Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 20474 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Tabu ljubezni
Reply #15 - 25.09.2001 at 12:26:02
 
definitivno litlestar

miro si pa nabral ene energije na dopustu.
keep up the good work!
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Tabu ljubezni
Reply #16 - 25.09.2001 at 17:09:42
 
Herby keep going on.

Sicer pa ljubezen ni časovno pogojena. Edinole kar je razlika je v tem, da je v današnjem času veliko več opisov kar naj bi bila in kaj ne. Bistvo pa je še vedno ljubezen, ljubezen.....
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Tabu ljubezni
Reply #17 - 26.09.2001 at 18:15:27
 
LittleStar!

Če bi ferdirbali vse onetrackminded ljudi, bi bilo res veliko prostora tu na zemlji...

Gape!

Energije sem pa res veliko nabral. Sem videl eno tako dobro vas... ok, se vidmo čez eno uro.
Back to top
 
 
IP Logged
 
nhlplayer
1
*
Offline


Posts: 15
southcentral SLO
Gender: male
Re: Tabu ljubezni
Reply #18 - 26.09.2001 at 19:47:52
 
glede zaljubljenosti VS(&) ljubezni...

js bi reku, da sta pojma dost razlicna, pr zaljubljenosti ma zelo zelo velko vlogo spolna sla...
lahko da do tistga, k si zaljubljen, sploh ne cutis ljubezni, ampak samo hudicevo velko privlacnost spolno...

pr cisti ljubezni pa itak vemo kako je...
Back to top
 

peace & respectz
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Tabu ljubezni
Reply #19 - 27.09.2001 at 08:47:40
 

Zaljubimo se v nekoga/nekaj, ker prav to ločujemo od nas samih in mislimo da je zunaj nas. In energija je močnejša, je dril in vse..., saj tistemu damo moč, je naš center pozornosti in seveda, ker na takšnen način nikoli ne dobimo, se odljubimo in smo razočarani, al pa ugotovimo, da smo TO bili ves čas le mi sami... Takrat lahko postanemo zaljubljenec kar tako...
Ne vem, zakaj tako ločujete zaljubljenost in ljubezen...

Kaj pa zvezde in planeti, njihov vpliv, narava, vreme...?

Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Tabu ljubezni
Reply #20 - 27.09.2001 at 10:19:21
 

Verjetno bom zdajle spet eno glupost provalila, ampak meni se zdi, da gre pri zaljubljenosti za energijo, ki jo mi dobivamo od zunaj.

Ljubezen pa prihaja iz nas.

Z ljubeznijo,
Marjana
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Tabu ljubezni
Reply #21 - 27.09.2001 at 10:33:02
 
dobr tole marjana

niti slučajno glupo
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Le-ona
3
***
Offline

Biti ali ne biti, to zdaj
ni več vprašanje...
Posts: 108
Celje (okolica)
Gender: female
Re: Tabu ljubezni
Reply #22 - 30.09.2001 at 11:40:06
 

Marjana, napisala si:"...ampak meni se zdi, da gre pri zaljubljenosti za energijo, ki jo mi dobivamo od zunaj.

Ljubezen pa prihaja iz nas."

Jp, to se pa zlo strinjam s teboj, da je zaljubljenost odvisna od zunanjih vplivov! Na nas lahko vpliva tudi vreme, letni čas... Saj pravijo, da je (kao) maj mesec ljubezni...takrat se vse prebuja, pa tudi čustva. Prebujajoča narava, ptice, sonce...vse to te prevzame (vsaj mene) in v sebi začutiš neizmerno hrepenenje...in potem, nezavedajoč se, iščeč "subjekt" (he, he kakšen izraz!), za katerega meniš, da bi bil lahko potešitev prijetnega nemira v tebi...in potem se zaljubiš...pa pride turobna jesen in ugotoviš, da je zaljubljenost minila in kaj potem ostane? Ljubezen! Ljubezen do sočloveka, pa čeprav sta odšla vsak svojo pot...pa čeprav je tvoja duša ranjena... No tko jaz pojmujem zaljubljenost in ljubezen: zaljubljenost je kratkotrajno a čudovito čustvo, ljubezen pa je čustvo, ki nikdar ne umre in jo vsak nosi globoko v sebi...huh kok nakladanja:o...se oproščam! Smiley
Back to top
 

Biti-ljubiti...imeti za kaj živeti!
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Tabu ljubezni
Reply #23 - 30.09.2001 at 19:06:33
 

Ja, nekaj takega sem mislila. Ampak mogoce se to, da se zaljubimo v cloveka, ki ima (oddaja) neko energijo, ki nam odgovarja.

