Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 15811 times)
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Tajči
Reply #15 - 06.05.2002 at 12:11:48
 
Sem slišala že zanjega, obvlada tajči najbolj tu v sLOVEniji.
Se počas že jaz navdušujem nad tem, da bi ga začela trenirat...
Kolk stane sezona?
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Tajči
Reply #16 - 06.05.2002 at 13:31:14
 
Brus-li in Magla, sem zasledu vajin čvek o taj-či in karateju tuki mal nazaj. Poznam Tone-ta, ki izvaja sam gibe, ki niso nobene kate, nobene obvezne forme, temveč le sledi energijam ki jih čuti okrog sebe. Sam se je z leti prikopal do tega, da to nekako obvlada. Noben tečaj, nobena knjiga, nobena tehnika.

Enostavno začuti energije okrog in v sebi in pleše z njimi. To je pripravljen deliti z drugimi. Bil sem prisoten pri parih njegovih plesih. Čutil sem tudi sam na trenutke valovanje energij. Najbolj podobno je res Tai-čiju, to so mu povedali drugi. Sam je le začutu in se prepustil. Tolk vem.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Tajči
Reply #17 - 06.05.2002 at 19:26:09
 
Mike nike ... tenks za razlago....je zanimivo... in interesantno...
Zdej mam pa takoj par vpr...in sicer:

Koliko časa dela to zadevo on na dan?

Koliko časa bi potreboval nekdo da zašteka to njegovo gibanje? Kle bi hotu en al pa dva primerčka

Kake koristi on čuti od teh vaj?

lp, interesant


Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Tajči
Reply #18 - 07.05.2002 at 00:19:59
 
m wrote on 06.05.2002 at 10:11:06:
A ga lahko vprasas za CE?  Kiss Sem zasledila da je nekaj tudi v MB, ampak je ob taki uri, da se ne pridem iz sluzbe... (poleg tega pa ne vem kdo ima in kak je)


Marjana, jaz v Celju hodim na OŠ Polule, kjer je naš mojster Chen shi Ning. Je zelo dober učitelj. Vadba poteka ob ponedeljkih, ob 18.30 imamo stari člani, ravno danes ob 20.00 pa se je začel tečaj za nove člane in jih je prišlo kar nekaj. Plača se mesečno 5.000 SIT. Ima pa Chen šolo tudi v MB, LJ in MS. Tudi drugače imamo srečanja, praznovali smo zaključek leta, imeli smo tudi prihod kitajskega novega leta, letos je leto konja, poleg tega nam čen marsikaj pove o stari kitajski tradiciji in je zelo prijeten človek. Če si blizu CE, se nam pridruži, veseli te bomo.  LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Tajči
Reply #19 - 07.05.2002 at 08:43:05
 
Žalostni brus-li ugotavlja da bo počasi zapustil ta forum ker se vedno zgodi eno in isto - reklama , pa borba za - kako se že reče - naš mojster je boljši- ma je....pip... se mi za te vaše mojstre- ravno zarad tega je bila ta tema postavljena - mojster žen-šen, džirlo eliminator, marjan -humorist......norčki vi ste najboljši humoristi brez tistih 5000 sit na mesec. dejte se maal nase naslont no. Me pa še najbolj od useh teh bluzerjev ......ker tut vem kdo so - zanima mojster Tone. Sam - zanaša se an svoj filing in išče- vse ovce , ki letajo in se naslanjajo na druge pa pozor- en tone je vreden za 180 chenov , marjanov itd. Pa se neki je......Tone ne uči v MS, CE, MB,LJ, NY, itd....biznis je biznis .......iskanje pa iskanje......še enkrat vam priporočam čitanje knjige o Nikola Tesli. Aja še nekaj 100* 5000 sit kar si taki mojstri toliko učencev zagotovijo je prav 500.000 sit na mesec- kar marsikdo med vami še ne zasluži ........se motim????

