Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 17874 times)
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: ugovor vesti
Reply #30 - 28.12.2001 at 14:41:08
 
Kje pa je raj na zemlji. Raj so tiste stvari kar zadeva policajev in vojske.  

Ampak men kr pase tko ko je policaj kulturren do tebe, ga vsaj sprejmes kot cloveka in ne kot psa.
Mogoce ma ta drzava celo vpliv na tiste vojake k so v NATO. Kaj vem, kolikor sem slisal se majo kul, kar pa sem jih spoznal so bli pa tudi fer do mene.


Andres


Back to top
 
 
IP Logged
 
vesna_p
1
*
Offline


Posts: 25
Slovenija
Gender: female
Re: ugovor vesti
Reply #31 - 28.12.2001 at 22:00:32
 
..Andres, če raja ni, to še ne pomeni, da ga tudi ne bo ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: ugovor vesti
Reply #32 - 28.12.2001 at 22:12:03
 
Verjetno si moras raj sam narediti Vesna.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
vesna p
Guest




Re: ugovor vesti
Reply #33 - 31.12.2001 at 10:33:33
 
..morda res, al pa tud ne. ce bolje premislim, se še kar nekaj trudim, pa sem cedalje bolj v "godlji". lahko bi sicer odšla na planinco past koze in bi si naredila "raj", sam ne vem, ce je to to !?! ..niti ve vem, ce bi znala, to s kozami. lahko bi pekla jabolcni zavitek za vas, pa niti tega ne vem, ce je bil zadnjic na novoletni žurki za kej  ??? ...tako da ne vem ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: ugovor vesti
Reply #34 - 31.12.2001 at 11:10:34
 
ne smes se trudit, trudil se je sizif, k je rinu uno kuglo na goro.
ti moras nedelovat.
sprejet godljo.
tud ce gres koze past bos (vsaj) to dvoje morala zaobvladat, drugac ne gre.

ps
un strudl zanc je bil dobr.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
vesna p
Guest




Re: ugovor vesti
Reply #35 - 02.01.2002 at 08:46:24
 
..hvala !
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ugovor vesti
Reply #36 - 09.01.2002 at 21:44:13
 
Quote:
". lahko bi sicer odšla na planinco past koze in bi si naredila "raj", sam ne vem, ce je to to !?!


Ce boš šla,me poklici.

Ni lepšega,kot obcudovati planine in uživati v naravi.Koze pa bodo se že same pasle. Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
impossibile
1
*
Offline

Kar hočeš,da bi ljudje
storili tebi,stori ti
njim
Posts: 11

Gender: male
Re: ugovor vesti
Reply #37 - 10.01.2002 at 16:11:50
 
Ja s tem ugovorom je pa res veliko težav kot je za opaziti pa če živiš v demokraciji ali pa tiraniji,vsepovsod ista pesem.Ugovor vesti po zdravi logiki ne bi smel imeti nič skupnega glede stališča politične nevtralnosti.
Pri tem vprašanju se bodo vedno krhali medčloveški odnosi,saj nespoštovanje tvojega jaza in osebnosti ter vesti spodkopava zaupanje do oblasti,čemur se navsezadnje sploh ni za čuditi.
Zgodovine namreč ne zanima, da je v boju  umrl vaš sin, da so zaklali  vaše starše in s ščiti zmečkali vse vaše otroke. Po pokolih poštejemo žrtve in povsem vseeno je, ali  jih je pokončal borec za domovino ali »povsem nedolžen povprečnik«.. Vest je namreč povsem individualna kategorija, ki je človeku prirojena in mu pomaga ločiti med dobrim in zlim. Ugovor vesti naj bi bil človeku vgrajen (poudarjam: vgrajen) mehanizem, ki naj bi preprečeval širjenje zla. Pri povprečnih državljanih ta mehanizem ne deluje na individualni ravni. Vest in njej vzporeden ugovor vesti, delujeta kolektivno, glede na ukaze, ki prihajajo od vlade,medijev itd.. Ne nosim orožja, če mi to ni ukazano, nosil ga bom, ko mi bo ukazano.Kolektivna vest, ki se je zaredila že pri prazgodovinskih ljudstvih, se ni niti malo spremenila. Povzročila je vse grozote, ki jih zapisala človeška zgodovina, le da se je v modernem času preselila v Avganistan,Izrael in nazadnje se še bo,če se že ni preselila na naše ulice.

