Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 9402 times)
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Zaupanje
03.10.2001 at 12:13:56
 
Kaj mislite o zaupanju?

Komu zaupati?

Zakaj?

Je beseda zaupati v kaki povezavi z verovati, verjeti?

Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Zaupanje
Reply #1 - 03.10.2001 at 14:07:29
 
mal kr je v povezavi

imho
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Zaupanje
Reply #2 - 03.10.2001 at 14:40:52
 
Men pomaga, če se vprašam kaj lahko zgubim, če zaupam... se pravi pretehtam situacijo... je pač tko da mi ni všeč biti naiven...

Sem pa že dvakrat preplačal avto, tko da sem zihr en ud gunih ki se učijo na svojih napakah
Grin
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Zaupanje
Reply #3 - 03.10.2001 at 17:17:52
 

Magla, da ni to zato ker ne zaupas? Wink
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Zaupanje
Reply #4 - 03.10.2001 at 18:45:40
 
Zaupanje: je anti-strah. Je vera oz. vedenje oz. prepricanje da se bo zgodil tocno to kar rabs. Zaupanje je odnos z svetom ko ga ze tako zelo poznas da ves da se ti nc ne more zgodit.  Zaupanje=modrost=ljubezen.
Zaupanje je neznanska moc, ravno zato ker je to odsotnost strahu.
Zaupanje pride ko si v stiku z Bogom, ( oz. v stiku z Bogom si skoz sam ne zavedas se tega odnosa, ko pa se zaupas)



en Brejnstorm je bil to  Wink
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Zaupanje
Reply #5 - 03.10.2001 at 19:13:32
 

Pa se neki sem se spomnu zaupanje=odgovornost.
Zavedanje da se za vsako situacijo, ki se ti zgodi skrivajo tvoje misli, da si za vse kar se ti zgodi odgovoren TI.

Nezaupanje je ideja da se ti lahko zgodi nekaj za kar nisi odgovoren...
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Zaupanje
Reply #6 - 04.10.2001 at 08:40:19
 
Zaupanje je, kar mi je en frend Smiley povedal:

Da pustimo stvarem, da so tam, kjer so..., kjer morajo biti, želijo biti. Pa da jih postavimo na svoje mesto.

Kako pa vemo kje jim je mesto?

Ja, saj nam same govorijo, kažejo... Smiley Sad
Back to top
« Last Edit: 10.10.2001 at 12:14:04 by LittleStar »  
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Zaupanje
Reply #7 - 04.10.2001 at 12:02:20
 
ne zaupam, zaupam, nezaupam, zaupam, nezaupam, zaupam, ne zaupam, zaupam, nezaupam, zaupam, nezaupam, zaupam, ne zaupam, zaupam, nezaupam, zaupam, nezaupam, zaupam, ne zaupam, zaupam, nezaupam, zaupam, nezaupam, zaupam

Mike men lahko zaupaš Wink brez zakaj
in ko boš imel izkušnje, ti pa tudi verjeti ne bo treba...

Marjana - kokr kdaj, recimo trgovcem težko kaaarkoli zaupam, čeprav za njihove nasvete pa vseeno rad slišim in si naredim svojo sliko o ponudbi, ki pa je lahko popolnoma drugačna od trgovčeve...tebi pa zaupam  Wink

Zaupam popolnoma prijateljem, ker vem da ga ne bodo zlorabili... ma sej veste da pa niso vsi vredni zaupanja...vredni so oproščanja, zaupanje pa si je potrebno zaslužiti... to je moje skromno mišljenje o zaupanju... Grin Smiley Kiss
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Zaupanje
Reply #8 - 05.10.2001 at 01:46:36
 
Jaz sem opazil, da mi vsaka zenska, ki me vec kot dvakrat vidi zaupa.  Slisal sem ze tako lepe stvari in pa seveda tako grozne stvari od vseh teh zensk, da mnogo tega sploh ni mogoce vpisati v sedanji cas. Ali le do neke mere.
Zanimivo pri tem je predvsem to, da sem si pred leti izbral za zeno zensko, ki mi nikoli ni nic zaupala. Prisezem, ampak ocal pa ne nosim.

Sicer je pa tudi res, da se vsaka od teh zensk, ko mi zaupa nekoliko spocije. Vsaj tako je opaziti.
Potemtakem zaupati en more biti slabo, lahko pa je dobro za duso, ker clovek takrat nekaj iz sebe spravi kar bi rad povedal naglas, pa iz dolocenih razlogov ne sme ali pa ga je sram.
Zato nasvet za vse tiste ki vam zenske ne zaupajo. Sprasujte jih o taksnih stvarih cesar sogovornice niso vajene.  Ce ne veste kaj sogovornica ni vajena jo sprasujte pac tisto kar vas drugi ne sprasuejo.


Ampak lepo prosim ne v avtobusu ali na zelezniski postaji.  Lahko pa v letalu.