Če pa koga kaj zanima o Slovanski mitologiji.....ki jo marsikdo sploh ne pozna ..... bi bilo bolj pametno mogoče spet prečitati kakšno knjigo kot pa poslušati mojstra chena , ki tako lepo govori o najbolj premertenih azijskih Zidih ali kaor imenujejo tudi Kitajce.

plp

brusli
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Tajči
Reply #20 - 07.05.2002 at 09:12:08
 
Ti bom povedu s Tone-tovimi besedami. Brus-li, da ne bo pomote, ker vidm,  Grin da še ne veš s kom se pogovarjaš. Grin

Ne gre za reklamo, gre za opis moje izkušnje, doživetja. Ni govora niti o kaki cifri v SIT, ker Tone, kot tudi bioenergetik, je eden redkih poštenjakarjev v tej branži, ki jih poznam, in deluje tja kamor je iskreno poklican.


Magla:

Za te vaje potrebuješ sebe. Samo od tebe je odvisno.

Te pa pokličem in lahko se zmenimo enkrat za srečanje, se dobimo kje, pa bo sam povedal. Tak je njegov način, do tega se je sam dokopal, in bistvo, ki ga poudarja je da te nauči tega, ne pa da bi za seboj imel ovce, odvisnike...

Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Tajči
Reply #21 - 07.05.2002 at 17:28:48
 
MIKE ....ti z dec
eto tko se govori....pa ne iskat tam ene mojstre....eto jest sem sam par besed slisopu in mi je ze tone bl usec kt pa usi uni tadrugi....ampak samo zato ker verjamem da je clouk postenjacina , k se ne zajeb...  s članarinami.....sej jest tut vodm en klub k ma članarine ampak gre to use za pokrivanje tekmovanj pa telovadnice pa trenrejevih ur itd...pol so pa tle se diplome....pa prevozipa ...ohin sploh...zato pa tut vem kolk se u takih nadomestkih ocetov - takih mojstrih namescajo triki diki persone. Itak da se tut name takoj usi zacetniki obesjo vscga septembra ko se vpisejo.....vsi mislijo da sem najmanj bog ko jiom dvignem nogo nad glavo ......ampak pol mora pa vsak trener vedet kako zdej te ovce naprej usmerjat in jih vzgajat......ker tut jest sem biu enkrat taka ovca......in mogoce sem se zdej mau......ampak se probam odfurat ven iz tega. Na tem forumu pa vztrajam za to da bi losou dol tut use une k pridejo gor reklamirat use Joskote iz zgornjega dupleka k znajo baje carat. Itak o teh carovnikih nimam dobre besede......ker sem ze u eni prvih storij razlozu kako je prjatlco po Reikiju zavcel mest od useh energij .....in je mogla Polje zacet obiskovat......ampak .......kje so takrat bli usi ti MODRECI ko smo jih rabili......nobenega u bližini. seveda - ko je treba pobrat 5.000 do ne vem kolk so zraven potem pa ko nastanejo problemi........hmmmmmmm.
Jest sem za to da je bols da se tega Toneta spozna - pa bols mi je videt Nigrcke muvat v diskoteki k je vsej spontano kot pa nadrkane buckote nekih form ......sej se spomnte mojih pljuvanj karatejskih kat.
Pamet u roke - usi mamo radi da nas ljudje obcudujejo in prou usak mojstercek je isti - mojster je samo naziv zarad obvladanja tehnike.......ampak pravi odnos je pa v obvladanju spontanosti - primer se enkrat - Feldenkreisova metoda - poiscite si to ctivo - sodobne plesalske metode itd....take stvari. o Kitajcih bi pa tko reku - dokler jih niso Indijci poucili k osnovam samoohranitve - usej za Bodhidarmo (gre za mit) bi te revcke usako vojno na novo vsi ostali buckoti nabili - ena Japonska je skor celo Kitajsko dol vrgla. Pa pred tem se anglezi itd......hecna dezela......z njimi se niso hoteli pariti niti .....ma kaj jest vem kdo.......al se pa niso mogli........ej stos je u tem da se u Lao-Tse-ju pa u Konfucijevih naukih lajnajo ene stvari - v praksi delajo pa cist druge- in Kinezi so znani kot se enkrat pravim - azijski Zidje- lepa lastnost. Sej ne gre da bi pluvou po teh ljudeh ampak treba je odmitizirat zafantazirane predstave o teh bitjih.

