Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 2756 times)
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Pozdrav našim dušam
01.11.2001 at 17:01:55
 
Na dan mrtvih.

Spomnimo se prijatelji naših bližnjih, naših prijateljev, sorodnikov ki jih ni več v telesni obliki med nami.

Zahvalimo se jim, za vso pomoč, ki nam jo dajejo v tem življenju tukaj. Navadno se tega niti ne zavedamo, pa vseeno vemo, da bdite nad nami, da spremljate naša življenjska pota.

Povejte širnemu ljudstvu naj le počasi spregleda, da so v življenju tudi pomembnejše stvari od vojn, nasilja, lakote in podobnih človeških neumnosti. S svojo pomočjo lahko veliko pomagate človeštvu, čeprav vemo da poseganje v človeka na tak način omogočate le izbrancem.

Dajte torej njim, znanje, modrost in nauke za nas in prihodnje narode, da bo človeštvo pred temo ki ga hoče prevzeti spoznalo, da je luč pravilnejša odločitev.

Še enkrat pa vam iskrena hvala, ker na tak ali drugačen način bdite tudi nad nami.
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Pozdrav našim dušam
Reply #1 - 01.11.2001 at 21:11:21
 
Dober thread MIke.  Enako se tudi jaz zahvaljujem vsem tistim dusam, ki so nad mano in mi tako ali drugace pomagajo.
Glede 1. novembra ali Dneva mrtvih bi dodal le se to. Zakaj mora biti ta dan zalostnega znacaja?
Veselimo se torej z njimi.  

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Pozdrav našim dušam
Reply #2 - 01.11.2001 at 21:37:59
 
pridružujem se zahvalam
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
kolesar
3
***
Offline

Žalostil sem se, da nimam
čevljev. Ko sem šel mimo
vrat mošeje v Damasku,
sem opazil človeka brez
nog. Takrat sem nehal
žalovati in prigovarjati
usodi. SAADI
Posts: 106

Gender: male
Re: Pozdrav našim dušam
Reply #3 - 01.11.2001 at 23:35:05
 
So rekl, da majo mojih verzov že dosti pa še priznani niso tko kot so od Gregorčiča pa dobro:

POZABLJENIM

Vseh mrtvih dan!
Na tisto tiho domovanje,
kjer mnogi spe nevzdramno spanje,
kjer kmalu, kmalu dom bo moj
in – tvoj,
nocoj se usul je roj močan,
saj jutri bo vseh mrtvih dan,
vseh mrtvih dan!
Bledo trepeče nad grobovi
tisoč svetil,
in križe, kamne vrh gomil
jesenski venčajo cvetovi-
vseh mrtvih dan!
Kjer dragi spe jim po pokopi,
kleče, solze živečih tropi,
ohm dušo trhe jim žal in bol;
pod zemljo pol, na nebu pol
nocoj jim je srce:
na gorb lijo grenke solze,
v nebo gorke prošnje!
O, le klečite, le molite,
po nepozabnih vam solzite,
da bode gorb od solz rosan,
saj jutri bo vseh mrtvih dan,
vseh mrtvih dan!
Solzite,
molite!…
In jaz?
Ko misli vsakedo na svoje,
koga, koga pa srce moje
spominja se tačas?
Vas, zabljeni grobovi,
kjer križ ne kamen ne stoji,
ki niste venčani s cvetovi,
kjer luč nobena ne brli.
O, če nikdo
nocoj se vas ne spomni,
pozabil ni vas pevec skromni
in pa- nebo! /Gregorčič/

V spomin na vse, ki jim ne gori nikakršna sveča niti jih ne prekriva gora cvetja pač le borna, črna gruda za katero je marsikdo dal svoje življenje, ne da bi mu to danes sploh kdo priznaval... IN MEMORIAM!







Back to top
 

Ozri se na lastno srce in svoje misli-&&so samo tvoje in nihče ti jih ne more vzeti..&&Zato hodi, zato se ne vdaj../kolesar/&&
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Pozdrav našim dušam
Reply #4 - 02.11.2001 at 17:32:50
 
Kadar govorimo o mrtvih, sem vedno rada zraven. Tudi jaz se zahvaljujem, vsem, ki so v tem trenutku zmano in vsem, ki me le občasno obiščejo. In 1. november naj bo dan upanja in veselja in vedenja, da v resnici ni nič minljivo in da se vsi snidemo spet.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Valentina
Guest




Re: Pozdrav našim dušam
Reply #5 - 02.11.2001 at 18:12:24
 
V naši družini je pa 1. november v resnici vesel dan. Vedno ga preživimo skupaj z mrtvimi in živimi. Živi se zberemo skupaj, obiščemo mrtve, jim prižgemo sveče in mislimo nanje. Nato kakšnega spijemo, nazdravimo na žive in na mrtve, in se veseli razidemo. Skoraj vsi vemo, da mrtvi v resnici niso mrtvi, niso izničeni, zato nismo žalostni. In vemo, da bedijo nad nami, in da nas bodo nekoč prišli pričakat na vrata v onostranstvo.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Pozdrav našim dušam
Reply #6 - 02.11.2001 at 19:32:40
 
Ja Veronika! Kot bi od mrtvih vstala se mi je zazdelo. Sem mislil da si ze pozabila na forum, saj tvojih postov domala ni vec.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Pozdrav našim dušam
Reply #7 - 04.11.2001 at 11:17:34
 
Ja Andres, ta tvoj komentar je pa res fajn zraven naslova te teme pasal. Bile so ene tehnične težave in sedaj sem spet tu, da se čim več naučim.
Všeč mi je pri Valentini, da cela familija tako razume 1. november. Saj če pa pogledaš logično, ni na ta dan veliko žalosti, le dirkanje od enega pokopališča do drugega in dokazovanje, da si vzoren sin oz. hči oz. sorodnik.
Čeprav je to dan mrtvih, le malo kdo pomisli na mrtve, vsi mislijo nase, kdo bo prižgal več sveč, prinesel lepše rože in nenazadnje, kdo bo lepše oblečen. Žalostno, na ta dan, bi se vsaj 1x na leto res morali spomniti mrtvih in se veseliti, da so že tam, kamor bomo mi šele prišli.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1