Z ljubeznijo,
Marjana
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
MIKE
5
*****
Offline

Sonce    :)
Posts: 1011
Ljubljana
Gender: male
Re: Tabu ljubezni
Reply #24 - 01.10.2001 at 18:29:29
 
Malo o ZALJUBLJENOSTI po De MELLU:
Večina tega kar mislimo in čutimo, sami pričaramo v svojih glavah, tudi občutek, da nam drugi pomagajo. Nikoli ne ljubite nikogar. Zaljubljeni ste zgolj v svojo predstavo in zaželeno podobo te osebe. Nikoli niste nikomur zaupali. To je del družbinega pranja možganov. Zaupate le svoji presoji o neki osebi. Zakaj si ne priznate in rečete:”Moja presoja je bila zgrešena!” Ne poskušaj učiti prašiča peti, zapravljal boš čas in vznemirjal prašiča. Povej svoje in pojdi.
Zaznavanje ima pogubne posledice, kar se tiče ljubezni in medčloveških odnosov. Zakaj se zaljubim v neko osebo? Ker sem pogojen. Podzavestno sem si ustvaril podobo osebe ki me privlači. Zaljubljenost nima nič opraviti z ljubeznijo. Ni ljubezen, je želja, goreča želja.

In tko kot je povedal, po mojem mnenju kar drži, samo jest bi ta ta opis porabu 30 strani....
Grin
Back to top
 

Zdaj.....zdaj.....zdaj.....in spet zdaj.
heronero  
IP Logged
 
Le-ona
3
***
Offline

Biti ali ne biti, to zdaj
ni več vprašanje...
Posts: 108
Celje (okolica)
Gender: female
Re: Tabu ljubezni
Reply #25 - 01.10.2001 at 19:26:32
 
Uf, ta De Mell ja pa imel slabe izkušnje z zaljubljenostjo  ???. Pa po svoje ima kar prav, le malce bi lahko olepšal, no ja...pa saj prašiča učiti peti se pa res ne bi spodstopla  Smiley.
Back to top
 

Biti-ljubiti...imeti za kaj živeti!
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Tabu ljubezni
Reply #26 - 02.10.2001 at 08:14:45
 
Mislim da ni mislil tale De MELLO dobesedno, ko je govoril o prašičih... Smiley Kar se pa zaljubljenosti tiče... je želja, je goreča želja in do sedaj je  vsaj pri meni vedno zgorela... če ne prej, pa ko je moja ali njena presoja videla, da to ni to...

Zdej bega me samo to, ker če kle ni bilo ljubezni, kaj polj ljubezen je... pa De MELLO ni prvi, ki je to tko napisl, kokr da on ve da mi pa kao sploh ne znamo ljubiti ???... kaj mislite...
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
herby
5
*****
Offline


Posts: 503
SLO - NM
Gender: male
Re: Tabu ljubezni
Reply #27 - 02.10.2001 at 17:42:43
 
O zaljubljenosti smo ze neki zacenjal pa se ni razgrelo(thread 'ko se svet na glavo obrne') , pa bom se enkrat...

Strinjali bi se ce bi vam rekel da je vse Eno, mogoce tudi da je Eno Ljubezen. Ustvarjeno je blo tudi njegovo nasprotje to je Strah, ki pa je zato da ljubezen lahko sploh dozivljamo( strah ustvarjen iz ljubezni za ljubezen)
zaljubljeni?
Verjetn bi se tudi strinjali ce bi vam rekel da je ljubezen najbolj vzvisen obcutek, ki ga lahko dozivimo. Ampak se zmeri nekateri trdijo da zaljubljenost ni ljubezen. Ceprav pa njihovo IZKUSTVO govori drugace....(to je tko kot denar, vsak se pocuti fino ko ima denar, a se vedno misli: "Denar je slab." ceprav izkustvo govori da je fino imeti denar)
....Ce dam predpostavko da je ljubezen 'najvisji filing na svetu' zakaj se potem se boljs pocutimo ko smo zaljubljeni?
Zato ker je zaljubljenost enako ljubezni......Ce pa je bil strah ustvarjen, kot nasprotje ljubezni, da bi sploh lahko videli kaj je ljubezen, potem pa je zaljubljenost zato tu, da lahko na zemlji IZKUSIMO (ceprav le za hip), kako je ce ljubis in ce si ljubljen. Kaksna je slast ljubezni.
In je slastna.
Zatorej nic prezira vrednega ne obstaja. Vse je z namenom tu (in tam).  Wink
Back to top
 

Why not help one another, makin it much more easier... bob marley
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Tabu ljubezni
Reply #28 - 03.10.2001 at 07:32:26
 
In tabu ni več tabu... Smiley
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
algam
Guest




Re: Tabu ljubezni
Reply #29 - 03.10.2001 at 13:50:47
 
Neki sem ravno prebral...
Stari grki so ločili dve vrsti ljubezni: človeško in božansko. Božanskemu tipu ljubezni so stari Grki pravili hmmmm 8) agape 8). Zaljubljenost mora prerasti v medsebojno prijateljstvo. Šele prijateljstvo je izraz nesebične, božanske ljubezni med dvema...
Vsak ima v sebi podobo idealnega partnerja (moški-žensko, ženske-moškega)...in to podobo projecira v drugega...Pazi zdej...Ljubezen, ženska ali moški, ki ga iščemo v drugem, smo v resnici mi sami. Šele, ko se človek zave svojih projekcij in se razblinijo iluzije idealov, nastopi možnost za spoznanje prave ljubezni...vse romantične ljubavi morajo propasti, vsa zaljubljenost miniti...
Ljubezen, to sem jaz sam. Šele, kadar jo sijem sam, jo najdem tudi povsod drugod..."O poteh samospoznavanja"  Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3