Jest mislim da bi blo zlo koristno preucit obdobje za casa Gaudija , pa cas pojava velikega buma hipnoze in njenega zatona- to je bolj zanimivo in definitivno bolj efektno kot cakanje na velike mojstre Kitajske.

Sicer je pa stos - useh teh energetskih borilnih vescin lepo razlozil brus-li - eto jest - k je namahou use kungfujce svoje dobe -umrl pa je na zalost od steroidov, ker ni imeu drugega izhoda kot ojacati s hormoni in elektriko svoje misice sej je u enem izmed dvobojeu pustu na tleh skorej pou hrbtenice.

Eto postavimo se na realna tla. Tone ti si car.In ne me narobe razumet - res mislim da je to dobra fora k jo Tone goni naprej.

S spostovanjem brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Tajči
Reply #22 - 07.05.2002 at 22:41:40
 
Ja BRUS-LI, kaj se pa usiraš, jaz sem samo Marjani odgovoril, na vprašanje, kje je tai-chi v Celju. In če jaz dam 5 jurjev na mesec, zakaj se TI s tem obremenjuješ? Meni je všeč, tebi ni, se pač ne obremenjuješ s tem. In tudi zaradi tega ti ni trba zapuščati foruma. LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Tajči
Reply #23 - 08.05.2002 at 08:41:00
 
hary flis.....reklamiras , reklamiras....

dej pol vsej sebe ......ne pa drugih .....mislim mojstrov........kitajskih

al pa bod vsej predsednik ljubiteljev kitajskih restavracij

plp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Tajči
Reply #24 - 08.05.2002 at 09:15:02
 

Hja, brusli, meni je pa cisto kul cimvec informacij dobit in ravno zato semle na forum prihajam. Wink (btw, Harry, hvala za informacijo, ampak ravno ob ponedeljkih nimam casa, mam en drug hobi, kjer tud jurja na teden pustim... Wink )

Pa se to brusli, ce si prisel sem na forum zato, da bos nam pomagal... ? si daj se kak topic prebrat. Wink  Kiss
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Tajči
Reply #25 - 08.05.2002 at 15:19:36
 
Mike - ok ..se čujemo

Brus-li...
tudi jest sem govoril o učitelju, ki se je odločil služiti keš z veščino katero obvlada...takrat ko sem bil izvaaan...

Pri njem sem se naučil nekaj - jest... jest se hočem  nekaj naučit in on me uči...tut ti učiš za keš... kako pa veš, da niso ti mojstri isti kao ti...da hočejo samo znanje predat ne pa furat luxxxusnega lajfa...Drgač pa poznam več učiteljev in na več načinov jim vračam to uslugo... Ti pa kao misliš, da si največji car u psihi in greš zdej vse pooenostavt, da smo vsi ovce... Mogoče si sam ovca pa to projeciraš na druge...
napisal si:
KATE SO PONEUMLJANJE. V NJIH NI ZIULENJA, NI STILA, NI NAVDIHA ....SO LE EGOISTIČNO NADOMESTILA HENDIKEPIRANIH POINAVLJAČEV ISTE KITICE......KI SI NA VSO MOČ ŽELIJO NEKEGA DNE POSTATI NEKAJ .........AMPAK ZAVEDAJO SE DA V TAK PROJEKT NE MOREJO IN NE ZNAJO VLOŽITI POTREBNE KOLIČINE ENERGIJE.  
to si zlo lepo povedal...valjda po svojih izkušnjah...sam se pa omejuješ, ker zavračaš eno vrsto znanja, ki ga maš, na NEVREDNO...da razložim:
Pri ponavljanju vedno iste kitice sem opazil, da držim dostkrat glavo preveč naprej(naučil sem se imeti eno normalno držo), da sem konstantno napet v določ. predelih telesa, začutil sem pretok energije po celem telesu, po taki vajci sem ponavad boljše volje, po taki kitici sem bolj pozoren..vidim več, sem bolj prizemljen in sem bližje svojim 100%,, bolj se spoštujem, bolj se poznam, bolj diham, in pri plesu nisem več omejen...najdu sem en spontan ples, k ga ne more n'ben za mano ponavlat tut jest ne
a štekaš to MOJO izkušnjo s TAIJIjem

