Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 7833 times)
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: popis
Reply #15 - 12.02.2002 at 10:06:07
 
Jupi, kako sem vesel KOLESAR ko preberem kak tvoj odziv.

Me veseli, da velik bereš in da opravičuješ svoja stališča.

Nisem prebral tvojih navedenih avtorjev, ker se mi počasi ne da brati več. Zato ker se vedno znova pri teh velikih avtorjih človek na tak ali drugačen način vrne v izhodišče v ničlo.

Se strinjam povsem s tvojo repliko.

Ti pa lahko v predlog za branje dam OSHA, ki je stvari v tem sodobnem času podobno definiral, na predvsem sodoben način in pa še Blaisa Pascala, ki je napisal knjigo Misli, in kdo je bil, francoski matematik, fizik, filozof in pisatelj, Nikoli hodil v šolo, zelo mlad tako rekoč odkril temelje matematike, akustiko, "Pascalov teorem", in računski stroj (predhodnika PC-ja), njegova so temeljna spoznanja o verjetnostnem in infinitezimalnem računu, o težnosti tekočin (barometer), evo še en velikih umov.

Do njega sem prišel predvsem preko Thoomasa Moora, ki v svoji knjigi omenja precej avtorjev iz Alkimističnih, Romantičnih časov. Največ omenja Ficina. Sicer pa boš vse to srečal na poti svojega študija.

Veliko veselja pri branju.

Pa le oglasi se še večkrat.

lp
MIKE
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: popis
Reply #16 - 12.02.2002 at 10:10:23
 
KOLESAR, ti povem kaj je mislil gape glede KRŠČANARJEV, ne idej, ne svetega pisma, ne modrosti ki jo širi,

temveč institucijo kot tako, ki ljudi pohablja.

In sam dobro veš da katoliška vera kot taka, kot velika inštitucija premore ogromno bogastvo, kar je v njeni srži biti, kot učenje v totalnem nasprotju. Jezus ni nikoli rekel: Zidajte cerkve, grabite bogastvo, gozdove....

Je pa še cel kup totalnih nasprotij, glede tega kar učijo in kar delajo.

Se pa strinjam, da je med duhovščino tudi veliko zelo dobrih, poštenih duhovnikov.

lp
MIKE
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: popis
Reply #17 - 12.02.2002 at 10:37:57
 
MIKE wrote on 12.02.2002 at 10:10:23:
Se pa strinjam, da je med duhovščino tudi veliko zelo dobrih, poštenih duhovnikov.

tud jest
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
kolesar
3
***
Offline

Žalostil sem se, da nimam
čevljev. Ko sem šel mimo
vrat mošeje v Damasku,
sem opazil človeka brez
nog. Takrat sem nehal
žalovati in prigovarjati
usodi. SAADI
Posts: 106

Gender: male
Re: popis
Reply #18 - 16.02.2002 at 13:56:57
 
Najprej verjetno naslov popis ne bo ustrezal- o njem sm svoje mnenje podal.. Mike Pascala poznam;) pa Moora tud...WinkKar se branja tiče MIKE- sj me kr naprej zasipate s knjigami in vedno poveste neka odkritja, ki velikokrat to niso. SO samo besede, ki so idejo . bistvo, izrazile v drugih paralelah.
Sicer pa takole: krščanarji in CErkev ali Cerkev. V čem je torej razlika? Hja, pa je. Razlika je ali mislimo Cerkev kot institucijo ali Cerkev kot idejo, kot to kar v svojem prvinskem izvoru beseda sama tudi pomeni: ecclesia- sklicanje... Torej: želel sem povedati, da malce ločimo to dvoje. V čem? Lahko je nekdo član institucije- CErkve- pa se mu v drugem pomenu kaj CErkev sploh je /torej če hočeš ideja, da bo razumevanje lažje/ niti ne sanja.
Zato ni prav da posplošujemo. Ni vsak, ki je član institucije tudi avtomatično član Cerkeve v duhovnem smislu. In obratno. "VErujem, ker je absurdno," je rekel TErtulijan. In ni se motil. In še bolj mi je všeč njegova misel: "Kristus je resnica ne pa običaj." Žal, to danes še kako postaja. Običaj. In nič drugega. Floskula. Izgovor za različne stvari. Tudi med nami samimi. Brez izjem. KRistus je resnica!... "Kaj je resnica?" (Poncij Pilat) ...
Kar se tiče duhovnih mož institucije: mhm spoznavati ovce od kozla... Po kanonu piše, da je duhovnik vzet iz ljudi in postavljen za ljudi. Zakaj je tolikokrat nad njimi?
A včasih tudi pod njimi! ...hja še daleč je dan, ko bomo razumeli tiste Kristusove besede: "Ne morete služiti dvema gospodarjema".... Sapienti sat!
Back to top
 

Ozri se na lastno srce in svoje misli-&&so samo tvoje in nihče ti jih ne more vzeti..&&Zato hodi, zato se ne vdaj../kolesar/&&
 
IP Logged
 
Pages: 1 2