Andres

Back to top
 
 
IP Logged
 
beno
Guest




Re: Zaupanje
Reply #9 - 08.10.2001 at 13:29:47
 
jaz se tut nekaj sprašujem kako izvesti to z zaupanjem, komu zakaj kako.
zaupati sebi. zaupanje da precej moči. to opazim ko si zaupam. takrat stvari lavfajo brez truda. škoda da tako redko, samo za mušter Grin
vera-verjetje:  verjamem, da je bog ljubezen.
zaupanje: zaupam božji ljubezni.
nekako mi to z zaupanjem je bolj všeč.
pa še to: norčkom, ti so posebaj zaupljivi pravijo božji otroci, oni zaupajo in bog jih čuva.
zaupati trgovcem, politikom, posrednikom, nak, saj še učiteljem več ne moraš zaupati ko pa učijo večino tega kar ti pol v življenju ne pomaga.
namesto zaupanja, ljubezni ..... učijo zgodovino ki se ponavlja pa se vseeno noben nič ne nauči iz nje. tisti ki se, vam lahko zaupam! dokler me ne vržete na šajbo Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Zaupanje
Reply #10 - 08.10.2001 at 14:18:22
 
zaupaj sebi, saj si božji otrok.
zaupaj bogu.
zaupaj drugim saj so ravno tako božji otroci in se trudijo biti čim boljši. včasih jim rata včasih pač ne.
če pa se ti (za)zdi da drugemu ne moreš zaupati (intuicija, srce, karkoli že pač), vedi da je zraven vstopil strah, ki je nasprotje zaupanja/ljubezni in se od takega človeka poslovi, ne imej z njim nič, saj bo strah opravil svoje delo.
deluj pač s takimi ljudmi katerim zaupaš, z drugimi ne. boš že enkrat drugič razčistil z njimi kar imaš za razčistit, ko boš močnejši, ko boš bolj zaupal/verjel/ljubil/vedel ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Zaupanje
Reply #11 - 08.10.2001 at 14:21:07
 
Lih tle je ketch; zaupat tud uciteljem in ostalim...
Sej poznate pregovor "Ko je Ucenec pripravljen Ucitelj pride."
No tko je ce te ucitelj nateguje--nisi se pripravljen, dobis tisto kar si si ustvaru z mislimi, in ce ne zaupas temu k te nateguje ne zaupas sebi (ker si ga ti poklical) s tem pa tudi izgubis izkustvo... zatorej zaupejete!

Jezus je pa rekel neki najlepsga o zaupanju(naj mi kdo pomaga ce ve): Poglejte ptice na nebu ne ne sejejo in ne zanjejo pa imajo za jesti, in poglejte lilije na travniku kaku lepu so oblecene, bolj kot kralj Salamon (kr neki) in mislite, da da ste vi manj vredni od njih da gospod ne bo poskrbel za vas...(or so)
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Zaupanje
Reply #12 - 08.10.2001 at 14:32:16
 
Tkole, si mislu herby.

Bog in mamon (evangelij po Mateju)
24 Nihče ne more služiti dvema gospodoma: ali bo namreč enega sovražil in drugega ljubil, ali se bo enega držal in drugega zaničeval. Ne morete služiti Bogu in mamonu.
25 Zato vam pravim: Ne bodite v skrbeh za svoje življenje, kaj boste jedli, tudi ne za svoje telo, kaj boste oblekli. Ali ni življenje več ko jed in telo več ko obleka? 26 Poglejte ptice pod nebom: ne sejejo in ne žanjejo in ne spravljajo v žitnice, in vaš nebeški Oče jih živi. Ali niste vi veliko več vredni ko one?

Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Zaupanje
Reply #13 - 10.10.2001 at 12:23:53
 
Morali bi predvsem zaupati svojemu notranjemu glasu, ki je naše resnično bistvo, ki nas vodi k našim sanjam, saj na 'koncu' bomo tako ostali sami in si bomo morali odpustiti, da nismo bolj prisluhnili in zaupali svojemu srcu. Prevečkrat raje verjamemo razumu, ki smo ga ustvarili iz strahu pred ljubeznijo in svobodo in odgovornostjo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
beno
Guest




Re: Zaupanje
Reply #14 - 12.10.2001 at 12:57:04
 
"Ko je Ucenec pripravljen Ucitelj pride."
No tko je ce te ucitelj nateguje--nisi se pripravljen, dobis tisto kar si si ustvaru z mislimi, in ce ne zaupas temu k te nateguje ne zaupas sebi (ker si ga ti poklical) s tem pa tudi izgubis izkustvo... zatorej zaupejete!

[/quote]

nekaj sem skvačkal
ena učitelca v 3 ali 4 R OŠ je povedala silno modrost, da ljudje smo taki kot smo in se ne moremo spremeniti. takrat sem se nehal boriti, ker sem verjel, da si kaki si.
ko sem bil mali sem bil zelo radoveden, dosti sem spraševal in vse sem verjel kar so govorili. delali pa niso tako, in tudi zaznaval sem drugače kot so govorile besede. nehal sem jim zaupati. obrnil sem se kontra češ saj samo lažete. in če nebi ta učitlca preveč sukala gobec bi bil zdaj dalje kot sem. doooosti dalje. nebi pa imel takih izkušej kot jih imam. odpustim ti učitlca. in bolj bom zaupal.
in veselo se spreminjam že 30 let, hvala bogu
Roll Eyes. hočem rečt da nekateri učitelji naredijo malim ljudem dosti škode, čeprav nehote. mislite da je to karma? al kaj
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2