Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 20324 times)
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: izpoved odvisnika
Reply #15 - 04.02.2002 at 10:11:02
 
... te razumem ... Great.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

..Re: izpoved odvisnika
Reply #16 - 04.02.2002 at 11:00:06
 
..ko smo ravno pri zakonih. na sestanku je Gape povedal eno zanimivo misel Dalaj Lame in sicer "zakone je potrebno poznat zato, da jih lahko obideš". no, pri nas je zakonodaja že tako komplicirana, da ji dostikrat sledijo lahko le še v temu namenjenih službah - tako da je ta privilegij dan le redkim ....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: izpoved odvisnika
Reply #17 - 04.02.2002 at 15:13:53
 
Problem je v tem,da se ljudje ukvarjamo z vsem drugim,samo s človekom ne.

Žalostno,ampak resnično Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
MP3CE
3
***
Offline

Om sai ram
Posts: 177
Ilirska Bistrica
Gender: male
Re: izpoved odvisnika
Reply #18 - 04.02.2002 at 22:28:35
 
Ja, bi se kr strinjal z gapetom, glede politike. Dodajam še nekaj glede odvisnosti:
- močnejša, kot je substanca, bolj je nevarna odvisnost od nje. To je dejstvo. A sama moč substance še ne pomeni njene nevarnosti - tu so še drugi faktorji, kot so potencial zasvojljivosti (kako hitro lahko postaneš od določene substance). In ta za travo ni niti približno tako velik kot za tobak.
Glede posta še tole: Glede na to, kaj je model pisal, bi lahko postal odvisen od česarkoli - tudi od lepil, ki jih ni moč prepovedati. Zatorej je treba zdravljenje preusmeriti na vzrok odvisnosti in ne na samo odvisnost. Seveda pa je za modelovo okrevanje nujno, da se reši odvisnosti. Ni pa to vse.
Back to top
 

Kdor ne poha ni Slovenc...
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: izpoved odvisnika
Reply #19 - 06.02.2002 at 12:40:14
 
Smiley
Kar me preseneča in vzbuja upanje pri tem fantu je njegovo zavedanje. Saj se dejansko vsega zaveda, stvari in zadeve ter svoje stanje vidi prav jasno (za moje pojme), le z eno malenkostjo morda - da prav tega ne ve. Ne ve, da je lahko dosega takšna stanja brez droge, da je vse v njem. Že tale izpoved je en zelo velik korak, saj smo mi od tedaj z njim. Dobro bi bilo, če bi znal tole svoje obdobje raznovrstnega zadevanja vzeti kot življenjsko šolo, kot prednost za velik vpogled v sebe, v svojo dušo, v zmožnosti. Saj je v njegovi izpovedi vendar čutiti tisti kalček nekaj tam nekje globoko, ki se še spomni prave ekstaze ljubezni. Iz tega bo vzklilo. Vedno pa je ON sam, ki mora narediti ta korak odločitve, sprejeti  namero v sebi. In biti pozoren. Vse okoli je namreč sočutno, če želimo najti pravo ljubezen. Vzporedno pa je potrebna vztrajnost, ko se zdi vse črno in nevzdržno in včasih ne zmore brez pomoči sočloveka, zato si je treba dopustiti, da nas ima kdo rad. Če ni koga drugega, naj bo to on sam. Saj je veliko ljubezni v tem fantu. Še vedno pa nam velja tale resnica: ko si sit svoje bolezni in se je naveličaš, takrat se res prebudiš.



Back to top
 
 
IP Logged
 
OM/
Guest




Re: izpoved odvisnika
Reply #20 - 27.06.2002 at 18:41:08
 

UFF...ta je pa dobra....odvisen od trave?????Pa ti sploh veš,kaj pomeni biti odvisen od mamil????????A  ti resno misliš,da je to odvisnost????Zares odvisen od mamil si,ko si na HEROINU/KOKEINU!To kar ti doživljaš je klasična travarska depresija,do katere pride po dolgo trajnemu in prekomernemu uživanju marihuane!Ta tvoja
depresija,je šala mala v primerjavi s pravo odvisnostjo.
Če ta tvoj trenutni filing pomnožiš z miljonom in temu še dodaš fizične bolečine,se potem nekako približaš občutkom pri resnični odvisnosti od drog!!!!
Če tvojo situacijo karikiram,je to nekako tako kot,da bi zato,ker kihaš mislil,da že umiraš!!!!