Back to top
 

Se motim??
 
IP Logged
 
vesna p
Guest




Re: ugovor vesti
Reply #38 - 11.01.2002 at 11:20:27
 
Comp, ko bom šla, ti bom povedala, pa tudi vsem ostalim, da boste vedeli ...!!!
Smiley Smiley Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
vesna p
Guest




Re: ugovor vesti
Reply #39 - 11.01.2002 at 11:26:08
 
..impossible, še tebi sem želela napisat nekaj v zvezi z vestjo. kolektivne vesti ni, je le individualna (na osebni ravni). posameznik je odgovoren za tisto, kar je v njegovem dosegu - moči. dostikrat pa je tako, da se on tega ne zaveda, ker je vzgojen, naučen po drugačnih metodah ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
impossibile
1
*
Offline

Kar hočeš,da bi ljudje
storili tebi,stori ti
njim
Posts: 11

Gender: male
Re: ugovor vesti
Reply #40 - 11.01.2002 at 15:13:03
 
Vesna!
Seveda ima vsak svojo vest.
Ampak v nekaterih primerih  ta vest ne dela za nas,to pomeni,da je zakrita, potlačena,oglaša se sicer, ampak na koncu naredimo večkrat kaj proti svoji vesti,zato ker nam mogoče drugi operejo možgane,da si mislimo,da je tako prav,vest nas sicer še peče ali oglaša a se ne oziramo dosti nanjo,zato ker nam je mnenje večine dosti bolj všeč,želimo da nas drugi odobravajo in po svoje cenijo.Zgodi se,da svojo vest zamenjamo za vest večine.Kdor nima svoje vesti nima svojega srca,kdor nima srca nima duše,zato smo pa največkrat nesrečni,ker naša vest ni več naša vest.
Kiss
Back to top
 

Se motim??
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: ugovor vesti
Reply #41 - 11.01.2002 at 15:19:18
 
Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ugovor vesti
Reply #42 - 11.01.2002 at 22:13:54
 
Quote:
Zgodi se,da svojo vest zamenjamo za vest večine.Kdor nima svoje vesti nima svojega srca,kdor nima srca nima duše,zato smo pa največkrat nesrečni,ker naša vest ni več naša vest.


Ja ! Dokler ne najdeš sebe,sploh ne živiš.

Zato pa vam vsem želim,da se cimprej prebudimo. Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: ugovor vesti
Reply #43 - 12.01.2002 at 12:24:36
 
kolektivne vesti ni ???
Kako si pa do tega zaključka prišla???
kolkr jest vem je na različnih ravneh, skupek individualnih zavesti, skupinska zavest tiste ravni.
a je mozno da ugovor vesti (vest da neki ne delamo pravilno) prihaja od tam od koder prihaja intuicija
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo;action=display;num=...

???
od višjega jaza???

back on topic:
sm mal apdejtu dogajanje okrog moje borbe z institucijami slovenije.
bomo vidl kako bodo odreagiral, ljudej mi še vedno pravijo naj grem še v ostale medije s tem.
kaj mislite vi?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ugovor vesti
Reply #44 - 12.01.2002 at 19:56:08
 
Quote:
sm mal apdejtu dogajanje okrog moje borbe z institucijami slovenije


Kakšne borbe ??

S kakšnimi institucijami ??

Kje bi lahko našel kaj vec o tem ? ??? ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5