Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 15809 times)
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Tajči
10.04.2002 at 13:35:59
 
Evo mene...
Kle bi rat govoru o stvareh kot je chi, prana in ves ostali bul šit, ki nas ohranja pri življenju... V primeru da ne bom imel veliko obiskovalcev bom pač objavljal ene članke al pa moja razmišljanja o tem... seveda vabim h razgovoru use... možni so odgovori na vprašanja in tudi ostale tehnike, ki temeljijo na notranji moči, so na tem naslovu zelo dobrodošli...

torej če kdo ve dobre vaje za razvijanje chi energije al pa prane al pa kaj druzga al pa če ve kdo za dobre knjige, internetne strani in take stvari al pa če sam razstura in oblvada kaj iz joge in takih scen naj poda svoja razmišljanja o tej zelo lepi vedi...
Sam se bom omejil vsaj na začetku na taj či in vam nametal par lepih prevedenih člankov... do takrat pa čao
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
brahmanc
Guest




Re: Tajči
Reply #1 - 11.04.2002 at 10:34:11
 
no kaj je zdej s temi članki magla. Čakamo. Dej še kej povej kolk časa že to furaš.

plp

brus-li
Back to top
 
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Tajči
Reply #2 - 11.04.2002 at 10:37:59
 
se je Magla že raspisu klele
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=samozdravljenje;action=display;nu...
gape dej to prestav, v umetnost gibanja
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
brahmanc
Guest




Re: Tajči
Reply #3 - 11.04.2002 at 10:50:18
 
ja no gape.......ja zdej ga pa že mau serješ no.......umetnost gibanja pa to .......članki pa razsejani k en cancer.

plp

brus-li
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Tajči
Reply #4 - 11.04.2002 at 11:58:03
 
če želite ga prestavim v umetnost gibanja.
sam rečte - magla?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
brahmanc
Guest




Re: Tajči
Reply #5 - 11.04.2002 at 13:03:24
 
ja sevede ......ti z dec

plp

li
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Tajči
Reply #6 - 18.04.2002 at 09:29:58
 
Evo učeraj sem malo meditiral in zlo hitr začel delat čigung... (dihalne vaje). Padu sem u eno hudo koncetracijo ker sem lahko obvladal misli...tko dost kul... Po kakih cca 15 minutah pa sem začel s 24-tko (prva forma , ki se jo učiš pr tajčiju)

24-tka je prva učna forma, kjer so gibi dokaj lahki (ni raznih spiral) in se jih kmalu pri/na-učiš. Prednost take forme je u njeni preprostosti, kratkosti in jedrnatosti. Fora je u tem, da kar znaš pač znaš in če znaš 48 k je dosti težja, potem znaš tut pri 24 to znanje uporabljat. in ker  ti pr 24 ni potrebno več razmišljat o zaporedju figur (ker si jo že naredu milijonkrat)...se lahko osredotočiš na či...

...in ko sem delal jest učer to 24 mi je uspelo začutiti pretok energije na enem novem nivoju... roke so se gibale same, misli ni blo in občutek moči se je večal vsako sekundo... Tako formo sem naredil tri-x (3x cca 7 minut)  in bil sem takoj bolj zadovoljen sam s seboj, gleženj ni več bolel, malo me je praskal po glavi in nisem bil več zaspan, bolj gibčen....dvig energije...
Zakaj?
Moje mnenje je, da sem končno lahko sprostil ene zlo stare energetske blokade (to ovira pretok energije), za katere se več ali manj časa nisem zavedal, da jih imam. Tako navajen sem že nanje, da se je teško odvaditi in teško jih je sploh čutiti... pa čeprav ni nobenega razloga za ohranjanje le njih. Sam jih čutim, kot napetost in ta napetost se je sprehajala po celem telesu, dokler nisem na koncu ČUTIL celega telsa kot celoto - še prej sem čutil v križu kako mi ta del telesa vibrira...potem meča...potem členki na rokah in potem bolečina v glavi...na koncu še gležnji in potem sem bil v vseh delih telesah naenkrat...to je res fino...to je kulj...