...d best mi je tvoja direktnost...ne pa tut tvoja vzvišenost, kao ti si manj ovca...kot pa včasih... če mene vprašaš si zdej največja ovca, ravnozato, ker misliš da nekaj veš...EGO... premagal si strah...zdej je pa na vrsti  BISTROST  (Castaneda) (moj fotr je tipičn karateist s tem problemom - on vse ve)

K sem sam prvič začutil  kao eno moč, sem se počutil zloo vzvišeno... pa me lajf uči, da sem še vedno samo bitje, ki kao se zaveda sebe manj pa ostalih ... mojstri ponavad majo en EGO na katerega se potem učenci limajo... sam če mu pa pustiš, da je samo mojster in ne kakršna koli avtoriteta, temveč tebi enak, potem je lahko to poz. odnos, če seveda te zanima to znanje, ki ti ga ponuja...
glede Tone je car ostali pa ne...pizda kako to da ne vidiš neskončno možnosti k te prpeljejo do bistva pr energijah in tista tvoja frednica (Reikistka) k je mau zabluzila...a neb blo kul, če nebi bla sama (brez enga tapravga mojstra) pr vsej tej stvari in zato pliz s svojim znanjem k ga maš lahko pomagaš ne pa samo pluvat in pluvat... kaj se je zgodil s tvojo Etiko

glede Rebirthingov....ja tam sem vidu da je res tko kot tut ti ugotavljaš - odgovor je u nas samih

lp učenc-(svoj)mojstr (ne ovca)

p.s. ponudba za 24 še vedno velja

Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Tajči
Reply #26 - 08.05.2002 at 16:30:03
 
rad sprejmem ponudbo za 24 ker me še zmeri zanima .....ampak

tole bi rad izpostavu....

kolkr eni poveličujejo ...tolk je treba na drugi strani nardit da se stvari izenačijo .....povzdigovanje in pljuvanje.......equilibrium je u tem .....in ravno to si prizadevamo najt......ne pa dobrote al pa ne vem kakšnega zla........ampak usi zlo hitr pikirate na ta ta drug filing pljuvanja. Stos je u tem, da je lajf ze tko bl tezak kot ne .....in so lepi trenutki redkejsi kot uni ta drugi...pac........no in ljudje ki si hocejo polepsati stvari jih zacnejo sanjati in se oprijemati .............. lijan , ki nimajo trdne opore in tako se nekaj casa guncajo potem pa z vso tezo telebnejo na realna tla ........no in ravno tak cepec sem bil sam in svarim pred napacnim ravnanjem.........ce bi mi povedal kdo pred 10 leti da je vecina te prelepe filozofije o vsemogocnih ljudeh bull-shit....potem bi sel bolje skozi razne polomije prevarantov in sakalov ki na tej tocki cakajo naivneze......vendar kdor se uci sam se dolgo in tezko uci.......vendar se nauci............Stos je v tem da cetudi bi ti plesal v baletni skupini, bi bli ti efekti se hitrejsi .....prej bi prisel do tega.......samo......a si ti upas tako hitro priti do rezultatov......to je drugo vprasanje.........vsi pac iscemo nadomestke........lazje poti........bliznjice.........sam sem mnenja da je vec ........qi-ja v baletu kot v tai-qi-ju.....ali pa v teku skozi gozd......ali v pocasnem dozivetem sprehodu.......stos ni v imenih ampak v dogajanju.......mi se ne odlocamo o stilih imenih in pa dejavnostih ........mi se odlocamo VEDNO V SORAZMERJU Z INTENZITETO LASTNIH OBCUTIJ GLEDE NA STRAH IN POGUM, KI GA PREMOREMO - stos je u tem da si sam postavis pot in cilj . Imena pa najveckrat sluzijo temu da opravicimo svoj trenutni strah. Npr. vecina karateistov pride z veliko zeljo postati nekdo .......ceprav vedo da bi bilo bolje trenirati boks ali kickboks ........se vseeno tolazijo ker je karate lazji ....in mistika jim sluzi kot varovalka .........vendar pri vsem ukvarjanju s karatejem nismo s kolegi in vrstniki nikoli nasli vec od mesecnih clanarin, ki so nam jih pobirali in ugotavljanja da pa nekje zivi nek stareec , ki pa obvlada .......in nobeden ga nikoli ni videl......potem sklicevanje na neko preteklost........se enkrat - veliko sranje............

