Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 13132 times)
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Nenavadna svetloba
Reply #45 - 06.05.2002 at 12:01:04
 
To sem videla včeraj ob 21 uri, se jee zelo lepo videlo, danes je za to že malo pozno, ker trikotnik ne bo več enakostraničen, sicer pa tudi piše o novem pojavu 10. 5., ko bosta Venera in Mars eno.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: Nenavadna svetloba
Reply #46 - 07.05.2002 at 11:12:48
 
Če bodo do 10.5 jasni večeri, bo zanimivo opazovati približevanje Marsa (zgornja zvezda) in Venere (desna najsvetlejša).
Približevanje seveda ne bo vidno kot premikanje, le vsak dan bo sta bliže. Ko bosta dovolj blizu (10.5), se bo pa verjetno premikanje videlo v "realnem času", seveda ob pomoči daljnogleda.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Nenavadna svetloba
Reply #47 - 07.05.2002 at 14:30:36
 
no. sem tudi včeraj zvečer gledala trikotnik, ki pa ni bil več popoln, Marsa, Saturna in Venere in lahko rečem, da se je s prostim očesom dalo videti kako hitro se planeti premikajo. Izbrati si je treba le izhodiščno točko, sama sem izbrala nek dimnik, in potem gledaš. In potem samo še dogaja, dogaja, moram reči, da se premikajo presenetljivo hitro.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: Nenavadna svetloba
Reply #48 - 08.05.2002 at 10:09:25
 
Vsi trije se premikajo zaradi vrtenja zemlje, tako kot vse ostale zvezdice vključno s soncem. Iz tega lahko sklepaš, da Mariji ni mogel kazati pot v Betlehem. To je isto, kot da bi dejali, da je sonce kazalo pot.

Zares pa bo opazno približevanje Marsa in Venera, saj bosta 10.5 že skupaj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4