Aja usi gibi razen par izjem so KROŽNI in naravni ter pri 24...zelo počasni... in prav to me fascinira...čeprav sem totalno omejen - točno določeno zaporedje gibov, točno določeni pogledi, malo manj določeno še dihanje - kdaj in kako... in vse skupaj še čim počasneje.......... se usen počutim pri tajčiju svobodnega kot ptica, gibčenga kot kača in zvitega kot lisjak... zanimivo

brahmanc - bodi pozdravljen HOWK!
to je moja tretja sezona - kar pa je pri taijiju u bistvu šele začetek...tko da borilni element je za zdej bl za foro, kokr pa praktična plat.  Ušeč mi pa je da se usen učim, bit bl stabiln in reakcijsko bolj odziven - spontan pri hitrih odločitvah... recimo dogaja se mi da lovim kozarce, ki padajo in se izognem trčenju z osebo z največjo komoto...kar hočem povedat, da telo se uči na njemu najboljši možni način...z veseljem, plesanjem, radostjo...brez misli o nasprotniku...
...če mi bo pa ratal bom pa naslednjo sezono začel že gibanje u dvojice...tam pa se že potrebujejo blazine in modeli tam se že res dobri... Grin tko da bom med počitnicam ornk treniral...čeprav zaostajam za ene pol leta treninga, vem da se da marsikaj nadomestiti z trudom...in upanjem...in radostjo...

ko ti delo pomeni užitek 8)
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Tajči
Reply #7 - 18.04.2002 at 13:47:13
 
ej lepo te je tkole vidt pisat ....ja jest sem zacel na enem drugem koncu .......s karatejem u zacetku........in dolgo casa so se pojavljale bl une misicne bolezni imenovane musklfiber........pol pa so se zacela tekmovanja z nasprotniki .......jebemtis.......jest sem biu pa tak lolek in pretiran pacifist , da takrat ni blo bitja ki bi me nateralo da bi se boril proti drugemu. Ampak ker sem biu pohlepen za pridobitev novega pasu in novega znanja sem tut ta knedl pozrl in se zakadiu proti nasprotniku in jih tko kt se spodobi tut fasou.......no in pol je minilo leto al kaj jest vem kolk in ena tekma na katero sem prsou nasponan cist cudno.....ucitelj je skoz govoru da morm sam kontrolirat situacijo in jo vodt in ko sem se zacel borit je u men neki zastekal........kontrola je popustila en drug je stopu na gas ......pobral krmilo in naredu iz mojimi nogami in rokami use tisto kar sem se naucil na treningih s tako domiselnostjo da sem lahko celo zadevo spremlal iz nekaksne distance u svoji glavi in prepuscal tej sili da je vodila moje telo se dalje in dalje. Iz nove dobljene tocke u novoo dobljeno tocko......do tako imenovane absolutne zmage nad nasprotnikom , ki sem ga takrat deklasiral .......u nulo. No in po tej tekmi sem se usedu .....trener me je neki hvalu kolk dobr da sem ......men pa ni blo nc vec jasno. Kdo je to biu inmkaj se je sploh zgodil. No pol me je pa zaneslo v citanje stvari kot je tai-ji in feldenkreisove metode, ples itd in sem zacel razmisljat. In razmisljat.

Ja res je tko kt praujo u misticni literaturi- imamo nekega notranjega igralca-opico, ki namesto nas odpelje kar hoces samao mors bit tolk free da mu vajeti prepustis v roke in jih nato na koncu spet zgrabis nazaj. To je zlo mocn filing. In na tak nacin sem zaceu trenirat pol naprej in vsi so bli preseneceni nad zelo hitrim razvojem........ker mne je ta notranja opica naucila tolk novih stvari, ker sem ji prepuscal nove in nove ideje in stose. No in pol se je to preneslo na ceu lajf.....Je pa lepo vidt da se se komu take stvari dogajajo......ko postanes opazovalec.........no isto se je zgodil tut temu nasmu latino plesalcu Andreju Skufci na enem prvenstvu samo ....da je biu to ples......tko da smo kr u redu zbral temo Umetnost gibanja.......VSE POTI VODJO U RIM.......pa ni vazn a se jih oznacuje kot kitajske , indijske , europske , japonske......ker odgovor je u nas samih

plp

brusli
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Tajči
Reply #8 - 18.04.2002 at 13:48:04
 
ampak me bos pa useen naucu 24 -ko ko boga - in to brez izmikanja

plp

brusli
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Tajči
Reply #9 - 25.04.2002 at 10:29:40
 
brusli
u bistvu bi raje malo zamenjal izkušnje...za 24 me boš lahko naučiti do rumenega pasu  Grin...če valjda sprejmeš izziv...
aja pa rad bi naredil špago sam zaenkrat mi še ni uspel se samodisciplinirat, da bi to razvil do enega dobrega izhodišča - nizka drža...tko da če maš kak dober program vaj za to sceno... piši, piši, tipkaj, povej, pokaži...