Veliko bolj cenim ljudi ki si vbrizgajo trenutni dogodek v trenutno srce........je doza prevelika.......ima ime..........ce je brezimna sem bolj zadovoljen............pustolovscinam nasproti.

(moj fotr je tipičn karateist s tem problemom - on vse ve) -si napisal.......vsi iscemo svoje fotre v drugih ......tut jest sem ga ......in ta drugi oce je stekou kaj jest delam ........in smo se vozili v krogih.......pa sem tut mislu kako je use pod kontrolo in dobrota in hoh joh......

zato pa

vsi ki si upate---le smelo naprej ......in brez grupisanja molim

plp

brus-i

p.s. z ovčarjenjem pa nisem hotu nobenga atakirat ........gre le za to da u vsakem razbijamo ustaljeno obnašanje .......in njegov ego se takrat začne trest...........kar je dobro.......saj v takem stanju lahko privzame novo obliko......in pa odnos do stvari
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Tajči
Reply #27 - 08.05.2002 at 16:41:40
 
Q
...d best mi je tvoja direktnost...ne pa tut tvoja vzvišenost,
Q

jaz tud Smiley
in ne, ne vidimo najprej pljuvanja, kar poglej zgoraj
mi je blo ze cisto takoj kul, da se je pojavla ta tema, in sem vidla v njej pozitivno - da si povedal kar si imel, ker vse napisano upostevam(o).

pa se enga  Kiss za vse Smiley



Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Tajči
Reply #28 - 09.05.2002 at 09:35:01
 
ni kej .....mogoče se vzvišenost zdi zarad tega ker si upam vršt u smeti u tem momentu ceu tai-qi al pa jogo in takoj povzdignt Toneta al pa kogar koli ki mi je všeč........to ni nč bolanga.........je pa spontan odziv do tistega, ki šteka u drugih spontanost.

Bi vam tole Dule lahko povedal? Dule=Reich W. .......a se on tut nahaja na tehle forumih??

plp

brusli
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Tajči
Reply #29 - 09.05.2002 at 20:46:11
 
Mislim dragi BRUS-LI, da si malo prepotenten. Upaš si vršti v koš tajči in jogo. Pa kaj če si upaš. In sploh ne vem, zakaj se obremenjuješ s tem? Enim ljudem je všeč tajči, enim joga, spet drugim karate in vsak človek počne tisto kar mu je po volji.
Prijatelj iz tajčija obiskuje tajči že tri leta, poleg tega pa ima še svojo šolo karateja in pravi, da mu je tajči všeč. In kar se tiče reklamiranja, naj ti še enkrat povem, da sem samo odgovoril Marjani. Zakaj pa bi reklamiral sebe? Saj nisem na prodaj, da bi se reklamiral. In tudi ne prodajam nič.  Vsak malar ima svoje oči.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3