Pravi problem pri tebi ni trava,temveč življenje brez pravega cilja!!!!Ni trava tista,ki je kriva,da ti živiš
dolgočasno,enolično življenje.Kriv si sam,ker samo čakaš
,da se bo kaj samo premaknilo,zgodilo!Samoumevno je,
da na takšen način,ne bo nobenih rezultatov...če nič ne storiš tudi nič se ne bo zgodilo,spremenilo.....Prenehaj iskati krivce, prenehaj govorit in misliti,da si odvisen od trave,prenehaj se objokovat,pomilovat,ker zato nimaš še nobenega pravega razloga!Poišči si cilj!!!!Na kakšen način,boš našel cilj,ti jaz ne znam svetovati(niti nima smisla)vsak pač mora to storiti sam.Če si sam ne boš pomagal,verjel vase,ti ne bo nihče!!!!








Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: izpoved odvisnika
Reply #21 - 27.06.2002 at 20:52:36
 
ja, sam sem iskal te stari kako zvedet kaj je naš cilj kako sploh vse deluje, zato sedaj lahko vsem, ki iščejo cilj, smisel povem lastne izkušnje in nasvete, kako se lotit tega kar jih veseli oz kako najdit to in kako naj to delajo.

da ne bomo zašli pa bom odprtu topic v risanju zemljevidov na to temo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
RED alert
1
*
Offline

I love my GUARD ANGEL

Posts: 29

Gender: male
Re: izpoved odvisnika
Reply #22 - 04.08.2002 at 12:50:13
 
Zlo zanimiva izpoved. Najprej bi pa reku da sem tut jest na partye hodu pa velik mojih kolegov pa smo se ga vsi drogiral z vsemi drogami pa nas je od njih le nekaj postalo odvisnikov. Večina ljudi se pač drogira in ko jih to mine ko najdejo nek cilj u lajfu pač nehajo čist u izi. In jest še vedno mislm da od trave pa ecstesijov ne morš bit odvisn. Mi ( naša družba ) smo jih jedl kakšne tri leta zelo pogosto pa ni noben biu odvisen od njih, res je  da te tabletke namedejo u glavi tko da pozablaš stvari in psiho ti mal uničjo, mal možgane razjejo ampak ko nehaš ni krize, ni odvisnosti, jest sm bil na heroinu in vem kakšna je kriza in odvisnost in vse.
Glavno se mi zdi pa tole, da droga ni kriva za to da človek propade, krivi smo mi sami. V naši družbi smo vsi jemali heroin, a nekateri smo zabredli drugi pa so ga pač samo jemali. Se prav da tut heroin ki je najhujša droga lahko nadzoruješ oz. ga jemlješ brez da se ga navlečš. Če pa se ga si kriv sam in ne droga.
Back to top
 

Lajf je izi k pasul !!
 
IP Logged
 
Milka
Guest




Re: izpoved odvisnika
Reply #23 - 21.01.2003 at 08:44:24
 
Malo sem brala o teh drogah, čeprav nimam v familiji teh problemov, vsaj upam. Tale dečko išče pomoč, če ne se ne bi obrnil na te strani. Če je reiki rešitev, zakaj mu ga nihče ne ponudi. Dobr, ni treba pol sam to delat, ga usmeriš drugam. Bo pa mal keša vsak zbral za reiki, če bi tko laufal, namest za travo.Vsaj napište mu kam naj se obrne, ne zdej sam pravit, kako mora vsak kaj naredit sam s sabo, saj išč, kliče na pomoč. a ga ne vidite. Jaz ne vem kam mu pisat. Na te strani? Nimam emaila.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: izpoved odvisnika
Reply #24 - 21.01.2003 at 11:41:54
 
tuki napiš, kam pa češ drugam ... čeprov mislm da reiki in tudi druge tehnike s tršimi drogami ne grejo glih skupi. grejo, ampak je hitr polje na sceni ... menda ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: izpoved odvisnika
Reply #25 - 21.01.2003 at 12:10:34
 
Quote:
Se prav da tut heroin ki je najhujša droga lahko nadzoruješ oz. ga jemlješ brez da se ga navlečš. Če pa se ga si kriv sam in ne droga.


Po izkušnjah dr. (enih par) je tako: "kdor ob prvem zaužitju droge doživi blažen občutek (v nasprotju z nekaterimi, ki doživijo slabosti), pomeni, da je izredno dovzeten za odvisnost".