predvsem me zanimajo KATE
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Tajči
Reply #10 - 26.04.2002 at 10:21:45
 
gLEJ NAJPREJ TE BOM MAL POKRCOU....PUST KATE NA MIRU......TO JE TOLK BUTASTO DA BL NE BI MOGLO BIT.....MISLM KATE.....ZANIMAT TE MORJO ŽIULENSKE STVARI......JEST SEM SE NAPALIU NA TAIČI NE ZARAD TEH 24 FORM AMPAK ZATO KER SEM ZAČUTU DA SI NOTR DOBIU EN FILING V PREMIKANJU TO MENE ZANIMA...TUT ČE BI PLESOU TI SAMBO ....BI HOTU DA ME NAUČIŠ TEGA S ČIMER SI PRŠOU DO TEGA.......AMPAK KATE SO OKOSTENELA OBLIKA NOVOKOMPONOVANE JAPONSKE FOLKLORE IZ OKINAWE, TO JE TKO KT ČE BI SE MIDVA ZMISLNA POLKO NA 100 IN EN NAČIN IN JO DRIBLALA DO ONEMOGLOSTI IN SE KREGALA KDO MA PROU.  NE O KATAH NOČEM NITI SLIŠAT.......Z VESELJEM TI PA POKAŽEM KARKOLI UPORABNEGA IN NE SAMO DO RUMENEGA PASU AMPAK DO KOMPLETNEGA ZNANJA GIBANJA - KI GA SAM PREMOREM - UDARCE GIBANJE ......RAZUMEVANJE GIBA ITD............NARDIU BOS SPAGO DOK KAZES KEKS ........SPLOH PA CE SE TI KEJ SANJA O DIHANJU.......TO PA SE TI KER SI BIU NA REBIRTHINGU..JEST CENIM ZIULJENSKOST - SPONTANOST IN NE OTOPELOST - MRTVASKOST - KAR PA KATE SO. KATE SO PONEUMLJANJE. V NJIH NI ZIULENJA, NI STILA, NI NAVDIHA ....SO LE EGOISTIČNO NADOMESTILA HENDIKEPIRANIH POINAVLJAČEV ISTE KITICE......KI SI NA VSO MOČ ŽELIJO NEKEGA DNE POSTATI NEKAJ .........AMPAK ZAVEDAJO SE DA V TAK PROJEKT NE MOREJO IN NE ZNAJO VLOŽITI POTREBNE KOLIČINE ENERGIJE.

PLP

BRUSLI FROM THE HEART
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Tajči
Reply #11 - 29.04.2002 at 18:08:43
 
ok...sem za stvar in za ljudi... prenos znanja, ki ga imam še ni zanimal nobenega do sedaj (razen par izjem)...tko da dobrodošel... pošlji mi mejl pa se dogovorimo...

glede kat pa res nimam pojma... sam sem milslu da so pač  "znanje" zgoščeno v gibanje katero izvajanje - te uči več kot vse slike in besede, ki si jih lahko izmisliš...

TENKS za razlago... in se čujemo
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Tajči
Reply #12 - 03.05.2002 at 23:05:30
 
Magla, kje obiskuješ Tajči? Kdo je tvoj učitelj? LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Tajči
Reply #13 - 04.05.2002 at 16:43:09
 
Mojster -Marjan... v Kr... ma pa tut društvo v LJ in Kopru in v NM in mislim da tut v CE...tko da v KR ga vidimo samo ob ponedeljkih...ker ma mislim da vsak dan še kje drugje treninge... tip je poln humorja a vseeno 100% pri stvari... men je res kulj pr nemu to, ker uči brez učenja... samo svetuje, samo pokaže in včasih tut mal pomaga...vedno pa povdarja, da je to tvoj Tajči in te izziva, da ga razvijaš, da ga začutiš, da  delaš iz sebe ne izven sebe - mojster noče  kopij samega sebe...želi pa da narediš najbolje kar pač dani moment lahko...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Tajči
Reply #14 - 06.05.2002 at 10:11:06
 
A ga lahko vprasas za CE?  Kiss Sem zasledila da je nekaj tudi v MB, ampak je ob taki uri, da se ne pridem iz sluzbe... (poleg tega pa ne vem kdo ima in kak je)
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3