo napisano. Česa vsega je človek sposoben, ko postane prizadet ali delno sposoben je dejstvo. Nikoli ne bom pozabila slepih in slabovidnih otrok v Zavodu za tako mladino. Res da niso imeli vida ali okvarjen vid, razvili pa so ostale čute do popolnosti. Voh recimo je edino čutilo, ki ga najprej zaznamo in najkasnej izgubimo. Kako si pomagoma z dobrim nosom je znanstveno dokazano, skoraj tako, kot da v tem čutu človek presega samega sebe. Slovenka, ki nima rok je sposobna risati prekrasne slike z nogami, pa znani planinec, katerega ime sem žal pozabila, je preplezal Himalajo z rokami. V takih podvigih človek presega samega sebe, postane dokaz, da se z močno voljo da doseči še tisto, kar se nam zdi nerazumljivo in skregano z našo človeško logiko. Lahko napišem samo, vsaka čast jim...
Lep dan vam želim!
Angel
Ne vem, zakaj ni Winstrol nič komentiral, saj zna pisati prav dobro...
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: MOŽGANI
Reply #3 - 19.04.2002 at 10:42:44
 
http://www.geronto-drustvo-slo.si/vaje1.html

na tem naslovu najdete vaje in navdih kako izboljšati spomin in ...
mislim, da vam ni treba čakat, da resno zbolite al pa da doživite eno hudo nesrečo, da se zavedate svojih superiornih sposobnosti   Wink

Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: MOŽGANI
Reply #4 - 19.04.2002 at 15:17:02
 
Super! A ti delas te vaje?
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: MOŽGANI
Reply #5 - 19.04.2002 at 17:50:49
 
A jest?

Ja valda, vsak dan ko se zbudim, same take vzorčke vidim.

In najprej kava, cigaret, pol se pa počas zjasnejo.

Wink
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: MOŽGANI
Reply #6 - 24.04.2002 at 17:08:36
 
[color=Blue][/color] GrinKaj sta dobra...!!No, jaz pa sem brala članek o vplivu hrane na možgane. Odlična teorija, malo prežvečena, pa vseeno. Potem bi morala pojesti samo zdravo naravno hrano, ogromno vitaminov, sadja, zelenjave, rib, školj, škampov in kaviarja...pa jesti seveda ekološko naravno vzgojeno vse...ja, ja...potem pa bankrotiram, pa niti slučajno nobenega alkohola, kave in ostalih svinjarij, pa nič kajenja in sladkarij...pa živim sto let, umrem pa isto, kot ostali smrtniki...Pozabili so napisat še, da bi vsak dan morala telovaditi, hoditi v savno, fitnes, pa malo krečiti svoje okončine, se prav nič sekirati...in postala bi genij....joke. Lahko pa se vseeno odločim iti živet na Bali, jesti banane, loviti ribe za v lonec, hoditi v une hinduistične templje in meditirati...to, no ja, mogoče ni tako slaba varijanta...
lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
:DRe: MOŽGANI
Reply #7 - 27.04.2002 at 00:22:24
 
Pa nič posedanja v pubih in kajenja in arašidov. Grin
Angel resno. Ja vse se začne v možganih. Kako čudovita zgradba je to. Tudi računalnike lahko primerjamo z možgani, veliko hitreje so kos zahtevnim operacijam kot človekovi možgani, vendar ne premorejo pa tistega, kar lahko človeški in tudi živalski--ne premorejo čustev. Tudi vse bolezni nastanejo v možganih, tudi najina a ne?
LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: MOŽGANI
Reply #8 - 22.04.2003 at 03:07:59
 
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: MOŽGANI
Reply #9 - 22.04.2003 at 19:07:01
 
Vse je v glavi Wink


(kdor nima v glavi pa ima v petah)




lp
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: MOŽGANI
Reply #10 - 22.04.2003 at 21:49:22
 
Moj macek ni mel niti v glavi niti v petah, pa je pol brez levga pirha ostal. Sam ga se ni izucil...

To je tko, ce misls z napacno glavo, pa nimas pet nabrusesnih.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: MOŽGANI
Reply #11 - 23.04.2003 at 08:15:30
 
a_hero wrote on 17.04.2003 at 19:35:18:
Pol gremo pa na en pir...

Al kdo mogoce predlaga obratni vrstni red?

Hmm, jst… Se mi samo zdi, ali pa si zadnje čase ti sam pri sebi obrnil vrstni red ???  Grin Se mi zdi, da si včasih najprej kaj napisal na forum in šel potem na pir, zdaj imam pa feeling, da delaš ravno obratno… Ali pa sem bila jaz ravnokar na piru?  Grin  Grin

Te pa tudi takšnega rada preberem… Smiley

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: MOŽGANI
Reply #12 - 23.04.2003 at 21:49:36
 
Miska,

Ja, sem zadnje cajte iz Uniona presedlal na Lasko. Ma zgleda posledice na moje mozgane...  Wink.
Back to top
 
 
IP Logged
 
embryo-atheist
1
*
Offline

I love (not really) YaBB
1G - SP1!
Posts: 14
earth
Gender: male
Re: MOŽGANI
Reply #13 - 25.04.2003 at 21:37:42
 
Petra. wrote on 19.04.2002 at 00:55:07:
Neki moški je imel nesrečo in ostal tetraplegik in nem. Edini znak življenja v njem
se je videl v vrtenju oči. So za njega posebej naredili neko elektronsko napravo,
ki so jo povezali z možgani in računalnikom, ki je imel poseben program, da bi lahko
z močjo misli tipkal črke po tipkovnici na ekran. Po 3 mesecih, ko so že skoraj obupali,
je možakar napisal prvo besedo, z močjo misli. Je rekel, da si je predtsavljal
kako s prsti tipka po tipkovnici. Svoje znanje je izpopolnil in sedaj tako komunicira
s svetom.


zanimivo, nisem se slisal da obstaja naprava za branje misli! kaksen link mogoce?

sicer imam pa deljeno mnenje glede tega.. po eni strani je to velik napredek znanosti kar me zelo veseli , po drugi strani se pa pocutim nelagodno ker so misli pac intimna stvar! tudi razvoj dvomim da se bo usavil na tej stopnji.. naslednje je lahko stroj za branje misli -na daljavo?! Quote:
Tudi računalnike lahko primerjamo z možgani
..lahko, toda samo v kontekstu superiornosti mozganov nad racunalniki!
Quote:
veliko hitreje so kos zahtevnim operacijam kot človekovi možgani
kot sm ze prej omenil so racunalniki inferiorni clovekovim mozganom -najmocnejsi racunalniki npr; nec earth simulator se se ne morejo primerjati z "procesorsko" sposobnostjo mozganov, ceprav je samo vprasanje casa gdaj se bo odnos moci obrnil vprid racunalnikom! Ce se niste vedeli najmocnejsi procesorji na svetu so dejansko v nasih lobanjah! Smiley
Quote:
Tudi vse bolezni nastanejo v možganih

tudi virusi nastanejo v mozganih?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: MOŽGANI
Reply #14 - 26.04.2003 at 00:40:31
 
Petra. wrote on 22.04.2003 at 03:07:59:

Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 5