Nadzorovanje jemanja heroina, je pa menda iluzija, ki jo ima vsak bodoči zasvojenec.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: izpoved odvisnika
Reply #26 - 22.01.2003 at 00:01:44
 
Ali še bolj točno, vsak začetnik. Ko že poskusi in mu dene in se odloči, da bo še, vedno pravi, da bo imel pod nadzorom. Tako je govorila tudi 16 letna Sandra, ki sem jo poznal, pa je na žalost ni več med nami. Cry

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: izpoved odvisnika
Reply #27 - 27.01.2003 at 13:56:25
 
Ne bi rad bil kajjazvemkaj, sam mislim da se ta ki je napisal in poslal ta mail, norčuje. Se norčuje in z velikim veseljem pričakuje in bere vsak post in modrovanje na to temo. Če pa se ne, pa se opravičujem in mu želim čim hitrejšo rešitev njegovih težav.


Sam sem konzumiral veliko različnih zadev, takšnih in drugačnih, na nekaterih sem se/smo se ustavljali za več časa, medtem ko so ene redno skakale v naš vsakdan, se vračale. In tako je life nanesel da sem bil kakšnih 5/6 let na horsu, heroinu. Aktivno. Zasvojen. Đanki. V ta čas ni všteto tisto pokuševanje pred tem, snifanje in ves ta hec. Čisto furanje, intervenozno vbrizgavanje substance.  Zasvojenost.  Ko ti je droga prva misel in edina, ne hrana, ne pijača, ne frendi, nič druga, še zraka ne rabiš - sam drogo.  In v takem ti seveda droga vzame vse kar imaš, od materialnih dobrin do frendov, samozavesti, spoštovanja drugih in njihovo spoštovanje. ..nauči te da life niso kremšnite, da je life težek, preklemansko težek.  Vidiš da si zajebal vse, kar se je zajebat dalo....    samo človek takšen kot je, hoče živet!  
In se SAM ODLOČIŠ in narediš nekaj v tejsmeri in počasi rešuješ situacijo, sebe.   Dokler se SAM ne odločiš, ti nič na tem svetu ne pomaga.....


LP, Dylan Dog

Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: izpoved odvisnika
Reply #28 - 27.01.2003 at 15:37:49
 
Večno bom hvaležna I., junkiju, s katerim sem se družila neko obdobje, ko sem bila stara 15 let. Veliko sva se pogovarjala, preveč vsega sem videla, tako da sem se izognila tej drogi, čeprav sem velikokrat nelatela nanjo. Smiley  Takrat z njim, sem videla kaj mu je to naredilo, kaj mu dela, kaj dela drugim iz njegove družbe...

Izjemno vesela, sem bila, ko sem srečala I. po več kot 10 letih, ko je bil končno ozdravljen (po 15 letih džanka), vedno sem vesela, ko ga kje srečam, z družinico.

Nasploh poznam veliko ljudi povezanih s to drogo, enim je ratalo se pozdravit, kar dosti jih je umrlo, eni pa bodo očitno celo življenje na takšni ali drugačni drogi.

Smešno mi je, da junkiji postanejo tudi po 25 letu lahko eni, čeprav verjetno do takrat že poznajo temne in svetle plati droge. Sam obsojat, se jih pa ne sme, ma že vsak svoj razlog zakaj to počne in očitno rabi tako izkušnjo v življenu.

Dlyan, vesela sem, da si se skinil, in čestitam ti za pogum, da si to nam povedal! Drži se! (pol maš pa res ziher ime zarad Dlyna iz Beverly Hillsa Wink )
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: izpoved odvisnika
Reply #29 - 27.01.2003 at 15:47:51
 
AAAAAAAAAA!!!!    Ne mi delat tega!!   Ma kakšen Beverly Hills, stripi Kali, stripi.  (..sam te sumim da se šalilš Wink ) Je en strip Dylan Dog po imenu, kjer se tip, čist normalni dečko, srečuje z čist nenormalnimi primeri, je namreč privatni dedektv, "Istraživač nočnih mora". Obmejne zadeve.

Ja ne, ni lahko, je draga šola, a kot v vsaki šoli se tudi tu nekaj naučiš, ...pogledaš z ene druge strani..       ..a nikoli več.


LP, Dylan Dog
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3